Sen, který se naplnil

kniha od:

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4.4 396
Koupit Koupit eknihu Bazar

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018


více info...

Komentáře (129)

Komentáře 129 Recenze 4

jarka8237
jarka8237
27.08.2023 1 z 5

" Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince.... "
To je anotace z Databáze knih.cz a první polovina knihy se mi skutečně jevila tak, jak je uvedeno.
Pak ovšem začalo převažovat zbytečně podrobně popisované násilí a z historického románu se stala pornografický thriller kombinovaný s neuvěřitelnou naivitou. Závěrečný popis boje hodných proti zlým byl až za hranicí trapnosti. Škoda, zkraje měl příběh dobře našlápnuto.
Ostatní knihy autora byl také drsné, ale chytřejší, tato byla skutečně přes čáru... Celkem souhlasím se čtenáři, kteří nazývají autorovy knihy " pohádkami pro dospělé", ale ani takové pohádky by neměly být trapné a prvoplánově kruté a morbidní.

fisa14
fisa14
23.08.2023 5 z 5

Opět mě autor nezklamal a kniha se četla jedním dechem. Drsný jazyk a syrovost s jakou autor píše mě vždy vtáhne do děje každé jeho knihy. Ano, díky krutosti mám občas problém dočíst stranu nebo kapitolu, ale nedá mi to a musím číst dál a doufat, že každé zlo bude potrestáno a sny hrdinů se naplní.


Gemma88
Gemma88
26.05.2023 4 z 5

Moje první knížka od autora a popravdě jsem nevěděla jestli jí dočtu. Násilí, zneužívání.. ale děti?? To se čte opravdu těžce. Každopádně se mi líbil děj a kniha byla poutavá i když předvídatelná.

Lovana
Lovana
28.02.2023 4 z 5

Moje první kniha autora, ke kterému nevím, zda bych se vůbec dostala nebýt knižního binga. Každopádně jsem ráda, že jsem se díky bingu k autorovi dostala a asi si přečtu i nějakou jeho další knihu, protože přestože jsou jeho knihy pořádné bichle, tak tato kniha a četla velmi dobře a druhou polovinu knihy jsem přečetla za dva dny.
Velmi jsem si oblíbila tři hlavní hrdiny a byla jsem velmi zvědavá, kam jejich příběhy povedou. Velmi jsem si oblíbila i některé vedlejší postavy, zejména Tana a Assuntu a některé záporné postavy jsem si také oblíbila. Naproti tomu dvě postavy jsem vyloženě nesnášela, myslím, že každý, kdo již četl (nebo si knihu přečte) ví moc dobře koho myslím…
Příběh byl velmi silný, místy hodně zvrácený a nechutný (a místy možná až příliš vulgární slovník, na druhou stranu ale patrně použitý tam, kde se tak opravdu mluví) a je děsivé, že se toto dělo a nejspíš někde i pořád děje… Na druhou stranu je zde hodně cítit naděje a touha po lepším životě. Kniha je také napsané velmi čtivě, zejména druhá polovina už se mi četla velmi rychle a já jsem potřebovala vědět, jak vše dopadne. Kniha je spíše smutná a dojemná, párkrát se mi zalily oči slzami, ale občas jsem se i zasmála.

Hodnocení 4,25*/5*

vikyna9
vikyna9
14.02.2023 5 z 5

Tvrdá, čtivá, uchvacující pohádka pro dospělé. Opět mě baví to barvité líčení doby, kruté a surové. Líbí se mi propletenec postav, to je udivující, jak do detailů je promyšlený.

