Co oči nevidí

kniha od:

Co oči nevidí https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468500/bmid_co-oci-nevidi-TeT-468500.jpg 3.7 189
Koupit Koupit eknihu Bazar

Když sedmnáctiletá dívka Deborah, která se mezi svými vrstevníky netěší velké oblibě, potká šarmantního a pohledného Larryho, mladík ji naprosto okouzlí a Deborah mu beznadějně propadne. Problém vězí v tom, že Larry je jedno velké tajemství. Poté však městem otřese série brutálních vražd, které na všechno vrhnou stín. Zatímco se její svět pomalu rozpadá, začíná Deborah milovaného muže podezírat ze strašlivé zrady. A zároveň s tím si uvědomuje, že k záchraně jejich manželství budou potřeba oběti. Poutavý psychologický thriller Co oči nevidí ukazuje, co se může odehrávat za zavřenými dveřmi, a připomíná nám, že k nehorším zločinům často dochází mnohem blíže k domovu, než bychom si kdy byli ochotni připustit.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

The Optician's Wife , 2014


více info...

Komentáře (63)

Komentáře 63 Recenze 0

m2056
m2056
01.08.2023 4 z 5

Kniha je dobře čtivá zajímavý příběh a závěr je hodně dobrý za mě krátké akorát doporučuji.

AlexandraBane
AlexandraBane
17.07.2023 3 z 5

Zvláštní kniha, se zvláštní atmosférou. Ale i přes svou atmosféru se to čte hodně dobře. Konec jsem úplně nečekala a překvapil.


pam225
pam225
12.07.2023 3 z 5

Celá knížka má takovou zvláštní atmosféru, která se mi pravděpodobně líbila ze všeho nejvíc. Konec teda nebyl překvapivý, ale i tak se četlo dobře.

veronika9761
veronika9761
20.05.2023 4 z 5

Dost ulitly tema, ale zajimavy zpracovani.

Kerriova
Kerriova
11.05.2023 5 z 5

Tahle kniha splňuje přesně to, co očekávám od psychologického thrilleru nedočkáte se tu tradičních popisů mordů, kde tečou hektolitry krve a z mrtvolky je puzzle pokrývající několik metrů čtverečních, zato je vám při čtení opravdu blivno a nepříjemně. Deborah mi byla bytostně nesympatická od první stránky a její poddajná, totálně odevzdaná povaha mě vytáčela do nebes, ovšem Larry jí postupem času začal zdatně sekundovat. Autorka si se čtenářem hraje dokonale, krásně kalí vodu, styl psaní se mi velice zamlouval. Ale pochopila jsem rychle, všimla jsem si drobného náznaku. Přesto mě závěr pěkně překvapil, nečekala jsem, že to bude až tolik. Málokterý příběh ve mně vyvolal takový odpor a znechucení, těmi pocity mi to asi nejvíc připomnělo knihu V zahradě zášti, u které jsem se oklepávala úplně stejně. Je to hnus, hnus a humus, ale tak výborně napsaný, že jsem se nemohla odtrhnout. Vřele doporučuju, pokud chcete nahlédnout do duší a mozků totálním psychopatům.

ErčaV.
ErčaV.
19.02.2023 5 z 5

Deborah mi byla trošku nesympatická hned od začátku, i když neměla zrovna lehký život. Kniha se četla hodně dobře a bylo to takové čtení na posezení. Pořád jsem byla přesvědčená, že vím kdo to všechno dělal, ale konec mě dost překvapil a nečekala jsem to. Jinak tedy místy docela nechutné pasáže.

knizni_backroom
knizni_backroom
19.12.2022

Je to přesně taková ta knížka, kterou přečtete na posezení a pak se vás někdo za 2 měsíce zeptá o čem to bylo a vy budete jakože: To bylo takové to s očima a bylo to hnusný no, ale už nevím. Jako pokud zrovna nemáte do čeho píchnout, tak si to asi přečtěte, ale nebude to příběh, který by vám úplně učaroval a na který budete vzpomínat ještě na smrtelné posteli.

micha-ella
micha-ella
17.11.2022 5 z 5

Docela se divím slabému hodnocení v procentech. Ale vzhledem k počtu čtenářů se to dá pochopit. Tak rozporné komentáře mohou být jen u knížky, která svým obsahem provokuje a napsat takový příběh rozhodně nemohlo být jednoduché. Já u záporných postav oceňuji vyjadřovací, literární schopnost autora. Tohle se právem nazývá thriller.
Ale, Katko, nečti to.

