Sen, který se naplnil

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4 422 133

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018

p. Rochesterová
08.02.2024 4 z 5

Skvělý příběh s propletenými osudy..drsnější vyprávění..čteno s nadějí, že vše dobře dopadne

Paulika419
19.01.2024 5 z 5

I já jsem pobrala Luca Di Fulvia za svého,jak mnozí s vás.Neřekla bych,že by mě vadila vulgarita nebo porno když román byl čtivý ,napínavý a nepostrádal prvky akčnosti. Dokonce nechyběl horor,který zrovna nemusím,ale spisovatel tomu dal takový říz a postavu perverzního Barona italského zbohatlíka stvořil na míru.Další postava Amos židovský pasák původem pražák naháněl hrůzu od první stránky,kdy spisovatel o něm začal psát.Hrdinové Rachel,Rocco Rosetta a další se postarali o dobrodružství, kdy si zpříjemníme volnou chvíli čtením dost dobrého románu.Z mnohých rodin i po první světové válce z důvodu krize odcházeli lidé do různých míst Ameriky.Můj děda odešel za prací protože tam měl určité zázemí,které mu poskytly jeho o hodně let starší sestry.Pracoval na jatkách a tak posílal babičce dost financí pro potřeby rodiny.Hold byl dobrodruh v první světové válce v ruském zajetí a po válce v Americe.Babička celý život cestovala pouze v rámci okresu.Právě tato kniha mě připomněla,že jsem měla vyzvídat více ,třeba by to bylo taky na román.

kosátkoo
02.11.2023 5 z 5

Líbilo se mi to, bylo to strhující i když lehce triviální ve stylu i chování postav. Ale není to špatné.

Gibis
10.10.2023 4 z 5

Už při předchozí Fulviově knize jsem si říkala, že už ho nebudu číst. Jeho knihy jsou sice silnými příběhy, ale tak plné krutosti a beznaděje. Do půlky knihy tady není ani zrníčko pozitivity či naděje. To je hodně dlouhá předehra k tomu, aby se hrdinové z nejhlubší bídy, z nejtemnějšího zoufalství, pomalými krůčky vyšplhali ke světlu. Ale pak se objeví slabý paprsek v bezbřehé temnotě, naděje sílí a sen se začíná plnit. Je pravda, že z Rocca se vyvinul téměř nadčlověk a i přes spoustu dalších mrtvol jsme dospěli až k pohádkovému konci, ale aspoň to trochu vyvážilo tu první polovinu knihy.

jarka8237
27.08.2023 1 z 5

" Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince.... "
To je anotace z Databáze knih.cz a první polovina knihy se mi skutečně jevila tak, jak je uvedeno.
Pak ovšem začalo převažovat zbytečně podrobně popisované násilí a z historického románu se stala pornografický thriller kombinovaný s neuvěřitelnou naivitou. Závěrečný popis boje hodných proti zlým byl až za hranicí trapnosti. Škoda, zkraje měl příběh dobře našlápnuto.
Ostatní knihy autora byl také drsné, ale chytřejší, tato byla skutečně přes čáru... Celkem souhlasím se čtenáři, kteří nazývají autorovy knihy " pohádkami pro dospělé", ale ani takové pohádky by neměly být trapné a prvoplánově kruté a morbidní.

fisa14
23.08.2023 5 z 5

Opět mě autor nezklamal a kniha se četla jedním dechem. Drsný jazyk a syrovost s jakou autor píše mě vždy vtáhne do děje každé jeho knihy. Ano, díky krutosti mám občas problém dočíst stranu nebo kapitolu, ale nedá mi to a musím číst dál a doufat, že každé zlo bude potrestáno a sny hrdinů se naplní.

Gemma88
26.05.2023 4 z 5

Moje první knížka od autora a popravdě jsem nevěděla jestli jí dočtu. Násilí, zneužívání.. ale děti?? To se čte opravdu těžce. Každopádně se mi líbil děj a kniha byla poutavá i když předvídatelná.

