Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Krásný, odpočinkový příběh o kočičí kavárně. Nic komplikovaného, ale naprosto reálně uvěritelného a milého. Bavil mě i pobyt staré paní v Itálii, protože popis všech chuti, který tam byl mě vrátil ve vzpomínkách do oblasti Capri.

13.03.2023 4 z 5

Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Joru Sumino

Já a komiks? Ne děkuji, nejsem cílová skupina ani mi není náct ale na přesvědčování mé dcery jsem to dala. A nebylo to vůbec špatné, emotivní až na půdu a probrečet poslední část knihy? Mám to zapotřebí, aby toto dvouhodinové čtení se mnou takhle houpalo? Už ten název vyvolává zvědavost a rozšířit si obzory stálo za to. Vážně dobrý.

07.03.2023 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

První polovina knihy byla spíše příběhová a vlekla se, jak se manželka sériového vraha vyrovnává se situací, ne nemá to vůbec lehké, musí chránit své děti i sebe před zlými a pomstychtivými lidmi. Obavy jsou až paranoické a je pravda, že jsou oprávněné. Druhá polovina knihy se změní na rychle plynoucí thriller, kdy akce střídá akci a nestíhá člověk nic, než číst a číst, až dojde na konec. Četlo by se mi lépe, kdyby napětí bylo rovnoměrnější.

03.03.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Úplně obyčejný příběh dívky, která jen touží po lásce rodičů. A je kvůli tomu schopna obětovat mnohé. Mám takovou jednu spolužačku. Nezůstalo to bez následků. Símka má ještě naději žít šťastný život… Napsané velmi fakticky, přitom velmi emotivně, ale rozhodně nenásilně. Kolik je dnes takových mladých lidí s jedním rodičem, který se zmítá v životních bouřích a tolik mladých trpí bez lásky, bez uznání a není divu, že psychická traumata postihují dnes mnoho těchto lidi. Dá se shrnout slovy básně J. Vrchlického - za trochu lásky šel bych světa kraj. A tak držím Símce palečky.

24.02.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Co kdybyste byla bohatá, ale váš otec byl obviněn ze zneužití mladé chůvy? Ztratite rodiče i bohatství a váš život za moc nestojí. A pak najednou stejně jako Claire máte možnost se pomstít té, která za to vše může. A ta má i bohatství i rodinu. Námět podobný jako u knih B.A. Paris, ale konec byl na mě moc překombinovaný a konec jak z románů pro ženy? To ne. Proto ubírám jednu hvězdičku.

20.02.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Jedním slovem úžasné. Já se s Lottií nikdy nenudím a ať má jakýkoliv případ, tak jsem napnutá jak kšandy až do konce. S touto sérií vím, že je to sázka na jistotu.

18.02.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tady už bylo vše napsáno, takže nevím, co dodat. Ano je to vtipný, pro čtenáře je svět růžový a aristokratka v tom lítá, jen stále neví a neví, koho si vybrat. Ono to také není jednoduché. Některé scény jsou opravdu unikátní a některé už vám přijdou známé. Průpovídky paní Tiché me baví v každém díle. Dobre uzavřená série.

12.02.2023 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Příběh dvou bratrů a jejich otce policisty prožívají mnoho traumatických zážitků, které dnes zažívá mnoho mladých lidi, vyrovnávají se s nimi po svém. A do toho vražda. A Adam se rozhodne pátrat na vlastní pěst. Bylo to hodně napínavé. Těším se na další díl s Adamem a Martinem, který letos vyjde.

07.02.2023 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Vždy, když čtu knihu na základě skutečných událostí, tak mě to baví víc. O to víc v této knize, kdy holčička, kterou rodiče nedobrovolně nechali v Bukurešti je maminkou paní spisovatelky.Natálie se ve válečných letech dostane k adoptivním rodičům a láska hraje v celé knize hlavní úlohu. A jako bonus se člověk ještě dozví, jak to bylo doopravdy a prohlédne si autentické fotografie. Těžká doba a velká síla lásky.

28.01.2023 5 z 5

Emoční poruchy v dětství a dospívání Emoční poruchy v dětství a dospívání Peter Pöthe

Na podkladě srozumitelně psaných příběhů a jejich analýzy může i laik pochopit, co se s tím malým človíčkem děje. Nejde o vyřešení problémů, ale o jejich nástin , se kterými se děti dnes konfrontují.

