Protože tě miluji

Protože tě miluji

Jednoho dne se v losangeleském obchodním středisku ztratí pětiletá Layla, dcera úspěšného psychologa Marka Hathawaye a známé houslistky Nicole. Marně po ní pátrá policie i zoufalí rodiče. Nikdo je nekontaktuje, nikdo nežádá výkupné… Mark celou situaci neunese - odejde od své ženy, opustí zavedenou praxi a přestane se stýkat i se svým nejlepším kamarádem Connorem McCoyem. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije Mark na ulici a doufá, že dcerku přece jen najdou. A pak se dívenka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela. Kde celou tu dobu byla? Kdo se o ni staral? Proč se teď vrátila? A proč se náhle její matka chová tak podivně? Policie i otec čekají na odpověď, ale Layla mlčí. A když konečně promluví, její slova nejenže nic nevysvětlují, ale činí záhadu ještě větší... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/677/protoze-te-miluji-677.jpg 4.5190

Parce que je t´aime (2007)

Vydáno:, Ikar (ČR)

vedana

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem jedním dechem. Ze začátku jsem měla trochu problém, zorientovat se v časových intervalech, ale po nějaké době, už to šlo bez problémů. Příběh velice zajímavý.

rybizka

Na začátku jsem si říkala,že je tu moc náhod,na konci jsem pochopila. Strhující psychologický román plný překvapení a odhalení. Propletené a zajímavé téma. Kniha mi byla doporučena a jsem za to ráda. Guillaume Musso to opravdu umí a těším se na další jeho knihy.

Přečteno jedním dechem během jednoho dne, od knihy se prostě nedalo odtrhnout a nyní po dočtení mám z této knihy velmi silný pocit a jsem jaksi bez dechu..

jluky

Skvelý thriller s nepredvídateľným koncom ..............

motolka

Co na tuhle knížku říct? Jedním slovem: ÚCHVATNÁ, NÁDHERNÁ, DOJEMNÁ I SMUTNÁ. Mám ráda tenhle druh knížek, i když jsem myslela, že rozuzlení bude úplně jiné.

rm
17.10.2016

Dost dobrý :-)
To rozuzlení mě dostalo. Čichal jsem nějakou "zradu", ale tohle mě nenapadlo.

Salinka
17.08.2016

Jak už tu někdo psal tak na tuto knihu jsem také měla "tip" už dávno, ani už také nevím odkud. Konečně jsem se tedy k ní dostala. Skoro přesně před rokem jsem na dovolené četla "Budeš tam?" a kniha mě velmi nadchla.
Nyní jsem si v knihovně půjčila tuto s tím, že si ji tento týden také vezmu na dovolenou, ale... sobotní ráno jsem si řekla, že si přečtu kousek, abych se dostala do příběhu a najednou jsem byla na nějaké padesáté straně a nemohla jsem přestat číst :-) příběh mě úplně pohltil a četla jsem kdy se dalo celý víkend... v neděli večer mi zbývalo už jen cca 25 stran, ale ty jsem si šetřila na nějaký večer kdy budu mít klid a konec si vychutnám, což mi úplně nevyšlo, ale musela jsem dočíst, abych věděla jak to tedy vlastně bylo :-)
Dlouho mě žádná kniha takto "nevzala" a i když je to dost nereálný příběh, tak je to ale naprosto skvěle napsané, dokonale zamotané a přesto se dalo v příběhu velmi dobře orientovat. Těžko popsat pocity, ale ty chvíle kdy jsem zrovna nečetla, jsem si říkala, jak je možné "to" a nebo "ono" co jsem zrovna přečetla, a že není možné, aby "ten" nebo "ta" byli takový...
Za mě tedy skvělá kniha ke které se ještě určitě někdy vrátím!!!

Termix
26.06.2016

Tuto knihu jsem doslova hltala, jedna z nejlepších, co jsem četla. Většinu čtenářů asi nenadchla tolik, jako mě, ale já takovéhle příběhy miluju. Naprosto super nápad - spojení romantiky, každodenního života, záhady a perfektní propojení postav. Určitě si přečtu další autorovy knížky!

Punkies
16.06.2016

Mám ráda, když mě kniha donutí zamyslet se nad tím: co to vlastně, jak to vlastně... a tato kniha mi to před rozuzlením dopřála... Moc dobře se mi četla, všechny postavy měly zajímavé cesty, které se nevědomky prolínaly.. Z několika střípků se nakonec celý příběh spojil do jednoho celku. Tohle opravdu fungovalo, doporučuji.

gossipavlina
29.05.2016

Tak trochu musím souhlasit s Vampy. Začátek se tvářil jako fajn thriller, ale pak se to tak zamotávalo a zamotávalo, mlelo se páté přes deváté. Že jsem z toho měla v hlavě hrozný guláš. A rozmotání se mi nelíbilo. Čekala jsem prostě něco jiného. Můj výsledný dojem? Děkuji Vampy za nápovědu :-) „blbost".

Vampy
05.05.2016

Tak mě mrzí, že jsem dala na zdejší komentáře. Tohle byla neskutečná blbost.

