Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

☰ menu

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tato knížka je lahůdka pro milovnice psychodramat. Rychlé čtení a napínavé do poslední stránky a ten konec... třešnička na dortu. Chvílema jsem měla pocit, že už je děj předvídatelný, ale nic není, tak jak vypadá. Četla jsem knihy s podobným námětem, ale tato byla jiná, detaily byly propracovanější, takže jsem jí povýšila na vyšší level v tomto žánru.

21.05.2024 5 z 5

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

Milé kočičí čtení, kdo kočky má, ten se najde, kdo nemá, nevadí, kočičí vyprávění je docela dost vtipné, milé a pohladí. Jo s kočkama se nejde nudit.

17.05.2024 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Děj je opět hodně napínavý, téma je také dobré, ale mně úplně nesedělo, kromě nenávisti k různým skupinám lidí mi to připadalo takové slepené, jen aby se něco dělo. Méně akčnosti by tady asi nebylo na škodu.

17.05.2024 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi čtivě napsané, je to neradostné čtení plné emocí, německé versus české rodiny v pohraničí po válce, kde vše platí oko za oko, zub za zub. Lidé jsou plní naději a rozhořčení zároveň, v srdcích jsou plní pomstychtivosti a zároveň se bojí o své životy a do toho začínající komunistický režim.

12.05.2024 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Kniha o dospívání a emocích s nimi spojené s dvojčaty, které proti sobě soupeří a zase skládají své vztahy zpět. Řeší se zde rodinné vazby, trauma a láska. Všichni v rodině jsou rozbití, ale ne všichni jsou spravení. Vyprávěno ve dvou časových linkách a z pohledu bratra i sestry. Probíhá zde mnoho myšlenkových a emocionálních pochodů.

02.05.2024 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Děsivé rozplétání pravdy... když ji najdete, tak vás osvobodí, a to v této knize platí o většině zúčastněných. Napínavé vyšetřování vraždy mladé dívky inspirované skutečnou událostí. Je to napsáno i hodně emotivně, prostě vše, co od thrilleru můžete čekat.

29.04.2024 5 z 5

Manifest menopauzy Manifest menopauzy Jen Gunter

Jsou zde z medicínskeho hlediska probrány všechny neduhy menopauzy, sice z amerického hlediska, ale přehled si člověk udělá. Někdy jsem měla pocit, že menopauza rozjíždí tolik nemoci, že už se mi nechtělo číst dál. Ještě si něco přečtu k tomuto tématu od české autorky a budu doufat, že to nějak zvládnu já i me okolí.

20.04.2024 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak nenápadný název, a tak zajímavá kniha. Příběh, který byl nedávno zfilmován a je o Litevcích, kteří se během války na udání dostali do sibiřských pracovních táborů. Příběh je vyprávěn z pohledu mladé dívky Liny a jejího bratra. Je to neuvěřitelně nelidské zacházení a člověk se musí zamyslet nad tím, kde se tolik krutosti za války bralo. Ne to by nechtěl zažít nikdo.

18.04.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho odkládaná kniha, na tu prostě musí být nálada. Když ne hezké čtení, tak rozhodně k zamyšlení, principy Strany mě nebavily, ne že by asi nebyly reálné, ale degradace člověka jako takového v nejvyšším měřítku je proti mým zásadám a mému přesvědčení o člověku jako jedinci myslícím a se svobodnou vůlí. Hodnotím s obdivem k roku napsání této knihy. Jinak k takovým knihám už sahat nebudu.

12.04.2024 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Když o tom tak přemýšlím, tak kdyby tento nechutně sadistický thriller psala žena, asi bychom se o inspektorovi Sharkovi “žralokovi dověděli víc. Alespoň emocionálně. Který vyšetřovatel by zůstal půl roku po únosu své ženy klidný a vyšetřoval další případy? Spisovatelka by ho určitě nechala utápět v alkoholu nebo depresích, případně by polykal tuny prášků. Ale naštěstí je spisovatel muž, tak tam se vše zvládne levou zadní. Vlastně jsem vraha uhodla, nebylo to tak těžké. Komisař Sharko otevřel mou další oblíbenou sérii.