21.01.2023 5 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Nejdříve mi nějak uniklo, že tato kniha je napsána podle skutečného příběhu a že odvážná ošetřovatelka Betty, ale i Mirjam a Sieny byly skutečné ženy, jen měly tu smůlu, ze žili ve čtyřicátých letech minulého století a byly Židovky. Nejen, ze se musely potýkat s tím, zda jejich blízcí nebudou muset do transportu nebo jestli se někdy shledají, ale pomáhaly zachraňovat židovské dětičky rafinovanými způsoby. A bylo to nebezpečné. Z válečných let o o Židech mám už něco načteno, ale tento příběh je zase trochu jiný a rozšiřuje obzory o této době.

17.01.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Ne to není krásný idylický ostrov, kam by se člověk vydal a nerušeně četl a ukolébal se sluncem a mořem, ano je tam opět moře, spojovací článek všech Lucyiných knih. Moc se mi líbil vygradovaný příběh tak, že už pak musíte vědět, jak to dopadne. Kdo je živý a kdo ne? Hodně jsem se o trosečnici Lori bála, trochu si poplakala a závěr mě rozhodně nezklamal. Doporučuji, pokud tedy nemáte dovolenou právě před sebou.

07.01.2023 5 z 5

Na mě si nepřijdou Na mě si nepřijdou Vera Kurian

Studentka a psychopatka v jedné osobě má plán jak zabít jiného studenta. Je v programu výzkumu doktora Wymana psychopatických pacientů. Jak zamaskovat vraždu, když se přátelíte s dalšími psychopaty? Zajímavě pojaté téma, ale raději si přečtu zase něco “normálnějšího”.

01.01.2023 3 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Výborný počin! Jsem nadšená… Neměla jsem žádná očekávání, ale příběhy mladých lidí mě vždy přitahovaly, toto je thriller se vším všudy. A taky trochu psycho, když zapomínám u knih dýchat, tak nemůžu jinak než za plný počet. Začíná to vraždou jedné ze sester, pak se seznámíme se studenty gymnázia, kteří jsou členy party kolem zavražděné. A tam je třeba dávat velký pozor, protože zvraty, manipulace a divné hry jsou na denním pořádku. I když je kniha určena mladším čtenářům, mohu ji směle doporučit i jejich rodičům a těm, kdo mají rádi pořádné napětí.

28.12.2022 5 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Městečko Sycamore Glen a jeho obyvatelky, každá má svůj příběh a tajemství, může to být vaše městečko a vaše příběhy … ne každý má na růžích ustláno a chyb se dopouští některá ze strachu, některá z lásky. Vypadá to jako poklidný příběh, který se rozplétá jako vánočka a nakonec se pravda otevře v celé syrovosti.

25.12.2022 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

To je vždy sázka na jistotu, protože s Kate se nikdy nudit ani nutit do čtení nebudete. Tentokrát jsem také odhadla, kdo z mrtvých promluvil. Líbí se mi jednoduchost, nepřekombinovanost a zajímavá dějová linka…

22.12.2022 5 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Docela zamotaný detektivní příběh a já ho četla moc dlouho a ztrácela se tak v postavách, moje chyba. Bylo tam hodně napětí, zvratů i erotika, takže za mě….. dobrý.

11.12.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Komorní příběh Grahama a Quinn, normálním páru toužícím po rodině. Rozpitvaný do titěrných emocí až na dřeň. Quinn je mi sympatická, protože to s ní emocionálně mává jako s každou normální ženou v její situaci a Graham, to je pan dokonalý. Která z nás by si Grahama nepřála mít doma... Je tam jedno malé mínus, ale to je je subjektivní, nejsem nastavená na tenty typ knih, asi protože mnou zmítají jiné emoce v reálném životě. Takže možná číst, když je člověk v pohodě, pak si to víc vychutná. Mně slzy došly.

27.11.2022 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Zajímavý thrillerový příběh o podivné seznamce a policistce, která se se stává její součástí. Mé první setkání s panem Cobenem a nechala jsem se inspirovat vámi, mé milé čtenářky, a věděla jsem, že nebudu zklamaná.

20.11.2022 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Krásný historický román, zavedl mě až do Kostnice v 15. století na místo, kde zrovna byl upálen Jan Hus. Hrdinové byli sympatičtí, na odreagování to bylo to pravé. Kniha mi běžela v hlavě jako film, takže je pro mě snadno představitelná i pokud by byla zfilmována.

11.11.2022 4 z 5