Skleněný oceán

Skleněný oceán https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444010/bmid_skleneny-ocean-9r5-444010.jpg 4 136 136

Dramatický milostný příběh na pozadí jedné z největších katastrof první světové války. Luxusní zaoceánský parník Lusitania se na poslední plavbu z New Yorku do Liverpoolu vypravil 1. května 1915. O týden později jej jen několik kilometrů od irského pobřeží zasáhlo německé torpédo a loď šla během několika minut ke dnu. Zemřelo 1 195 osob. Tato katastrofa výrazně ovlivnila průběh první světové války. Květen 2013 Sarah je americká spisovatelka, která marně hledá téma pro další knihu. Jednoho dne náhodou objeví starý kufřík po svém pradědovi Patrickovi, který pracoval v roce 1915 jako stevard na palubě Lusitanie. V kufříku nalezne něco, co by mohlo změnit historii. Rozhodne se okamžitě odjet do Anglie hledat více informací. Duben 1915 Caroline je bohatá Američanka, která obývá se svým manželem Gilbertem kajutu první třídy na parníku Lusitania. Míří za obchodem do Evropy, kde běsní velká válka. Gilbert je neustále zaneprázdněný, nepřestává pracovat ani na lodi. Caroline už nebaví hrát roli manželky úspěšného podnikatele a je ráda, když na palubě potkává starého přítele Roberta. Čím více času s ním tráví, tím více se zajímá o napjaté dění kolem. Brzy pochopí, že se na palubě odehrává něco tajného a nebezpečného. Tess cestuje druhou třídou. Aby měla na jídlo, musela od dětství krást. Už toho ale začíná mít plné zuby. Tohle má být její poslední loupež. V Anglii se provdá a začne nový život. Alespoň to jí slíbil její snoubenec. Čím více se ale loď přibližuje k evropským břehům, tím méně tomu věří. Co se doopravdy děje a komu ještě vlastně může věřit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota
Originální název:

The Glass Ocean , 2018


více info...

Přidat komentář

Renike
16.02.2024 4 z 5

Příběh zajímavý. Historický základ se mi líbil, o parníku Lusitania jsem doteď moc nevěděla. Mám ráda střídavé vyprávění minulosti a současnosti. Ukončení knihy se mi zdálo nějaký slabší, ale celkově hodnotím knihu s 4 *.

Pavlaj
23.01.2024 4 z 5

Zručně napsáno. Ten milostný trojúhelník tam za mě nemusel být, ale informace o plavbě a osudu Lusitanie skvělé. Určitě si o ní pořídím i nějakou literaturu faktu.


čef
19.01.2024 4 z 5

Něco jiného, než jsem očekával. Nejde tak o potopení Lusitánie německou ponorkou v době války, ale spíše se jedná o složitě zamilovanou story, rodinné vztahy a trochu špionáže. Příběh je naplněn mnoha a mnoha konverzacemi na téma lásky, naštěstí alespoň duchaplnými a sem tam vtipnými. Také oceňuji stavbu románu, je to prostě dobře vytúněné . Cílem je samozřejmě pobavit tu hezčí část lidstva a zde autorky svůj úkol více než dobře splnily.

Ludmila91
06.01.2024 5 z 5

Pěkný příběh

Pisquosus
13.01.2023 3 z 5

Styl psaní knihy mi seděl, obsah za mě už nic extra.

Caroline a Robert - taková láska to byla a pak to najednou skončilo?

Nepochopila jsem to propojení ohledně mužů a případné špionáže - bylo to takové neurčité a nepřesné.

Kniha se asi pokusila vyvolat nějakou senzaci, ale byl to spis romantický příběh, který nebyl dotažený.

Určitě zajímavé považuji téma potopení samotné lodi - vůbec jsem neznala.

martisko3
02.01.2023 4 z 5

Pěkné, čtivé, zajímavé obě dějové linky. Chyběl mi doslov se skutečným popisem historické události a jejího vlivu na 1.sv. válku.

denib
22.11.2022 2 z 5

Tak tahle kniha nebyla nic pro mě a vysoké hodnocení zde mě upřímně překvapuje. Kniha obsahuje dvě linky - jednu současnou, což není nic jiného než červená knihovna. A linku v minulosti na Lusitanii, což není nic jiného než červená knihovna se snahou o trochu historie a špionáže. Obecně proti červené knihovně nic nemám, protože i ta jde napsat zajímavě. Ale tohle bylo prostě hloupé. Hlavně v té současné lince byly tak nezajímavé a plytké rozhovory. A ta minulá linka byla velmi naivní. Ne, prostě nemůžu dát víc jak dvě hvězdičky.

mimi55
26.10.2022 5 z 5

Moc pěkné čtení. Líbilo se mi, jak se minulost a současnost nakonec potkaly. Trochu špionáž, trochu romantika.