Alienn
23.04.2016

Výborná kniha, nedalo se přestat číst. Stále se mi v hlavě rojily různé možnosti rozuzlení, ale byla jsem úplně vedle. Navíc mi vyloženě sednul styl psaní a rozhodně to nebyla poslední kniha tohoto autora.

putpuda
30.03.2016

Páni! Moje druhá kniha od tohoto spisovatele a je ještě lepší, než ta předchozí (Volání anděla).
Rozhodně se zařadí mezi ty nej........jen škoda, že u nás v knihovně mají jen tyto dvě. Ale až vyjde nová, tak doufám, že ji budou mít ;)

jewarix
09.03.2016

Úžasná kniha. Velmi čtivá s nečekaným koncem. Četla jsem ji jedním dechem :)

Šánka
08.03.2016

Dokonale promyšlené, jsem nadšená ! Autor nám důmyslně postupně rozkrývá několik pohnutých lidských osudů, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Celou dobu jsem si promýšlela různé možnosti, co se událo, jak se vše propojí.....a u konce jsem jen nevěřícně listovala stránkami, kde mě autor svedl z cesty. Knihu si v budoucnu určitě přečtu znovu, je vyjímečná.

Liduka
28.02.2016

Nádherná kniha. Tento autor je prostě geniální. Moc se mi líbí, jak dokáže propojit osudy lidí, kteří spolu nemají zdánlivě nic společného. Toto je druhá kniha, kterou jsem od něj četla a rozhodně ne poslední!

agatha2
18.02.2016

Knihu jsem četla již kdysi dávno a před pár týdny jsem na ni narazila u nás v knihovně....pamatovala jsem si na ni, že jsem ji tehdy poprvé zhltla jedním dechem, ale nebyla jsem si schopná vybavit, jak přesně to nakonec dopadlo? Proto jsem si knihu půjčila domů opět....A opět jsem ji zhltla během jednoho dne a také již chápu, proč jsem vytěsnila z mysli, jak kniha dopadla....kniha je výborná, čtete jedním dechem, nutí Vás to číst dál a dál, protože se nemůžete dočkat, jak to vše vlastně je....ale pro mě je strašně smutná....je mi moc líto, co se stalo...dá se říci, že i na určitý happy end v knize dojde, ale.....

Leniiis
28.01.2016

Zajímavě napsaná knížka, která se dobře čte. Já teda nejdříve podle čtení obsahu myslela, že bude knížka trochu jinak koncipovaná. Ze začátku jsem četla tak nějak normálně, ale čím víc jsem se blížíla ke konci, tím víc jsem to hltala. Zakončení příběhu takovým způsobem jsem vubec nečekala, ale asi to prostě do toho příběhu nějak tak zapadlo a prostě to asi tak mělo být.

petra3242
12.01.2016

Zajímavý příběh, ve kterém se prolínají osudy všech hlavních postav. Je to trochu zamotané, ale jak knihu čtete, vše do sebe zapadá. Trošku mi vadilo vracení se do minulosti, takže bych asi celou knihu poskládala trochu jinak. Kniha je jinak super, přečetla jsem ji během několika dnů.

DominaCZ
11.01.2016

Přečteno na jeden zátah..... jak to popsat? Snad jedině mnou ojedinělým OOOOOOOOOOOCH.
Nejsem na sladký konce, ale tady jsem si to přála.. přála jsem to všem.
( asi nějak měknu nebo co...)

domcza21
29.12.2015

knížka, kterou můžu číst pořád dokola... jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla :)

bookcase
28.12.2015

Tak tohle bylo něco naprosto úžasného a výjimečného. Četla jsem celé odpoledne a nemohla se odtrhnout. Krásné, smutné, dojemné. Nemám dalších slov, jen doporučuju - přečtete si to.

doroth28
02.09.2015

Kniha, kterou nemůžete odložit. Prostě skvělé!

kety76
24.05.2015

Velmi zajímavá kniha, všem doporučuji přečíst !

Sofi4332
16.04.2015

Super!

Caithlyn
04.04.2015

Nemám slov. Báječná kniha se spoustou zvratů. Vzbudí v člověku spoustu pocitů a konec knihy ve vás nechá určitý pocit ještě pár hodin po přečtení :)

tatomymo
02.01.2015

Nejsilnější kniha, jakou jsem kdy četla. Dojala mě už na dvacáté straně, pak stále napínala a ke konci mi stekla slza po tváři podruhé. Tolik lásky, naděje a zklamání, bolesti, ztvárnil autor perfektně. Tato kniha, kterou jsem četla dlouho do noci, se ihned stala obdivovanou a mou nejoblíbenější. Klobouk dolů před panem spisovatelem :-).

MichelleS
01.12.2014

Už nevím, odkud jsem měla tip na tuhle knížku, ale mne nenadchla. Čtivost a množství zvratů jí neupírám, ale většině postav nějak nevěřím. A ten konec to totálně pohřbil.

Veeria
07.07.2014

Poskytne mnoho překvapení a zvratů....

Terezk-a
15.04.2014

Naprosto boží knížka!
Velmi čtivý a dojemný děj. Myslíte si, že víte jak to skončí, ale nakonec zjistíte, že je to úplně jinak, než jste si celou tu dobu mysleli.
Určitě doporučuji!

Guillaume Musso