Kočičí kavárna

Kočičí kavárna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464318/bmid_kocici-kavarna-1hn-464318.jpg 4 90 34

Leonie není příliš nadšená, když ji sousedka požádá, aby se na čtrnáct dní postarala o její kočku Mimi. Paní Siebenschönová se chystá na svou poslední dovolenou na Ischii, a tak nemá mladá učitelka to srdce stařenku odmítnout. Soužití s kočkou je však naprostá katastrofa. Mimi se ne a ne s novým domovem smířit a její dočasná opatrovnice s ní rychle ztrácí trpělivost. Pak přijde spásný nápad svěřit divoké zvíře kamarádce Maxie, jež si právě otevřela malou kavárnu. Maxie je nadšená a ještě větší radost mají její hosté. Zdá se, že veseleji už být nemůže, jenže pak se Mimi znenadání narodí koťata a kavárnu brzy začnou široko daleko nazývat Kočičí. A paní Siebenschönová, Leonie i Maxie postupně zjišťují, že stejně tak znenadání může přijít i láska…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Katzencafé , 2020

Danago
31.03.2024 3 z 5

Oddechová knížka milá a pohodová knížka. Pro nenáročné čtenářky nejen milovnice koček.

anej
12.03.2024 4 z 5

Milá pohodovka, která mě vytáhla ze čtecí krize, která mě přepadla při čtení Analfabetky. Plynulý, milý příběh se stejně milými postavami. Předvídatelný děj, ničím nepřekvapil. Nejlepší závěrečných pár stránek z kočičí perspektivy :-)

sloncekhk
05.01.2024 4 z 5

Toto není můj šálek kávy, ale kniha je čtivá a pohodová

niki-chan
03.11.2023 3 z 5

Milé a oddechové čtení o tom, jak jedna kočka může změnit život hnedka několika lidem. Příjemný bonus jsou recepty na konci knihy.

kamka1103
03.10.2023 4 z 5

Rozdílné povahy tří hlavních hrdinek, přítomnost kočky s jejími koťaty, vůně dortíků a kávy.... To se prostě četlo samo. A happyend ? Ten k teto knize prostě patřil a já ho čekala od začátku . Milé, lehké oddychové čtení.

Allia
26.08.2023 4 z 5

Velice milý příběh na odlehčenou od těžších témat :-) vhodný nejen pro milovníky koček. Opravdu nehledejte napínavý děj, zde je to spíše o odpočinku. Příběh má spíše takový volnější průběh s lehce sladkou příchutí, bez nutnosti to nějak moc komplikovat, což pro některé nemusí být to pravé ořechové, ale já jsem si jej užila. Líbil se mi i pohled starší paní, která zjistila, že na lásku nejsme nikdy staří :3

uzivatel1190
15.05.2023 4 z 5

Milý příběh, od knížky jsem ale čekala trošku víc, některé pasáže se opakuji a jsou dle mého nadbytečné.

gab72
21.03.2023 5 z 5

Krásný obal, krásný příběh, kde vše pěkně hladce navazuje, hrdinky se skoro lehce vyrovnávají s nepříjemnostmi. KOnec dobrý vše dobré. Úplně ne sladké (to je dobře), čtivé, pár skvělých životních rad ... na světě je hezky :). Ráda se k ní vrátím v dnešním světě. Příjemné překvapení.

Terka1975
13.03.2023 4 z 5

Krásný, odpočinkový příběh o kočičí kavárně. Nic komplikovaného, ale naprosto reálně uvěritelného a milého. Bavil mě i pobyt staré paní v Itálii, protože popis všech chuti, který tam byl mě vrátil ve vzpomínkách do oblasti Capri.

Barbora_B
13.01.2023 5 z 5

Prijemny, odpocinkovy pribeh :)

VítVápno
05.11.2022 3 z 5

Knihu jsem čtele před 8 měsíci a bohužel zklamání ač koliv mám rád kočky a obecně zvířátka tak se mi kniha nelíbila skoncil sem na straně 208 u Knihy jsem se nudil pořád to samé do kola od knížky sem čekal víc než bylo kdyby byla kniha trošku víc zaměřena na kočky a jejich život ano chápu že je to román já jsem chlap romány čtu rád ale tenhle román je asi více pro ženy tož co škoda dávám 3/5 kniha nebyla úplně špatná.

Fzuzik
09.09.2022 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání, ale byla jsem moc milé překvapená. Knížku jsem si užívala a moc ráda se k ní večer vracela. :)

Ishir
05.09.2022 4 z 5

Milý oddechový příběh pro milovníky koček.

lucka1998
03.09.2022 5 z 5

Knihy kde vystupují zvířata mám moc ráda, tato kniha měla i něco navíc a to poselství. Líbí se mi, co tento příběh říká, v podstatě to, že se člověk nemá bát a vše se vyřeší, že všechno nějak dopadne. Příběh je hodně předvídatelný, ale to mu vůbec neubírá.
A chuť na dobrý zákusek z kavárny Slečny Pauly mě ještě neopustila :D

Lenla
07.07.2022 4 z 5

Knihu jsem vybrala kvůli čtenářské výzvě a jsem ráda, protože jsem se vžila do kůže jedné z hrdinek. Kočka Mimi je úplně stejná jako můj bílý kocour, kterého zbožňuju i přes to, že se občas nevyspím, občas něco zničí a občas po něm hodím polštář. :-) Je to takové milé oddechové čtení. Ale nejvíc mě potěšily na konci knihy uvedené recepty na tolik vychvalované zákusky z kavárny. Celou dobu, kdy jsem knihu četla, jsem měla strašnou chuť na skořicového šneka.

luckomar
03.07.2022 4 z 5

Pohodové letní čtení. Čekala jsem větší slaďárnu, takže příjemné překvapení.

Ív688
01.07.2022 4 z 5

Příjemná kniha, v životě se hrdninkám ledaco přihodí a též změní a vše skončí šťastně, tak to má být a občas si to všichni potřebují přečíst , aby znovu uvěřili, že se zázraky a náhody nejen dějí, ale i doplňují, viď Mimi...

yonda
27.06.2022 4 z 5

Příjemné překvapení v podobě příběhu tří žen, kdy si každá dojde ke šťastnému konci. Kdyby kočičí kavárna doopravdy existovala, velmi ráda bych zašla na zákusek a kávu.

Szilvia1
28.05.2022 5 z 5

Knížka byla pěkná,oddechovka ale pěkně napsaná.Hlavní roli tam měli ženy,které se postupně zamilovali ale byly tam i kočky,které k příběhu taky patřili,aby se hrdinky střetli a konec byl pěkný.

alnahu
22.05.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka i když z kočičího světa tam mnoho nebylo-na to jsem se těšila. V příběhu se spíš řešil osud tří žen,ale nevadilo to.

kočky láska kavárny

Autorovy knížky