Nejskrytější přání

Nejskrytější přání

MOŽNÁ JE TO VAŠE MĚSTO. MOŽNÁ JE TO VAŠE ULICE. MOŽNÁ JE TO VAŠE TAJEMSTVÍ. Při pohledu zvenčí může Sycamore Glen vypadat jako naprosto obyčejné ospalé maloměsto. Ale za bílými plaňkovými ploty leží pavučina tajemství utkaná od jednoho domu k druhému. Místní obyvatelé si v sobě nesou, stejně jako každý z nás, břemeno vlastní minulosti – až do chvíle, kdy nehoda na koupališti naruší zdejší křehkou rovnováhu. A když závažné okolnosti donutí jednu ženu vrátit se po letech do Sycamore Glen, začíná se klubko sousedských vztahů a životů pomalu rozplétat. Jediné parné léto odhalí dávno pohřbená tajemství a obyvatelé Sycamore Glen zjistí, že je nemožné skutečně znát ty, kteří jsou nám nejbližší. Je ale také nemožné milovat je a odpustit jim?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350278/nejskrytejsi-prani-0U4-350278.jpg 4.49

The Things We Wish Were True (2016)

Romány, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

trudoš

Joanne Rowlingová (Prázdné místo) či Liane Moriarty (Manželovo tajemství) jsou bezesporu lepší spisovatelky než M. M. Whalenová, přesto si mě její Nejskrytější přání získalo, čistě pro své optimistické vyznění. Přitom se ale nedá říct, že by osudy hrdinů ze Sycamore Glen byly nějak růžové. Autorka zručně rozehrává romanci s tématem návratu do rodného města, přičemž v druhém plánu nenápadně odhaluje jedno sousedské tajemství za druhým. Čtenář si tak dělá hned zkraje závěry, které průběžně musí přehodnocovat s tím, jak souvislosti zaklapávají do sebe. Celek se pak nese v melancholické náladě končícího léta, kdy stahující se mračna podzimu věští neodvratný příchod konfliktu.
Má to svoje slabší místa, především stran absence napětí. Dějí se tu špatné věci, ale nedrásají na duši tak, jak by možná měly a už vůbec se s nimi nepracuje jako s nosnými motivy. Nad všechna má očekávání jsem však neměl chuť se po dočtení z deprese zabít, což pro mě byla po čase - v rámci subžánru - příjemná změna.