VercaV - Příspěvky

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Výborná kniha od samého začátku. Velice čtivá, hltala sem každé slovo. I když se dal vrah předvídat i tak to bylo velmi napínaví a dobře napsané.

Jak čůrají nevěstyJak čůrají nevěstyM. M. Cabicar

Za mě slabší díl než první. Super odpočinková četba, příběhy vtipné, jen některé mám pocit že se opakují.

28.10.2017

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Prosím! Ať napíše další a další knihy. Tato kniha je v pořadí druhá, kterou jsem od něj četla a vždy sem se strašně těšila až ji zase otevřu a budu pokračovat. Výborná kniha, jedinečný příběh, velmi čtivá a chytlavá. Jediné co mě mátlo tak byly postavy a kdo co je, kdo co dělá atd. ale časem sem se zorientovala. Výborná kniha a doporučuji ji.

14.03.2017

Zápisník jedné láskyZápisník jedné láskyN. Sparks

Skvěle napsané, nádherný příběh, styl psaní. Kniha se mi moc líbila a dlouho sem si knihu chtěla přečíst. Nemusím zrovna romantiky ale toto mě dostalo.

21.02.2017

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelP. Hartl

Knížku sem přečetla jedním dechem. Líbil se mi příběh, postavy prostě všechno. Do konce knížky sem si sice pletla kdo je Tečka a kdo Prvok, ale nijak mě to neomezovalo. Kniha mě hodně bavila.

08.12.2016

Audrey se vracíAudrey se vracíS. Kinsella (pseudonym)

Knížku jsem přečetla jedním dechem, strašně mě bavila a poutala svým dějem a stylem psaní. Avšak mi přišly některé věci až moc rychlé/jednoduché vzhledem k tomu jak na tom Audrey byla a to je asi jediný důvod proč nedávám plný počet. Kniha je spíše určena pro mladší (kolem 16-15 a míň) ale i tak se velmi dobře čte.

22.11.2016

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuA. Lindgren

Kniha která mě prováděla 1. stupněm na základce. Nádherná kniha s příběhy

17.10.2016

Povídání o pejskovi a kočičcePovídání o pejskovi a kočičceJ. Čapek

Co k tomu dodat. Dětská klasika, krása.

AlchymistaAlchymistaP. Coelho

Tak sem se na knihu těšila, samou chválu sem slyšela, ale opak je pravdou. Kniha se mi vůbec nelíbila, děj, postavy nic. A nakonec jsme se nemohli dohodnou jak to teda skončilo, každý to pochopil jinak.

FimfárumFimfárumJ. Werich

skvělá kniha, dodnes se k ní ráda vracím.

Vánoční koledaVánoční koledaC. Dickens

Vánoce, pohádka, radost x smutek. Krásná kniha která mě neomrzí.

LedenLedenG. Lord

Celou sérii jsem přečetla. Je to skvělá kniha! Zajímavý nápad, děj a postavy. Doporučuji

17.10.2016

Velká kniha pohádekVelká kniha pohádekB. Němcová

Krásná kniha. Mám ji od dětství a stále je v mé knihovně.

Dóóóst dobrý VánoceDóóóst dobrý VánoceK. McCombie

Možná v období 12-15 let bych hodnotila lépe, ale teď opravdu už ne.

PygmaliónPygmaliónG. B. Shaw

Skvělá kniha. jen je mi líto neuzavřeného konce.

R.U.R.R.U.R.K. Čapek

Po prvním čtením jsem skončila cca 2/3. Po dvou letech jsem ji znovu otevřela a přečetla celou. Velmi rychle přečtená, zajímavé postavy, zajímavá kniha.

17.10.2016

Podivuhodný případ dr.Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. HydePodivuhodný případ dr.Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. HydeR. L. Stevenson

Nee, fakt ne. Jednak mi trvalo chvíli pochopit děj a postavy, děj nudný a nezáživný.

Petr a LuciePetr a LucieR. Rolland

Bohužel mě kniha moc nezaujala. Děj mi přišel nudný, postavy bez charakteru.

Hrdý BudžesHrdý BudžesI. Dousková

Vtipná kniha, líbila se mi

17.10.2016

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyB. Hrabal

Povinná četba, jinak bych si knížku nepřečetla. Konec se dal předvídat. Za mě je lepší film než kniha.

RevisorRevisorN. V. Gogol

Po zorientování v jménech to bylo čtivé a vtipné.

17.10.2016

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítP. Coelho

Nejdříve sem viděla film, který se mi líbil a kniha byla to stejné. Zajímavé a odlišné téma a pěkný děj.

ŘímankaŘímankaA. Moravia (pseudonym)

Povinná četba k maturitě. První část dobrá, další pokulhávala a dalo mi to zabrat ji dočíst.

17.10.2016

Humorné příhody očima odvážného otceHumorné příhody očima odvážného otceM. M. Cabicar

Skvělá kniha. Vtipné povídky, dobře napsáno. Opravdu sem se často smála nahlas. Těším se na další díly.

Seznam tajných přáníSeznam tajných přáníL. N. Spielman

Výborná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Hodně emotivní kniha, sice pár věcí bylo až moc náhoda ale bylo to celkově pěkné.

KrysařKrysařV. Dyk

Kniha se mi vůbec nelíbila, byla sem z ní zklamaná. Čekala sem víc. Docela mě to mrzí.

15.10.2016