Sen, který se naplnil

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4 422 133

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018

Zuzka2019
20.05.2020 5 z 5

Kniha, která se čte jedním dechem. Příběh, který vás nutí číst dál a dál. Kniha, která ve vás vyvolá celou řadu emocí. Luca di Fulvio je opravdu mistrem příběhů. A vždycky každou jeho novou knihu s napětím očekávám.

Ivana11
19.05.2020 5 z 5

Moje třetí kniha od autora, velice povedená, plná krutosti, trápení, bezmoci, touhy svobodě. Nenajdete v ní místečko, které bylo v knize nezáživné, kniha vás absolutně pohltí a vtáhne do děje.

a.k
19.05.2020 5 z 5

Tři mladí lidé z různých míst a společenských poměrů opouští za vyhrocených podmínek Evropu, aby za oceánem začali nový, lepší život.
Nádherný románový příběh z přelomu 19. a 20. století plný životních útrap a nečekaných dějových zvratů. Autor je výborný vypravěč a svět jeho románových hrdinů se umí dostat pod kůži.
Již několikátá autorova kniha a musím konstatovat, že je kus od kusu lepší.
Doporučuji.

Erummeldë
12.05.2020 5 z 5

Moje třetí kniha tohoto autora a musím uznat, že mě zaujala nejvíce. V knize bylo sice hodně násilí a krutých osudů, ale dominantní byla síla lidských povah a touha po svobodě. Hlavní postavy byly úžasné, v hodně věcech si byly dost podobné, tedy měly podobné cíle, a v mnohém se zase strašně lišily. Možná konec byl přece jenom až moc šťastný v kontrastu zbytku knihy, kde se nešetřilo vraždami a násilím. Na druhou stranu možná ta proměna byla hlavní myšlenkou knihy.

ArwenAragorn
11.05.2020 4 z 5

Autor píše velice čtivě, to ví každý, kdo držel některou z jeho knih v rukou. Strhující historický příběh, plný emocí, o třech mladých lidech na cestě za lepším životem. A já jsem jim moc přála, aby se jim jejich sen splnil. Je to příběh plný napětí, statečnosti, vytrvalosti, víry a lásky, ale také neobyčejné bídy, násilí, brutality a zvrácenosti. Přestože jsem obrněna thrillery, tady kvůli té surovosti jednu * ubírám.

knihovnička007
06.05.2020 3 z 5

Prostituce, mafie, drogy, chudoba, beznaděj, strach.
BÍDA NEZNÁ HRANIC, VŽDY MŮŽE BÝT JEŠTĚ O STUPÍNEK HORŠÍ.

Moje třetí kniha od autora. Už jsem věděla do čeho jdu (spíš tušila…). Autor píše velmi specifickým způsobem, zaútočí na vaše city a pak vás hodí při detailních popisech totálně přes palubu a vy máte chuť knihu zavřít, zahodit a nedočíst. U knihy „Dítě“ jsem měla tento pocit vícekrát, ale říkala jsem si, že je to středověk a u knih z této doby to tak trochu člověk čeká.
Ale tato kniha je z roku 1912. Zatím jsem žádnou knihu ze stejného časového období v Jižní Americe nečetla a překvapilo mne, co se tam dělo. Ve dvacáté století…
Mladičká ruská Židovka Ráchel, která dostane možnost dostat se do lepšího světa a uniknout z toho starého…
Divoký mladík Rocco, který chce být automechanikem a vymanit se ze spárů mafie. To jde ovšem hodně těžko, když jeho otec zachránil život mafiánovi…
Rosetta se snaží přežít ve vesnici, kde se na ni všichni dívají skrz prsty. Nechová se jako mladá slečna a její největší vinou je, že chce pracovat na svém pozemku…
Všichni tři odplouvají do Buenos Aires a už zde jsem měla chuť knihu zavřít a přečíst si jen konec. Upřímně některé pasáže se mi hodně špatně četly a rozhodně to není čtení před spaním (autor se velmi rád a barvitě rozepisuje o znásilňování, rozteklých mozcích na podlahu atd.)
Jak název napovídá, sny se nakonec naplní, ale za cenu mnoha a mnoha lidských životů a na můj vkus velmi mnoha utrpení a to včetně několika dětí.
Doporučuji pouze pro silné žaludky a rozhodně ne před spaním. Knihu jsem dočetla, jsem ráda, jak autor dokáže vtáhnout do děje a nepustit, ale… Jsem zvyklá na historické knihy plné násilí, ale připadá mi, že Fulvio si v tom opravdu libuje. Určitě už ji znovu číst nebudu…

Kerberos
30.04.2020 5 z 5

Tvrdý příběh plný bolesti,krutosti a krve.Dost dlouho jsem si říkala,kdy se komu splní nějaký sen.Nakonec se tam dopracujeme,ale těch nevinných mrtvých okolo.Předchozí autorovi knihy byli určitě pohodovější.

Jitka822
27.04.2020

Tak toto daruji prvnímu kdo si bude chtít vyzvednout (Praha 10)...toto nechci mít v knihovně. Autor je psychopat a výživá se v popisování násilí. První knihu jsem od něj četla " Chlapec, který rozdával sny"... Ok to jsem ještě zkousla a nakonec ok, ale na toto žaludek nemám. Konec, smitec, zvracim.

Miro67
27.04.2020 5 z 5

Mají ženy i jiné použití než to jedno? Nejsem feministka, ale rozumím důvodům, proč ženy musely bojovat za své místo na slunci.
Kniha je místy levicově utopistická až pohádková. Ale asi je to nutné k obroušení hran nesmírné krutosti majitelů bordelů a sicilských mafiánů, která určitě nebude tak daleko od reality, možná je v knize i zlehčena. Rocco i Rosetta si jistě získali srdce všech čtenářů. Ale je to Rachel, která navzdory své křehkosti, je velikánkou, schopnou vést boj za spravedlnost. Jediné, co mohu knize vytknout je jakási absence jazykové bariery mezi hrdiny. Ale hvězdičku to neubírá.

