Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Je to moje první kniha na toto téma a zřejmě i poslední. Příběhy Magdalén jsou dost smutné, Teagan, Noru i Leu jsem si oblíbila a moc jim držela palce, ale krutost tohoto světa je nebetyčná. “ Autorita” daná rádoby Bohem lidem, kteří se snaží přivést na správnou cestu padlé ženy se odehrává pod rouškou krutosti a takový Bůh není, lidé tu cestu díky Bohu mohou poznat jinak, láskou, pravdou a porozuměním Božích zásad a není k tomu třeba prádelna, kniha působila jak ze začátku 19. století, o to více šokuje datování do roku 1962. Čte se dobře a kdo se chce s tímto tématem seznámit, tak doporučuji.

27.12.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Psycho to je tak od poloviny, ale poklidnější začátek mě bavil. Zase hledání kdo je kdo? Kdo je ten psychopat? Lehce mi to připomnělo knihu Takoví normální přátelé. Na plný počet to není, ale čte se dobře a svižně.

22.12.2020 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Tři hlavní postavy se vydávají na cestu do Buenos v Aires na začátku 20. století, každá je jedinečná, každá si projde peklem, každá má naději, odvahu a sílu svůj sen uskutečnit. Všem to přejete. Ale povede se jim to? Bahno drog, násilí, rvaček, bídy, prostituce a znásilňování je velmi naturalistické, víc než v thrillerech. Jednu hvězdičku ubírám pouze za konec, který mi na typ knihy neseděl. Ale nechci ho prozrazovat.

15.12.2020 4 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Příběh Tiggy je milý, plný zápletek až do samého konce, rozkrývá nám další osudy sester i táty Soli, příběh tanečnice Lucíi je vášnivý a syrový a plný emocí. Co k tomu dodat? Vypravěčsky více než vynikající, příběh, který dojme k slzám. A ta úchvatná místa, kde se to ve Španělsku i na Vysočině odehrává, stačí jen vyhledat fotografie a hned jste přímo v dění knihy.

03.12.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Thrillery této autorky nepatří úplně k mým oblíbeným, ale tohle bylo něco úplně jiného. Psychologické rodinné drama, kde všichni moc přemýšlí co říct, neříct a kdy, aby byli dostatečně empatičtí a nezranili city druhých. Bylo to hodně uvěřitelné a čekala jsem nějaký zázrak na konci, ze vše bude jinak, ale realita taková nebývá. A tak jsem poslední strany dočetla přes slzy v očích.

27.11.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak opět stará dobrá a hlavně sebevědomější aristokratka zabodovala. Jsem ráda, že u Marie nastal významný posun vpřed a hlavně kniha zase dokázala pobavit příjemným humorem.

23.11.2020 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Milostný román na podkladu historické události sestřelení lodi Lusitania několik let po potopení Titaniku. Prolíná se současná a historická dějová linka, což je příjemné. Nicméně milostný román jako z Titaniku jsem ani nečekala a také se ho nedočkala. Jak už bylo napsáno, bylo to bez emocí a to je velká škoda, protože emoce by se sem vyloženě hodily. První polovina byla hodně utahaná, pak už to šlo. Takže za mě nenadchne ani neurazí.

21.11.2020 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Moje první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední, Ana a Daniel, hlavní protagonisté příběhu poválečného Španělska, přišlo mi ze v tomto románu je záměr ukázat charakter různých postav víc než o samotný příběh, i když zápletka dramatu tam je a rozuzlení je jako pohlazení. Konec je příjemný a určitě zasloužený.

09.11.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Jsem ráda, že jsem díky svým oblíbeným čtenářkám mohla objevit kouzlo knížek od Lindy Castillo, začala jsem od první knihy série a dobře jsem udělala. Sympatická policistka Kate, brutalita hodně barvitě vylíčená, což úplně nevyhledávám, ale zde mi to přišlo na místě. Dějová linka měla spád i nápad, vetřela se tam i romantika. Takže za mě super a určitě si přečtu celou sérii.

