Sen, který se naplnil

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4 425 425

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018

iveta0972
08.03.2020 5 z 5

Skvělé čtení- pro mě na dva dny. Zpočátku dosti depresivní, beznaděj, krutost.....nemohla jsem knihu odložit, chtěla jsem vědět co bude dál, kdy se krutý osud hrdinů konečně zlomí.....konec je spíše pohádka, ale po těch pocitech beznaděje musel autor čtenáře pozitivně citově naplnit. Podle mého úsudku jde o jeho nejlepší knihu.

Ywonek
02.03.2020 5 z 5

Nadherny pribeh.

sioux
25.02.2020 3 z 5

Většina knihy byla super, napínavá, naturalistická, drsná, výborně popsané negativní postavy. Ale postupně mě začala vadit ta hrozná naivita hlavních kladných hrdinů. A závěr byl takový těžko uvěřitelný.
Podle mě autor motá drsné, zločinné příběhy s pohádkovými rysy a mně osobně to moc nesedí.

Danka22
23.02.2020 4 z 5

Příběh je to napínavý. Zvlášť jsou zajímavé osudy hlavních postav. O to větší je pak neštěstí, že taková podobná organizace, co odvážela chudé ženy z koutů Evropy skutečně existovala. Kniha ve mně zanechala hluboký dojem. ☺

Mandlevest
21.02.2020 5 z 5

Šestým smyslem jsem věděla, i když je toto moje první kniha , kterou jsem od tohoto autora četla, že nebudu zklamaná, a tak jsem nechala několik vánočních tutovek ještě odpočívat a knihu Sen, který se naplnil jsem si půjčila v knihovně. Další knihy si už nepůjčím, musím si je koupit! Mnohovrstevnatý příběh tří hrdinů, kterým život, na jedné straně, nerozdal dobré karty, ale na straně druhé jsou obdarováni hrdostí, upřímností, smyslem pro spravedlnost, touhou pomoci, horoucím srdcem a touhou normálně žít mě doslova vtáhnul do příběhu. Není to, místy, lehké čtení, protože ani doba a příležitost nebyla lehká, ale zadře se Vám pod kůži a knihu přečtete jedním dechem. A závěr knihy? Já si ho přála a na nejvyšším hodnocení nic nezměnil. Kdo autora ještě neobjevil, a má rád krásným jazykem napsané, dramatické, inteligentní historicko dobrodružné příběhy s romantickou linkou, doporučuji to napravit.

Kira283
18.02.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala hned od samého počátku. Začnete číst a nemůžete přestat, protože vás zajímá, jaké další nástrahy budou hlavní hrdiny čekat. Nejvíce mě oslovil příběh Ráchel, to jsem ke konci musela i lehce zadržet slzu. Celkově je v knize velmi silný příběh a poselství, hlavně pro ženy. Na mě byl konec až moc ideální a asi ne zcela reálný, ale je to jen fikce, a kdo vlastně nemá dobré konce rád... :)

rodak
17.02.2020 5 z 5

Tedy dost brutální vyprávění, vyvážené sny, očekáváním, láskou.Další z řady skvělých historických románů autora.Plný počet-nejde jinak.

Zdenas5
16.02.2020 4 z 5

Pěkná, čtivá kniha, jen závěr je trochu pohádkový.

smile1
12.02.2020 5 z 5

Další autorova kniha, kterou bych jedním slovem poslala skvělá. Je v ní opravdu od každého kousek. Obdivuji autora jak umí vymyslet tolik zápletek do jedné knihy a na nic nezapomenout. Čtenáři vše ke konci knihy krásně zapadá. Jako všechny knihy autora, doporučuji přečíst. ????

Edera
08.02.2020 4 z 5

V úvodu svého komentáře nepíšu nic moc víc, než co je uvedeno na obálce knihy. Druhá polovina komentáře obsahuje spoiler, proto kdo knihu ještě nečetl, vynechte, prosím, závěrečnou část.

