Nikdy nezapomenu

Jamal si nejprve všimne červené šály. Vlaje ve větru, zachycená na plotě. Pak uvidí i tmavovlasou ženu stojící na okraji hluboké propasti. Jamal chytí červenou šálu a hází ji ženě jako záchranné lano, aby jí pomohl dál od okraje útesu, ale ona zničehonic skočí dolů. Jamal zděšeně zírá na nehybnou postavu dole pod sebou. Tělo neznámé ženy leží na studené oblázkové pláži. Její krk je ovázaný červenou šálou. Tohle je Jamalova verze příběhu. Věříte mu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391663/nikdy-nezapomenu-1YE-391663.jpg 4132
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Motto

N'oublier jamais, 2014

Kniha Nikdy nezapomenu

jana79

Muj oblíbený autor mě tentokrát nenadchl. Snažila jsem se ke knize nekolikrat vratit, ale nedocetla jsem. Asi mě tentokrat neoslovil, tak snad příště.

Dada077

Môj prvý Bussi, ale nadlhšie jediný. Idea dobrá, ale prekombinovaná, hraničiaca s psycho. Príliš veľa postáv, scén, jedna dejová línia sa tlačí do inej, zmätok ako v terajšej vláde. A ani bez vysvetlenia ožívajúci zastrelení ma nejako neoslovujú. Asi ku mne neprišla v tej pravej konštelácii hviezd. Dávam aspoň za tri.

ArwenAragorn

85%
Nic si nevymýšlím. Všechno dobře skončí.
Jste ještě ochotni věřit mi?
Opravdu jsem při smyslech! Nikoho jsem neznásilnil ani nezabil.
A dokážu to.

Do detailu propracovaný příběh. Autor mě dokázal od začátku dokonale mást, i když jsem knížku četla už podruhé. Něco jsem si pamatovala, ale ne všechno. Pane Bussi, děkuji Vám za tento čtenářský zážitek!
K přečtení určitě doporučím.

Arsi007
03.12.2020

Jamalovo paranoidně schizofrenní vyprávění o průběhu vyšetřování mě bavilo asi do půlky knihy. Pak už šlo o naprosto překombinovaný, zmatečný a za mě až moc natahovaný příběh. Co se týče závěrečného rozuzlení tak ten byl tak těžko uvěřitelný až mi přišlo, že autor sám nevěděl jak z toho všeho zmatku ven a napsal, co ho napadlo jako první. Zachránil to až úplný konec, který mě svým způsobem uchlácholil a trochu napravil celkový dojem z celé knihy.

IG: @hanybooks

Ajrad1981
10.11.2020

Měla jsem přečteno s bídou 100 stran, když mi kniha vypadla z ruky tak nešťastně, že jsem ji zachytila ve chvíli, kdy byla otevřená na poslední straně. Ještě větší průšvih byl, že mi padl zrak zrovna na ten jeden jediný odstavec, na který jsem opravdu koukat neměla - takže jsem věděla, koho zatkli.
Bála jsem se, že teď to bude nuda číst, ale kupodivu ne. V Černých leknínech Bussi ukázal, že si umí hrát s časem, takže jsem teď jen čekala, jak vybruslí tady z toho. Protože mě absolutně nenapadalo, jak tohle chce dovést do jasného a logického konce - a znalost zatčeného mě spíš mátla, než aby mi pomáhala.
K objasnění celé záležitosti mám ale výhrady. Nechce se mi věřit, že by jakýkoliv policajt takhle riskoval. A celý konec je překombinovaný, kdyby autor zůstal u pachatele, kterého čtenářům předhodil jako prvního, bylo by to uvěřitelnější, i když pár nesrovnalostí by se muselo vypilovat. Tady jsou nesrovnalosti taky, aspoň tedy z mého úhlu pohledu. A jako velké mínus vidím absenci důkazů. Na jakém podkladu pachatele zatkli? A to se jim klíďo píďo přiznal, když už si před tím dal takovou práci, aby to tak zamotal? A kde vzal vražedný nástroj? Nepředpokládám, že by to ve Francii bylo volně prodejné... A těch otázek je víc.
A hodnocení... Líbilo se mi to rozhodně víc, než Maminka neříká pravdu, ale zase míň než zmiňované Černé lekníny. Takže 3,5 *. Vzhledem k tolika výtkám k závěru zaokrouhlím dolů.

Eicherik
08.11.2020

Můj druhý Bussi. Tentokrát to byla až moc velká pohádka, ale líbilo se mi to. Určitě jsem s tímhle Francouzem ještě neskončil.

katasokolov
27.09.2020

Kniha Nikdy nezapomenu - aneb jak dokáže psychika ovlivnit člověka natolik, že začne věřit věcem, které se nestaly .. Moc dobrý thriller, plný zvratů a nejsme ochuzeni ani o opravdu originální zápletku !! PS: červená šála a její role celou věc odstartují :)

anája
21.07.2020

Moc zajímavá kniha. Co dodat, k tak obsáhlým komentářům. Začátek plný napětí a střední část knihy byla opravdu fantasmagorie, kdy jsem nechápala, jak to vlastně je a kdo je kdo. Začala jsem se ztrácet. Konec vše vysvětlil.,Opravdu hodně překombinované. Nevím jestli budu vyhledávat knihy od tohoto autora,, Byla prý docela hezká" se mi vůbec nelíbila.