MonaLisa42
MonaLisa42
26.01.2023 4 z 5

Toto je moje první kniha od Fulvia, stoprocentně nebude poslední.
Nevěděla jsem, co od ní očekávat. Rozhodně ale nezklamala. Četla se jedním dechem. Bylo v ní však mnoho násilí a příběh byl často neuvěřitelný. Autor umí psát o věcech, které bývaly v minulosti a celkem i dnes velké tabu. Musím pochválit napínavost a skvělé psaní, které ani na minutku nenudí. Dokonce mě několikrát i pobavila: představení se "Ahoj já jsem velký vůl." bylo prostě dokonalé. Hlavní hrdinové a jejich společníci byli skvělí, propletení jejich příběhů se povedlo.
Těším se na další pohádku pro dospělé. Moc děkuji!!!

sodmic
sodmic
12.01.2023 3 z 5

klasická slaďárna - potkají se, rozdělí, hledat najdou se a žijí šťastně až do smrti, jen tato je protkána násilím na pozadí, které z ní dělá "tak trochu jiný příběh", znovu už ji asi do ruky nevezmu, ale za přečtení myslím stojí

Janek
Janek
10.12.2022 1 z 5

Stylisticky skvěle napsaný/přeložený slaďák, naivní romantický příběh z mafiánského prostředí, který postrádá sebemenší uvěřitelnost.

9296
9296
01.12.2022 odpad!

Opravdu nechápu, jak může být bestsellerem něco, kde se pervezně znásilňuje, každou chvíli vraždí ! obrovské zklamání

NiKub
NiKub
07.11.2022 5 z 5

Co k tomu říct. Prostě Fulvio. Každou jeho knížku prostě miluji. Umí vtáhnout do děje. Obchod s bílým masem, děvky, zlo a dobro. Jako v každé ,,pohádce” víme co zvítězí. Baron a Amos. Dvě osoby kvůli kterým jsem chtěla kolikrát vstoupit do děje a poslat je k ledu. Tak moc mě jejich povaha vytáčela. Ale díky nim jsem knihu přečetla během pár dnů abych se ujistila že dobro vítězí

adelkas
adelkas
17.10.2022 5 z 5

Je to pohádka pro dospělé. Je tady dost všeho. Zlo, nenávist, znásilnění, trh s bílým masem, pedofilstvi, mafie, pak jste zhnusene a nechcete knihu číst. S každou strankou přemýšlete, co ještě tam bude za hnusarnu. Je vidět, že tohle psal chlap, o mrtvole píše bez citu. U žen tohle jsem nečetla. Ale nakonec dočtete knihu, protože dobro je silnějši než zlo. Zejména, když se chudé obyčejné lidi spojí dohromady.
Je to jedna z knih na které nikdy nezapomenu.

gladya
gladya
27.09.2022 5 z 5

Je to Di Fulvio, jakého znám z dvou knih od něj, které jsem přečetla. Drsná pohádka, málo uvěřitelný příběh, ale když ono se to tak krásně čte, takže výhrady přísného kritika či náročného čtenáře nechávám stranou. Já totiž umím být i vděčný čtenář naivních příběhů.
V pohádkách tohoto autora si čtenář nemůže být jistý happy endem, tedy ne u všech kladných postav. Padouši jsou až skoro neuvěřitelní, vážně mě zajímá, kolik tak krutých a bezcitných lidí je. Na druhou stranu je otázka, kolik existuje tak silných lidí jako tři hlavní protagonisté, kterí svou inteligencí, odvahou a vnitřní slilou dokážou nebo aespoň zkoušejí zlu čelit.
Docela zajímavé jsou postavy některých mafiánů, kteří mají i své světlé stránky.
A pokud je pravda, že organizace jako Sociedad Israelita de Socorros Mutuos skutečně tak dlouho existovala, je to hrůza.