Annkag
Annkag
19.09.2022 5 z 5

Na začátku příběhu se seznamujeme s dívkou,která nežije svůj život v bavlnce.Po smrti mámy žije se sestrou z které se stává sebestředná mrcha a s otcem který propad alkoholu
Má být definitivně odsouzena k tomu aby se o ně starala a v ich očích byla trnem.
Vše se však změní když se seznámí s Larrym.Vemou se a začnou žít svůj vlastní život.
Avšak v pozadí jejich chudoby a strastiplných dní při výchově nejdříve dcery a pak dvou chlapců se začnou objevovat mrtvoly bez oči.
Celý čas jsem si mylně vystupovala vraha.Celý čas vystupoval tyhle dojmem.
Počas manželství se s Dee stane prostitutka v režii vlastního manžela,pestujou marihuanu.Jsou pozvání na svatbu její sestra sledují rozpad jejího manželství.Pochovají Deenho otce a neúspěšně vychovávají své děti.
Až na konci se mě oči otevřeli překvapením a zjištěním...
...a pochopila jsem že jen to co oči nevidí může zůstat naživu.

Littlemonday
Littlemonday
28.08.2022 4 z 5

Co oči nevidí - Betsy Reavley

Anotace:

Když sedmnáctiletá dívka Deborah, která se mezi svými vrstevníky netěší velké oblibě, potká šarmantního a pohledného Larryho, mladík ji naprosto okouzlí a Deborah mu beznadějně propadne. Problém vězí v tom, že Larry je jedno velké tajemství.
Poté však městem otřese série brutálních vražd, které na všechno vrhnou stín.
Zatímco se její svět pomalu rozpadá, začíná Deborah milovaného muže podezírat ze strašlivé zrady. A zároveň s tím si uvědomuje, že k záchraně jejich manželství budou potřeba oběti.
Poutavý psychologický thriller Co oči nevidí ukazuje, co se může odehrávat za zavřenými dveřmi, a připomíná nám, že k nehorším zločinům často dochází mnohem blíže k domovu, než bychom si kdy byli ochotni připustit.

Recenze:

Neuvěřitelně čtivá knížka! Samozřejmě pomohla větička hned na začátku: “Založeno na skutečných událostech.” To člověka vždycky trochu mrazí.
Nejde mít rád ani jednu z postav a bude vám líto všech dětí, které se v příběhu objevují.
Každopádně se určitě jedná o knížku, kterou neodložíte, užijete si pár mrazivých až nechutných scén a nebudete chápat myšlenkové pochody hlavních ”hrdinů”.
Konec byl pro mě vlastně dost překvapivý. Celkově se jedná o jeden z lepších thrillerů za poslední dobu!

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

Emma27
Emma27
27.08.2022 3 z 5

Napínavá kniha.Od začátku jsem mela tušeni kdo by mohl byt vrah,ale konec překvapil.Některé věci byli opravdu hnusné ,ale nebylo to zas tak hrozné.

MiskaMa
MiskaMa
20.08.2022 3 z 5

Některé pasáže byly teda pěkně hnusné. Odhalení a rozuzlení zápletky bylo pro mě překvapením. Knížka byla napínavá, přečteno za jedno deštivé odpoledne, přesto už jsem četla lepší thrillery.

Nuttelka
Nuttelka
10.08.2022 3 z 5

No to je ale pěkně hnusná až nechutná kniha. Konec mě tedy taky moc nepřekvapil, ale tak nesympatické, hnusné, vyloženě na zabití postavy jsem snad ještě nikde nečetla. Chudáci děti... Hvězdičku navíc dávám za pěknou obálku knihy, jinak chci na tento děj hodně rychle zapomenout.

Michelle.Bee76
Michelle.Bee76
01.08.2022 4 z 5

.. právě jsem dočetla poslední stránku, ještě ve mně doznívá závěr této knihy.. a upřímně nevím v tomto okamžiku, co bych k této knize napsala... určitě zajímavé a chytlavé počtení - doporučuji.

KKK
KKK
11.07.2022 3 z 5

Na začátku jsem si říkala, že to asi nebude nic moc a potom jsem musela změnit názor!

Terka1975
Terka1975
22.06.2022 3 z 5

Velmi syrový psychothriller, já opět skoro do konce mimo kdo je vrah. Ale to nebylo asi to nejdůležitější, obě hlavni postavy byly protivně na facku, zvlášť jak se chovaly k dětem. Kniha se četla dobře, ale na závěr je třeba mít silný žaludek a to si myslím, ze už jsem přečetla vše možné. Překvapila mě bezcitnost vraha. A víc než jeho odhalení.

