Všechny touhy vedou do Říma

Trojice lidí riskuje všechno, aby si každý z nich splnil svůj velký sen. Sirotek Pietro chce změnit svět s kamerou v ruce. Marta, dívka od cirkusu, se snaží poznat tajemství, jež hýbou světem, hraběnka Silvia zase touží získat pro jiné svobodu. Tři lidé, které okolnosti zavedou ve stejnou chvíli do města, kde probíhají boje o vznik nového národního státu. Zdá se, že v tomto zářivém a Věčném městě je jim předurčen dramatický život. Ocitají se uprostřed událostí, které otřesou celou zemí, a hrozí, že přijdou o všechno, co pro ně mělo velkou cenu. Poznávají sílu velké lásky, ale především touží po světě, který by byl pro všechny bezpečný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452052/big_vsechny-touhy-vedou-do-rima-nJQ-452052.png 4.2125
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

La ballata della Città Eterna, 2020

Kniha Všechny touhy vedou do Říma

JaninaV.
20.12.2022

Kniha se krásně čte, autor mi sedl, ale děj zbytečně zdlouhavý

SumýšIrena
30.11.2022

Pro mě je to autorova nejslabší kniha. Po slibném začátku přišla zdlouhavá střední pasáž a zakončil to přeslazený závěr.

zimolka
01.11.2022

Opět krásný příběh. U Fulvia nejde sáhnout vedle,on to prostě umí.

raty
26.10.2022

Jak už zde píše uživatelka Trustty, je tato kniha o fous slabší než předešlé, ale pořád hodně dobrá.
Autor tentokrát přes svou obvyklou šablonu přibližuje čtenáři události v Itálii (hlavně v Římě) v roce 1870.
Pestrobarevné hlavní postavy, které si nejde neoblíbit, se zapojují do boje o sjednocení Itálie a dostávají se do mnoha nebezpečných situací. Zažívají lásku, zklamání, špatné i dobré chvíle a musejí se zkrátka protloukat životem s tím, co mají. Dobře jsem si početla a další knihu si nenechám ujít.

Szilvia1
25.10.2022

Knížka byla trošku slabší od předchozích knih autora,ale i tak zustává autorem,od kterého určitě přečtu i další knížku.

Gweny
13.09.2022

"Bůh nesesílá mráz podle toho, jak jsou lidé oblečení." (s. 72)

Přesně tak, jak to Luca do Fulvio umí, je vystavěn i tento román na nesmírném množství protikladů - láska a nenávist, přátelství a nevraživost, něha a krutost, zaujetí a lhostejnost... Mohla bych pokračovat.
Jeho knihy, stejně jako tato, jsou plné krutých scén, které ale jako mávnutím kouzelného proutku dokáží přejít v romantické chvilky naplněné něhou a sladkými slůvky a činy.
Jeho hrdinové a hrdinky jsou popsáni uvěřitelně, život se k nim vždy v pravou chvíli otočil zády, aby v sobě mohli najít vnitřní sílu a stát se někým jiným, někým, kým se už dávno narodili.
Vlastně mě to vede k zamyšlení, že tohle je předobraz pro nás všechny... Teprve v tom nejhorším marastu zjistíme, kdo doopravdy jsme.

"Nikdy nikomu nedovol, aby v tobě vyvolal pochybnosti o tom, jakou máš cenu..." (s. 184)

Knihu jsem dlouho nechávala nepovšimnutou v knihovně a jsem šťastná, že její čas nadešel. Užila jsem si čtení, i když ty kruté a negativní scény mi zastavovaly dech a přiváděly husí kůži po celém těle. S čistým srdcem můžu ale knihu doporučit.

monika0356
26.08.2022

Miluji tyto knihy..Cetla jsem i lepsi, ale stejne na tohoto autora nedam dopustit.

tittanie
26.07.2022

Prvních 100 stran se četlo perfektně, ale potom mě to přestalo bavit a říkala jsem si, že to budu dočítat jenom proto, že je to Fulvio.
Zklamání, víc nevím, co napsat.