Terka1975

Den, kdy se to staloDen, kdy se to staloNuala Ellwood

Velmi dojemný a smutný psychothriller, těžko jsem to vše trávila, ale napsané to bylo dobře. Maggie mi bylo moc líto, protože to, co vše prožila, na ní muselo nechat šrámy. O to zajímavější je konec příběhu. Postava Seana by mohla více vykreslená a mohl mu být dán větší prostor.

První chybaPrvní chybaSandie Jones

Od začátku jsem věděla, ze vše bude jinak, než jak to vypadá, ale ze budu úplně mimo až skoro do konce, to mě opravdu překvapilo. Chvílemi jsem si myslela, ze vůbec nic nedává smysl, ale konec byl jako otevření zámku tím správným klíčem a rozsvítilo se mi. Kdo už četl Matčinu hru, tak nebude zklamaný.

Motýlí pokojMotýlí pokojLucinda Riley

Kniha plná tajemství odehrávající se v Admirálově domě a vyprávějící příběh Posy od jejího dětství až do stáří a propletených osudů členů její rodiny. V této knize si i dost popláčete, tolik neštěstí na jednoho člověka…. Ale věříte až do konce, ze vše dobře dopadne.

25.12.2021

Sestra SlunceSestra SlunceLucinda Riley

Sestra Slunce Electra je nejkomplikovanější ze sester, příběh její rodiny se odehrává v Keni, knihu jsem četla docela dlouho, ale jen proto, abych si ten vypravěčský um vychutnávala co nejdéle. I slzičky ukáply a co jsem čekala, tak jsem od této knihy opět dostala, krásný příběh, který v této negativní době pohladí a zahřeje u srdce. Takže milovnice Sester nenechte si tento díl v žádném případě ujít.

07.12.2021

Skříň plná DioraSkříň plná DioraNatasha Lester

Kniha, kde se současný příběh Kat prolíná s minulostí, příběh z války, který je hodně příběhem milostným, do toho šaty od Diora, a ne jedny a to se vše proplétá v příbuzenským vztazích. Výsledek je příjemný a nakonec smáčený i slzou. Pro milovnice knih jako Slavík, Počkej na mě v Paříži atd...

24.11.2021

Ta, která prohrajeTa, která prohrajeLiv Constantine

Tak to byla opět lahůdka. Příběh dvou žen, které bojují o jednoho muže a děti. Co víme o Piper? A co víme o Joanně? Pěkně se to zamotá a konec je překvapivý. Něco se dá vytušit během čtení, ale mně to uniklo, takže mě pointa dostala… ale tak jsem to očekávala a jsem spokojená.

14.11.2021

Není cesty zpětNení cesty zpětTim Weaver

Tentokrát jsem se s Davidem Rakerem dost protrápila, neseděl mi námět a dvě třetiny knihy jsem se nemohla začíst. Konec knihy byl svižný a rychlý. Neměla jsem pocit, že by na 100% vysvětloval celou pointu. Ovšem tajemství, které se nám o Davidovi odhaluje dává zajímavý příslib do budoucna.

10.11.2021

Nutné lžiNutné lžiDiane Chamberlain

Chtěla jsem si tuto knihu přečíst už delší dobu díky vašemu hodnocení a komentářům a jsem moc ráda. Je to kniha, která mě oslovila... Kniha o chudých rodinách na plantáži a jejich životě, z kterého je těžké se vymanit. Ale jde to, možná i v této knize povede předem prohraný boj o jiný život k lepším zítřkům... Smutné, ale pravdivé čtení, sterilizace je zkrátka i dnes kontroverzní téma a vzhledem k tomu, že je to na toto téma má první kniha, i první kniha této autorky, nezbývá mi, než hodnotit na plný počet. Knihy, které mají hluboké myšlenky se z hlavy hned neztrácejí... A takové mám nejraději.

15.10.2021

Dívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v kriziDívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v kriziJana Růžičková

Příběhy s psychoterapeutické praxe o dospívajících, zajímavé z pohledu psychoterapeutky. Dnes se mnoho dospívajících potýká s mnoha psychickými problémy, tak není od věci se s nimi seznámit. Vzhledem k tomu, že jsem se jako matka dostala do této zátěžové skupiny, tak aspoň mě to ujistilo, že moje dcera není výjímka a mnoho dospívajících s něčím bojuje a dodalo mi to i sílu ji v tom boji podporovat.

07.10.2021

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Chamtivost vyhnaná do extrémů, tato klasika je věčná, Molière ve své době s touto divadelní hrou příliš úspěšný nebyl, ale kolik je dnes takových Harpagonů, když se člověk podívá kolem sebe. Musela jsem doplnil své čtenářské znalosti.

