Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Než se rozplete napínavý příběh, kdo je noční host, tak se kniha těžko odkládá. Je zde dostatek napětí a až do konce musíte rozplétat postupně nitky příběhu. I když postupně se odhalují postavy, tak až do konce vás to bude bavit.

17.12.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný romantický příběh dvou lidí, kteří se mají rádi, ale žili ve špatné době, kdy je obklopovala válka a náročné společenské konvence. Druhý příběh je ze současnosti a není tak propracovaný. Nejhezčí je, když se oba příběhy propojí. Příjemné oddechové čtení.

08.12.2023 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Příběh o hledání ztracené dívky očima její kamarádky, jejího otce, svědkyně z vlaku a vyšetřovatele. Je to psychologické rozpoložení všech zúčastněných a jejich rodin, kniha je velmi čtivá a konec je nepředvídatelný.

24.11.2023 3 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Velmi zajímavý příběh muže, který se snaží dokázat svoji nevinu v případu dívky, která skočila z útesu. Vypadá to ale, že marně. Je to nerovný boj. Je to napsáno jiným způsobem, než je u thrillerů obvyklé. Člověk musí pořad dávat pozor, aby mu něco neuteklo, jinak hodnotím stejně jako Šánka a také pokládám knihu za velmi zdařilou.

16.11.2023 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po nějaké době přečteno podruhé a líbila se mi zase nejvíc z knih pana Hartla. Velké plus, že kniha začíná v 70 letech minulého století, takže predstavitelný příběh vrstevníků mych rodičů. A jejich dětí. Cely dej se točí kolem milostných zážitků a úletů hlavních příběhů, což by mohlo vyznívat lacině až vulgárně, ale s lehkostí a humorem vlastním panu Hartlovi, je to příjemná kniha, která se dobře čte.

07.11.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Lottie je zase v ráži, jak je u ní zvykem, tentokrát rozplétá vraždu dvou dívek. Nemůžu si pomoci, ale tentokrát mi děj nepřišel moc napínavý, tento případ mě neoslovil a ze židle mě to táhlo pořád někam jinam.

02.11.2023 3 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Úžasný díl přerovské poválečné doby, tato kniha je asi nejvíce detektivní a emocionálně stejně náročná. Postavy jako Albína nebo Vilemína byly oběti své doby a bylo mi jich moc líto. Konečné rozuzlení bylo překvapivé.

28.10.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Bylo to zajímavé prostředí, mrtvola kam se podíváš, ale místo pro vědecký výzkum mrtvol? No proč ne? Trochu jsem se ztrácela ve jménech a to i živých i těch mrtvých... no jo no sérioví vrazi se s jednou mrtvolou nespokojí. Ano jsem morbidní, ale tato kniha je také originálně morbidní.

23.10.2023 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

První polovina knihy byla pro mě jak v chaosu, nezaujala mě a měla jsem problém s tím dostat do hlavy, kdo je vlastně oběť a kdo ne, o co a o koho vlastně jde, jako kdybych při čtení chyběla a pořád mi něco unikalo. Druhá polovina vše objasnila a četla se mi mnohem lépe. Asi moc těžkopádné a neuspořádané čtení, není to úplně můj šálek kávy, ale někomu se tento styl určitě líbí.

18.10.2023 3 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Tady netřeba velkých slov, pohádka pro dospělé, která zanechá hluboký dojem, ano tento díl vše dokonale završil, pro mě nejlepší sága, která by si zasloužila filmové zpracování. A nikdy už nezapomenu jména hvězd souhvězdí Plejády, každá hvězda má svůj silný příběh.

08.10.2023 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Jako vždy - moře. Vypadá to na úžasnou dámskou rozlučku se svobodou, ale každá žena skrývá své tajemstvi. Ovlivní ta tajemstvi svatbu? Konec je překvapivý.

28.09.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Čtení bylo velmi napínavé, plné strachu o dvě unesené holčičky, Kim Stoneová je zástupkyní všech nesmrtelných a fyzicky napadených supervyšetřovatelek, které se ze všeho rychle oklepou s buldočí horlivostí. Ale právě to na ní mi víc a víc přirůstá k srdci.

23.09.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Kniha, která nezklamala má velká očekávání, dávkovala jsem si ji po malých dávkách, aby dlouho vydržela. Tahle kniha si to určitě zaslouží. O špionkách, které nechtěly jen doma čekat ve válce na manžely jsem ještě nic nečetla, byly odvážné a chtěly být užitečné. Hodně riskovaly a určitě je hodně mrzelo, když nějaké těžce získané informace přišly na zmar.

21.09.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

To bylo psycho, jak já byla nedočkavá, jak si s tím vším Kim poradí. A poradila, akčně, nápaditě. Jak jinak taky na sociopata. Setkání se sociopatem bylo pro mě zajímavým poučením, jak takový člověk může být nebezpečný. Chápu, proč jsou případy Kim Stoneové tak návykové.

08.09.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Poklidný román ze života, příběh lékaře alkoholika a jeho hledání štěstí, kniha mi připomněla knihu Chirurg, ale tento příběh je mnohem lépe propracovaný, nejdřív se mi zdálo, že to bude moc červená knihovna, ale s alkoholikem to je boj. Líbili se mi neustálé střety Petra a Mirka, střídání časových linek bylo zajímavé a nerušivé, jediné, co se mi zdálo divné, bylo prozření alkoholika vlastní vůlí. Bez odvykacího zařízení? Bez dohledu? To bylo až příliš nereálné.

05.09.2023 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Těžko hodnotit vysoce hodnocenou sérii s Kim, začala jsem s prvním případem a postupně se pročtu až do konce, protože Kim je skvělá. Ano, tato kniha se čte sama a je dostatečně napínavá a čtivá, že se přidávám k fandům Kim Stoneové.

03.09.2023 5 z 5

Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Lenka Kapsová

Když žena prožívá různá období svého života, tak se potýká i se specifickými rysy tohoto období a pokud vás čeká padesátka, je zajímavé se dočíst, že různé obavy má také někdo jiný podobného věku. Kniha je založena na rozhovorech a nehodnotí. Takže je to jako když sedíte s kamarádkami a povídáte si, možná o věcech, o kterých se moc nemluví.

01.09.2023 4 z 5

Jeskyně Aspergerů Jeskyně Aspergerů Blanka Holzäpfelová

Průvodce životními situace ženy na autistickém spektru... pokud někoho takového znáte, tak doporučuji k přečtení.

01.09.2023 4 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Ano, pohádkový příběh, jehož postavy se jen tak mimochodem zrovna plavily na Titaniku. Asi pro čtivost příběhu. Taková letní oddechová jednohubka, ale příjemná.

25.08.2023 3 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

To, co prožila unesená Annie, by si nepřál nikdo. Je neuvěřitelně, co vše musí Annie prožít a vytrpět, než si tuto kapitolu svého života může uzavřít. Ale upřímně, to asi nejde uzavřít po celý život. Skvěle napsaný psychothriller, plný emocí a napětí.

16.08.2023 5 z 5