Černé lekníny

I malebná města skrývají temnou tvář a nebezpečná tajemství z minulosti. Francouzské městečko Giverny je domovem zahrad, kde maloval své obrazy Claude Monet. Koloběh města, přes den plného turistů, navždy změní nejen tři vraždy, ale i záhadně zmizelý obraz černých leknínů. Kdo zabil školáka, starého malíře a úspěšného očního lékaře? Kam zmizely obrazy z Monetova domu, zejména Černé lekníny, o nichž se povídá, že je slavný malíř namaloval těsně před smrtí? Policistům znesnadňuje vyšetřování mnoho matoucích stop, zamlčovaných faktů, ale také láska a ničivá vášeň. Uprostřed dění, v němž se prolíná přítomnost s minulostí, jsou tři ženy: velice talentovaná jedenáctiletá dívka, nebezpečně svůdná učitelka a stará vdova, která všechno pozoruje z věže svého mlýna. Pouze ony znají pravdu. Co všechno skrývají?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345984/cerne-lekniny-leB-345984.jpg 4255
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Motto

Nymphéas noirs, 2011

Kniha Černé lekníny

keri.H

Úžasná kniha, líbil se mi styl, jakým je kniha psaná, zaujal mě příběh a popis krajiny mě uchvátil.

Eicherik

Černé lekníny mě naprosto dostaly a připravily mě úchvatný čtenářský zážitek. Předem musím upozornit, že tato kniha dle mého názoru zaujme spíše ženy, než muže a nebál bych se ji označit jako detektivku, nebo thriller pro ženy. Velmi mě bavilo to prostředí malého městečka v Normandii a jeho okolí, překvapivě také ten svět impresionistického malířství a výrazně také všechny ty výtečně propracované postavičky tohoto románu, včetně čtyřnohého Neptuna. Do venkovské Giverny a jeho okolí se budu v myšlenkách rád vracet.

HanaMalina

Musím říct, že černé lekníny se četly opravdu dobře a závěr mě malinko překvapil. Oceňuji autorovu představivost a důvtip s jakým si s vámi celou dobu hraje. Jako třešničku na dortu musím ocenit místo zasazení děje do francouzského městečka Giverny, ve kterém namaloval C. Monet slavné lekníny. Čtenář se i něco dozví a po přečtení mám chuť se do Giverny podívat :-)

rodak

Tohle byla opravdu lahůdka.Knihou se táhne tajemná neopakovatelná atmosféra.Autor si vás pěkně omotá,podusí a vyplivne úplně jinak než čekáte.

evickakyticka

Měla jsem problém se začíst a knihu jsem často a na dlouho odkládala.To asi způsobilo, že jsem se nedokázala soustředit. Přiznám, že to bylo trápení. Konec to spravil, ale jinak nejslabší od autora, co jsem četla.

Ishir

Zajímavé, čtivé

jana1976

Nejdřív jsem si říkala, že jsem zvolila špatně, že to nebude můj šálek...nějak mě kniha nenadchla. Jakmile to začalo do sebe zapadat, vše se obrátilo a úplně mě autor odrovnal....A ten konec????? Jedním dechem ....

Ajrad1981

Přes 300 stran jsem si říkala: Co to zas ten Bussi vyplodil? Vedle thrilleru to neprošlo ani omylem a s detektivkou to spojuje jen ta mrtvola! Hlavní komisař, který je zaslepen hormony, no to je dílo! Aspoň že se člověk něco dozví o impresionistech.
Názor na žánr jsem moc nezměnila, i když vraha jsem hledala marně, pořád mi tam něco nevycházelo, ke konci jsem moc nechápala to s tím psem, některá z postav má asi halucinace. Pak jsem zjistila, že si s námi autor celou dobu hrál, a to tak dobře, že jsem tu jeho hru neprokoukla. A všechno do sebe najednou krásně zapadlo.
Dávám 4*, ale na rovinu říkám, že je to hlavně za posledních cca 50 stran.

Ohrožená
Ohrožená