Chlapec, který rozdával sny ekniha

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267014/big_chlapec-ktery-rozdaval-sny-267014.jpg 4.4865
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

La gang dei sogni, 2008

Kniha Chlapec, který rozdával sny

otesánek

Trochu zklamání.Poslední kniha kterou jsem od autora četla a jak jsem z předchozích byla nadšená, tak tahle je slabota. Rozvlekle hledání své velké lásky.Naprosto divný konec hlavního záporáka. Ještě ,že jsem jí nečetla mezi prvními....nevim zda by zlákala ke čtení dalších knih od autora.

gaaabi

Zajímavé a čtivé jako vždy... tento autor nikdy nezklame!

eliášová

úžasné jako vždy

prochajda

Krásný příběh se šťastným koncem ze zajímavého prostředí rodícího se rádia a filmového průmyslu v Americe. Rozhodně si přečtu další autorovy knihy.

Datr1

Toto byla moje druhá knížka od něj, a zase skvělá. Nádherný příběh.

niki-chan

Příběh to byl rozhodně zajímavý, námětem i dobou, ve které se odehrává. Postavy byly také dobře vystiženy. Mínus za rozsah, který byl až moc (zbytečně) dlouhý a leckdy i zmatečnost děje. Konec se mi naopak líbil moc.

kacinekgott

Pořídila jsem si tuhle knížku někde ve slevě asi za 59 Kč a vzala jí na základě obálky. Dlouho jsem jí odkládala, protože téma knihy mě moc nelákalo. Ale pak jsem ji vzala do ruky a už nepustila. Zajímavej a neotřelej příběh. Doufala jsem v trochu jinej konec (ne takový klišé), ale i tak se mi knížka moc líbila. Styl pana Fulvia je opravdu hodně čtivej a poutavej.

jefff

Moc pěkný příběh, který stojí na barvitém vylíčení starého New Yorku a částečně také Los Angeles. Postavy jsou propracované a čtenář s nimi jejich dobrodružství skutečně prožívá. Začátek je hodně syrový, ale postupem času se autor přece jen přehoupne do hodně románové vlny a leccos přibarvuje v přívětivějším světle. Osobně mě lehce zklamala jedna z linek (Bill), tak jsem čekal leccos a především pak gradující psycho drama, leč jeho linka tak nějak překvapivě vyšuměla do ztracena. Přesto je to kniha, která se vryje do paměti a právem na ni budu dlouho vzpomínat.