VercaV VercaV komentáře u knih

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

No, co k tomu říct. Četla jsem ji, protože mi doma leží druhý díl tak abych to měla od začátku. Už teď vím, že další díly číst nebudu. Ze začátku se mi to líbilo, bylo to něco jiného, ale jakmile začala vraždit tak to šlo celé do kytek.. Hlavního zloducha jsem od začátku tušila. Celé ji to nějak lehce vše proklouzlo až to byla nuda. Téměř půlku knihy jsem jen proletěla, protože nemám ráda nedočtené knihy.
Jediné plus, že to nemá otevřený konec, takže není potřeba číst další dily.

06.04.2021 1 z 5

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Výjimečně jsem si přečetla dřív hodnocení knihy, než knihu samotnou. Od knihy jsem nic moc neočekávala, spíš jsem nečekala témře nic. Kniha mě překvapila, nebyla až tak špatná jak jsem si myslela, že bude. Děj byl zbytečně zdlouhavý, zvláštní styl psaní a vždy mi chvíli trvalo o kom je zrovna řeč. Příběh jako takový byl zajímavý, ale jak říkám, bylo to zbyetčně zdlouhavé a chvílemi nudné.

01.04.2021 2 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Přečetla jsem si rychle, protože jsem větší část jen proletěla očima. Děj byl zajímavý, ale nudně napsaný. Bavilo mě prvních 50 a posledncíh 50 stránek, to mezi bylo jen zdlouhavé a nudné. Hlavní zápletka se dala předvídat téměř od samého záčatku.

Po sérii výbroných knih, které jsem v poslední době přečetla, jsem hodně zklamaná.

30.03.2021 1 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

První díl se mi líbil více, ale i tak stojí za to. Jako všechny knížky od této autorky jsem ji přečetla jedním dechem během dvou dnů. Naprosto jsem si všechny postavy zamilovala. Matt je super romantik, je tu vidět velký rozdíl mezi ním a Blakem v prvním díle. Jen Wes a Jamie měli málo prostoru, což me mrzí protože jsem si je zamilovala. Původně jsem chtěla hodnotit 4*, ale jelikož jsem si opravdu celou sérii a hlavně sérii HIM zamilovala tak nemůžu jinak než 5*.

29.03.2021 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Další kniha od této autorky. Chvíli mi trvalo než jsem se smířila s tím, že z hlavních hrdinů Wese a Jamieho jsou vedlejší postavy, ale Blaka jsem si naprosto zamilovala. Jeho humor, to jak si hraje na drsňáka ale je romatik a jejich vztah s Jess. Jsem ráda, že Wes a Jamie se objevovali často.

25.03.2021 5 z 5

My My Elle Kennedy

Wow, takt o bylo něco. Druhý díl byl více o vztahu, pocitech a hokeji. Oproti prvnímu dílu je tu podstatně méně sexu, ale je tu. Kniha se četla sama a rychle. Je to stranš dobře a poutavě psané. Ti tva jsou boží, až mě mrzí, že jsou jen dva díly.

23.03.2021 5 z 5

On On Elle Kennedy

Knuhu jsem začala číst, aniž bych věděla o čem pořádně je. Věděla jsem jen, že to bude o dvou kamarádech a hokeji. No, byla sem velmi překvapena, co se z toho vyklubalo. Kniha se četla sama a naprosto mě pohltila. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci a na nic si nehrají, mají to v hlavě "srovnané", nejsou tam žádné zbytečné pasáže a vše je to dokonalé. Opravdu doporučuji!

22.03.2021 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Pohodová a odpočinkova četba. Děj byl krásný a milý. Četlo se to velmi rychle. Mrzí mě, že není třeba v poslední kapitole shrnut jejich zbytek života.

17.03.2021 4 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji asi za dva dny, také na tom má svůj podíl, že má poměrně málo stránek. Děj je prolítál kapitolami o Charlottě a Harietě a z minulosti a součastosti, což ze začátku působilo lehce zmatečně ale ve finále to bylo super, že jsme se postupně vše dozvídali z více pohledů. Děj byl zajímavý a poutavý. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo za tím bude. Myslím, že kdyby se věnovalo trochu více času hlavním postavám, trochu více o jejich životě či minulosti byla by kniha poutavější a zajímavější. Záver knihy mě přišel až moc překombinovaný. Poslední kapitola -Rok poté- mě poněkud zklamala. Prakticky nic jsem se v ní nedozvěděla a závěr lehce otevřený, jestli zůstaly v kontaktu či ne.
Jelikož jsem před touto knihou četla Semilhářky, tak knihu hodnotím jako průměr (Sedmilhářky jsou opravdu perfektně propracovan do posledního detailu), ale dávám 4*, protože se mi líbila a byla čtivá.

15.03.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje 4. knížka od Hartla. Jako v každé předchozí jsem se chvílemi ztrácela ve jménech, ale časem si to sedlo. Knížku jsem přečetla jedním dechem během pár dní. Byla skvělá, příběhy ze života lídí (jako vždy v jeho knihách) a skvěle vše propejené. Rozhodně si vylepšil reputaci za Okamžiky štěstí. Skvěle jsem se bavila a ke konci i slza ukápla.