30.09.2021

Ztracené dětiZtracené dětiLinda Castillo

Tahle série mě prostě baví… Ubrala jsem hvězdičku za příliš fanatická jednání, samozřejmě se to při dobré víře může stát, ale znehodnocuje to primární myšlenku, ze víra je založena na svobodné vůli každého člověka a zlem ji někomu nutit rozhodně není Bohu vlastní.. Chtěli byste snad, aby vás někdo měl rád, protože k tomu byl donucen? Samozřejmě že ne. Ani Bůh to tak nechce.

29.09.2021

Cukrářova dceraCukrářova dceraLaura Madeleine

Odlehčený románek odehrávající se před první světovou válkou; milostný příběh z cukrářství voňavé Paříže. Příběh má dvě dějové linky, současnou a historickou. Za mě nenadchne a neurazí. Nejhezčí byla představa vyráběných sladkosti, ta atmosféra mě tam vcucla.

23.09.2021

Nenávidím tě, neopouštěj mě!Nenávidím tě, neopouštěj mě!Jerold J. Kreisman

Prochází těžkým obdobím, s novou diagnózou člena rodiny, tak sbírám informace, abych mohla pochopit, co doma prožíváme. Tato kniha mi pomohla dozvědět se víc.

16.09.2021

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Zajímavá zápletka jak si prohrával vrah s myslí a emocemi zúčastněných postav. Detektiv Frost je sympatický a další knihy mají u mě zelenou.

15.09.2021

VážkaVážkaMichel Bussi

Těšila jsem se po dokonalých Černých leknínech na tuto knihu moc. Námět se mi moc líbil, ale občas jsem se v ději ztrácela. Něco mi tam scházelo, asi větší přehlednost a motivy postav, hodně času a myslím, ze zbytečně moc se rozebírala postava detektiva a chybělo mi víc emocí a propojení Emilie, Marca a jejich rodin.

09.09.2021

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Přečteno podruhé, abych si připomněla děj a mohla si tuto lahůdku vychutnat ve filmové podobě. Některé situace jsou vyhnány až do absurdna, ale všechno to do sebe zapadá, a je tím zachována komičnost a humor ryze mužského pojetí života.

02.09.2021

Týden bláznaTýden bláznaJaroslava Černá

Moc pěkný román o bezdomovci, který ztratil paměť. Co se skrývá v každém z nás? Vzpomene si, jak žil dřív? Příběh plný úvah o životě a jeho smyslu, plný bolesti a poznání mi pomohl uvědomit si, že na naše nejbližší a nejzranitelnější má vliv naše chování. A můžeme tím hodně pokazit. Ale stejně tak i v knížce tak i v životě, pokud je co napravovat a chtějí to obě strany, tak nikdy není pozdě.

28.08.2021

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestraceStrana štěstí aneb první parlamentní defenestraceVlastimil Vondruška

Satirický příběh, který je absurdní, ale přesto se v něm pravda zrcadlí jako křišťál. Pod politickou slupkou se dá vždy najít shnilé ovoce. Kniha vykouzlí úsměv na rtech a pak i smutné pokývání nad žalostným vedením lidstva.

20.08.2021

Zahrada v měsíčním svituZahrada v měsíčním svituCorina Bomann

Příjemné a odpočinkové čtení, historický příběh ze Sumatry o houslistce Rose Gallwayové se mi moc líbil a jak to u podobných knih bývá, tak příběh z minulosti se mi líbí víc než příběh Lilly, který je ze současnosti. Lilly měla opravdu velké štěstí, že se jí příběh povedl poskládat dohromady, bylo to hodně o náhodných a vlastně osudovych setkáních, řekla bych, ze příběh byl na nich vystavěn. Nicméně ráda si přečtu i ostatní knihy této autorky.

13.08.2021

Střípky tichaStřípky tichaLinda Castillo

Opět skvěle napínavé a závěr překvapivý, Kate mě prostě baví.

