Dívka, která se dotkla nebe ekniha

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě. Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267016/divka-ktera-se-dotkla-nebe-267016.jpg 4.1496

La Ragazza Che Toccava Il Cielo (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno: (ekniha), Knižní klub

Kniha Dívka, která se dotkla nebe

knihovnička007

Skvělá historická kniha odehrávající se na začátku 16.století v Římě, ale hlavně v Benátkách.
Příběh podvodníčka Mercuria, který se s přáteli na cestě do Benátek setká židovkou Giudittou a jejím otcem.
Nepřiklášlený, reálně popsaný život v tehdejší době. Nákazy, nemoci, živoření, stejně jako boj o moc v Benátkách v podsvětí.
Krutá doba, včetně tmářského chování, krutosti duchovních. Je šílené, čeho jsou lidi mezi sebou schopni.
A stačí jedna zhrzená žena...

Ticiana

Úžasné. Spisovatel je supr vypravěč. V knížce se stále něco děje. Do poslední chvíle jsem čekala jak budou zakončený postavy. A dočkala jsem se. Postavy jsou vykresleny úplně detailně. Jejich vývoj, co je pohání a proč dělají to, co dělají. Jediná výtka jak uz jsem četla v jiném komentáři je, ze je to spis o Merciriovi. Plný počet hvězd. Kdybych mohla, dam i víc.

pavlinkaa
16.12.2018

Za sebe mohu říct, že je to nejlepší kniha od pana Di Fulvio.

Endy17
05.12.2018

Di Fulvio je znamenitým vypravěčem a ani tahle jeho kniha nesnižuje úroveň jeho děl. Historický román se trochu zvrtne ve své poslední čtvrtině, kdy pravděpodobnost některých událostí nelze přijmout ani při zamhouření obou očí. Prvku červené knihovny jsem se obával mnohem víc, tady trochu mate název knihy - za hlavního hrdinu bych označil spíš Mercuria.

Rosana
18.11.2018

NÁDHERA!!!

simona5111
16.09.2018

Krásný příběh, čte se jedním dechem

reniva22
05.09.2018

Příběh židovské dívky žijící ve starých Benátkách.

Gweny
04.09.2018

Moje první avšak nikoli poslední kniha od Fulvia. Zajímavý pohled do staré Itálie. Neměla jsem ani tušení, že zakládání židovských ghet je mnohem starší, než se učí na základních školách. Nesmírně mne zaujala celá linie příběhu. Klidně bych si ho dokázala představit i rozvětvenější, protože styl, jakým autor vypráví, se mi moc líbí.

IvkaLesomilka
27.08.2018

pěkná románová pohádka :)

pinussilv
13.08.2018

Moc pěkná kniha, stejně tak doporučuji i ostatní romány Luca Di Fulvia. Velmi čtivé, jatykově a stylisticky výborné

MirijamFrankl
08.08.2018

Nádherná kniha plná postav jako z masa a kostí, pomsty, sladké romantiky, briskního humoru i napínavých intrik. Bavila mne již od prvních stránek a konec jsem doslova zhltla díky té správné dávky napětí, nečekaných zvratů, lásky a dokonalé psychologie jednotlivců i davu.
Jedinou hvězdu ubírám za přílišné množství sexuálních scén. Myslím, že nějaká ta erotika tu a tam knihu pěkně okoření, tady mi to však přišlo až moc. Jako nemám ráda příliš mnoho koření v jídle, nemám v oblibě ani příliš mnoho koření v literatuře.

angelak
17.07.2018

Užasná kniha - krásný historický příběh ....určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

Zelvinka
04.07.2018

Úžasný autor, skvělá napínavá kniha

Melaanie
21.06.2018

Kniha se mi líbila, byla čtivá a zajímavá. Některé popisné pasáže bych možná trošku zkrátila, ale i přes tuto výhradu hodnotím kladně. Líbil se mi příběh hlavních hrdinů, jak bojovali proti svému osudu, který chtěli změnit.

MaťaZ.
23.04.2018

Moje první knížka od tohoto autora. A po shonu ke konci roku mi vyloženě sedla. Postavy byly dobře vykreslené, kulisa Benátek super a samotný příběh krásně smotaný a zapadal do sebe jak měl.

kaca3606
28.02.2018

skvělá kniha

raty
27.02.2018

Velmi čtivé, napínavé, romantické. Zajímavý popis nelehkého života v kruté době. A kousek historie italských Benátek.

čef
22.02.2018

Autor nezapře dramatika. Příběh je plný dramatických scén a posouvá se jako na divadle hlavně pomocí víceméně duchaplné konverzace a proslovů. Není to vůbec na škodu, hlavní je, že příběh je patřičně napínavý a romantický a navíc zasazený do nádherných i když trochu zapáchajících kulis Benátek, což oceňují hlavně ti, jako já, kteří zde již někdy byli. Kromě mnoha jiných zajímavých reálií ze středověké Itálie mne zaujalo vysvětlení původu našeho běžného pozdravu čau. Sciao!

astroweb
06.02.2018

Velmi dobrý čtenářský pro mě objev. Historie, napětí, romantika, poučení. Velmi pěkné !

ivousekk
29.01.2018

Skvělý historický román se zajímavými osudy hlavních postav. Příběh se odvíjí v příjemném tempu a finále graduje tak, že jej prostě musíte dočít i když to znamená jít spát ve 2 ráno :-)
Autor skvěle vykreslil život v Římě a především v Benátkách na začátku 16. století. Budete mít pocit, že jste tam. Budete cítit ten neskutečný smrad, uvidíte všudypřítomnou špínu, bídu, zoufalství, nenávit i lesk bohatství. A pokud jste někdy v Benátkách byli, ten dojem bude ještě silnější.

evask
21.01.2018

Dobrodružná literatura. Má to napětí. Žádnou hloubku nečekejte, ale čte se to dobře. Jen mně trochu vadily podrobné popisy sexuálních scén, to mně vždycky připadá, že se autor čtenářům podbízí. Ale to je jen poznámka na okraj, knížka mě bavila.

