Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Nemohu jinak než vyjádřit spokojenost, válečných románů už jsem pár přečetla, ale většinou je to beznadějné už od samého začátku, tady je pořád čtenář udržován v naději, že válka nezničí nezlomnou vůli k životu, i když zlomených andělů

06.11.2019 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Musím před Kerstin smeknout, že vše dokázala vydržet a povedlo se jí vrátit do Evropy, určitě to zanechalo na celé rodině psychické následky. Kerstin jsem moc fandila a tato kniha se mi líbila z toho důvodu, že tím, že je Kerstin z Německa, nebyla to pro mě žádná exotika, která se stává naivním dívenkám. Z tohoto žánru se mi líbila právě pro tu evropskou mentalitu asi nejvíce ze všech knih s podobným námětem.

01.08.2019 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Začátek mě moc nechytil, ale pak už to byla jízda. Není to překombinovaný a těžko uvěřitelný příběh, ale naopak velmi logicky do sebe vše zapadá, akorát to je naservírováno postupně jako pětichodový sváteční oběd a i proto je to vyjímečný příběh. Do Noly se nejde nezamilovat a když kniha končí, těžko se s ní loučí. Po přečtení si řeknete - jo, to jen tak nezapomenu, proč každá detektivka nezanechá podobný dojem?

10.06.2019 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Přečetla jsem celou sérii Eriky s Patrikem pěkně za sebou, aby se mi to nepletlo. Chápu, že když se to čte jinak, člověk se v postavách ztrácí. Čarodějnice mě bavila, vůbec mě nerušil příběh ze 17. století a závěr se mi zdál logický a jednoduchý. Bylo mi moc líto Jessie a Sama, protože byly oběti svých rodičů. Sama mám dceru ve stejném věku, takže jsem se do toho lépe vžila. Vyprávění se mi líbilo více, než rozuzlení.

10.12.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Detektivní zápletka zde byla dobře vymyšlená, ale zpracování s předem známým pachatelem mě neoslovilo. Příběh Avy a Luca mohl být popsán více do hloubky, přišel mi dost povrchní. Případ odložených dětí byl jen jako vsuvka? Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla.

16.11.2018 2 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Mám ráda motýly, trochu jsem se bála, co mě čeká. Myšlenka sběratele motýlů byla naprosto jedinečná, příběh děsivý a přesto tak barevný a zajímavý. Sem tam ukápla i slza dojetí a smutku. Čekala jsem asi dramatický konec ve stylu nic není jak na první pohled vypadá. Ten se ale bohužel nekonal.

05.10.2018 3 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Je zde všechno, co žena prožívá, zločin, vášeň, krásné romantické prostředí, hořkost i smutek zároveň, krása barev, opravdu impresionistický počin s nečekaným a dokonalým koncem.

21.08.2018 5 z 5