Skleněný oceán

Skleněný oceán https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444010/bmid_skleneny-ocean-9r5-444010.jpg 4 136 49

Dramatický milostný příběh na pozadí jedné z největších katastrof první světové války. Luxusní zaoceánský parník Lusitania se na poslední plavbu z New Yorku do Liverpoolu vypravil 1. května 1915. O týden později jej jen několik kilometrů od irského pobřeží zasáhlo německé torpédo a loď šla během několika minut ke dnu. Zemřelo 1 195 osob. Tato katastrofa výrazně ovlivnila průběh první světové války. Květen 2013 Sarah je americká spisovatelka, která marně hledá téma pro další knihu. Jednoho dne náhodou objeví starý kufřík po svém pradědovi Patrickovi, který pracoval v roce 1915 jako stevard na palubě Lusitanie. V kufříku nalezne něco, co by mohlo změnit historii. Rozhodne se okamžitě odjet do Anglie hledat více informací. Duben 1915 Caroline je bohatá Američanka, která obývá se svým manželem Gilbertem kajutu první třídy na parníku Lusitania. Míří za obchodem do Evropy, kde běsní velká válka. Gilbert je neustále zaneprázdněný, nepřestává pracovat ani na lodi. Caroline už nebaví hrát roli manželky úspěšného podnikatele a je ráda, když na palubě potkává starého přítele Roberta. Čím více času s ním tráví, tím více se zajímá o napjaté dění kolem. Brzy pochopí, že se na palubě odehrává něco tajného a nebezpečného. Tess cestuje druhou třídou. Aby měla na jídlo, musela od dětství krást. Už toho ale začíná mít plné zuby. Tohle má být její poslední loupež. V Anglii se provdá a začne nový život. Alespoň to jí slíbil její snoubenec. Čím více se ale loď přibližuje k evropským břehům, tím méně tomu věří. Co se doopravdy děje a komu ještě vlastně může věřit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Glass Ocean , 2018

Aveli
08.01.2021 3 z 5

Přiznávám, že jsem od knihy nic nečekala, protože historicko-romantické knihy příliš nečtu. Ale asi i díky tomu jsem byla mile překvapená. Nečekejte záplavu historických faktů ani velký příběh špionáže a bude se vám líbit. Je to milostný příběh odehrávající se ve dvou různých dobách s různými postavami, kdy odkrýváme příběh dvou rodin. Za mě byl velmi slabý začátek (asi 100 stran), ale pak jsem se začetla a kniha mě bavila. Trochu mi u ní chyběl takový ten pocit, kdy nemůžete knížku odložit, protože chcete vědět, co se stalo.

sgjoli
29.12.2020

Tak jsem nakonec tuto knihu po cca 130 stranách odložila jako nedočtenou. Ačkoliv námět knihy zní zajímavě a v skrytu duše mne stále trošinku zajímá, jaká byla pointa, přesto už bohužel nemám chuť knize věnovat svůj čas.
Dějově mi kniha přišla děsně rozplizlá, příliš rozvláčná a většinu času, co jsem knize dala, mi dělalo problém se začíst. A s každou přibývající stránkou jsem čím dál víc cítila nutkání přeskakovat. Za sebe bych asi uvítala, kdyby autorky nebyly za každou cenu tak moc ukecané, některé pasáže proškrtaly a celkově děj knihy víc nahustily. Takhle mi ta kniha vyznívala jako směska plytkých rozhovorů o ničem a děj samotný se příliš neposouval. Nebo aspoň takový to na mne dělalo dojem po prvních 130 stran. Bohužel jsem neměla pocit, že zrovna tohle je ten typ literatury, který si zaslouží pomalé, trpělivé čtení. Takže za mne bohužel, no.
Jelikož jsem nedočetla, hvězdičkové hodnocení samozřejmě nedávám.

Terka1975
21.11.2020 3 z 5

Milostný román na podkladu historické události sestřelení lodi Lusitania několik let po potopení Titaniku. Prolíná se současná a historická dějová linka, což je příjemné. Nicméně milostný román jako z Titaniku jsem ani nečekala a také se ho nedočkala. Jak už bylo napsáno, bylo to bez emocí a to je velká škoda, protože emoce by se sem vyloženě hodily. První polovina byla hodně utahaná, pak už to šlo. Takže za mě nenadchne ani neurazí.

wotana
03.11.2020 4 z 5

Myslela jsem, že to bude hlavně o nehodě Luisitanie, ale není tomu tak. Příběh není šptný, ale začátek byl dost nudný a konec zase uspěchaný. 3,8*

Sobotikova
24.10.2020 4 z 5

Od této knihy nečekejte barvitý popis lodní katastrofy v období první světové války a ani špionážní román. Je to pěkná milostná romance, která se odehrává ve dvou časových linkách. Nic víc...nic míň.