01.04.2024 4 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Opět se nedalo odložit. Rozluštění minulosti Nata se blíží k rozuzleni. A nový případ pro Madison je zase hodně zamotaný. Výborná série.

22.03.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Nejde hodnotit námět této knihy, ten je volající za vše, je zpracován velmi poeticky a melancholie je zcela na místě. Těžké téma 50. let, kdy se lidé chovali jak krysy. Lidský život - žádný život a pečlivě to mělo zůstat skryto pozůstalým rodinám a veřejnosti. Autorka se námětu chopila s neobyčejnou lehkostí a dokonce u postavy doktora Brože mě potěšil humor, který osvěžil pochmurné prostředí domova pro seniory. Knihu můžu jen doporučit, i když se nečte lehce.

18.03.2024 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Tato série je silně návyková, rychle se čte a je napínavá, souhlasím s tím, že tento díl je ještě lepší než ten první. Umí udržet napětí od začátku až do konce.

08.03.2024 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha o lodi, která snad ani nemohla doplout, zoufalství lidi z války, kteří se v zoufalém boji o život stávají obětmi moře. Cesta plná naděje trvá jen velmi krátce než životy většiny z nich uhasnou v moři. Smutné je, že mnoho obětí byly bezbranné děti, které se jen narodily na špatném místě a ve špatnou dobu.

06.03.2024 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Co opět dodat? Motiv vraha byl trochu přitažený za vlasy, dobře se četlo, hodně zápletek, které vypadaly docela slibně, ale nakonec to byl takový zvláštní slepenec. Tento díl mě trochu zklamal.

23.02.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Zase typická " hartlovina". Můžete očekávat příběhy pětačtyřicátnic, které jsou (ne)spokojené se svými životy a přemýšlí, zda má smysl ještě něco měnit. Spolužačky Prvoka, Šampóna, Karla a Tečky, kteří mírně zasahují v minulosti i současnosti do jejich životů, ale jen okrajově. Příjemně se čte a člověk by se s nimi hned skamarádil, protože jsou to úplně normální ženy s běžnými problémy.

15.02.2024 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Opravdový thriller jak má být, ani minuta není navíc, i když začátek knihy vypadá velmi poklidně, pak se to rozjede. Možná je to víc psychothriller, hlavní vyšetřovatelé také nemají lehkou minulost a musí bojovat za svá práva, ale asi až v dalších dílech. Poslední strany byly opravdu emocionálně vypjaté.

07.02.2024 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další výborná kniha s Kim, těžko hodnotit knihu, kde už bylo vše napsáno. Má to spád, vraha jsem opět neuhodla a linka s Kim je zase o něco dál. A co si cením, není to milostná linka.

31.01.2024 5 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Je zde popsáno, co vlastně všichni děláme, ale neuvědomujeme si to. Stojí za přečtění, je to sice náročné ( spíš je člověk pohodlný ) v uvedení do praxe, ale popsaný systém nás může navést na cestu, jak si návyky pěstovat. Rozhodně jsou zde zajímavé tipy, pominu-li, že některé tipy jsou opravdu americké.

25.01.2024 3 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Souhlasím ve všem s čtenářkoU Kekik, jednoduchá zápletka, děj je místy napínavý, místy se stále ztrácíte a znovu vracíte v kole myšlenek Naomi a děj se tím úplně zastavuje. To dělá z knihy stroj, který se zadrhnul. A motiv a vše kolem je moc překombinovaný. Není zde ani zcela kladná postava. Ale abych jen nekritizovala. Kniha se až na ty zadrhávací momenty čte dobře a nutí vás dočíst až do konce. Kdo má rád myšlenkové pochody, tak ho asi kniha uspokojí.

20.01.2024 3 z 5