Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Příjemné a odpočinkové čtení, historický příběh ze Sumatry o houslistce Rose Gallwayové se mi moc líbil a jak to u podobných knih bývá, tak příběh z minulosti se mi líbí víc než příběh Lilly, který je ze současnosti. Lilly měla opravdu velké štěstí, že se jí příběh povedl poskládat dohromady, bylo to hodně o náhodných a vlastně osudovych setkáních, řekla bych, ze příběh byl na nich vystavěn. Nicméně ráda si přečtu i ostatní knihy této autorky.

13.08.2021 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opět skvěle napínavé a závěr překvapivý, Kate mě prostě baví.

31.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Upřímně řečeno, já jsem moc ráda, že paní Mornštajnová napsala tento román, příběh matky, která přijde o vše díky režimu, a příběh dívky, která je vychovávaná režimem. Mně to vůbec nepřijde jen jako fikce, věřím tomu, že za jiných okolností by to takto klidně mohlo být, a díky Bohu to tak není. Příběh z dětské ozdravovny mě tak hluboce zasáhnul, protože tak to opravdu před rokem 1989 fungovalo, sama jsem jako velké dítě na jaře 1989 byla několik měsíců v dětské léčebně, všechno se mi to vrátilo a jako dítě, to člověk přijímal tak jak to bylo, i když bez té ideologie, nebrala jsem to jako traumatický zážitek, ale až dnes když jsem si přečetla tuto knihu a bylo mi z těch částí i psychicky špatně, došlo mi, že to traumatické bylo. Doporučila bych ji čtenářům, aby nezapomněli na to, co třeba v mládí zažili a neuvědomovali si plný rozsah toho, v čem žijí. A také našim mladým, kteří tu dobu vůbec nezažili, aby věděli, jak to fungovalo.

23.07.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Detektivka a jsem ráda, staré téma v novodobém kabátu. Čte se dobře a ani já neodhadla, kdo je vrah. Takže doporučuji.

14.07.2021 4 z 5

Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Jan Hnízdil

Opravdu tyto knihy nečtu, protože mě politici nezajímají…. Ale tento rozbor postav me zaujal jen díky psychogii postav nebo-li psychopatů, pár jich v okolí mám a ujistilo mě to, ze se jim mám nadále vyhýbat, protože s nimi nechci trávit čas, stejně tak jako se zmiňovaným politiky v této knize…. ale to naštěstí nemusím.

27.06.2021 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Napínavé, akční, jak jinak by Raker mohl existovat, zase navlékne svůj kabát superhrdiny, aby vše přežil? Souhlasím s komentářem ennlady prakticky ve všem, Davidovy vylomeniny jsou nakonec milé a nějak k němu patří. Raději bych chvílemi přemýšlela, kdo je vrah, ale David jede jako mašina pořád dál a já přestanu přemýšlet a prostě jen čtu...

22.06.2021 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Velmi krásný příběh, který me moc potěšil, asi i symbolicky jsem četla tuto knihu zrovna když Lucinda zemřela. Brala jsem to jako rozloučení. Propletené vztahy, i když z válečné Francie jsem měla trochu strach, mám na tyto knížky teď štěstí, ale příběh byl romanticky laděný, takže jsem nečekala velké drama. Bylo to tak akorát.

16.06.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Příběh dvou sester ve válečné Francii, slavík zazpíval symfonii tklivých tónů, ale nesmírně polidštěných do odvahy, lásky a naděje. Jedna z nejlepších válečných knih, co jsem četla, vše je tak hmatatelné, že se vše odehrává tak jakoby ani nezuřila válka, která si vybírá krutou daň. Kniha, která se musí vstřebat a na kterou se jen tak nezapomíná. Silný příběh, takový “válečný Titanik”.

05.06.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Jestli se mi některé thrillery dobře čtou, tak je to právě tato série. Vše kolem smrti mladé Elity je magické, tajuplné a jak už to bývá, nechá nás autor v napětí až do konce. Kdybych mohla přečíst najednou, neodkládala bych tuto knihu, vcucne vás do děje a nechce pustit. Ale neodpustím si dodat, že všechny knihy z této série mají něco společného, ale to zjistíte až na konci. Škoda, že není víc ročních období.