Knihomolka97
11.10.2020 4 z 5

Až na pomalejší začátek se mi to líbilo, ale na plný počet to u mě není. Dvě časové roviny - rok 1915 a 2013. Ze začátku mě bavila hlavně ta z roku 1915, ovšem v průběhu jsem se začetla i do té z roku 2013.
Malinké mínus - čekala jsem o trochu víc špionáže, přišlo mi to takové slabé.

Mi--LADA
05.10.2020 1 z 5

Jé, tak tohle mi teda nesedlo. Pěkná obálka s příslibem dramatického milostného příběhu na pozadí jedné z největších lodních katastrof 1.sv.války na luxusním parníku a ono je to uvnitř studené jako psí čumák. Nějak jsem se nedokázala začíst. Možná jsem se málo soustředila, četla jsem půjčenou knížku na rychlo, při cestě vlakem, takže žádný velký klid ani soukromí na čtení nebyl, no, každopádně jsem zklamaná. Z obsahového hlediska text patří mezi lepší ženské romány, nebo se o to alespoň místy snaží, téma je zajímavé, jenže mě minul styl vyprávění. Zkusím možná ještě jednou, někdy jindy a v jiném rozpoložení.

knihovnička007
05.10.2020 4 z 5

Zamilovala jsem se do Roberta Langforda.
Úplně jsem se viděla na palubě Lusitanie, v hlavě příběh Titanicu s Rose a Jackem, který se odehrál jen tři roky před tímto příběhem a měl podobný konec...
Příběh jsem prožívala s Tess a její sestrou, s Caroline a jejím manželem Gilbertem, jejím přítelem Robertem Langfordem v roce 1915.
Příběh ze současnosti mne moc neoslovil. Bohužel, když jsou dvě časové osy, vždy se mi líbí ta historická a tak tomu bylo i nyní.
Moje nadšení příběhem se postupně snižovalo, příběh na lodi, co kdo komu řekl a jak se zatvářil mi už pak přišlo zdlouhavé a ta věc se šifrou mne moc neoslovila :( Margery jsem fakt měla strašnou chuť uškrtit...
Konec byl skvělý, dobře se mi četl a já nemohla knihu odložit a byla jsem zvědavá, jak to všechno vlastně dopadne a kdo potopení lodi přežije.
Hezký příběh, krásná obálka.

JanaDor
28.09.2020 4 z 5

V knize najdeme jak romanci, tak i zápletku o špionáži. Čtenář chvíli přemýšlí, která postava je na té správné straně. Najdeme tu ode všeho něco – lásku, přátelství, vydírání, zradu, ale hlavně velké neštěstí, při kterém umře hodně lidí. Je to čtivý román, který nám přiblíží velkou válečnou tragédii na pozadí té osobní. Kniha určitě stojí za přečtení.

ela1972
28.09.2020 4 z 5

Do první poloviny knihy jsem se musela dost nutit, ale potom se to rozjelo a stálo to za to

VasnivaCtenarka
22.09.2020 5 z 5

Pokud budete mít někdy náladu na historický román, ve kterém najdete úplně všechno, co můžete od historického románu očekávat, tak je Skleněný oceán skvělá volba.

Skleněný oceán v sobě ukrývá sice smyšlený příběh, ale odehrávající se na pozadí skutečné události, která se zapsala do historie dějin. Luxusní zaoceánský parník Lusitania nabízí skvělé prostředí nejen pro silnou lásku, ale také pro tragédii a špionážní zápletku.

Lauren Willig, Karen White a Beatriz Williams daly hlavy dohromady a společně vytvořily velmi čtivý, poutavý a uvěřitelný příběh, od kterého se nebudete chtít odtrhnout.

Kniha se četla velmi, velmi dobře. Je úžasné, jak se dokázaly tři autorky sladit natolik, že nikde nic nedrhlo a vše na sebe krásně navazovalo. Při čtení si vůbec neuvědomujete, že by knihu nenapsal jeden autor. Stejně tak musím autorkám pochválit dokonalý popis nejen všech hlavních hrdinů, ale také všech osob, které příběhy hlavních postav dokonale dokreslily. Všechny postavy měly tak jasné charakterové rysy, že zatímco některé postavy vám byly sympatické od samotného začátku, jiné postavy byste nejraději hodili přes palubu.

Autorkám musím také pochválit samotné propracování děje. A také popis prostředí a doby, ve které se dějová linka z roku 1915 odehrávala. Při čtení jste se i vy ocitly na palubě lodi a užívali si s místní smetánkou.

