Sisi: Císařovniny hvězdy

Sisi: Císařovniny hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523261/bmid_sisi-cisarovniny-hvezdy-65119f02d2203.jpg 4 23 23

Vídeň 1863. Fascinující pohled do života legendární císařovny Sisi očima její kadeřnice a nejbližší důvěrnice Fanny Angererové. Během jedné divadelní premiéry ve vídeňském Burgtheatru upoutá císařovnu Alžbětu nádherný účes představitelky hlavní role, a tak si následně vyžádá setkání s její kadeřnicí. Mladá Fanny, nemanželská dcera porodní báby, sotva dokáže pochopit své štěstí: Má se stát císařovninou osobní kadeřnicí!... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Sisi. Die Sterne der Kaiserin , 2022


více info...

Přidat komentář

Lalina3
23.03.2024 5 z 5

Mne se to moc libilo. Jednoducha ctiva kniha.

dagmar7365
29.02.2024 3 z 5

Moc fikace a málo reálné historie. Takový jednoduchý historický románek zasazený do atraktivního protředí.


Sabča817
20.02.2024 5 z 5

Pěkný příběh a svižně se to četlo.

nada3314
08.02.2024 5 z 5

Po delší době jsem se pustila do historické knihy. Jedná se spíše o zbeletrizovaný životopis císařovny SISI a její kadeřnici. Jelikož autorka neměla tolik podkladů, aby mohla napsat román dle skutečných událostí. Napsala to takto. Císařovna a hlavně Fanny si své soukromí velmi chránily a dodnes se toho moc nedochovalo, tak autorka zapojila svou fantazii a úžasné dílo je na světě.
Já se přiznám, než jsem začala číst, tak jsem o SISI moc nevěděla, nikdy mě moc nezajímala a na rozdíl od Královny Alžběty, kterou mám slušně načtenou, jsem SISI nikdy nevěnovala pozornost a spíše naopak jsem ji úplně přehlížela. Ale, když jsem si přečetla anotaci, že tento příběh není jen o Sisi, ale i o její kadeřnici, tak mě to moc zaujalo a musím říct, že i historicky obohatilo. Jsem ráda, že i na základě těchto „románů pro ženy“ se můžu takto něco dozvědět a doplnit si znalosti.
Tohle bylo tak krásné a skvěle napsané. Je to přesně čtení pro ty, které máte rády rodinné ságy, třeba od Anne Jacob. Moc doporučuji. Krásně mě čtení zahřálo na srdci.

zimolka
06.02.2024 4 z 5

Konec mě připadl zbytečně vleklý, tak za to ubírám jednu hvězdu.

LenkaKa
05.02.2024 5 z 5

Zajímá mě všechno, co se týká císařovny Sissi a tahle kniha se mi hodně líbila. Nakonec se člověk i dozví, co je skutečnost a co románová fikce.

zuzana2599
30.01.2024 4 z 5

Sisi - Císařovniny hvězdy jsem si přečetla jako první titul vydaný v novém roce. Vábila mě krásná obálka a hlavně touha dovědět se víc ze života slavné císařovny, manželky rakouského císaře Františka Josefa. Příběh se četl hezky, jedná se spíše o oddechové čtení, nikoliv o náročnější historický román. Zpracování je ale pěkné. Autorka nahlíží na život Sisi prostřednictvím Franzisky Angererové, dvorní kadeřnice Sisi, její důvěrnice i přítelkyně. Ta zůstala věrná Alžbětě více než třicet let.
Román se mi vcelku líbil, ale na plný počet * si mé srdce nezískal. Dobré čtení !

Kanylka
29.01.2024 3 z 5

Na tuto knihu jsem se přímo "třásla", ale ten správný čtenářský požitek se jaksi nedostavil.
Drazí čtenáři, všem děkuji za "parádní" tipy na knihy. Výzvu mám i díky vám splněnou.

eva3992
28.01.2024 5 z 5

Kdo by neznal císařovnu Sisi. Rozhodně nebylo lehké k ní proniknout. Od koho jiného bychom se mohli dozvědět více než od její věrné kadeřnice. Od ženy, která s ní trávila každý den, mohla se dotýkat jejich vlasů i jejich myšlenek.

Císařovna Alžběta Rakouská, alias Sisi, si velice zakládala na svých vlasech. Pečlivě kontrolovala každý vlas, který vypadl, chtěla vlasy zdravé i náležitě upravené. Během divadelního představení si všimla nádherného účesu hlavní herečky a vyžádala si setkání s její kadeřnicí. Mladá Fanny se tak stala osobní kadeřnicí císařovny a díky jejím bystrým úvahám byla možná i něčím víc.

Miluji zbeletrizované životopisy a již od mládí mám ráda císařovnu Sisi. Filmy s Romy Shneider jsem viděla několikrát a přečetla jsem i jiné knihy o Sisi. Když jsem dočetla tento příběh, úplně mě nalákal, abych se podívala i na některý z filmů o krásné císařovně.

Celý příběh je psán svižně, lehce, mile i poutavě. Nutí vás číst dál, chcete se dozvědět víc a stále nemáte dost. Abyste nebyli zklamaní, je to kniha spíše o kadeřnici Fanny. Celý příběh nám vypráví ona, čteme tak o jejích myšlenkách a pocitech a Sisi pouze pozorujeme. Ale i tak, nebo možná právě proto, mě to moc bavilo. Fanny i Sisi si rozhodně zamilujete. Jsou to dvě silné a chytré ženy.

V knize se také dozvíte spoustu nového. Třeba to, jak se žilo v Rakousku kolem roku 1860 a to jak u císařského dvora, tak u těch nejchudších lidí. Velice mě například zaujalo, jaké sňatky byly povoleny a jaké ne, kdo o tom vůbec rozhodoval, jak se to kontrolovalo a dodržovalo. Rozhodně bylo vidět, jakou práci si autorka dala, něž zjistila všechna historická fakta.

Při čtení jsem si dohledávala obrázky a fotografie jak Sisi, tak i Fanny a zaměřila jsem se hlavně na krásné účesy, o kterých je v knize hodně psáno.

Kniha je pro všechny milovníky historie, životopisných knih, ale i pro ty, kdo mají rádi romantické příběhy.

Renike
18.01.2024 5 z 5

Tak tohle mě náramně bavilo, nelituji, že jsem si novou knihu z r. 2024 do čtenářské výzvy vybrala zrovna Sisi. Kniha byla vtipná, zábavná a užila jsem si opravdu skvělé.
Hodně mě pobavila hláška "dvě půlky jedné koule" (povídání Huga a Fanny) :D
A také jak spolu kupovali piano :)