Elapheg
Elapheg
02.08.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodnul číst po několika letech, co jsem ji měl v knihovně. Chtěl jsem ji načnout už mnohokráte, ale měl jsem obavy, že bude ostřejší než mé hranice. No teď na ni přišla řada a dalo se to. Kniha je opravdu ostrá, násilí je v knize plno, ale je to také kniha, která se mi od tohoto autora nejvíce líbila. Jako vždy se autor zaměřuje na chudinu, tentokrát imigranty do Argentiny, kde kvete obchod s bílým masem a daří se mafii. Mnohé scény jsou spíše thrillerové, ale kniha se mi líbí, že je výpovědí autora o obchodu s bílým masem, který je sice popisován krutě, ale je to nezkreslená výpověď o tom, jaké to bylo a jaké to stále je. Kniha v čtenáři probouzí mnoho emocí. Je zde plně popisována beznaděj, násilí, zvrhlosti, bezcennost chudého lidského života, krutost, vraždění, lačnost po penězích, ale i zkorumpovanost a především lhostejnost vůči lidské bídě a právě na to autor naráží. V knize je ovšem také popisována naděje, sny o lepším životě, touha po změně a v neposlední řadě je zde také láska. Všem hlavním hrdinům jsem držel palce, dostali od života toho posraným navrch, ale přestože jsou lidské bytosti, je v nich také neskutečná vnitřní síla, světlo a touha, která je žene za splněním si svého snu, který je dlouho v nedohlednu. Je to kniha, která mě pobouřila i nadchla zároveň. Je mi jasné, že na tuto knihu jen tak nezapomenu. Pro mě je to nejlepší i nejkrutější autorův kousek. Luca Di Fulvio se právem řadí mezi mé favority. Jednoznačně pět hvězd a doporučení všem s poznámkou bude to ostré i krásné zároveň.

hankapimi
hankapimi
05.07.2022 5 z 5

Skvěle vykreslené postavy i jejich snahy o lepší život, čtenář má pocit, že je ve středu všeho dění. Nekompromisní a krutý svět mafiánů, drog a prostituce. Všudypřítomná smrt, krev a slzy. Napínavé, čtivé, uvěřitelné a smutné. Nestává se často, abych popřála knize plný počet, ale tady je to určitě na místě. Ještě s panem autorem nekončím, doporučuji si něco od něj přečíst.

rilajaan
rilajaan
20.06.2022 5 z 5

Zajímavé téma, dobře se četlo. Pro mě trošku hrubší slovník, ale určitě to k vykreslení atmosféry patřilo.

Anavi8912
Anavi8912
19.05.2022 5 z 5

Krásný a napínavý román, který Vás vtáhne do děje a nutí stále pokračovat ve čtení. Líčí ne zrovna lehké životní osudy tří mladých lidí, s kterými se život nemazlil a kteří si jdou za svým snem. Kniha určitě stojí za přečtení.

PetrzOlomouce
PetrzOlomouce
10.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha nalezená jen díky čtenářské výzvě.
Krásně popsané tři dějové linky, které se postupně k sobě přibližují a nakonec i propletou.
Jako otci se mi moc dobře nečetlo o zneužívání 12-15 letých děvčat. I když příběh fiktivní, podobných osudů musely být tisíce. Jen bohužel s jiným koncem.

dvalachova
dvalachova
05.04.2022 5 z 5

Skvělá a zajímavá kniha. Nešlo se od ní odtrhnout.

bábuška
bábuška
04.04.2022 5 z 5

Krásné, ale smutné čtení. V rodné zemi chudáci, kteří chtějí v zemi za mořem začít nový a lepší život, se setkávají se stejnou bídou a zneužíváním před kterým utekli. To jsou osudy tří hlavních protagonistů, židovky Ráchel a mladíka Rocca ze Sicilie, a dívky Rosetty. Každý z nich si projde vlastním peklem, brodí se mořem slz i krve a všude přítomným zlem.
Krásná kniha, která stojí za přečtení.

Alinke
Alinke
21.03.2022

naprosto brilantní popis tří osudů hlavních aktérů. Trochu drsné, ale psané způsobem, jako by se všeho dění autor zúčasnil. Děje je tolik, že někteří spisovatelé by to vydali jako trilogii po tisíci stránkách. Jen velká škoda, že napsal tak málo knížek. Ale stojí za to.

iveta3689
iveta3689
20.03.2022 5 z 5

Strhující čtení. Postav a příběhů je hodně, ale není to přeplácané. Navzájem se proplétají, několikrát se minou a zase najdou. Je to napínavé, kniha graduje do velkého finále.