Zdejšímu vysokému hodnocení se nedivím (k dnešnímu datu 94%). Knížka je dramatická, dobrodružná a i když nemám ráda tlusté knihy, tuto jsem nemohla odložit ještě dlouho do noci. Román chytí a nepustí. Ráno jsem vstala, udělala to nejnutnější a protože je sobota, zase jdu číst.
Není tam nic, co by zdržovalo, kostrbaté věty ani těžko srozumitelný obsah, příběh si prostě plyne a čtenář ho hltá i s navijákem. Je to dobrá komerční literatura pro hodně široké publikum, i když čtenář musí počítat i s nepříjemnými scénami.
ROMÁN MÁ TŘI HLAVNÍ POSTAVY, původně pocházející z různých koutů Evropy, jejichž osudy se dále rozvíjí v Jižní Americe. Všichni jsou silní a snaží se v nelítostném světě přežít se vztyčenou hlavou, pokud možno bez výčitek svědomí: seznámíme se s nehezkou, inteligentní a vnímavou Židovkou RÁCHEL, která patří do skupiny žen zneužívaných v nevěstincích a hrdou ROSETTOU, která se snaží zapomenout na drsnou minulost a obstát v nové zemi. Příběh váhajícího ROCCA, který musí bojovat se svým lepším i horším já, se mi zdál zpočátku nejslabší. Příběhy o mafii, do níž je třetí hrdina zapletený, mi úplně neberou, ale i on postupně zaujal.
Bohužel nejsem nadšená ze zakončení románu...

SPOILER (pozor, vyzrazení konce!): Po necelé třetině knihy se o postavy přestávám bát, protože tuším, že se jim nic opravdu zlého nestane. Když už tragédie bez happyendu, tak postihuje jen dosti vedlejší postavy. Poslední stránky jsou jako z červené knihovny, padouši a zlo je potrestáno. Dobro vítězí. Tajné sny hlavních klaďasů, dříve vyděděnců společnosti, jsou vyplněny beze zbytku (Dříve nedostižná láska mezi Rossetou a Roccem? Mají zásnuby. Ráchel, která byla dříve pouhou otrokyní v bordelu a zcela bez prostředků? Útěk z něho a vysněné, důstojné povolání se zděděným knihkupectvím k tomu, úcta od společnosti, zaměstnavatel jí odkazuje jmění...). Lidé v situaci hrdinů by v reálném životě takto z trablů nevyvázli a nebo výjimečně jeden člověk, ne hned všichni tři. Ale tak, jak jsem psala, je to komerce, která jde na ruku čtenářům. Proto jen 4 hvězdy, mám raději příběhy ze života, ne pohádky z říše snů.

Fidoo
06.02.2020 5 z 5

Velmi krásný a čtivý román, nemohu hodnotit více ani lépe než v předchozích komentářích.
Luca Di Fulvio zvolil další zajímavé téma a i přesto, že je kniha dílem fantazie, zmiňovaná židovská skupina organizovaného zločinu skutečně existovala, měla přes tisíc členů a působila v letech 1867-1939!
A jak autor uvádí, před zraky všech! obchodovala s židovskými ženami ze střední Evropy, za účelem sexuálního otroctví a nucené prostituce.
Kéž bychom mohli věřit, že dnes se už nic takového neděje.
Kéž by bylo víc očí, "které se dívají na to, co ostatní předstírají, že nevidí"!

Sidonka3
01.02.2020 5 z 5

Když jsem viděla obálku, trochu jsem se obávala, že půjde o nějaký ženský románek a bezduchý příběh o tom, jak tři mladí lidé v zahraničí, ač po jistých mírných útrapách, ke štěstí přišli.
Ve skutečnosti je kniha vstřícná širokému okruhu čtenářů, takže je srozumitelná pro méně náročné čtenáře a neurazí ani toho, kdo chce od knihy trochu víc. Čte se hladce a snadno, ovšem vzhledem k popisovaným událostem bych už o lehkosti nemluvila. L. Di Fulvio, jehož jsem neznala a toto je moje první setkání s tímto spisovatelem, rozhodně není autorem bezproblémových ženských románků, a to nejenom pro to, že popisuje i dost kruté zážitky různých postav. Příběh o obchodování s lidmi ani na pohodu být nemůže. Pogromy, znásilňování, nucená prostituce a drsný svět mafie a bezohledných zbohatlíků, jdoucích přes mrtvoly, jsou jen částí tohoto literárního světa. Dostává se i prostor na lásku, přátelství a lepší stránky lidských povah.
Kniha je klasickým bestsellerem. Do dějin literatury asi nevstoupí, jak jsem řekla, je psaná pro běžného čtenáře, žádné experimenty s jazykem nebo těžko srozumitelná artová kouzla neznesnadňují její pochopení. Ovšem čte se jedním dechem! I když bývám kritická, s tímto počinem jsem spokojená a od autora si zase něco přečtu, protože dokáže zaujmout.
Jinak je neuvěřitelné, jak se někteří lidé dokáží přiživovat na neštěstí či slabosti jiných a že jsou buď bez svědomí a slitování nebo oboje dokáží potlačit. Organizace, o níž se zde píše, sice už neexistuje, dodnes jsou však po celém světě drženi lidé v různých formách otroctví a to stále zůstává samo o sobě dost na pováženou.
Knihu doporučuji k přečtení.