Amitiel76
Amitiel76
14.06.2022 5 z 5

Tak to bylo tedy pěkně hnusný! Ne literárním stylem, ale svým obsahem. Samotná kniha je napsaná velice čtivě, a díky krátkým kapitolám ubíhá v rychlém tempu. Neustále vás to nutí otočit další list, přestože čtený obsah vám způsobuje nepříjemné pnutí v břiše.
Při čtení prvních stránek jsem si říkala, že se tu bude nejspíš jednat o další zakřiknutou a ušlápnutou chudinku, se sebevědomým na bodu mrazu, na které si vybíjí své mindráky dominantní manžel. Že půjde o další případ domácího teroru za zavřenými dveřmi. No, brzy jsem pochopila že jsem byla v očekávání úplně mimo...
S každou další přečtenou stránkou, ve mě hlavní hrdinka vzbuzovala větší odpor. Jako žena, manželka, ale hlavně jako matka. Hnus. Co tohle bylo za člověka? Občas jsem si říkala, proboha proč tohle čtu? Když mi to tak zvedá tlak...
Kdo stojí za všemi těmi vraždami, jsem tentokrát měla jasné hned od začátku. Proto mě konec ani nijak zvlášť nepřekvapil. Přesto byl závěr dobře zakončený, a vše do nejmenších detailů objasněno. Jako thriller asi perfektní. Na základě skutečných událostí? Tak to je masakr.

koolsavage
koolsavage
22.05.2022 4 z 5

Jednohubka, konec překvapil, i když jinak, než jsem čekala.

martina2540
martina2540
24.04.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, konec jsem sice takhle čekala, ale ne úplně, takže mě překvapil. Doporučuji ji k přečtení.

Holly.W
Holly.W
23.04.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, záplatka docela zajímavá, nějaké překvapivé momenty tam byly. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická. Kdo je vrah jsem vytušila docela brzo. Konec byl na knize asi nejlepší. Přesto hodnotím jako průměr, četla jsem daleko lepší thrillery.

Petulka50
Petulka50
15.04.2022 5 z 5

Wau! Jedním slovem. Moc dobře se mi kniha četla, mělo to spád. A konec..trochu sem ho očekávala, ale byl nečekaný!
Přecteno za 3 dny.
Doporučuji..

dzeta
dzeta
13.04.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, konec opravdu nečekaný

Nikyska383
Nikyska383
10.04.2022 5 z 5

Co k této knize říct... asi jedním slovem WAU! přečtená jedním dech za den a kousek.. Celou dobu máte pocit, že stojíte vedle hlavník aktérů a sledujete je. Některé Vaše myšlenky se prolíbají s postavami.. jiné se jen tiše diví, ale pořád Vás to čím dál více vtahuje do děje. Chvílemi Vám naběhne pocit, že dál to už přeci vytěžit nejde.. omyl JDE! Toto je opravdu psychologický thriller jak se patří a autorce tleskám. Nic netlačí na pilu vše zapadá.. a finále Vás neskutečně posadí na zadek.

JustWomen
JustWomen
01.04.2022 odpad!

Nesedlo, nepobavilo, škoda slov.

PosPol
PosPol
26.03.2022 2 z 5

Až jsem si říkala, že jsem nenáročný čtenář, protože se mi poslední dobou všechny knihy líbily. Ale tohle? Odpad. Zaprvé mě neskutečně rozčilovalo skákání po odstavcích v různých letech. Za druhé ačkoliv to Dee neměla jednoduché, tak jsem ji nesnášela. Z nudné, ustrašené myši se stala nesnesitelnou krávou. Ačkoliv se kniha jinak čte lehce, nenadchne a celou dobu si říkáte, že takhle snadné to určitě nebude. Hvězdičku navíc dávám za ten konec, morbidní a nečekaný, trochu knize zachránil kožíšek :)

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
10.02.2022 3 z 5

Debs se po smrti matky od 12 stará o otce alkoholika a mladší sestru Dawn. Je ta ošklivější. V 17 potká krásného optika Larryho a po čase se vezmou. Debs je šťastná. Larry je ale ve skutečnosti násilník a Debs i podvádí. Přesto se oba milují. Domácnost ale tragicky trpí. V okolí jejich bydliště jsou průběžně nalézána těla žen, kterým chybí oči...

Kniha je temná depka, když člověk přemýšlí nad prostředím, ve kterém a jak Deborah žije.

Terez_Proskova
Terez_Proskova
09.02.2022 odpad!

(SPOILER) Pane bože. To byla ale krávovina. Miluju thrillery, ale tohle se nedalo. Jedna stránka setkání s magorem Larrym, další stránka vražda, další stránka jedno dítě, další stránka třetí dítě… slátanina všech slátanin)

Katherinee
Katherinee
07.02.2022 3 z 5

Tak tahle kniha mě vážně bavila. Je moc pěkně napsaná.