09.03.2021 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha byla perfektní. Děj originální, od začátku jsem tipovala jak to dopadne a konec me strašně překvapil. Samotný dej byl samé překvapeni. Bylo mi líto Jane ohledne syna a Celeste. Když Celeste si davala za vinu, co se ji dělo chtěla jsem zakricet do knihy, že nic z toho není jeji chyba, že za to nemůže. Kniha byla velmi emotivní a několik dni po přečtení jsem stala nad ní přemýšlela.

03.03.2021 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Ze života pubertacky, co si mysli ze o lásce vi vše. Závěr docela předvídatelny, ale i tak me čtení velmi bavilo. Bylo to oddechove a odpočinkove. Určitě přečtu i další dily.

16.02.2021 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

I poslední díl jsem přečetla jedním dechem. Dokonalé ukončení série. Oproti filmu je zde vše naprosto perfektně vysvětleno a vše do sebe zapadá. I když poslední díl mě trochu zklamal, film patří k mým nejoblíbenějším (spolu s 3. a 5. dílem) ale i tak je naprosto dokonalý. Hodně jsem si oblíbila Lupina+Tonksovou, až mě mrzí, že nedostali více prostoru. Poslední "rozhovor" Harryho s Voldemortem byl dech beroucí. Snad poprvé se mi stalo u knihy, že jsem měla "husí" kůži po celém tělem a slzy na krajíčku.
S posledním dílem mám nutkání zhodnotit celou sérii. Každým dílem jsem si sérii oblíbila víc a víc a uplně jsem ji propadla. Nejoblíbenějším dílem pro mě je třetí, pátý a šestý díl. Naprosto jsem knihám propadla a díky nim jsem to oblíbila ještě více. V knihách je vše vysvětleno a vše do sebe zapadá, což ve filmech některé detaily vysvětleny nejsou. Celou sérii hodnotím na maximum a rozhodně jsem to nečetla naposledy. Kdokoliv se rozmýšlí rozhodně doporučuju.

11.02.2021 5 z 5

Myslim, že šestý díl je opět ten nejlepší. Opravdu geniální, nemám slov. Zhltala jsem celou knihu jednim dechem. Je videt, ze Harry uz trochu dospěl, uz není jak neřízená střela. Vše na sebe navazuje a vysvětluje. "Výlety" v myslance jsou dokonalost sama o sobě. Líbí se mi, ze je v knize hodne věnován prostor famfrpalu a taky jeho citům a zamilovanost. Tento dil mě pohltil do deje asi ze vsech předcházejících nejvíce, školní rok byl zdánlivě klidnější a diky tomu se dalo věnovat v ději vice věcem. Těším se na poslední díl.

02.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pátý díl je pro me zatím nejlepší, uvidime po přečtení zbývajících dílů. Harry byl sice svým chováním často nazabiti, ale Umbridgova byla horší. Jsem ráda, že je v knize věnovano vice prostoru pro vztah mezi Harrym a Siriusem a celkově členy řadu. Taky velky rozdíl oproti filmu, že celou dobu vi, ze Snape je na jejich straně. Knihu jsem přečetla asi za 3 dny, doslova jsem ji hltala a nemohla se dočkat okamžiku, kdy budu pokračovat. Jediné co me mrzi, že osud jedne skvělé postavy byl stejný, doufala sem, že se ti bude lišit.
Jinak jako předešlé díly, je to naprostá pecka.

28.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Moje hodnocení bude jako u předchozích dílů HP. Je to naprosto fantastické. Obsahově je knížka mnohem obsáhlejší, je zde.o tolik vic scén oproti filmu. Závěr knihy byl úžasný, tolik podstatnych informací co v knížce bylo se ve filmu neobjevily. Diky knížkám dostávám mnoho potřebných informací a detailů, ktere ve filmu nebyly a naráz filmy davaji i větší smysl.

24.01.2021 5 z 5

Třetí díl filmu patří k mým nejoblíbenějším a knížka to jen potvrdila. Styl psani a děj je naprosto jedinečný a originální. Je zde apousta věci navic oproti filmu, je tu vice popsán vztah Siriuse, Lupina a Jamesona.

24.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl me bavil zas o něco vic než předchozí. Opět senzační knížka, nechapu proč jsem je necetla uz dřív.

24.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Konečně jsem začala číst serii Harry Potzer. Filmy mam moc ráda a knížek jsem se bala, aby mi to nezkazilo radost z filmů. Musím ale říct, ze první dil jsem zhltala za den. Naprosto me to dostalo. Knížka je perfektní, děj je skvěle popsan. Spojivala jsem si to vzdy s filmem pro lepsi představivost.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Má třetí kniha v pořadí od Patrika Hartla a za mě docela zklamání. Po předchozích dvou "peckách" rozhodně nejslabší knížka. Začala jsem částí Veronika a celé mě to přišlo strašně zdlouhavé, nezáživné a hlavně hlavní postava na mě působila, že je s prominutím blbá. Druhou část Jáchyma jsem četla asi po půl roce a vůbec mě to nebavilo. Více méně jsem knihu jen proletěla. Za mě zklamání, ale na předchozí dvě knihy nedám dopustit ty doporučuju!

25.08.2020 2 z 5