Co oči nevidí

Co oči nevidí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468500/bmid_co-oci-nevidi-TeT-468500.jpg 4 205 68

Když sedmnáctiletá dívka Deborah, která se mezi svými vrstevníky netěší velké oblibě, potká šarmantního a pohledného Larryho, mladík ji naprosto okouzlí a Deborah mu beznadějně propadne. Problém vězí v tom, že Larry je jedno velké tajemství. Poté však městem otřese série brutálních vražd, které na všechno vrhnou stín. Zatímco se její svět pomalu rozpadá, začíná Deborah milovaného muže podezírat ze strašlivé zrady. A zároveň s tím si uvědomuje, že k záchraně jejich manželství budou potřeba oběti. Poutavý psychologický thriller Co oči nevidí ukazuje, co se může odehrávat za zavřenými dveřmi, a připomíná nám, že k nehorším zločinům často dochází mnohem blíže k domovu, než bychom si kdy byli ochotni připustit.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Optician's Wife , 2014

ctenarkaEva
14.12.2021 2 z 5

Zvláštní kniha. Příběh mi nesedl, nebavil mě, ale na druhou stranu mě zajímalo, jak to vlastně všechno bylo. Konec byl překvapivý, ale celý příběh na mě působil hodně nevěrohodně. Knihu hned vrátím do knihovny a podruhé už bych ji rozhodně nečetla.

evin84
02.12.2021 5 z 5

Tak to bylo slušné psycho. Ten konec jsem rozhodně nečekala.

Kája95
08.11.2021 3 z 5

Docela slabé, určitě nemyslím brutalitu,ale spíše mi přišlo,že kniha nemá spád. Jen se vleče a nejzajímavější částí autorka úplně vynechala a přeskočila prostě o pár let dál.
Nic méně mě napadá - na začátku knihy je věnování nejspíš manželovi a/nebo dětem ..... To jako vážně? Napsat knihu o brutálních vraždách s věnováním rodině...

alnahu
25.10.2021 2 z 5

Zvláštní psychoogický thriller, který je čtivě napsaný,ale dějově nevěrohodný.Příběh sedmnáctileté Deborah ,která je zcela v područí svého manžela.Oba dva milují sex a holdují různým zvrhlým praktikám.Pro peníze jsou ochotni propůjčít i Debořino tělo.Deborah je velmi žárlivá žena a tak se s potenciálními milenkami svého pohledného manžela vyrovná po svém ,Konec je opravdu překvapivý.

miluska7314
24.10.2021 2 z 5

Upřímně musím říci, že mě kniha příliš nenadchla. Ačkoliv se kniha celkem dobře četla. Hlavní postava, Deborah, mi byla od začátku nesympatická. A příběh je.. No prostě nehezký...

Ajuszka
29.09.2021 5 z 5

Tak tohle bylo docela dobré.
Celý příběh je vyprávěn z pohledu Deborah, která se mi jevila jako sympatická žena, místy mi ji bylo i líto, neměla lehký život.
Abych nedávala spoiler, tak jen řeknu, že konec mě opravdu překvapil. Určitě doporučuji k přečtení.

Magdyla.8
25.09.2021 1 z 5

No tak bohužel, toto se vůbec nepovedlo. Příběh mi nesedl, začátek je svižný a celkem i napínavý, ale potom se odkryje další část příběhu a už mě to bohužel přestávalo bavit. Přesně jak tady píše komentář pode mnou.. úchylná zvrácenost.

plamínek21
17.09.2021 2 z 5

Ošklivá a nevýrazná mladinká Debora se zamiluje do krásného Larryho. Pak se vezmou. A pak by mohl být pohádky konec. Není. Pak začne úchylná zvrácenost. Nebo zvrácená úchylnost ?
Posuďte sami.