03.11.2020 5 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Tak tohle je opravdu psychologický thriller, při kterém se neubráníte slzám. Je zvláštní v tom, ze je vyprávěn ztraceným desetiletým chlapcem. Příběh viděný dětskýma očima nabírá na děsivosti toho všeho. Je to obraz neschopnosti vyšetřovatelů, hyenismu médií a zatajování skutečností celou společností. A kolik lidi na to doplácí svým zdravím a životem.

16.10.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Zajímavý detektivní příběh, kde jsem vraha vůbec neodhadla. V postavách jsem se trochu ztrácela, i když se mi to obvykle moc nestává. Rozhodně si přečtu i další detektivky i z toho důvodu, ze jsou české.

11.10.2020 4 z 5

Přej si opatrně Přej si opatrně Hallie Ephron

Tak opravdu váhám, co k této knize napsat. Thriller opravdu nečekejte, hlavní hrdinka má firmu, která vyklízí prostory, a tam někde číhá zločin. Mně přišel děj trochu chaotický, příliš mnoho detailů a jako celek mě nepřesvědčila, ze za to stála.

05.10.2020 2 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Sestra Cece hledá své kořeny v Austrálii; další výprava za původem a opět krásně napsaná - tentokrat jsem byla hodně dojatá.

28.09.2020 5 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Nečekala jsem, že zrovna tahle kniha mě dostane. Čekala jsem šílenou sociopatku, která se chová nelogicky a zmateně, ale Juliette byla opravdu dokonalá v tom negativním smyslu. Ale její manipulátorství mě hodně bavilo, mělo to spád a i když si tady mnozí stěžují na odbytý konec, mě se tento konec líbil. Líbilo se mi i prostředí práce v letadle, letušek a pilotů, protože autorka sama jako letuška pracovala, tak to dodalo knize punc důvěryhodnosti.

14.09.2020 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Zajímavý případ honu na mrtvého nemrtvého Alexe, trochu překombinované, David Raker je sympaťák, i když tady byl jak nesmrtelný superhrdina, ale díky vaším komentářům se ráda pustím do dalších příběhů.

08.09.2020 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Špionážní příběh versus rodina, tak bych nazvala tento docela zdařilý počin, četlo se to dobře, hrdinka mi na rozdíl od ostatních příliš naivní nepřipadala, chápala jsem jí, že vůbec neví, čemu má věřit a čemu ne. Já to také nevěděla. Kdo má rád čtení ve stylu pravdu se dozvíme možná až nakonec, tak si to rád přečte. A napínavé to tedy je.

20.08.2020 3 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Opět lahůdka tentokrát v podobě třetí sestry Star, prostředí malebné Anglie a podoba s romány Jane Austenové, která už tu byla zmiňovaná. Už mám pocit, že autorka musela vyčerpat své zásoby nápadů, ale myslím, že mě příběh čtvrté sestry opět příjemně překvapí.

16.08.2020 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Tato sága mi opravdu učarovala, po příběhu o prvni sestře jsem si myslela, že druhý díl nebude tak pěkný, ale ostatní recenze mě přesvědčily, abych očekávala hodně a opravdu mě Allyn příběh velmi potěšil. Když jsem si ke čteni pustila sonáty z Peera Gynta, které jsou v knize uvedené, tak jsem si knihu vychutnala mnohem více.

01.08.2020 5 z 5

V nejlepším věku V nejlepším věku Martina Kemrová

Takové milé a vtipné pohlazeni po duši na jeden den.

25.07.2020 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Opravdu to je jen takova jednohubka, ale myslim si, že Camilla umí skvěle vyprávět a tady mi to chybělo. A to je velká škoda, prože námět, zápletka i konec byly výborné, jen bych to prodloužila aspoň na vydatný chlebíček.

24.07.2020 3 z 5