Maminka neříká pravdu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak věrohodné může být svědectví malého chlapce? Hledání pravdy, ze které mrazí… Tři a půl roku starý Malone tvrdí školnímu psychologovi Vasileovi, že jeho maminka není jeho skutečná maminka, a i když se zdá, že je to nemožné, psycholog mu věří. Jenže paměť dítěte je nestálá a vzpomínky rychle mizí. Vasile si musí pospíšit. Zprvu pátrá na vlastní pěst, ale když se mu nedaří zjistit skoro nic, jen to, že Malone se nikdy neodlučuje od své plyšové hračky Goutiho, s níž si povídá, obrátí se na policii. Policistka Marianne Augresseová má zrovna plné ruce práce s podivnou loupeží a vraždou, ale psychologovo naléhání ji přiměje, aby se případu malého chlapce věnovala. Kdo je tedy vlastně Malone?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319300/maminka-nerika-pravdu-Zqt-319300.jpg 3.9176
Žánr:
Dobrodružné, Romány, Thrillery
Vydáno:, Motto
Orig. název:

Maman a tort (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Maminka neříká pravdu

Přidat komentář
Nickyheat
12. června

Kniha krutá a přitom tak láskyplná...kromě toho,že jsem to přečetla jedním dechem...úžasné čtení

Sisssi
27. dubna

Jako vždy - nejprve to vypadá nadějně, ale ke konci to autor zkazí spoustou nelogičností, včetně té, že letenky přece Amanda vůbec nemusela najít. Nechat odletět ženu s uneseným dítětem by komisařce neprošlo ani náhodou, narafičení celého podniku s plyšákem je kostrbaté a vykonstruované. Bussiho konce jsou vždy přitažené za vlasy a nesmí chybět happyend. Že komisařka skončí s Papym je člověku jasné nejpozději od strany 208.

ddkk
03. března

Neuvěřitelný propletenec, více než 450 stránek a přesto četba napínavá od začátku až do poslední stránky. Alespoň pro mne. Vůbec mi nevadilo místy údajně pomalejší tempo, naopak, oceňuji, že jsem se zase dověděla něco navíc - jak je ostatně u Bussiho dobrým zvykem: v Černých leknínech o impresionistech, ve Vážce o pohoří Jura a vždy o místech, kde se děj odehrává...Tentokrát vím o něco více o přístavu Le Havre a okolním pobřeží a hlavně o mentalitě tříletých dětí, o jejich netušených schopnostech a možnostech i o paměti. Děj knihy je jako vždy komplikovaný a i když už něco začínáte tušit, na konci zjistíte, že všechno je stejně jinak...


Pro mne výborné čtení, které doporučuji každému, kdo má rád i u tohoto žánru jistou přidanou hodnotu...

HaHa11
31. ledna

Tvrdí se, že
a) maminka má vždy pravdu
b) pokud ji nemá, platí bod a
Bussi s tímto tvrzením polemizuje a přizve k tomu několik osob s ne zrovna průzračnou minulostí, několik příslušníků místního policejního sboru v čele s cílevědomou (ve všech směrech) komisařkou, švarného psychologa a tříletého chlapce, který tvrdí, že bod a i b neplatí. Důležitou roli sehrává i umolousaný, údajně nadpřirozenými schopnostmi obdařený plyšák. Čtenář od počátku tuší, že musí existovat nějaká souvislost mezi dvěma vyšetřovacími liniemi, pokouší se aktérům odhalit druhou tvář, ale poslední slovo má autor. Nelogické? Překvapivé? Šokující? Nečekané? Trochu a bezesporu ano! Jednu výtku si ale, pane spisovateli, neodpustím. Pokud onen fešácký psycholog pocházel odněkud z Rumunska, opravdu, ale opravdu nemohl mít slovanský přízvuk! Neboť rumunština, stejně tak jako francouzština, patří do skupiny jazyků románských.

Rade
22.12.2018

Po velkém zklamání s Vážkou jsem se do knihy ani nechtěla pouštět, ale když už jsem ji přinesla z knihovny… (Černé lekníny se mi líbily tak, že jsem si půjčila Bussiho rovnou dvakrát!)
Plus za první část – dětského hrdinu, dětského psychologa Vasila a zajímavý pohled na dětskou psychiku. V druhé části už převažovaly zápory – překombinovanost, zápletka, která funguje v knížce, ale asi těžko by to šlo ve skutečnosti. A neuvěřitelná komisařka, které je úplně jedno, který chlap to nakonec bude… Hodně slabé tři hvězdy.
Každopádně můj poslední Bussi.

ArwenAragorn
09.12.2018

Výborná kniha s poutavým a napínavým dějem a se závěrem, kde čeká hned několik velkých překvapení, jak je u pana Bussiho zvykem. Moc se mi líbila a ráda ji doporučím.

čika
27.11.2018

tazko uveritelna kombinatorika, plna logickych nezmyslov a zbytocnych zvratov. postav ako maku, psychologizacia ich pocinania klze po tazkom povrchu, vsetko sa podriaduje ucelu knihy....no a navyse - varujem pred prisernym slovenskym prekladom, to si pan bussi ani nezasluzil...

Haha299
05.11.2018

Tak já jsem moc spokojená. Bylo to hezky napínavé, zvratů bohatě a konec mě překvapil. Má první kniha od tohoto autora a určitě zkusím i jeho další.