Miro67
17.09.2021

No to byl teda povedený páreček. Brrr

Danago
15.09.2021 1 z 5

Velice špatně se mi kniha četla, hlavní hrdinka byla nesympatická, děj mi připadal celkem přitažený za vlasy, nevěrohodný, nelogický, otravný.

Přesto jsem ochotná klidně věřit , že je to inspirováno skutečnou událostí. Protože právě takto šílené a nevěrohodné věci se opravdu dějí, ale ještě si o tom číst ... za mě NE.

vera4669
12.09.2021 2 z 5

Tak to mě nebavilo. Nesympatické postavy, nereálnost, samé kňučení, žádné napětí... Konec k smíchu. Jediné co má kniha k dobru je, že je psaná celkem čtivě a čte se rychle.

em75
07.09.2021 4 z 5

Tak to teda byl pár k pohledání. Deborah mi byla čím dál víc nesympatičtější, to jak se chovala ke svým dětem mě hodně štvalo. Celkově se z ní stalo "něco", co bych nenazývala ženou. Bylo to sice trochu přitažené za vlasy, dost mi vadilo přeskakování v čase, ale musela jsem pořád číst dál a dál ..

Terka18
04.09.2021 1 z 5

Od thrilleru očekávám úplně něco jiného. Zklamání.

ArwenAragorn
04.09.2021 3 z 5

60%
Za minutu začalo její tělo povadat jako hadrová panenka. Přesto můj stisk kolem krku nepovoloval, dokud nebylo jasné, že z ní život zcela vyprchal. ....

U tohoto psychologického thrilleru jsem si myslela, že půjde v duchu co OČI nevidí, to srdce nebolí. Po přečtení několika stránek jsem ale začala valit OČI a u šokujícího konce mně OČI málem vypadly z důlků.
Tuto velice čtivou a docela zdařilou knížku s dovedně vykreslenými hlavními postavami doporučím.

Šárka88
01.09.2021 5 z 5

Moc doporučuji, četlo se to úplně samo a hodně překvapující a drsný konec. Knížka za mě super.

Johana
31.08.2021 1 z 5

Musím uznat, že první polovina knihy je čtivá. Tedy - pokud k ní přistupujete jako k ženskému románu. Thriller to není.

Ale pak to nejspíš autorku úplně přestalo bavit, načež už jde jen o holou bídu.
A podle skutečné události? Těžko, příběh prostě postrádá logiku, hlavu, patu. Pokud autorka vycházela z podkladů o zločinu, pak nechápu, jak, pokud zde byla reálná osnova, mohla dát dohromady tak nereálné postavy a prázdný příběh.
Násilně přilepený dokonce dvojitý šokující konec dorazil toto dílo.

Ano, opravdu mne to bolelo.
Betsy Reavley u nás zůstává převážně nepřeložená, snad to tak i zůstane.

Leena
29.08.2021 2 z 5

Tak tohle bylo hodně nelogické a přitažené za vlasy.
Vrtalo mě hlavou, jak by taková šedá myš byla všeho schopná.
Nepřesvědčilo mě to a nelíbilo se mi to.
Nechápu tak vysoké hodnocení.

kikina28
27.08.2021 5 z 5

Další ze skvělých knih, které jsem přečetla. Bylo v ní takřka vše - sex, násilí, ponižování, naivní až slepě oddaná hlavní hrdinka.... vše co má dobrý psychothriller obsahovat.

Beky
23.08.2021 5 z 5

Napínavé a strhující už od začátku.
Celou dobu jsem čekala něco jiného, než nakonec z příběhu "vylezlo", ale byla jsem příjemně překvapená. :)
Vraha jsem viděla v někom jiném, takže konec byl pro mne šok, ale hodně povedený. :)

marketa7233
22.08.2021 5 z 5

Zajímavý příběh už od začátku, ani chvíli jsem se nenudil. Velmi čtivé a napínavé.

vraždy detektivní a krimi romány psychologické thrillery anglické romány

2021  74%Co oči nevidí
2022  81%Křehkost