Sen, který se naplnil

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4 422 133

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018

LéňaM
30.12.2019 5 z 5

Opět autor zazaril.Kazda jeho kniha je lepsi a lepsi.
Uzasny příběh.
Nemohla jsem se od cteni odtrhnout.

alexis818
28.12.2019 5 z 5

Skvělé,krásné,napínavé čtení.Pro mě již třetí kniha od tohoto autora a jsem nadšená.Našla jsem tam vše ,nad čím mé čtenářské srdce zaplesalo.Velký dík autorovi.

iška
11.12.2019 4 z 5

Již druhá autorova kniha, která se dotýká otázek kolem mafie, tato se mi líbila více. Už název napovídá jak to asi dopadne a já jako čtenářka ten konec uvítala. Je to román.

elenk
09.12.2019 5 z 5

“Tento příběh je věnován všem,kteří se neodvrací na druhou stranu“

Nádherný příběh autora, brilantní překlad Marty Bárové...krásné slovní obraty a vykreslení míst, situací....pro mě prozatím nejkrásnější kniha tohoto žánru.

kytarka
03.12.2019 5 z 5

Četla jsem všechny knihy od autora. Všechny se mi líbily. A tahle novinka není vyjímkou. Byla fakt skvělá. Začetla jsem se již od první stránky a nešlo přestat číst. Některé mafiánské pasáže mi přišly přes čáru, celkový dojem to nezměnilo. Za mě skvělá kniha. Příběh o tom, že i když jsme na dně, nemusíme tam být a táhnout tam ostatní. Ale můžeme ostatním pomoci aby si život udělali hezčí a chovali se k sobě s pokorou a láskou.

Lena63
29.11.2019

Naivní čtení, román od románu horší četba. Přečetla jsem s obrovským úsilím. Tenhle autor už nikdy.

Klára2216
28.11.2019 5 z 5

Skvělý příběh, jako vždy. Škoda, že autor nepíše rychleji :)

denisakopecka
27.11.2019 5 z 5

Luca di Fulvio je autor, který mě oslovil již od své prvotiny a postupem času mi jeho knihy přijdou stále poutavější a poutavější. Sen, který se naplnil je samozřejmě román a v tom případě každý čeká šťastný konec a i přesto, že v této knize umřelo mnoho postav, tři hlavní postavy mají svůj šťastný konec, na mě až moc šťastný. Neříkám, že autor by měl nechat umřít víc postav, ale přece jen je to až moc pohádkové. Vypravěčský styl je jako vždy perfektní a nemohla jsem se v některých pasážích od knihy odtrhnout, i když mi bylo jasné jak to "dopadne"

zuzana2599
23.11.2019 5 z 5

Můj čtenářský Sen se díky tomuto románu naplnil ! Je to kniha přesně podle mého gusta.
Dechberoucí historický příběh, hodně dramatický, místy těžko uvěřitelný až šokující, skvělý rozsáhlý román z pera italského autora Luca di Fulvia.
Kniha se moc dobře četla a já jsem si osud tří statečných Rocca, Rosetty a Ráchel velmi vychutnala...Prožívala jsem si nimi jejich lásku i utrpení, jejich touhu za lepším životem !!
Tento úžasný román se dotkne vaší duše a dlouho nevymizí z vaší paměti !!

bookcase
22.11.2019 5 z 5

Dramatický, výpravný, šokující, tak jak to autor umí.

Gweny
11.11.2019 5 z 5

Strhující příběh, na který jsem se těšila jako malé děcko. Fulviovy knihy i jeho vypravěčský talent nejde nemilovat. Jenže tahle kniha mnohem více, než všechny ostatní dohromady, ranila mé srdce drásající hlubokou a bolestivou ranou.
Já vím, je to jen smyšlený příběh, ale příběh plný utrpení, vražd a brutality a i když končí šťastně, nemůžu se zbavit toho negativního dojmu z celého průběhu. Natolik jsem se vžila do osudů Rocca, Rosetty i Ráchel, že jsem chvílemi přestávala dýchat, když se zrovna nacházeli v úzkých. A že to bylo hodně často!
Nedovedu si představit, že bych se ocitla v kůži kohokoliv z postav v knize. A nedovedu a ani nechci si představovat, že tohle mohla být před 100 lety klidně realita.
Budu se opakovat, ale i když vím, že je příběh smyšlený (krom skutečné existence Sociedad Israelita de Socorros Mutuos Varsovia), zase si o něco víc vážím doby a místa, kde žiju. Jsou ženy, které i v dnešním světě takové štěstí nemají! A také o tom víme všichni a nic s tím neděláme, stejně jako všichni věděli o existenci Sociedad a zavírali nad tím oči.

anndrra
11.11.2019 4 z 5

Nemůžu dát plný počet, protože navzdory poutavému příběhu, který byl skoro dokonale domyšlen do poslední tečky za větou. Příběhu, který drásal nervy a odhaloval praktiky obchodu s bílým masem od "nákupu zboží" v Evropě, přes "zajetí zboží" na vlnách Atlantiku, až k doručení "zboží" v Buenos Aires. Příběhu, který navzdory ztrátám vytrvale trval na tom, že člověk s opravdu silným charakterem se nedá zlomit mafií ani nepřízní osudu. Proč? Protože třináctiletá Ruská židovka se naučila plynule a sama číst i mluvit španělsky během tří měsíců, tak dobře, že mohla psát do novin. Protože tahle malá Ruska byla údajně tak ošklivá, že nebyla použitelná ani jako velmi laciná matrace-taková dívka neexistuje, stačí se podívat pod dálničními podjezdy na obvyklá místa. Protože jsem se občas špatně orientovala v čase. Např. Black Cat byla vypálena v listopadu. Raquel se dlouho loudala po Baires, Nový rok už slavila s Roccem v jeho skladu a potom střih a ocitáme se zpět v hořící Black Cat u Francése, který popálený utíká z vlastního podniku za Rossetou. Jasný je jen fakt, že bordel určitě nehořel celý ten měsíc, ale když Rosseta slavila v Barracas Nový rok, Francés tam nebyl. Takové nesmyslné drobnosti, které zbytečně kazí výsledný dojem... Škoda. Dávám ****

Petra21
11.11.2019 4 z 5

Přiznávám bez mučení, že Luca Di Fulvio je moje srdcovka. Především proto mu shovívavě odpouštím lehce naivní a pohádková rozuzlení jeho románů...navíc, je povzbuzující zjistit, že i někdo další zoufale potřebuje věřit v lepší varianty lidí a v odzbrojující dobro, co se v nich skrývá. Proto i navzdory prolomení mýtu Belle Epoque a surovému vykreslení hrůzného postavení těch nejchudších vrstev může čtenář zaklapnout knihu s tak krásným vnitřním pocitem a širokým úsměvem ve tváří. P.S.: Jsem neskonale vděčná i za tolik zajímavý dějinný úsek a brilantní přiblížení ducha doby, průnik nejen do fascinujícího sicilského podsvětí, ale i do židovského sdružení oligarchů. A v neposlední řadě samozřejmě za důraz na analýzu postavení žen před první světovou válkou.