Noční host

Noční host https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512239/bmid_nocni-host-IQB-512239.jpg 4 136 38

Uprostřed smrtící sněhové bouře za ženou přijde nečekaná návštěva. Autorka knih o skutečných zločinech Wylie Larková nevnímá jako velký problém, když ji sníh uvězní na odlehlé farmě, kam se uchýlila, aby dopsala svou zatím poslední knihu. Útulné teplo krbu, naprosté ticho. Bylo by to dokonalé, nebýt skutečnosti, že právě v tomto domě před dvěma desetiletími chladnokrevně zavraždili tři lidi a unesli odsud dítě. Jak se bouře přiostřuje, Wylie se ocitne uvězněná v domě, pronásledovaná tajemstvími zakletými do zdí domu i tajemstvími své vlastní minulosti. A pak venku na sněhu těsně přede dveřmi objeví malé dítě. Poté, co je přinese dovnitř do tepla a bezpečí, začne pátrat po odpovědích. Ale velice brzy je jasné, že dům není tak izolovaný, jak se původně zdálo, a někdo je ochotný udělat cokoli, aby je našel... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Overnight Guest , 2022

Christie2020
04.04.2024 4 z 5

Určitě stojí za přečtení Tři linie příběhu, které se postupně propojí. I když jsem tušila, jak to je, vraha jsem neodhalila.

beruska
20.03.2024 3 z 5

Příběh plný násilí.... Nepochopila jsem, proč ke všemu došlo...
Za mne 3* ...

Hvězdinka
19.03.2024 3 z 5

Zajímavě propletená minulost s přítomností a ještě s jednou rovinou, kdy se vše v závěru spojí. Příběh byl poměrně depresivní, krutý.

Emma27
14.03.2024 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila za mě masakr.Napínává nešlo se odtrhnout.

Leena
23.02.2024 3 z 5

Předchozí knihy autorky mne bavily více, tohle bylo celkem hodně předvídatelné.
Nadšení se nekonalo, spíše zklamání.

Jiparis
14.02.2024 5 z 5

Příběh, který má dvě linie se pomalu rozbíhá. V obou hraje hlavní úlohu násilí a jeho důsledky pro ty, kdo ho zažili. Nakonec se překvapivě spojí .

Tina.orl
11.02.2024 3 z 5

"Noční host" je kniha, kterou přečtete poměrně rychle.
Krátké kapitoly. Tři dějové linky (nejprve jsem nechápala k čemu nám jsou) - jedna z minulosti, dvě ze současnosti, které se nakonec pospojují, doplní a protnou. A nakonec i nějaké to napětí.

Sice se mi četlo lehce a svižně, ale nějak jsem nebyla příliš ohromená a ani napjatá, jak bych u takové knihy chtěla být. Děj se zprvu hrozně vleče a přechod mezi dějovými linkami příliš nedává smysl. Místy jsem se zarazila a přemýšlela, zda to vůbec dává smysl. Což už za mě není moc dobré, že mi kniha vůbec "umožní" přestat číst a zaobírat se takovou otázkou.
Dějová linka z minulosti nás seznamuje se zločinem, který se stal před 20 lety. Současné nám zase vypráví o spisovatelce, která se snaží dopsat knihu a také o matce s dcerou, které jsou... no, přečtěte si to.

Závěr knihy na mě udělal dojem. Takový konec jsem opravdu nečekala. Je to taková jednohubka, která neurazí.

Jaymay
10.02.2024 5 z 5

Jsem opravdu ráda, že kniha předčila má očekávání. Tohle byla za mě pecka. Líbí se mi, že autorka příliš nerozebírala osobnosti postav, ale spíše knihu předkládala jako vyprávění třech různých příběhů, které do sebe v závěru perfektně zapadly. A musím říct, že čím více se blížilo rozuzlení, tím více to bylo psycho. Po nějaké 30.kapitole se začne kniha pořádně rozjíždět a já se nemohla od knihy odtrhnout V podstatě nemám co vytknout, snad jen že jsem úplně nepostřehla důvod, proč pachatel spáchal to, co spáchal. Strhující a děsivý příběh.

Gracinka
09.02.2024 4 z 5

Bylo to docela fajn, i když začátek byl takový bez napětí. Konec byl podstatně lepší. Bohužel mi bylo už od počátku jasné, kdo je kdo a od poloviny knížky jsem si byla jistá i vrahem.