Evaho73
21.01.2018

Hlavným historickým pilierom tohto románu je vznik najstaršieho židovského ghetta na svete pred viac ako 500 rokmi, ktoré sa zachovalo až do dnes.
Autor nám v knihe cez príbehy hlavných predstaviteľov sčasti približuje udalosti, ktoré predchádzali zriadeniu ghetta, ako aj spolunažívanie obyvateľov dvoch silných znepriatelených náboženstiev - kresťanského a toho židovského.
Dej románu sa odohráva prevažne v Benátkach, kde sa autorovi dokonale podarilo zachytiť ich atmosféru z tej doby. Opísal lesk Benátok v podobe impozantnej architektúry budov, ako aj ich biedu v podobe chudoby a všade prítomného smradu a špiny.
Kniha je zároveň zaujímavým opisom temnej minulosti cirkvi a jej hodnostárov, ktorí ju zneužívali na svoje mocenské ciele a vlastné obohacovanie. Využívali k tomu svätú inkvizíciu a sfanatizovaných veriacich, kedy neprávom obviňovali nevinných ľudí z kacírstva a čarodejníctva.
Zaujalo ma aj to, ako autor okrajovo priblížil históriu francúzskej choroby - syfilisu, ktorú do Európy údajne zaniesli moreplavci.
Hlavné postavy príbehu prechádzajú zajímavým vývojom od nepriateľstva, nenávisti, zrady, pomsty ku silnému priateľstvu, láske a odpusteniu, kde sa veľakrát museli podriadiť nepriaznivým podmienkám, ale nakoniec úspešne došli k vytúženému cieľu.

Eeli
16.01.2018

Úžasná a duchaplná kniha vyvolávající hodně intenzivní prožitky z četby. Čtenář je zaveden do bídou, neřestí a nemocí prolezlé Itálie, tudíž nečekejte žádnou malebnou atmosféru, ale naopak. Autor velmi povedeně a s jistou dávkou naturalismu vykreslil prostředí Benátek atd. jako smradlavou špinavou díru plnou zločinu, děvek a nenávisti k Židům. Na těchto místech se pak odehrává dobrodružný a zároveň dojemný příběh Mercuria, Giuditty, Isaaca a dalších vedlejších postav. I zde autor uplatňuje své naturalistické nahlížení na svět, takže vyobrazil postavy a jejich pudy s klady i zápory včetně myšlenek a pocitů. Celkově se jedná o nádherný historicko-romantický román, v němž budete spolu s postavami prožívat jejich zoufalství, naději i štěstí, román, v němž nechybí intriky, nenávist a zlo a v němž nakonec zvítězí láska a ušlechtilost.

Ivis01
06.01.2018

SUPER!!!

vivienna
05.01.2018

…krásný historický příběh z počátku 16.století, odehrávající se v Římě a Benátkách. Je v něm všechno –láska, nenávist, odpuštění, naděje. Velice čtivým způsobem je popsán nelehký život lidí žijících v této době - zejména židů, pro které bylo poprvé v Evropě zřízeno oplocené ghetto a také žen, které bylo možno jen velice lehce nařknout z čarodějnictví….Mé první setkání s autorem, určitě ne poslední...

Hajana
03.01.2018

Pro mě je tato kniha srdcovka, příběh se mi velmi líbil, tema židovského ghetta a jeho vzniku bylo nové, ale velmi se mi libilo i to, zamyslet se nad vznikem prvních butiků, kde uz mohli lidé přijít, šaty si zkusit, vybrat, jen se později do dělaly, ale byly jinak témeř okamžitě k nošení a ne az třeba za tyden. Tuto knihu mohu jen doporučit.

PavlínaAlžběta
22.12.2017

Kniha mě nalákala jako Bestseller, při čtení anotace jsem si nebyla jistá, ale shrnu to takto: Bestsellerem byl tuto knihu asi nenazvala, ale zpočátku se mě děj velmi líbil, vtáhl mi do Benátek, které zbožňuji, postavy s jejich osudy byly velmi působivé a opravdu děj se četl velmi dobře, konečná fáze knihy se mě vlekla. Romantické pozadí, ovšem s neskutečnými zvraty a koncem, který jsem nečekala. Krutost doby středověku, nenávist k židům vystihl autor tak reálně, až zamrazí.

Kiki22
13.12.2017

Román jak se patří! Závan červené knihovny nakombinovaný s pořádnou dávkou naturalistických popisů bídy a krutosti křesťanského světa období středověku. Začetla jsem se pořádně a na to, jak je kniha obsáhlá, velmi rychle utekla :) Malé minus jedině za konec, kde se autor dost opakoval a Mercuriův převlek byl hned prohlédnutelný. Jinak mě velmi bavila pestrost postav, především poukázání na zvrácenost myšlení a individuální popudy mysli, které mohou vést k nejedné hrůze. A ta Scarabellova lovestory byla prostě rozkošná! :)

luckyluke001
25.11.2017

Četl jsem po "Chlapci..." a opět mě nezklamala, propracovaný děj, výborně se čte, zajímavý příběh a doba. Nezklame.

PADA123
31.10.2017

Opět mě spisovatel nezklamal. Výborně napsané, čtivé a pohlcující. Těším se na další knihu.