boeink
boeink
19.03.2022 3 z 5

Uuuufff, koooonečně dočteno! Jupí!
Nevím proč, ale touhle knihou jsem se prokousávala nekonečně dlouho, celých 18 (osmnáct!) dní.
Máme tu tři mladé lidi, kteří odjedou za novým, lepším životem do Buenos Aires. Tam je ale čeká bída, drogy, prostituce, mafie, utrpení.. Jejich osud se protíná a společně bojují za vytouženou svobodu.
V knize je brutality více než v ledasjakém thrilleru. Je tu popsáno mraky násilných scén, po kterých zůstávají hromady mrtvých a zmučených těl a pak trochu kýčovitý konec ve jménu lásky.
Jestli si přečtu dalčí Dí Fulviovu knihu, toť otázka.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
14.12.2021 5 z 5

Lidskost je to, co by mělo hýbat světem. Ne chamtivost, zloba a lhostejnost.

Jana.Kuc
Jana.Kuc
13.12.2021 5 z 5

Třetí kniha od autora a opět skvělé čtení! Mohu jen doporučit.

Evaho73
Evaho73
03.11.2021 3 z 5

Pútavý a čitateľský veľmi atraktívny román so zaujímavou témou poukazujúcou na hromadné emigrácie Europánov do Buenos Aires tesne pred 1. sv. vojnou, ale za mňa zatiaľ najslabší z troch, ktoré som od tohto autora doposiaľ čítala.
Určite mu po jazykovej stránke nemôžem nič vytknúť. Rovnako sa mi páčili ústredné tri hlavné postavy, ktoré spája túžba po oslobodení,  zrovnoprávnení alebo vymanení sa spod útlaku, podriadenosti, či závislosti - skrátka jedným slovom po emancipácii.
To všetko jedinečné až príliš zatieňuje surovosť, násilie, sex, nereálnosť niektorých scén tiahnúcich sa naprieč celým príbehom, ale hlavne gyčový záver.
Nemôžem si pomôcť, ale žiadalo sa mi nazrieť aj do pokojnejšich a na tú dobu trochu normálnejšich sfér života jednotlivých spoločenských vrstiev, možno aj rozsiahlejším opisom okolo vynálezu zdvíhacieho zariadenia, aby to do určitej miery vyvažovalo všetku tu opísanú bezmocnosť.
Napriek tomu sa už teraz teším na ďalšie diela od tohto autora.

Allys
Allys
03.11.2021 5 z 5

Krásny a strhujúco napísaný príbeh, ktorý sa napriek väčšiemu množstvu strán čítal sám. Z tohto obdobia dejín som veľa kníh zatiaľ neobjavila.
Vykreslenie života prisťahovalcov za oceánom bolo miestami snáď až príliš drsné a kruté, ale možno o to viac realisticky to pôsobilo. Čitateľ môže nahliadnuť do zákulisia či už židovskej, alebo sicílskej mafie. Z príbehu veľmi cítiť ducha danej doby. Postavenie žien v spoločnosti bolo pred cca 100 rokmi inde ako dnes, aj keď mnohé ženy žiaľ v podobnom postavení žijú aj v súčasnosti.
V knihe nie je núdza o dramatické a nečakané zvraty. Autorov štýl a spôsob podania príbehu je na veľmi vysokej úrovni.
Viac vecí mi prišlo nereálnych - napríklad 13 ročné dievča z Ruska sa za pár mesiacov naučí jazyk na takej úrovni, aby mohlo písať do novín ( bez kníh, prípadne učiteľa).
Záver bol vzhľadom k predošlému deju trochu moc presladený a rozprávkový. Celkovo 90%, určite odporúčam :-)

evask
evask
03.11.2021 3 z 5

Ano, strhující čtení od první stránky. Ale časem člověku dojde, že čte pětisetstránkový popis krutostí, týrání, zvrácenosti, zabíjení, aby hrdinové na závěr konečně “splynuli v jedno tělo”.

prochajda
prochajda
01.11.2021 5 z 5

Strhující čtení od první stránky. Příběh plný násilí, ale se šťastným a dojemným koncem, chvílemi mě až mrazilo. Mohu jen doporučit.

twiggynka
twiggynka
28.10.2021 5 z 5

Úžasná kniha, která nešetřila jak citem, tak naopak bezcitností. Příběhy lidí které život nešetřil , ale dokázali , že má cenu bojovat :)

zdenaR
zdenaR
19.09.2021 4 z 5

Moje druhá knížka od autora a opět nelituji.
Zajímavý příběh tří hlavních protagonistů, napínavý děj, drsné zacházení s ženami, beznaděj, ale i snaha změnit svůj život - vše na historickém podkladě chudinské čtvrti BA.
Přesto kniha nevyznívá depresivně.

