Sen, který se naplnil

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4 422 133

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018

Bubo19
23.09.2020 4 z 5

Moc knih z období těsně před první světovou válkou jsem nečetla a z Argentiny už vůbec ne. Proto mě téma emigrantů hledající lepší život za oceánem zaujalo. Tři mladí lidé, ať už se jedná o dívky ze zaostalého chudého venkova v Rusku a Itálii, nebo syna mafiána, se snaží vymanit z pravidel, která platí po staletí. Není to vůbec jednoduchý boj a to i po emigraci do Argentiny. Důstojně přežijí jen silní jedinci. Kniha se mi četla dobře, zase jsem se dozvěděla něco nového o životě na počátku 20.století, jen té krutosti na mne bylo až moc. Taky jsem chvílemi nedokázala uvěřit schopnostem hlavních hrdinů a závěr byl nereálný, jako by si autor řekl 500 drsných stran stačí, musím to vylepšit.

DJANKA
21.09.2020 4 z 5

Skvělá knížka, do které se začtete hned od první stránky. Hodně drsný příběh, ale napínavý a zajímavý. Jen ten konec mi přišel takový nereálný až pohádkový a za něj jednu hvězdu ubírám. I přes to, rozhodně knížku doporučuji.

Jolina
19.09.2020 5 z 5

Líbilo se mi propojení třech hlavních hrdinů, vykreslení doby, odvaha a statečnost žen.

tittanie
03.09.2020

Od tohoto autora mám přečtené všechny knihy, tak jsem se pustila i do této. Prvních dvě stě stran jsem si říkala: To nedočtu. To je hrůza. To se nedá. Protože první část knihy mi přišla absolutně brutální. Ta strašná nespravedlnost mi dělala hodně špatně.
No, ale četla jsem dál a nelituji, kniha byla dá hodně drsná, ale už se začalo, stejně jako v ostatních Fulviových knihách osud obracet k hlavním hrdinům a dalších tři sta stran jsem přečetla během mžiku.

Dannyska
02.09.2020 5 z 5

Skvělá a zajímavá kniha, určitě zkusím přečíst i jiné díla od tohoho autora. Doporučuji :-)

lenik284
25.08.2020 5 z 5

Nádherný a drsný příběh, knížka se mi četla dobře a nesmírně mě bavila. Rosetta a Rocco dva krásní a zamilovaní lidé, kteří se poznali na plavbě lodi, ale než se zase potkali prožili spousty emocí, bídy, násilí... Ráchel ošklivá, ale velmi chytrá dívka, která po smrti otce chce poznat svět a nakonec o čem snila se jí částečně splní. Kniha vykresluje násilí, drogy, bídu, ale také neskutečnou lásku a emoce. Určitě si ještě od autora nebo přečtu.

katallinka
17.08.2020 5 z 5

Neskutečně krásný a zároveň drsný příběh. Plný krutosti a zároveň hodných lidí, kteří dokážou svou laskavostí změnit svět. Kniha je velmi drsná svým prostředím i chováním lidí, ale hlavní postavy jsou plné naděje a každý ze má právo volby. Jsem moc ráda za konec, který byl naprosto podle mého gusta. Rozhodně musím vyzkoušet další knihu od autora.

Arwen777
13.08.2020 4 z 5

Krásný dobrodružný román s lehkou romantickou linkou, který nás zavádí na počátek dvacátého století a přivádí nás z bídy Ruska a mafiány ovládané Itálie do Argentiny, kam míří přistěhovalci za lepším životem, ale i tací, kteří před něčím utíkají.
Příběh ruské Židovky, italské dívky, která přišla o vše včetně své cti, a italského mladíka, který se chce vymanit ze spárů mafie. Jejich cesty se protnou a vytvoří bohatý, krásně vymyšlený příběh.
Už název nás nenechá na pochybách, jak kniha dopadne, ale hrdinové jsou tak výjimeční, že autorovi happy end nikdo vyčítat nebude. Ale cesta je strastiplná. Pozorujeme bídu chudinských čtvrtí Buenos Aires, život na ulici, kdy nevíte, zda se dožijete dalšího dne a hlavně nechutný obchod s bílým masem, otročení žen v nevěstincích, kde jejich život nemá žádnou cenu. Místy je kniha velmi drsná.
Vývoj je trochu idealistický, začátky prosazování ženských práv až moc snadné, ale přiblížení doby a tehdejšího života je dobré. Drobné chyby jako příliš snadné ovládnutí cizího jazyka lze odpustit.
Autor je výtečný vypravěč, knihu slupnete jako malinu. Doporučuji.