Lovana
28.02.2023 4 z 5

Moje první kniha autora, ke kterému nevím, zda bych se vůbec dostala nebýt knižního binga. Každopádně jsem ráda, že jsem se díky bingu k autorovi dostala a asi si přečtu i nějakou jeho další knihu, protože přestože jsou jeho knihy pořádné bichle, tak tato kniha a četla velmi dobře a druhou polovinu knihy jsem přečetla za dva dny.
Velmi jsem si oblíbila tři hlavní hrdiny a byla jsem velmi zvědavá, kam jejich příběhy povedou. Velmi jsem si oblíbila i některé vedlejší postavy, zejména Tana a Assuntu a některé záporné postavy jsem si také oblíbila. Naproti tomu dvě postavy jsem vyloženě nesnášela, myslím, že každý, kdo již četl (nebo si knihu přečte) ví moc dobře koho myslím…
Příběh byl velmi silný, místy hodně zvrácený a nechutný (a místy možná až příliš vulgární slovník, na druhou stranu ale patrně použitý tam, kde se tak opravdu mluví) a je děsivé, že se toto dělo a nejspíš někde i pořád děje… Na druhou stranu je zde hodně cítit naděje a touha po lepším životě. Kniha je také napsané velmi čtivě, zejména druhá polovina už se mi četla velmi rychle a já jsem potřebovala vědět, jak vše dopadne. Kniha je spíše smutná a dojemná, párkrát se mi zalily oči slzami, ale občas jsem se i zasmála.

Hodnocení 4,25*/5*

vikyna9
14.02.2023 5 z 5

Tvrdá, čtivá, uchvacující pohádka pro dospělé. Opět mě baví to barvité líčení doby, kruté a surové. Líbí se mi propletenec postav, to je udivující, jak do detailů je promyšlený.

MonaLisa42
26.01.2023 4 z 5

Toto je moje první kniha od Fulvia, stoprocentně nebude poslední.
Nevěděla jsem, co od ní očekávat. Rozhodně ale nezklamala. Četla se jedním dechem. Bylo v ní však mnoho násilí a příběh byl často neuvěřitelný. Autor umí psát o věcech, které bývaly v minulosti a celkem i dnes velké tabu. Musím pochválit napínavost a skvělé psaní, které ani na minutku nenudí. Dokonce mě několikrát i pobavila: představení se "Ahoj já jsem velký vůl." bylo prostě dokonalé. Hlavní hrdinové a jejich společníci byli skvělí, propletení jejich příběhů se povedlo.
Těším se na další pohádku pro dospělé. Moc děkuji!!!

sodmic
12.01.2023 3 z 5

klasická slaďárna - potkají se, rozdělí, hledat najdou se a žijí šťastně až do smrti, jen tato je protkána násilím na pozadí, které z ní dělá "tak trochu jiný příběh", znovu už ji asi do ruky nevezmu, ale za přečtení myslím stojí

Janek
10.12.2022 1 z 5

Stylisticky skvěle napsaný/přeložený slaďák, naivní romantický příběh z mafiánského prostředí, který postrádá sebemenší uvěřitelnost.

9296
01.12.2022 odpad!

Opravdu nechápu, jak může být bestsellerem něco, kde se pervezně znásilňuje, každou chvíli vraždí ! obrovské zklamání

NiKub
07.11.2022 5 z 5

Co k tomu říct. Prostě Fulvio. Každou jeho knížku prostě miluji. Umí vtáhnout do děje. Obchod s bílým masem, děvky, zlo a dobro. Jako v každé ,,pohádce” víme co zvítězí. Baron a Amos. Dvě osoby kvůli kterým jsem chtěla kolikrát vstoupit do děje a poslat je k ledu. Tak moc mě jejich povaha vytáčela. Ale díky nim jsem knihu přečetla během pár dnů abych se ujistila že dobro vítězí

adelkas
17.10.2022 5 z 5

Je to pohádka pro dospělé. Je tady dost všeho. Zlo, nenávist, znásilnění, trh s bílým masem, pedofilstvi, mafie, pak jste zhnusene a nechcete knihu číst. S každou strankou přemýšlete, co ještě tam bude za hnusarnu. Je vidět, že tohle psal chlap, o mrtvole píše bez citu. U žen tohle jsem nečetla. Ale nakonec dočtete knihu, protože dobro je silnějši než zlo. Zejména, když se chudé obyčejné lidi spojí dohromady.
Je to jedna z knih na které nikdy nezapomenu.

