Sestra Luny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Tiggy D´Apliese se po smrti otce rozhodne naslouchat svým instinktům a zamíří na skotskou Vysočinu. Naskytne se jí zde vysněná práce: starat se o volně žijící zvířata na odlehlém panství sympatického, šarmantního majitele Charlieho Kinnairda. Zdá se ale, že osud s ní má jiné plány. Stařičký cikán, který žije jako poustevník na panství, mladé ženě prozradí, že i ona má podobně jako on šestý smysl, jímž vnímá věci jinak než běžní lidé. Předpovídá jí, že se brzy vypraví do domoviny svých předků, španělské Grenady. Ve stínu majestátní Alhambry Tiggy poznává dávno minulý cikánský svět v jeskyních Sacromonte, odkud byl její lid vypuzen během dramatických událostí ve Španělsku za druhé světové války. Odvíjí se před ní fascinující příběh proslulé La Candely - nejlepší tanečnice flamenca své doby.... Osud ji nepřestává překvapovat, brzy se ocitá před zásadním životním rozhodnutím: má zůstat v zemi svých předků nebo se vrátit k Charliemu na Kinnaird... Sestra Luny je pátým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh další sestry najdete v následujícím díle ságy Sestra Slunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452935/big_sestra-luny-4jb-452935.jpg 4.6144
Série:

Sedm sester / Sedem sestier 5.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Víkend
Originální název:

The Moon Sister, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Sestra Luny

kyssling
17. června

Dojemná kniha, historický příběh má podle mého opět vyšší kvalitu, nežli současný. Ale autorka má krásnou vyjadřovací schopnost, čtenáře pohltit příběhy, rozhovory, krásně popisuje postavy. Snad bych vytknul v závěru tu detektivní zápletku "ala Poirot", současný příběh je také už víceméně pohádka, nežli uvěřitelné příhody ...
Ale někdo v pohádce jistě žije, přejme to v životě, i v knihách ...

milena9798
21. května

Hodnotím jako nejslabší ze série Sedm sester. Ale ještě mě čekají dva díly, tak uvidím.


Fazulina
06. března

Pěkná kniha, ale Lucia byla děsně nesympatická.

katerina.l.
22. února

(+ SPOILER) Já nevím, ale ten závěr...? Mi to přišlo až moc. Jakoby autorka nevěděla, jak ty postavy přesvědčit, aby se ke kýženému konci, který si přála, dovedla. Do té doby to bylo celkem pěkné čtení, ačkoli mi upřímně prostředí španělských cikánů nesedělo - resp. spíš oni jakožto hrdinové a La Candela zejména. Taky mě mrzí nedotažená zápletka se zbraní, naprosto jsem nepochopila roli této scény v celém příběhu? A nakonec bych ráda věděla trochu víc o osudu Chillyho za války, přijde mi, že by si to zasloužil - alespoň, jak se dostal na Kinnaird a kde celou dobu byl? A samozřejmě - nechyběla neustálá únava hlavní hrdinky.. Také ji pořád posílali odpočívat a spát (zejména na konci).. Toto byl pro mě nejslabší díl.. Nebo jsem už možná jen přehlcená..

neli
04. února

Další krásná knížka ze série Lucinda Riley

lenkaabooks
17. ledna

Tiggy - pátá ze šesti adoptovaných sester,vášnivá ochránkyně zvířat s nadáním smyslového vnímání. Vodítko při hledání biologické rodiny ji zavede ke španělským cikánům, historická linka nás seznámí s tehdy proslulou tanečnicí flamenca La Candelou. Obě dějové linky se mi líbily, o něco více ta historická. V příběhu se opět maličko poodhalují tajemství zemřelého otce, jsem čím dál napnutější :-)

PepkazDepka
01. ledna

Velmi pekne pribehy, oba, Tiggy sympaticka, Lucia az tak nie. :) Ako vzdy putavo napisane, krasne opisy miest. Spolu s jednotkou za mna zatial najlepsia cast.

raty
14.12.2021

Nádherný příběh, nebo spíš příběhy dva. Linie ze současnoti se mi v této knize líbila stejně jako ta historická. Pěkný protiklad studeného horského prostředí skotské vysočiny a horkého Španělska. Pátá sestra Tiggy mi byla moc sympatická. Opravdu pěkné počteníčko.

1