Makůvka
Makůvka
02.02.2022 4 z 5

Knížka se moc dobře četla, stránky se otáčely samy. Mělo to sice trošku pomalý rozjezd, takový nemastný, neslaný, ale postupně, jak se člověk začte, tak už to jede samo.
Hlavní hrdinka Dee, pro mě hned od začátku, divná a nesympatická patronka. A stránka od stránky mě v tom úsudku utvrzovala.
Konec byl děsivý až zvrácený a pokud to bylo podle skutečné události, tak potěš oko.

Ophelie
Ophelie
27.01.2022 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale při čtení mi chybělo napětí, gradace děje. Knihu jsem klidně mohla odložit a číst paralelně s jinými knihami a zase se k ní pak vrátit. Ale četla se celkem dobře, jen hlavní postava Dee mi nesedla, taková nesympatická ženská. Hvězdičku navíc dávám za ten konec, poslední kapitola je teda něco.

Acquenta
Acquenta
13.01.2022

Kniha mě naprosto dostala....Dee mi byla od začátku nesympatická, to její chování, cit k dětem, k ostatním....zlá ženská....ale nikdy bych neřekla, že....no prostě konec je opravdu neočekávatalný...

WaN635
WaN635
09.01.2022 4 z 5

Jsem celkem překvapená nízkým hodnocením knihy, protože mě se celkem líbila. Příběh se pomalu rozjížděl, ale nabíral na síle a to mam ráda. Líbilo se mi i ,, cestování časem,,, které děj krásně dovysvětluje.
Konec překvapivý, zvrácený.
To, že je kniha napsaná na základě skutečnosti, knize dodává poměrně zneklidňující a děsivý rozměr.

Leona333
Leona333
04.01.2022 3 z 5

Z téhle knihy jsem při jejím čtení, oči nijak nevalila... Kdyby se v knize tak moc netlačilo na pilu, autorka by se nesnažila toliko šokovat popisem určitých scén - věcí, bylo by to za mne mnohem více reálné a čtivé. Hold někdy méně, znamená více... A to platí i u knih.

simsa086
simsa086
02.01.2022 5 z 5

kniha se mi dobře četla, příběh je prý na podkladě skutečných událostí..
hlavní postava byla taková neslaná nemastná, ale....děj graduje a druhá polovina knížky je fakt thriller
docela by mě zajímalo, s čím dalším autorka přijde;-)

Katania
Katania
30.12.2021 3 z 5

Bylo to takové syrové. Zvláštní. Četlo se to dobře, ale děj mě úplně neoslovil. Neurazí, ale ani nenadchne.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
14.12.2021 2 z 5

Zvláštní kniha. Příběh mi nesedl, nebavil mě, ale na druhou stranu mě zajímalo, jak to vlastně všechno bylo. Konec byl překvapivý, ale celý příběh na mě působil hodně nevěrohodně. Knihu hned vrátím do knihovny a podruhé už bych ji rozhodně nečetla.

evin84
evin84
02.12.2021 5 z 5

Tak to bylo slušné psycho. Ten konec jsem rozhodně nečekala.

Kája95
Kája95
08.11.2021 3 z 5

Docela slabé, určitě nemyslím brutalitu,ale spíše mi přišlo,že kniha nemá spád. Jen se vleče a nejzajímavější částí autorka úplně vynechala a přeskočila prostě o pár let dál.
Nic méně mě napadá - na začátku knihy je věnování nejspíš manželovi a/nebo dětem ..... To jako vážně? Napsat knihu o brutálních vraždách s věnováním rodině...

alnahu
alnahu
25.10.2021 2 z 5

Zvláštní psychoogický thriller, který je čtivě napsaný,ale dějově nevěrohodný.Příběh sedmnáctileté Deborah ,která je zcela v područí svého manžela.Oba dva milují sex a holdují různým zvrhlým praktikám.Pro peníze jsou ochotni propůjčít i Debořino tělo.Deborah je velmi žárlivá žena a tak se s potenciálními milenkami svého pohledného manžela vyrovná po svém ,Konec je opravdu překvapivý.

miluska7314
miluska7314
24.10.2021 2 z 5

Upřímně musím říci, že mě kniha příliš nenadchla. Ačkoliv se kniha celkem dobře četla. Hlavní postava, Deborah, mi byla od začátku nesympatická. A příběh je.. No prostě nehezký...

Štítky knihy

vraždy detektivní a krimi romány psychologické thrillery anglické romány

Autorovy další knížky

2021  74%Co oči nevidí
2022  80%Křehkost

Kniha Co oči nevidí je v

Právě čtených2x
Přečtených249x
Čtenářské výzvě17x
Doporučených6x
Knihotéce200x
Chystám se číst144x
Chci si koupit22x
dalších seznamech3x