Tauriela
05.07.2022 1 z 5

Věřím, že si kniha získala své obdivovatele, ale pro mě skutečně nebyla. Z úcty jsem se ji snažila dočíst, ale nakonec jsem přelétla pár posledních stránek, abych odkryla zápletku a knihu jsem odložila.

ydnac
11.06.2022 4 z 5

PARNÍK LUSITANIA VYPLUL SE SVÝM TAJEMSTVÍM

Možná vezl munici...
Určitě vezl špiony...
Caroline (žena bohatého podnikatele Gilberta) zde potkává starého přítele Roberta, který ji odjakživa miluje.
Tess je chudá padělatelka obrazů a na lodi se chystá na "poslední akci", kterou zařídila její sestra Ginny.
Romantika ve stínu špionáže.
Kdo získá srdce Caroline...
Po čem jdou špioni...
Kdo přežije...
To vše se prolíná se současností, ve které spisovatelka Sarah pátrá po osudu dvou mužů, kteří byli právě na Lusitanii a jedním z nich je její pradědeček.
Velice čtivé a lehce napínavé.
Nikdy jsem nečetla krom Titanicu o jiné potopené lodi a tak mě zajímal tento příběh.
Doporučuji :-)

Luca84
20.04.2022 5 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst, ale druhou půlku knihy jsem přečetla za odpoledne. Romantický příběh, vlastně nejeden, síla dramatických historických událostí, pátrání po minulosti, pravdě a zápletka, která vás neustále nutí přemýšlet jak to celé dopadne. Nejsem moc na romantické příběhy, ale tohle mi sedlo. Doporučuji.

LittleK
14.03.2022 5 z 5

Knihu bych přirovnala ke karamelu. Stejně tak se totiž příběh táhl, ale ne nijak nepříjemně nebo nudně. Není to ten typ knihy, u které vší silou držím oči otevřené, abych mohla přečíst alespoň jeden další odstavec, ale současně jsem se k ní ráda vracela a každá postava měla to své, abych chtěla odtajnit jejich osud. A závěr byl stejně sladký jaký od karamelu očekáváte. Osobní poznámka na závěr: dějová linka Sarah mě opravdu bavila. :-)

Kniholenka9
20.02.2022 5 z 5

Nádherná knížka, od které jsem moc nečekala, ale dostala jsem všechno. Krásně a čtivě napsaný příběh tří žen. Caroline je bohatá Američanka, která se vydává se svým manželem Gilbertem na cestu přes Atlantik. Na luxusní lodi Lusitania se plaví i Tess, která chce v Anglii začít nový život. Vše propojuje vyprávění Sarah ze současnosti, která hledá námět na svou novou knihu a najde víc než jen to. Knihu rozhodně doporučuji.

astroweb
03.12.2021 3 z 5

Námět dobrý, nebylo to špatné, začátek se pěkně rozjel, ale přiznávám, že jsem pak měl dost práce udržet pozornost kdo je špion, kdo by mohl být špion apod.

Markett
17.11.2021 5 z 5

Ani nevím, kde začít, protože Skleněný oceán mě opravdu dostal. Moc krásně a čtivé napsaný román, že jsem se nemohla od čtení skoro odtrhnout a čekala, jak to vlastně celé dopadne.
Jelikož mám slabost pro velké parníky (ano, Titanic, Lusitania a mnoho dalších lodí z té doby patří do skupinky mých oblíbených témat, o kterých ráda čtu články, vyhledávám fotografie atd.), tak knížka nemohla uniknout mému zájmu. A jsem ráda, že jsem na ní narazila.
Určitě nelze srovnávat s filmovým trhákem Titanic, protože tady vládne úplně jiná dějová linka, která by upřímně taky zasloužila nějaké to zfilmování.
Můžete se tady těšit na dvě opravdu strhující dějové linky, které se krásně doplňují - jedna ze současnosti, a druhá z roku 1915, kde se setkáváme s Lusitanií a jejími cestujícími. Moc mě bavil příběh Caroline, i kapitoly z pohledu Tess byly velice zajímavé, a já jen četla a čekala, jak bude plavba probíhat a kdo nakonec katastrofu přežije. I dějová linka se špionáží krásně dej doplňuje.

Já rozhodně můžu knížku doporučit. Pokud se tady najde někdo, kdo má taky slabost pro krásné lodě, a romantické příběhy odehrávající se na jejich palubách, tak směle do toho, určitě budete nadšení jako já.

milena8281
01.09.2021 4 z 5

Tak trochu Titanic. Obě dějové linky měly své kouzlo. Líbilo se mi to.

Amifa
11.07.2021 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale posledních 300 stránek jsem přečetla jedním dechem. Zajímavý příběh inspirovaný skutečnou událostí.

Sahti
10.07.2021 4 z 5

Příběh 3 žen, 2 z minulosti plující lodí, jež se potopí + 1 současná linie, kdy Sarah hledá souvislosti s touto tragédií, kde zahynul i jeji předek a také námět pro svou knihu. Doporučuji.

bergle
01.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bavila mě dějová linie jak Sarah tak i Caroline a Tess. Nemohu říct, že bych se těšila víc je kapitolu vyprávěnou z pohledu jakékoli hlavní postavy, všechny mě bavily stejně a knížka jako celek byla krásná a mohu jen doporučit.

LenniKlein
25.01.2021 3 z 5

Do knihy jsem se musela dost nutit, protože mi přišla chaotická. Posledních 100 stran vzalo milý obrat, proto dávám tři hvězdy. Možná si časem knihu přečtu ještě jednou a třeba jí přijdu na chuť.