25.05.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mně se moc líbí styl vyprávění paní Mornštajnové, protože to umí tak, že si názor na postavy musí čtenář udělat sám. A v této knize obzvlášť. Každá postava má své rysy, vyvolává emoce ve víru událostí, které jí ovlivňují, ale posouzení je na nás. I když působí postava nesympaticky, tak samotný příběh zůstává “ neposkvrněný “. A to už považuji za mistrovský styl psaní.

07.05.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Za mě nejpovedenější díl ze série, konec výborný a vše do sebe zapadlo.

23.04.2021 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Kniha mě dostala, i když jsem si po první třetině říkala, že je to laciný povrchní příběh z válečné Paříže, bez hloubky emocí a postrádá dobová fakta francouzského odboje. Ale pak to přišlo. Uvěřitelný příběh, kde válka bere a láska dává. Naděje, odvaha a dobrosrdečnost hlavních hrdinek mě potěšila, ale útrapy se jim nevyhnuly. Dočkala jsem se i silných emocí v poslední části knihy, i jak fungoval odboj. Takže velká spokojenost.

07.04.2021 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Není co dodat, Kate opět má brutální případ a tentokrát hodně brutální. Kate je skvělá, moc jí fandím, akorát je někdy horká hlava a pěkně tvrdohlavá, ale to k ní prostě patří. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Super.

30.03.2021 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Ani chvilku jsem se s Davidem Rakerem nenudila, tak trochu superman, ale jinak příběh propracovaný do detailů, že mi bylo unesených žen velmi líto. A přála si, aby byly stále živé.

21.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Osudy karvinské rodiny, četla jsem oba díly za sebou, což doporučuji, nemohu říct, který je lepší, každý vypovídá o své době a to tak, že prožíváte příběhy rodiny s jejími hrdiny naplno. Je to vážné a čtení k zamyšlení, v paralele s dnešní dobou je to poučné. V náročných dobách se projevuje lidský charakter lidí, nakonec se stejně zjistí, že chyby se mezigeneračně opakují a lidé se nepoučili.

12.03.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skutečně působivé a poplatné době. A konečně už vím, odkud pochází hláška mého šéfa “ a znovu lépe a radostněji” kterou tak rád používá.

13.02.2021 5 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Tak já jsem z této knihy trochu rozpačitá, námět byl skvělý, jen jsem měla pocit, že se kniha táhne líně jako řeka v létě. Jako kdyby jí vyprávěl někdo jiný a ne Lucinda Riley. Takže pro mně zmlsanou příběhy Sedmi sester trošku zklamání, nejvíc se mi líbila situace v Bangkoku, tam to nabralo grády, čekala jsem nějakou větší autentickou vsuvku např. o orchidejích.

10.02.2021 4 z 5

Ať žijí padesátnice Ať žijí padesátnice Hana Hřebejková

Příjemná oddechová svačinka, která vykouzlí úsměv na tváři. Některé příběhy byly humorné nebo vykouzlily úsměv na tváři, některé jen příjemné laděné, v této době pohlazeni pro duši.

22.01.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Napínavé a čtivé, místy hodně brutální a těžko uvěřitelné včetně toho, kdo za tím vším stál. Zjistila jsem, že nedokážu pochopit jednání psychicky nemocných lidí obzvláště ne v thrillerech. Asi se mi lepší hodnotí jednání lidí v afektu, pod emocemi nebo díky nepříznivých okolností, takže nedokážu docenit hodnotu námětu.

20.01.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nemohu jinak, než souhlasit se Šánkou, že se tato kniha přežene jako vichřice, i když ze začátku to je jen jemný větřík, který sled událostí rozfouká tak, že nevíme, kolik škod ještě způsobí. Styl psaní je velmi působivý, protože nechává čtenáře pracovat s fantazií, a kdo už četl nějaké válečné romány o Židech, tak si dobře umí představit, čím Zuzana prošla, i když zde její bolest vnímáme jako celek v průběhu čtení. Těžká doba, nezáviděníhodná.

03.01.2021 5 z 5