gladya
27.09.2022 5 z 5

Je to Di Fulvio, jakého znám z dvou knih od něj, které jsem přečetla. Drsná pohádka, málo uvěřitelný příběh, ale když ono se to tak krásně čte, takže výhrady přísného kritika či náročného čtenáře nechávám stranou. Já totiž umím být i vděčný čtenář naivních příběhů.
V pohádkách tohoto autora si čtenář nemůže být jistý happy endem, tedy ne u všech kladných postav. Padouši jsou až skoro neuvěřitelní, vážně mě zajímá, kolik tak krutých a bezcitných lidí je. Na druhou stranu je otázka, kolik existuje tak silných lidí jako tři hlavní protagonisté, kterí svou inteligencí, odvahou a vnitřní slilou dokážou nebo aespoň zkoušejí zlu čelit.
Docela zajímavé jsou postavy některých mafiánů, kteří mají i své světlé stránky.
A pokud je pravda, že organizace jako Sociedad Israelita de Socorros Mutuos skutečně tak dlouho existovala, je to hrůza.

Elapheg
02.08.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodnul číst po několika letech, co jsem ji měl v knihovně. Chtěl jsem ji načnout už mnohokráte, ale měl jsem obavy, že bude ostřejší než mé hranice. No teď na ni přišla řada a dalo se to. Kniha je opravdu ostrá, násilí je v knize plno, ale je to také kniha, která se mi od tohoto autora nejvíce líbila. Jako vždy se autor zaměřuje na chudinu, tentokrát imigranty do Argentiny, kde kvete obchod s bílým masem a daří se mafii. Mnohé scény jsou spíše thrillerové, ale kniha se mi líbí, že je výpovědí autora o obchodu s bílým masem, který je sice popisován krutě, ale je to nezkreslená výpověď o tom, jaké to bylo a jaké to stále je. Kniha v čtenáři probouzí mnoho emocí. Je zde plně popisována beznaděj, násilí, zvrhlosti, bezcennost chudého lidského života, krutost, vraždění, lačnost po penězích, ale i zkorumpovanost a především lhostejnost vůči lidské bídě a právě na to autor naráží. V knize je ovšem také popisována naděje, sny o lepším životě, touha po změně a v neposlední řadě je zde také láska. Všem hlavním hrdinům jsem držel palce, dostali od života toho posraným navrch, ale přestože jsou lidské bytosti, je v nich také neskutečná vnitřní síla, světlo a touha, která je žene za splněním si svého snu, který je dlouho v nedohlednu. Je to kniha, která mě pobouřila i nadchla zároveň. Je mi jasné, že na tuto knihu jen tak nezapomenu. Pro mě je to nejlepší i nejkrutější autorův kousek. Luca Di Fulvio se právem řadí mezi mé favority. Jednoznačně pět hvězd a doporučení všem s poznámkou bude to ostré i krásné zároveň.

hankapimi
05.07.2022 5 z 5

Skvěle vykreslené postavy i jejich snahy o lepší život, čtenář má pocit, že je ve středu všeho dění. Nekompromisní a krutý svět mafiánů, drog a prostituce. Všudypřítomná smrt, krev a slzy. Napínavé, čtivé, uvěřitelné a smutné. Nestává se často, abych popřála knize plný počet, ale tady je to určitě na místě. Ještě s panem autorem nekončím, doporučuji si něco od něj přečíst.

rilajaan
20.06.2022 5 z 5

Zajímavé téma, dobře se četlo. Pro mě trošku hrubší slovník, ale určitě to k vykreslení atmosféry patřilo.

Anavi8912
19.05.2022 5 z 5

Krásný a napínavý román, který Vás vtáhne do děje a nutí stále pokračovat ve čtení. Líčí ne zrovna lehké životní osudy tří mladých lidí, s kterými se život nemazlil a kteří si jdou za svým snem. Kniha určitě stojí za přečtení.