Chlapec, který rozdával sny ekniha

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267014/big_chlapec-ktery-rozdaval-sny-267014.jpg 4.4987
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

La gang dei sogni, 2008

Kniha Chlapec, který rozdával sny

simca9342

"Z pravěku"

Mix rodinné historie spolu s temnou dávkou gangsterů a životě chudých přistěhovalců v ghettech. Christian s matkou v životě moc štěstí neměli a dostali něco úplně jiného než očekávali. Pravidla v ghettu určují jestli přežijete. Nic než jejich dodržování neexistuje a tak Christian nejen, že je dodržuje, ale vymýšlí vše tak, aby gangstery (A nejen je) přelstil. Zajímavý příběh od autora, který bohužel nedávno zemřel.
Čas půjčit si jeho další knihu.

sweeney

Tato kniha mě dostala :) Syrově popsané prostředí New Yorku počátku 20. století, se vší tou bídou a gangy ozbrojených chudáků, jejichž jediným cílem bylo dožít se dalšího svítání. V tomto nehostinném místě plném zmařených snů o zemi, kde se ze všech stávají úspěšní a bohatí lidé, vyrůstá Christmas, kluk s blonďatou čupřinou, který se dokáže vymanit z osidel předem určeného života a žít svůj "americký sen." Příběh, který stojí za to přečíst :)

bábuška

Úplný začátek dvacátého století kdy se do Ameriky stěhuje velké množství přistěhovalců ze zbídačelé Evropy s touhou po snadnějším žívotě. Opak je však pravdou. Vedle ghet černých obyvatel vznikají jiná s bílými obyvateli a tam začíná osud malého kluka Natale, kterého přejmenovali už při příjezdu jménem Christmas. Osud jej zavál mezi zlodějíčky, podvodníky a gangstery a v tomtéž duchu se pohybujeme prakticky po celý děj knihy. Christmas se po celou dobu dospívání z tohoto kruhu vymanit, jeho sny jsou odlišné. V knize je příliš mnoho vugarismů, proto dávám pouze čtyři hvězdičky.

Zuzulinka

Krásná kniha. Přečteno jedním dechem!

Čmeláček

Jako jo, nebylo to marný. Ale když čtete knihy od Di Fulvia hned po sobě, není to zrovna optimální. Tohle je taková drsná pohádka se šťastným koncem a tentokrát mi to úplně nechtělo sednout. Takže dneska jenom čtyři stars a vrhnu se zase na svoje oblíbené thrillery :).

Enxinka

Uprimne.. necekala jsem takove misty drsne vypraveni. Romanticka zapletka byla originalni a pribeh me bavil.

Merynkaw

Moc hezký příběh, velmi čtivý a nenáročný.
---
Jen si myslím, že posledních zhruba 100stránek bylo zbytečných. Příběh mohl skončit daleko dříve.. poslední stránky, i když plně navazovaly na příběh, roztahané. Měla jsem spíš z toho pocit, že se musí naplnit určitý počet slov.
-------
I tak knihu velmi doporučuji, užila jsem si ji.

zandu
20.11.2022

Nádherný příběh. Krásná, drsná pohádka.
Zatím (dle mého názoru) nejhezčí z těch čtyř, které jsem četla.