Sestra Luny

Sestra Luny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452935/bmid_sestra-luny-4jb-452935.jpg 5 233 69

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Tiggy D´Apliese se po smrti otce rozhodne naslouchat svým instinktům a zamíří na skotskou Vysočinu. Naskytne se jí zde vysněná práce: starat se o volně žijící zvířata na odlehlém panství sympatického, šarmantního majitele Charlieho Kinnairda. Zdá se ale, že osud s ní má jiné plány. Stařičký cikán, který žije jako poustevník na panství, mladé ženě prozradí, že i ona má podobně jako on šestý smysl, jímž vnímá věci jinak než běžní lidé. Předpovídá jí, že se brzy vypraví do domoviny svých předků, španělské Grenady. Ve stínu majestátní Alhambry Tiggy poznává dávno minulý cikánský svět v jeskyních Sacromonte, odkud byl její lid vypuzen během dramatických událostí ve Španělsku za druhé světové války. Odvíjí se před ní fascinující příběh proslulé La Candely - nejlepší tanečnice flamenca své doby.... Osud ji nepřestává překvapovat, brzy se ocitá před zásadním životním rozhodnutím: má zůstat v zemi svých předků nebo se vrátit k Charliemu na Kinnaird... Sestra Luny je pátým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh další sestry najdete v následujícím díle ságy Sestra Slunce.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Moon Sister , 2018

Pavlina50
22.07.2021 5 z 5

Pátý díl „sester“ (pro mě čtvrtý přečtený) a znovu sázka na jistotu v tomto žánru. Šablona příběhu zůstává naprosto stejná – romantika, milostná dramata, záhadná minulost, střídání současného příběhu další ze sester a dějové linky z minulosti její biologické rodiny. To vše je korunováno výborně vykreslenými scenériemi dalšího krásného koutu našeho světa – tentokrát především Španělska a oblasti kolem Granady, kde se hlavní hrdinka seznamuje s historií zdejší velmi chudé cikánské komunity žijící na okraji společnosti, která je ale na druhé straně i současně velmi „bohatá“, a to v podobě přemíry talentu a lásky k hudbě a tanci kultovního flamenca. Kniha mě opět nezklamala, a to i přes tu již očekávanou zápletku a nepochybně očekávaný šťastný konec. Tato pohádková sága mě zatím ještě pořád baví a čím dál víc ve mně vzbuzuje napětí, jaké rozuzlení ohledně táty „Soli“ si na nás Lucinda vlastně připravila. Náznaky nejasností kolem jeho smrti se totiž neustále množí. Je to prostě kniha dokonale vhodná pro aktuální čas – dovolená a odpočinek.

Sabča817
18.07.2021 5 z 5

Jeden z těch lepších dílů. Oba děje se četly jedním dechem a vrátily mi touhu znova se učit španělštinu. :-)

pavpaz
08.07.2021 5 z 5

Krásný příběh, opět. Jen to bylo zbytečně zdlouhavé a ke konci zase nějak moc rychlé.

Šánka
30.06.2021 5 z 5

Obsáhlý a dějově pestrý román ze série Sedmi sester nás nejdříve zavede na skotskou Vysočinu, kam přijíždí další ze sester Tiggy. A stejně jako ony se podle indícií svého otce vydává na cestu za poznáním svých kořenů, své rodiny, svých předků. Tentokrát nás příběh také zavede na jih Španělska do jeskyní Sacromonte, abychom si poslechli vyprávění o jeho cikánských obyvatelích, vášnivém flamencu i lidských dramatech.
Jako každá kniha od Lucindy Riley byla i tato krásným zážitkem, je to romantika, ale v každém pokračování dostáváme i něco navíc, spoustu informací o zvycích obyvatel z různých koutů světa, jejich kulturách i krajině.
Je mi velmi líto, že tato paní Vypravěčka už svůj poslední příběh dovyprávěla......

Szilvia1
30.06.2021 5 z 5

Další díl o sestrách byl zajímavý,jak ta minulá jak ta současná.Mám strašně ráda autorčiné knížky,umí podržet čtenáře v napětí od začátku příběhu až do konce.doufám,že ještě vyjdou od ní všechny knížky,které napsala.

Leanne
13.05.2021 4 z 5

U téhle knížky mám rozporuplné pocity. Historická linka byla zajímavá, i když její konec trochu rychlý. Linka ze současnosti už mi připadala trochu nevěrohodná, hlavně konec. S Tiggy jsem se nějak nedokázala sžít, oproti třeba Maie nebo Star, možná v tom byl ten problém.

EvikU.
26.04.2021 5 z 5

Děsně moc mě kniha bavila. Miluju Španělsko a jejich tanec. Obdivuji jak umí rychle vyťukávat rytmus nohou a opravdu tuhle dovednost asi dědí. Když jsem byla ve Španělsku, tak i některé malé děti na představení mezi lidmi napodobovali dospělý a bylo to krásné.

Tenhle příběh si mě získal i příběhem o zvířatech. Téhle knize tedy nemohu dát méně hvězd. A navíc autorka píše velmi čtivě a tato série je výborná. Doporučuji.

archivářka115
08.04.2021 4 z 5

Sága byla zbytečně rozvleklá. Dala se číst, ale předchozí díly byly lepší.