31.07.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Upřímně řečeno, já jsem moc ráda, že paní Mornštajnová napsala tento román, příběh matky, která přijde o vše díky režimu, a příběh dívky, která je vychovávaná režimem. Mně to vůbec nepřijde jen jako fikce, věřím tomu, že za jiných okolností by to takto klidně mohlo být, a díky Bohu to tak není. Příběh z dětské ozdravovny mě tak hluboce zasáhnul, protože tak to opravdu před rokem 1989 fungovalo, sama jsem jako velké dítě na jaře 1989 byla několik měsíců v dětské léčebně, všechno se mi to vrátilo a jako dítě, to člověk přijímal tak jak to bylo, i když bez té ideologie, nebrala jsem to jako traumatický zážitek, ale až dnes když jsem si přečetla tuto knihu a bylo mi z těch částí i psychicky špatně, došlo mi, že to traumatické bylo. Doporučila bych ji čtenářům, aby nezapomněli na to, co třeba v mládí zažili a neuvědomovali si plný rozsah toho, v čem žijí. A také našim mladým, kteří tu dobu vůbec nezažili, aby věděli, jak to fungovalo.

23.07.2021

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Detektivka a jsem ráda, staré téma v novodobém kabátu. Čte se dobře a ani já neodhadla, kdo je vrah. Takže doporučuji.

14.07.2021

Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadloVšichni jsou psychopati, jenom já jsem letadloJan Hnízdil

Opravdu tyto knihy nečtu, protože mě politici nezajímají…. Ale tento rozbor postav me zaujal jen díky psychogii postav nebo-li psychopatů, pár jich v okolí mám a ujistilo mě to, ze se jim mám nadále vyhýbat, protože s nimi nechci trávit čas, stejně tak jako se zmiňovaným politiky v této knize…. ale to naštěstí nemusím.

27.06.2021

ZtracenýZtracenýTim Weaver

Napínavé, akční, jak jinak by Raker mohl existovat, zase navlékne svůj kabát superhrdiny, aby vše přežil? Souhlasím s komentářem ennlady prakticky ve všem, Davidovy vylomeniny jsou nakonec milé a nějak k němu patří. Raději bych chvílemi přemýšlela, kdo je vrah, ale David jede jako mašina pořád dál a já přestanu přemýšlet a prostě jen čtu...

22.06.2021

Levandulová zahradaLevandulová zahradaLucinda Riley

Velmi krásný příběh, který me moc potěšil, asi i symbolicky jsem četla tuto knihu zrovna když Lucinda zemřela. Brala jsem to jako rozloučení. Propletené vztahy, i když z válečné Francie jsem měla trochu strach, mám na tyto knížky teď štěstí, ale příběh byl romanticky laděný, takže jsem nečekala velké drama. Bylo to tak akorát.

16.06.2021

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Příběh dvou sester ve válečné Francii, slavík zazpíval symfonii tklivých tónů, ale nesmírně polidštěných do odvahy, lásky a naděje. Jedna z nejlepších válečných knih, co jsem četla, vše je tak hmatatelné, že se vše odehrává tak jakoby ani nezuřila válka, která si vybírá krutou daň. Kniha, která se musí vstřebat a na kterou se jen tak nezapomíná. Silný příběh, takový “válečný Titanik”.

05.06.2021

Jarní oběťJarní oběťAnders de la Motte

Jestli se mi některé thrillery dobře čtou, tak je to právě tato série. Vše kolem smrti mladé Elity je magické, tajuplné a jak už to bývá, nechá nás autor v napětí až do konce. Kdybych mohla přečíst najednou, neodkládala bych tuto knihu, vcucne vás do děje a nechce pustit. Ale neodpustím si dodat, že všechny knihy z této série mají něco společného, ale to zjistíte až na konci. Škoda, že není víc ročních období.

25.05.2021

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Mně se moc líbí styl vyprávění paní Mornštajnové, protože to umí tak, že si názor na postavy musí čtenář udělat sám. A v této knize obzvlášť. Každá postava má své rysy, vyvolává emoce ve víru událostí, které jí ovlivňují, ale posouzení je na nás. I když působí postava nesympaticky, tak samotný příběh zůstává “ neposkvrněný “. A to už považuji za mistrovský styl psaní.

07.05.2021

ÚdolíÚdolíBernard Minier

Za mě nejpovedenější díl ze série, konec výborný a vše do sebe zapadlo.

23.04.2021

Počkej na mě v PařížiPočkej na mě v PařížiKristin Harmel

Kniha mě dostala, i když jsem si po první třetině říkala, že je to laciný povrchní příběh z válečné Paříže, bez hloubky emocí a postrádá dobová fakta francouzského odboje. Ale pak to přišlo. Uvěřitelný příběh, kde válka bere a láska dává. Naděje, odvaha a dobrosrdečnost hlavních hrdinek mě potěšila, ale útrapy se jim nevyhnuly. Dočkala jsem se i silných emocí v poslední části knihy, i jak fungoval odboj. Takže velká spokojenost.

07.04.2021