Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Příběh Riley a její rodiny, kdy Riley pátrá, zda její sestra skutečně spáchala sebevraždu. Nicméně pravda bolí všechny zúčastněné a zdá se, že vše je beznadějné a trest se zdá být nevyhnutelný. Příjemný vypravěčský počin i námět a u knížek této paní spisovatelky vím, že nešlápnu vedle.

22.10.2022 5 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Detektivní příběh, psychologický příběh nebo obojí? Na seznámeni s autorkou to bylo dobrý, první polovina byla trochu pomalejší a psychologičtejší a druhou polovinu jsem zhltla hned a byla akčnější, akorát na můj vkus příliš mnoho mrtvých nebo postřelených lidí.

13.10.2022 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Já budu černá ovce v hodnocení této knihy, asi jsem očekávala něco jiného, ale příběh mě hrozně nudil. Nicméně jsem pocítila sympatie k Mikaelu Blomkvistovi i Lisbeth Salanderové, ale to je asi tak vše… jsem z knihy opravdu v rozpacích.

05.10.2022 2 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Určitě zajímavá zápletka, zavražděný soused vedle hlavní hrdinky v jeho posteli. Už to je na panáka... Pak ale velmi mnoho podezřelých lidí kolem, nevím, ale být Tarou, asi bych se z toho zbláznila.. šmírák, manžel nemanžel, sympatický vyšetřovatel, problémová dcera A rozuzlení takové trochu přitažené za vlasy, takže se vracím k zajímavé zápletce a prosím ještě jednou a lépěji.

22.09.2022 3 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Lottie opět boduje, i když její stálé praní a sušení prádla mi připomíná mě samotnou, i když nejsem vyšetřovatelka Byla jsem ráda, že tentokrát se případ netočil kolem Lottiných dětí. Myslím, ze to už stačilo. Zápletka byla jednodušší a co Lottie zjistila, jsem tušila mnohem dříve, to se mi většinou nestává./Ale i tak to bylo čtivé a napínavé čtení.

16.09.2022 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Chtěla jsem si přečíst od autorky i knihu ze současnosti a příběh rodiny, jejíž účastníci se musejí vyrovnávat s mnoha těžkostmi. Tady je krásně vidět, když si někdo myslí, že si může dělat co chce. Mnohá rozhodnutí ovlivňují i lidi kolem něj, ač si to nepřipouští, ale někdy to to může být i fatální. Příklad jak naše sobecká rozhodnutí dokážou zničit celou rodinu. A není to tak i v životě?

13.09.2022 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Příběh rodiny Francovy, jejich děti a sadu v poválečných letech, kdy se k moci dostávali komunisté a ještě doznívaly dozvuky války. Paní spisovatelka je mým objevem roku a vypravěčka par excellence. Myslela jsem, že knihu Kyselé třešně nemůže překonat, ale je naprosto srovnatelná. Jsem naprosto nadšená.

09.09.2022 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Námět dobrý, téma zajímavé, v půlce jsem ale měla dojem, že nečtu knihuLucy Clarkové, ale nějaký prvotinový pokus o psychothriller. Nutilo mě číst jen to, že její knihy jsou promyšlené a konec je vždy zajímavý. A dočkala jsem se, asi by kniha snesla dramatičtější první část, Ella mi přišla jen vystrašená žena utopená v minulosti. Ale i tak jsem spokojená.

01.09.2022 3 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Pěkné, dobře čtivé a poklidné čtení , i když prostředí psychiatrické nemocnice nepatří zrovna k mému oblíbenému dovolenkovému žánru. Je smutné, jaké se tam děly věci. V tomto příběhu jsem ocenila, ze se nejedná o příběh z minulosti a příběh ze současnosti, ale příběhy se propojí v jeden celek.

27.08.2022 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Lottie tentokrát pátrání přivede na stopu minulosti svého otce, která je také velmi zajímavá. O napětí a zvraty není nouze. A konec byl lepší, než jsem čekala. Už si ani nedovedu představit, ze by Lottie měla v rukávu další záhady svého života. Ale určitě má, a tak jsem na čekací listině dalšího dílu.