Jitty82
10.08.2020 5 z 5

Jako fanoušek knih Luca Di Fulvia byl pro mě jeho další román nutností. Od první stránky na mě okamžitě seslal kouzlo svým mimořádně podmanivým a vizuálně mocným příběhem. Atmosféra v knize je často ponurá, na místech plných násilných a krutých scén a vždy vás fascinuje nadějnými a úžasnými okamžiky, ve kterých se lidé drží, pomáhají, respektují a milují jeden druhého. Jeho tři střídající se příběhová vlákna Rosetta, Rocco a Raquel dodávají příběhu svou vlastní dynamiku. Autor se samozřejmě v zásadních a velmi vzrušujících okamžicích vždy obrací od jednoho k druhému a těšíme se na vývoj příslušného příběhu o životě a utrpení. Dramaturgie tří cest osudu a jeho podmanivý příběh mě nadchly! Za tento fascinující román mohu dát pouze bezpodmínečné doporučení pro čtení a ocenit zaslouženými 5 hvězdičkami.

Neara
08.08.2020 5 z 5

Kniha se mi velice moc líbila.Napínavá od začátku do konce i pár,no dobře hodně slz jsem uronila.Doporučuji.

Znedla
03.08.2020 3 z 5

Rok 1912, velká loď a cesta za ještě většími sny a mezi všemi pasažéry i
Rosetta - krásná Sicilská dívka, která v Alcamu stojí sama proti všem.
Ráchel - ošklivá, ale velmi chytrá Ruská dívka, která po náhlé smrti otce už nemá co ztratit.
Rocco - mladý muž z Palerma, který nechce jít ve šlépějích svého otce a posluhovat mafii.
Jenže po přistání lodi v Buenos Aires se některé sny mění jen ve velké noční můry....

Do poloviny knihy jsem četla jedním dechem, bohužel pak se něco zlomilo a nemohla jsem se prokousat ke konci. Vše mi přišlo moc vyumělkované, hlavně co se násilí týče a ve finále jako bych se vezla na vlnách mýdlové opery...

Terezk-a
30.07.2020 5 z 5

Nemám slov!
Na tuto čtvrtou knihu od autora jsem čekala jak na boží smilování a opravdu nezklamala.
Každá jeho kniha je naprostá fantazie a pohlazení po srdíčku.

Janča1532
16.07.2020

Kniha,která se četla na jeden zátah.Plná emocí,napětí,kde nechyběli drogy,násilí a prostituce.Ale taky láska.

zimolka
14.07.2020 5 z 5

Další kniha od tohoto autora,která mě nezklamala.Četlo se opravdu jedním dechem.

marci8
07.07.2020 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná a napínavá. Ukazuje tvrdý život přistěhovalců do Jižní Ameriky. Obálka je hezká, ale může působit romantickým dojmem. V knize spíše než romantiku, která je tam minimálně, i když je, nalezneme naturalistický popis násilí, ať už znásilňování nebo vraždy. Určitě bych knihu nedoporučila lidem do 18 ti let. Jinak se mi líbí, že podává reálný pohled i tehdejší době a prostředí.

Dajine
28.06.2020 2 z 5

Nějak nevím, co napsat. V druhé polovině už jsem stránky přeskakovala. A kupodivu to vůbec nevadilo.

AyaEssa
26.06.2020 1 z 5

Odvarek.. Zajimave tema, ze ktereho vsak autor dokazal vykresat jen notne banalni a opravdu tezko uveritelny pribeh, kterak to chuda krasavice v daleke zemi plne chudoby a zlocinu vsem natrela a ke stesti a zivotni lasce prisla.

karol.cadex
24.06.2020 5 z 5

Hrozně se mi líbila anotace, ale pořád mě děsila ta obálka - bude to Daniela Steelová převlečená za trochu distingovanější literaturu nebo ne?
Odpověď zní NE! Ačkoli je kniha vystavena na příběhu lásky dvou uprchlíků z Itálie (jak já ty Italy miluji, ach), děj je mnohem propracovanější.
Malou Raquel jsem si zamilovala, je to taková trochu Čipera z Jako zabít ptáčka - přemýšlivá, paličatá a navíc děsně chytrá.
Rocco, ač syn mafiána, se snaží od své minulosti oprostit, ale hlavně celá jeho akce se točí jen ohledně konání dobra a hledání sexy Rosetty ve špinavém a prostitucí prožraném Buenos Aires.
No a Rosetta je feministka tělem i duší, pomáhá potřebným ženám, a zároveň je hledaná už od Itálie úchylným a pomateným Baronem - mimochodem Barona s jeho kámoškou hraběnkou popsal autor tak autenticky, že se mi z nich natahovalo na zvracení celé čtení, ale opravdu mě svým způsobem oba bavili.
Úchylnosti jsou v knize v co největších detailech, to samé brutalita a zlo, ale nechybí ani happy end, prosím vás.
Další knihy si od autora asi v nejbližší době nepřečtu, protože si myslím, že si budou dost všechny podobné, ale z této jsem byla nadšená.

rozalupe
04.06.2020 5 z 5

Všechny knihy od tohoto autora mohu jen doporučit...

Eeli
21.05.2020 5 z 5

Každá autorova nová kniha se mi zdá lepší než předchozí, i když všechny mají podobný "scénář". I tato je založena na násilí (jak jinak než dost naturalisticky vylíčeném), křivdě a neštěstí, ale končí naplněnými sny. Nakonec zbyde jen úsměv na rtech, pocit naděje a potěšení z toho, jak to pan autor zase dobře vymyslel a napsal.