Kapitoly v knize nebyly nijak zvlášť dlouhé. Každá kapitola nám popisovala příběh z pohledu jiného hrdiny. Vše na sebe dokonale navazovalo a dějové linky se krásně prolínaly.

Ať přemýšlím sebevíc, nenašla jsem na knize žádné zápory. Je vidět, že si autorky daly s příběhem skutečně tu práci, aby vše dotáhly k naprosté dokonalosti, aby byli čtenáři spokojení.

Knihu mohu opravdu jen a jen doporučit. Bylo to příjemné čtení. Máte-li rádi historické romány, určitě neváhejte. Myslím, že nebudete litovat.

Šánka
18.09.2020 4 z 5

Také vidíte při pohledu na obálku knihy Rose a Jacka, Titanic a ten nezapomenutelný, jedinečný zážitek ? Já ano, ale tohle je úplně jiný příběh, odehrávající se v podobných kulisách, s jinými hrdiny, na zaoceánském parníku Lusitania jen o pár let později.
Historická linka má v sobě ty správné ingredience, lásku, vášeň, tragédii a také špionážní zápletku. Ta, (aspoň mě), až tolik nebavila. Současnost se mi také líbila i když to byla spíše taková doplňující část.
A musím souhlasit s komentářem Zuzky (zuzana2599), že ten příběh ani ve mně nevyvolal až takové emoce, jaké bych očekávala, ale za přečtení určitě stojí.....

zuzana2599
18.09.2020 4 z 5

Na tento román jsem se hodně těšila. Má překrásnou, líbivou filmovou obálku a slibný obsah napsaný výjimečně třemi autorkami. A pak můj oblíbený vydavatel, jeho knihy jsou pecky.
Bylo to pěkné čtení, nepopírám, žádná přeslazená romantika. Dvě časové linky, přičemž ta historická se mi líbila více, ale tak to už často bývá. Hutné čtení, které zabralo dost času.
Ale přesto jednu hvězdičku dnes ubírám. Příběh mě nedokázal zasáhnout, vyvolat ty očekávané emoce, ty se u mě vůbec nedostavily. Závěr byl ale na jedničku.
My všichni něco hledáme, že ?
Každý jeden z nás marně hledá, zuřivě hledá neochvějnou naději v to, co jsme ztratili.

alexis818
15.09.2020 4 z 5

Příběh,který vás unáší na lodi Lusitania během 1.sv.v. a na vlnách oceánu vypráví smutný osud lidí,kteří se tam ocitli plni nadějí a nových zítřků.Hezké čtení.

Mlsnákočka
13.09.2020 5 z 5

Zajímavě podaný příběh skutečné lodi Lusitania, který se stal před více než sto lety. Baví mě tyto knihy a doznívají ve mně tím způsobem, že si o daném tématu přečtu všechny dostupné informace.

Linda007
10.09.2020 5 z 5

Obě linky se mi líbily. Takové milé čtení, trochu smutné. Nebylo to úplně předvídatelné. Jen mě tam naštvala ta zápletka na konci mezi Johnem a Sarah.

zdehan
07.09.2020 5 z 5

Krásný čtivý příběh který vas vtáhne do děje a nepusti.Kniha stojí za přečtení.

hana1039
05.09.2020 4 z 5

Čtení jsem si užila, dvě časové linie, dva příběhy, které se navzájem doplňovaly.. Prostě příjemné oddechové čtení, trochu napětí v ději, ale jinak celkový tragický příběh, který mi připomíná tragédií Titanicu...

Nuttelka
05.09.2020 4 z 5

Nebýt společného čtení, asi bych po knížce sama od sebe nesáhla, takže jsem byla velmi mile překvapena, jak mě kniha bavila. Nedělal mi ani problém se orientovat v obou časových liniích a v postavách. A srovnání s Titanicem vás tu samozřejmě nemine...
Jsem ráda, že to všechno dopadlo tak, jak to dopadlo - co se hlavních postav týče. Ohledně potopení Lusitanie je to opět velmi smutný osud.

!!! SPOILER !!!
Jen mi tedy trošku hlava nebere, že po tom všem Caroline nepotratila... Stres, ledová voda, skoro se utopila, záchrana manžela, následné úmrtí manžela, moc špatných faktorů a přesto porodila zdravou a talentovanou holčičku... připisuju to ději, aby to mělo ještě trošku grády :-)

Domisek1
20.08.2020 5 z 5

Moc krásná kniha. Mrazivý příběh lidí a lodě RMS Lusitania. Kniha čtenáře vtáhne hned do děje a ne a ne ho pustit..