27.08.2022 5 z 5

Život na houpačce Život na houpačce Martina Kulhánková

Děkuji paní Kulhánková, za vaši knihu, z které mrazí, za vaší sílu se s tím vším prát. Já jako matka tu sílu pořád někde doluju, ale po roce s dcerou s HPO už někdy nemůžu. Moje dcera zatím žije, ale nikdy nevím, jestli se neprobudím a najdu ji živou. I ostatní příběhy dětí s HPO jsou děsivé, ale dávají nahlédnout do svých niter. Pořád je naděje, že jednou bude lépe. A tomu pevně věřím … pro všechny hraničáře a jejich blízké. Máte můj obdiv.

17.08.2022 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Tak to bylo pěkně napínavá kniha… Jela jsem na vlně zločinu s Lottie a její rodinou jen pár dní, nemohla jsem přestat číst. Vše tu už bylo napsané, už bych se opakovala. Výborné čtení.

08.08.2022 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Čekala jsem letní pohodové a oddechové čtení a když si odmyslím tu hroznou dobu války a to, že Margot byla Židovka, tak by to tak mohlo být. Margot jsem obdivovala, čelila v životě mnohým těžkostem a Katherine mi přišla hodně naivní a zvláštní povaha. A chování Armelle a Pattieho v závěru mi přišlo ještě zvláštnější…

05.08.2022 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Našla jsem díky vám milé komentátorky novou oblíbenou vyšetřovatelku. Lottie mi sedla, má spoustu nedořešených osobních problémů, na krku děti a vyšetřovací tým. Mrtvá Susan je jen začátek nechutného chování těch, kdo si říkají, ze zastupují Boha na zemi. Z toho mi bylo opravdu zle. A nenechalo mě to chladnou, naopak mě to nažhavilo, abych s Lottie mohla postupovat rychle k vyřešení. Ne opět jsem neodhadla, kdo za tím stojÍ, ale podezření jsem měla.

20.07.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Hodně mě zaujala obálka knihy i název, nabízí totiž velké možnosti, ale nečekala jsem po recenzích žádnou bombu, ač jsem si to toužebně přála. Ztrácela jsem se v ženských postavách, žila každý den se “Stepfordskými” paničkami a očekávala jsem, která je ta panička s velkým P. Tam jsem byla opravdu překvapená a konec už se mi taky líbil. Ale celkově takový průměr.

11.07.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Moc se mi líbilo, jak se nitky příběhu postupně rozplétaly pěkně pomalu, aby byli podezřelí všichni. A mě to moc bavilo, jen ten konec by si zasloužil trochu víc vysvětlení, už jen z toho důvodu, že se tam vysvětlovalo vše, co se událo.

04.07.2022

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Já jsem z knihy trochu rozpačitá, vzbuzuje emoce, lítost, čekala jsem, jak se protnou osudy Marka, Alyson a Evie, potažmo i Layly a Connera a Nicole. Četla se dobře, ale vyústění a závěr příliš neuvěřitelný. Je ale ale pravda, že to panu Mussovi pěkně “žeru” a pak se jen nestačím divit.

02.07.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Neměla jsem z nějakého důvodu žádná velká očekávání, ale kniha měla velmi zajímavý námět, záměnu dětí v porodnici, což víme, se může stát, ovšem vždy je to emocionální peklo a to pro všechny zúčastněné. Nejinak tomu bylo i v této knize, kdyby to nebyl psychothriller, ale jen příběh dvou rodin, stačilo by to. Ale ten příběh byl povýšen do dalšího levlu mnohem děsivějšího ( a znovu koloběh právní byrokracie ) kdy mě to hnalo dál číst, jak tato kauza dopadne. Myslím si, že z ní autor vykřesal maximum. A mě to příjemně překvapilo.

26.06.2022 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Velmi syrový psychothriller, já opět skoro do konce mimo kdo je vrah. Ale to nebylo asi to nejdůležitější, obě hlavni postavy byly protivně na facku, zvlášť jak se chovaly k dětem. Kniha se četla dobře, ale na závěr je třeba mít silný žaludek a to si myslím, ze už jsem přečetla vše možné. Překvapila mě bezcitnost vraha. A víc než jeho odhalení.

22.06.2022 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Příběh holčičky Helenky a jejího dětství na konci války a jejích nejbližších. Příběh, který chytí za srdce. A aniž jsem to tušila, načasovala jsem si čtení na zrání třešní na Švédských šancích, kde se odehrál masakr právě v noci z 18. na 19. června 1945. Zapomenutá historie… Ještě jsem shlédla filmový dokument. Dočítala jsem se slzami v očích. Krásný lidsky napsaný příběh. Proč se válčí, když si všichni přejí mír?

19.06.2022 5 z 5