inkatenysek
26.01.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil je historický román, přenášející čtenáře z počátku do Evropy začátku 20.století a následně pak přes oceán až do daleké a divoké Argentiny...
Na osudech třech hlavních postav, pocházejících z rozdílných prostředí, autor vykresluje silný, napínavý a místy až mrazivý příběh o tehdejší době, kdy o všem rozhodovali muži, ženy neměly téměř žádná práva a kolikrát se s nimi jednalo hůř než s kusem hadru. Příběh nejen o krutém obchodu s bílým masem, kdy ziskuchtivý mizerové využívali zoufalé situace chudých rodin a za peníze a pod falešnými záminkami z nich získávali další a dalši dívky pro své podniky. O mafii, jejíž chapadla dosahovala z Itálie až do dalekých přístavů v Buenos Aires. Ale také o postavení se zlu na odpor, vnitřním přerodu, plnění si snu, naději a lásce...
Osobně opět nemám knize co vytknout. Luca di Fulvio už je opravdu taková moje sázka na jistotu. A ačkoliv musím uznat, že byl příběh místy hodně drsný, proteklo hodně krve a popisované činy byly dost násilné a kruté a nechyběla ani jadrnější slova, tak se mi to jako celek moc líbilo. Mám ráda příběhy z počátku 20. století. Na tomto mě zaujalo jak celkové vykreslení obchodu s děvčaty, fungování mafie, života chudých, tak i snahy o změnu života k lepšímu pro všechny bez rozdílu pohlaví a naděje v budoucnost a lásku...
Máte-li tedy stejně jako já rádi historické romány, tak si Sen, který se naplnil rozhodně nenechte ujít. Ale pozor! Jeho přečtení vzhledem k popisu dosti násilných scén a vražd nedoporučuju slabším povahám.

iris861
26.01.2020 5 z 5

Tak tohle..prostě tleskám..Chytla za srdce a jsem ráda za přečtení.

tereza94
24.01.2020 5 z 5

Do knihy jsem se začetla snadno a rychle. Příběh byl plynulý a neměl hluchá místa. Všechno jsem prožívala s hlavními postavami. Autor je skvělý vypravěč. Byla to moje první knížka od tohoto autora, ale už teď vím, že si rozhodně přečtu i ty další.

Marcel022
19.01.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh, ostatně jako předešle knihy autora.

certik003
07.01.2020 5 z 5

Je neuvěřitelné, v čem lidé v minulosti dokázali žít a přežít. Vydáte se na strastiplnou cestu, abyste mohli začít nový a lepší život a místo toho se dostanete na ještě hlubší dno, z kterého pro většinu lidí nevede cesta. Vůbec si neuvědomujeme, v jak pohodlné době žijeme a jak moc se máme dobře. Knížku bych doporučila přečíst všem, kteří mají pocit, že se mají špatně. Autor je skvělý vypravěč, četla jsem všechny jeho knížky. Dokáže děj podat tak čtivě a věrohodně, že mám pocit, že se mi odvíjí film před očima. V knížce snad není jediné hluché místo. Pro mě až moc pohádkově-levicový konec, ale autor píše tak úžasně, že mi to nevadí a ráda si přečtu další knížku.

smisekL
07.01.2020 5 z 5

Nelze se od ní odtrhnout. Přečteno jedním dechem.

Summer7
01.01.2020 5 z 5

Fulvio je mistr vypravěč. Moje druhé setkání s autorem a rozhodně nelituji a řadím ho tak mezi oblíbené autory a přečtu i zbývající knihy a budu doufat, že jich ještě hodně napíše. Jeho styl popisování a vyprávění mě uchvátil, jak už dlouho ne. Samotný příběh je v mnoha částech smutný, zejména osudy a zacházení s ženami v tehdejší době. Kdo má rád Fulvia, určitě nebude litovat :-). Jo a BA je popsáno jako nejhnusnější město, kde být rozhodně nechcete.

Audrina
31.12.2019 4 z 5

Fulvio je skvělý vypravěč a opravdu nádherný překlad dodává knize na čtivosti. Čtenář při čtení dokáže pocítit tu beznaděj lidí, kteří přijeli do Ameriky za lepším životem, aby živořili ještě hůř. Pouze jsem měla trochu problém s až moc pohádkovým koncem, ale to je pro autora typické.