Toňula
08.03.2021 5 z 5

Další pozoruhodný díl ságy o sedmi sestrách, přečteno jedním dechem - poutavé, čtivé, hluboce lidské vyprávění odehrávajíci se v zajímavých prostředích, opět dokazuje autorčinu hlubokou znalost nejen lidské povahy, ale i historie a cizích zemí!

pip11
17.02.2021 5 z 5

Pátý díl sester D’Apliese. Tentokrát je to příběh Tiggy, která nás zavede do Skotska a Granady. Bylo to opět krásné a velmi jsem si to užila, stejně jako příběhy ostatních sester. Báječně zpracovaná kniha, jako vždy. Určitě doporučuji.

hzd
16.02.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Hlavně ta část z minulosti. To Španělsko mě dostalo. Lucinda opět nezklamala.

astra3
31.01.2021 5 z 5

Moc hezký příběh. Víc se mi líbí historický příběh, i když je vlastně dost smutný.

4xbabča
30.01.2021 5 z 5

Všechny knihy od autorky Lucindy Riley byly úžasné. A výjimkou není ani poslední Sestra Luny, která byla opravdu nádherná, příběh se čte jedním dechem a nelze se od knihy odtrhnout, příběh páté sestry Tiggy je super.

ave55
25.01.2021 4 z 5

Až na ten konec. To bylo jako četba pro děti prvního stupně základní školy.

ANDY28
19.01.2021 5 z 5

Podmanivá, báječná! Děkuji nejlepší kamarádko!

Sjuzz
09.01.2021 5 z 5

Každá jej kniha je pre mňa zážitkom.
Čím bližšie k poslednej časti, tým som si istejšia, že tatko Slaný a pán Zed sa v poslednej knihe popasujú.

kniha
07.01.2021 5 z 5

Jako vždy u knížek Lucindy Riley potěšení z příběhu, prolínání časových rovin a příjemný čas strávený v příběhu jedné ze sester. Ještě teď slyším rytmus flamenca.Příběh ke kterému se ráda vrátím.

L.Helena
04.01.2021 5 z 5

Další skvělá kniha z naprosto jedinečné rodinné ságy. Stejně jako předešlé díly i tento zavádí čtenáře do unikátního prostředí a seznamuje je s málo známými historickými fakty, i když, jak autorka zmiňuje v závěru, prokládá si je svou vlastní literární fikcí.
Netrpělivě vyhlížím další díly.
SPOILER a malá výtka (ale opravdu jen malinkatá): Trochu mi v knize chybělo nějaké rozumné vysvětlení toho, proč střelec střílel. Takhle to totiž vypadá, že se to stalo jen proto, aby to mohlo dopadnout tak, jak to dopadlo.

Mandlevest
27.12.2020 5 z 5

Stejně jako moje oblíbená knižní kamarádka Jana (85098211) jsem sváteční chvilky strávila s Lucindou Riley, jen kniha byla jiná (Motýlí pokoj jsem ale našla pod stromečkem :-)). Ale stejně jako ona jsem okouzlena vypravěčským mistrovstvím této paní spisovatelky, tentokráte příběhem s hlavní hrdinkou Tiggy, pátou ze ságy Sedmi sester. Zejména příběh, ve kterém se Tiggy dozvídá o svých předcích je mimořádně poutavý. Zavede nás do magického koutu jižního Španělska, Andalusie. Měla jsem to štěstí strávit v tomto nádherném místě několik týdnů a tak jsem mohla objevovat kouzelná města Granadu ale i Málagu anebo Sevillu . Nikdy na ně nezapomenu, stejně tak jako na Barcelonu, další opravdu nádherné místo, ve kterém se část knihy také odehrává. O to více jsem se ponořila do příběhu o vášni k tanci, o hrdosti, odvaze a síle žít, o silných rodinných poutech, navzdory všemu a všem. Pomaličku se nám tato opravdu výtečná sága blíží ke svému konci a já si myslím, že nám tato mimořádným vypravěčským talentem obdařená autorka připraví ještě nějaká překvapení. Kdo má rád romantické příběhy a střídání ve dvou časových rovinách a tuto autorku ještě neobjevil, v příštím roce to určitě napravte. Za mě romantická literatura v tom nejlepším slova smyslu a ještě kousek k tomu. Krásné čtení, které jsem si maximálně užila.

Ladiva
23.12.2020 3 z 5

Pre mňa je toto zatiaľ najslabší príbeh celej série. Dejová linka pôvodu Tiggy a sa mi páčila, bola veľmi pútavá, ale jej uzatvorenie bolo náhle, takmer useknuté. Paralelná dejová linka, ktorá sa odvíjala v súčasnosti, na panstve v Škótsku, sa ani poriadne nerozvinula a jej záver mi pripadal nevierohodný.
Rozhodne som však zvedavá na príbeh Elektry a neustále sa vynárajú nejaké tajomstvá okolo tatka Slaného, takže ani táto postava zrejme ešte nepovedala posledné slovo.