RaCech
05.02.2024 5 z 5

Napínavé, čtivé, chytilo (a nepustilo) od samého začátku. A skvělé rozuzlení příběhů. Už jdu shánět další knihy od autorky...

Domisek1
18.01.2024

Jak už je zde napsáno.. ,,napínavé,děsivé a čtivé za mě skvělá kniha.. Doufám že další bude taky taková.

astra3
07.01.2024 5 z 5

Napínavé, čtivé. Děsivý příběh.

WaN635
05.01.2024 5 z 5

Musím jít s proudem a přidat se ke čtenářům, kteří nemohli knihu odložit. Jakmile se totiž člověk začte, tam ho příběh polapí do svých spárů a nepustí.
3 příběhy a společný konec.
Kniha má všechno, co mám ráda u thrilleru - napětí, čtivost, překvapení, dobře popsané reálie, nečekaného pachatele a zajímavé vypravěče příběhu.
Doporučuji :)

evin84
19.12.2023 5 z 5

No paani tak to byla jízda. 3 příběhy které na konci do sebe zapadnou. Kniha plná napětí...těžko se mi odkladala. Naprosto splnila svůj účel. Doporučuji

Terka1975
17.12.2023 5 z 5

Než se rozplete napínavý příběh, kdo je noční host, tak se kniha těžko odkládá. Je zde dostatek napětí a až do konce musíte rozplétat postupně nitky příběhu. I když postupně se odhalují postavy, tak až do konce vás to bude bavit.

klarence
13.12.2023 4 z 5

Na začátku jsem se docela ztrácela ve třech příbězích, ale pak se to docela rozjelo a musím říct, že zbytek knihy jsem doslova zhltla .. super

zuzi1162
27.11.2023 5 z 5

To zas byla jizda. Prvni knihu od nji jsem cetla v anglictine a od te doby si hlidam vsechno co vyjde u nas a pokazde je to super.

zazvorka
25.11.2023 4 z 5

Napínavý rozjezd, nemohla jsem se odtrhnout. Příběh se poté zajímavě rozvíjel, ani mi nevadilo střídání času a prostředí, což mi obvykle nesedí. Rozuzlení zápletky mě zklamalo - nikoliv podstatou, ale nepříliš věrohodným podáním. Nepotěšilo mě ani, kdo definitivně zneškodnil pachatele. Samozřejmě, je to autorčin příběh, nicméně nebylo to takto nutné pojmout, s padouchem se mohla vypořádat jiná osoba. A také - jak už níže zmiňuje JustWomen - okno tam bylo pořád, což znamená, pokud dobře počítám, více než 20 let! Ale budiž, solidní thriller.

PetraDD
21.11.2023 3 z 5

Musim rict, ze jsem se na zacatku dost ztracela ve 3 pribezich. Postupne se to zacalo propletat a davat smysl. Anotace o poctu obeti bohuzel dost prozrazuje. Nechapu

miloslav5679
17.11.2023 2 z 5

(SPOILER) Nestotožním sa s ostatnými. Jednak mi začínajú vadiť knihy z minulosti, väčšina nových kníh rieši staré prípady. Teraz sa už nevraždí, alebo pred z7 10,20 rokmi bili sprostejší a teraz to múdri vyriešia? To je jedna * dolu. Poďme ďalej : 60 percent knihy čítate 2 časovo odlišné príbehy, kde sa ako tak dá uhádnuť rozptyl času. K tomu je prplácnutý třetí, časovo neurceny príbeh. A to si žije svojim životom viac ako 60 percent, knihy, žiaden súvis, nic spoločné, proste opis troch príbehov. Keď sa už už približujú, tak ešte nie.. A potom to začne.. Oči čítajú rýchlejšie ako rozum dokáže pochopiť čo sa tam deje a keď som si to tak v duchu premietol, tak mi to pripomenulo bitky z filmov o Šimonovi a Matúšovi.. Každý proti každému, každý tým, co mal po ruke a bolo jedno do koho.. Krstné mena sa prelinalili s druhými menami, medzitým nejaké zmenené.. Jednoducho číri chaos. Tři příběhy, ktoré sice malí súvislosť, ale akou hlupou náhodou sa takto preplietli uhádol akurát autor. V hlave zostane len chabá spomienka a na knihu si určite po týždni, dvoch ani nespomeniem. Tak na dve *

2020  81%Dívka na kolejích
2021  81%Mé lži