Siege03
21.04.2020 5 z 5

Briskne,bez dlouhých pasáží, dechberouci román, který se čte na jeden zátah.Za mě právem ohodnocen bestseller.Doporucuji

Alisstarší
21.04.2020

Kruté,ale velmi působivé.Nutí to člověka zamyslet se nad tím jak jsme dnes zhýčkaní.

Šánka
20.04.2020 4 z 5

Knihu mi půjčila a doporučila moje mamka a navíc k přečtení přesvědčily nadšené komentáře mých oblíbených uživatelek, Zuzky a Hanky (Zuzana2599 a Mandlevest). Tak vám holky moc děkuji :-). V první půlce jsem knihu několikrát chtěla odložit. Tolik násilí nebývá ani v thrillerech, a to jsem ostřílený thrillerový fanda, ale vydržela jsem a byl to krásný příběh.
Cesta za svým snem, kterou si museli projít hrdinové tohoto románu, byla dlouhá, těžká, plná krutosti, bídy, zvrácenosti, ale také lidské statečnosti, vytrvalosti a samozřejmě lásky. Je to má první kniha od autora, svým postavám dal skutečně zabrat, ale ony to zvládly a mně se nakonec jejich příběh moc líbil.

VasnivaCtenarka
20.04.2020 3 z 5

Abych byla upřímná, příběh se odvíjel tak rychle, že jsem si ho snad ani nestihla pořádně užít. Mám pocit, jako by tam dostávali navrh zlí a sadističtí lidé a jako by hlavní hrdinové měli menší prostor pro vyjádření. Je to velice těžce popsatelný pocit. Ale když si vybavím nějaké momenty z knihy, vždy to byly chvíle, kdy vyplula na povrch lidská zlá povaha plná násilí. Dokonce jsem měla co dělat, abych knihu dočetla – musela jsem se přemáhat. Četlo se mi to těžce.

Na tuto knihu jsem se po knize Chlapec, který rozdával sny velmi těšila. Věděla jsem, že Luca Di Fulvio má co nabídnout, ale tento román byl už na můj vkus překombinovaný až příliš. Vlastně všechno v té knize mi přišlo tak nějak podané – letem světem.

Ale přesto si troufám říci, že díky svému velice silnému příběhu si kniha získala tak vysoké hodnocení a tolik oblíbenců. Pokud máte tedy chuť na něco nevšedního, pak si knihu určitě přečtěte a mým hodnocením se úplně neřiďte. Jsem opravdu ta výjimka, která potvrzuje pravidlo. Je totiž velká šance, že se vám kniha bude líbit více než mé maličkosti.

knihomolka999
13.04.2020 5 z 5

Autor, jak u něho bývá zvykem, své postavy nijak nešetří. Vystavuje je s největší drsností nepřízni osudu, kterou působí lidská zvrácenost , bída a špatné poměry, v nichž chudák nemá šanci najít zastání. Do protikladu k tomu se objevují až pohádkové motivy probuzeného dobra, což dává příběhu jemnější ,skoro snové pozadí. V tom vidím působivost jeho vyprávění, které čtenáře nepochybně musí zasáhnout.

sloninka
11.04.2020 4 z 5

Krásný poutavý příběh. Do páté hvězdy mi chybělo takové to přečtení jedním dechem

ivka67
07.04.2020 4 z 5

Na mně dost drsné vyprávění,hodně jsem se na knihu těšila,ale trochu mně zklamala svou surovostí,vím že autor píše tímto stylem,ale na mně toho znásilńování,bití a prznění dětí bylo trochu moc.

crazyslunicko
07.04.2020 4 z 5

Opravdu hodně drsný příběh od začátku do konce. Ani nebudu počítat počet znásilnění, zmlácení, vražd, ale v téhle knize je jich až moc. Rosetta mi byla nejsympatičtější. Byla to velká bojovnice a snažila se bojovat do poslední chvíle o svoji farmu, kterou chtěl lstivý baron. Přestože o ni nakonec přišla, tak chtěla začít žít nový život v novém světě. Rocco je zase syn velkého mafiána a podle toho se musí chovat. Stále se však chce stát automechanikem. Mladičká židovka uteče po smrti otce z rodné vesnice a vydává se s mladými děvčaty za lukrativní prací. Ani jedna z nich netuší jaké utrpení je čeká...

Bramhr
03.04.2020 4 z 5

Možná těch krutosti bylo až moc...

Noisette73
01.04.2020 5 z 5

Kruté, místy opravdu až na kost a to doslova, ale věřím, že v těchto uskupeních to tak opravdu chodí a to nemyslím jen ta mafiánská, ale i životy dívek, které se staly obětmi obchodu s bílým masem... Mimochodem z Amose, barona, ale i hraběnky se mi dělalo opravdu zle, nenávist to je pro ně slabé slovo. Jediné co je zvláštní v tak kruté a naturalistické knize tak pohádkový konec, ale za to jak se mnou autor dokázal jinak psychicky naprosto s přehledem mávat a probouzel ve mě pestrou škálu emocí je těch pět hvězd namístě.

radus
26.03.2020 4 z 5

První polovina knihy se mi líbila mnohem více než ta druhá. Tam už na mě bylo moc těch organizovaných skupin násilníků, mafiánů a pasáků. Proto jen 4 hvězdičky, ale jinak to byl příběh moc pěkný, měl nápad.