Rosana
Rosana
25.07.2021 5 z 5

Čím dál tím lepší Luca di Fulvio! Sice to byla místy dost drsná kniha (pro silné povahy), ale velice doporučuji. Těším se na další autorovu knihu.

pydla
pydla
28.06.2021 5 z 5

Nádherně a čtivě napsaný příběh. Temný, drsný, plný lidské bolesti, zoufalství, bídy a smrti. Zároveň však s pohledem do budoucna, s jiskrou dobra, možnosti změnit svůj osud, postavit se zlu a bojovat za lepší zítřky.
Někdy i z úplně vysušeného malilinkého semínka se dá vypěstovat nebesky krásná květina, musí se však v to věřit.
Jak píše sám autor, kniha je pro všechny, kteří se neodvrací na druhou stranu.
Rozhodně stojí za přečtení.

Martens77
Martens77
24.06.2021 3 z 5

Zajímavá kniha, která pojednává o ne zcela tradičním tématu.

Szilvia1
Szilvia1
09.06.2021 5 z 5

Byla to pěkná kniha,byla to dost drsná doba,ale hlavní hrdiny z toho vyvázli dobře.Autor píše moc pěkně,určitě přečtu od něho i další knížky co vyjdou.

Evka271
Evka271
20.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá a zajímavá. Některé popisné pasáže bych možná trošku zkrátila, ale i přes tuto výhradu hodnotím kladně. Líbil se mi příběh hlavních hrdinů, jak bojovali proti svému osudu, který chtěli změnit. Určitě budu číst další o tohoto autora.

zandu
zandu
14.04.2021 5 z 5

Krásný příběh, ale zároveň drsný. Přesto, že je to vymyšleno, dokážu si představit, že se něco takového skutečně stalo. Skvělá kniha.

raty
raty
08.04.2021 5 z 5

Tak, co tu máme? Jak je u autora zvykem, jsou zde tři hlavní postavy, které se z různých důvodů dostanou do Buenos Aires a jejichž osudy se v určitém okamžiku propojí. Máme tu neskutečně "ošklivý" svět popsaný tak, že z toho mrazí. Brutalita, chudoba, drogy, mafie .... To vše jde ale ruku v ruce s nadějí. Opět velmi čtivý a sugestivní román a já budu netrpělivě čekat na vydání dalšího.

PavlineCZka
PavlineCZka
04.04.2021 4 z 5

Cte se to dobre, to jo. Je to 4. kniha autora, kterou jsem cetla. Dej ubiha, je svizny, napinavy.. ale proste vsechny knihy od autora jsou tak nejak naivni pohadky, kde dobro vitezi nad zlem a hlavni hrdinove maji temer nadlidske schopnosti a z prdele kliku (: jinak ale nektere detaily a popisky znasilnovani bych si klidne rada odpustila..

Ksyu
Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh od autora.
Velmi krásný a čtivý román, nemohu hodnotit více ani lépe než v předchozích komentářích.

Leona333
Leona333
14.03.2021 4 z 5

Souhlasím s názorem, že knihy - příběhy od Luca Di Fulvia, jsou skvělé k přečtení v zimním období, nebo v období jarních plískanic s dobrou kávou, anebo i něčím jiným... Jsou to takové příběhy se šťastným koncem. I zde tomu není jinak. Každopádně, abychom si mohli v závěru knihy v klidu a uspokojivě vydechnout, musí se jeden prokousat, pročíst všemožnou brutalitou, intrikami, bolestí a beznadějí hlavních hrdinů, než své odměny v podobě happyendu dosáhnou. Moc hezká kniha, která za pozornost rozhodně stojí.