Sestry z Titaniku

Jedna cesta jim navždy změnila život Palubní lístek na Titanic se pro nemajetné irské sestry stane životní šancí. Nora bude vychovatelkou v zámožné rodině a Delia přijme místo posluhovačky. Po osudném lodním neštěstí se však Delia ocitne osamocená v New Yorku a souhrou nedorozumění se stane tím, kým měla být její sestra – guvernantkou. Čím více se Delia sbližuje se svou malou svěřenkyní a jejím ovdovělým otcem, tím více se nedokáže odpoutat od lži o své identitě. Může opravdu žít život své sestry? Sestry Nora a Delia jsou tak rozdílné, jako by ani nebyly stejné krve. Něco je však přece spojuje, obě cítí touhu po nezávislosti a dobrodružství. Když jednoho dne drží v rukou palubní lístek na Titanik, je to pro ně nečekaná šance, jak uniknout z neutěšeného života na irské farmě a pokusit se o nový začátek v Americe. Privilegovaná Nora se má stát vychovatelkou v bohaté rodině, zatímco Delia se musí spokojit s místem posluhovačky. Po osudném lodním neštěstí se však Delia ocitne osamocená v New Yorku a souhrou nedorozumění se stane tím, kým měla být její sestra – guvernantkou. Čím více se Delia sbližuje se svou malou svěřenkyní a jejím ovdovělým otcem, tím více se nedokáže odpoutat od lži o své identitě. Je vůbec možné si vypůjčit něčí osud?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469535/big_sestry-z-titaniku-1a9-469535.jpg 3.956

Vydáno: , Motto

The Titanic Sisters: A Riveting Story of Strength and Family, 2019

Kniha Sestry z Titaniku

marie3541
28.12.2021

Od téhle knihy jsem zpočátku nic moc neočekávala. Potřebovala jsem do výzvy knihu vydanou v tomto roce, takže jsem v knihovně sáhla po první, která měla rok vydání 2021. Ale vůbec nelituji. Knihu jsem přečetla velice rychle, krásně a lehce se četla. Když se Nora na začátku utopila, říkala jsem si, to už bude asi nuda a proč se to jmenuje Sestry z Titaniku. Posléze se však ukázalo, že se zachránila a příběh se dál odvíjel......A kupodivu mne překvapil i konec příběhu, očekávala bych úplně něco jiného....

LenaBR
01.12.2021

Dvě sestry, jedna cesta, která životy obou rozdělí. Kniha Vás nutí přirozeně fandit "hodné" sestře a druhou zatracovat, nicméně příběh ukazuje i to, že člověk se skutečně dokáže změnit. Na druhou stranu pokud vezmeme v úvahu matku sester, někdo se nezmění nikdy. Jedná se o čtivý romantický příběh, hrdinky musí překonat mnoho životních překážek a vzít tzv. štěstí do vlastních rukou. A dokážou si najít cestu i samy k sobě. Při čtení jsem se bavila, toužila jsem po širším rozepsání romantické linky, čehož jsem se bohužel nedočkala. I tak velice milá kniha na dlouhé večery.

josska
18.11.2021

Moc pěkná obálka ale obsah taky,,čtivé,pěkně napsané,příběh dvou sester,Titanic a pak jejich cesta životem,,moc se mě to libilo,odsýpalo to,,,,

zuzana2599
31.10.2021

Po nahlédnutí do komentářů jsem od Sester z Titaniku neměla velké očekávání. Trošku jsem i váhala zda číst nebo nečíst... A udělala jsem dobře, že jsem román četla. Líbil se mi ! Kouzlo tohoto příběhu spočívá ve vysoké čtivosti, příběh se skutečně velmi dobře a lehce čte a já jsem si u něho výborně odpočinula. Je nenáročný, ale ne naivní, hezký, sedl mi.
Nora a Delia, dvě irské sestry, které hledají nový život v Americe. Možná trošku pohádka pro dospělé, ale jejich cesta a osud určitě pohádkový není. Přečtěte si, přátelé !!

AlcaLou
15.10.2021

(+ SPOILER) Kniha se mi strašně dobře četla a celkově mne velmi bavila. Těšila jsem se na každou chvíli, kdy zas budu číst. I když bylo od začátku jasné, jakým směrem se kniha asi bude ubírat, plno věcí mne překvapilo, třeba to, že nakonec se vlastně v New Yorku kniha neodehrávala.
Tak trochu nechápu zklamané recenze, že v knize bylo málo z Titaniku, protože kdo četl anotaci, musel vědět, že hlavní zápletka se bude odehrávat jinde.

Dala bych plný počet hvězd, ale jednu dávám dolu za to, že autorka bohužel tak strašne nevhodně načasovala intimní chvíli Delie a Aidana. Vážně byste měli pomyšlení na sex ve chvíli, kdy už 3 dny hledáte ztracenou dceru? To načasování mě vážně zamrzelo.

ydnac
28.09.2021

ODPOČINKOVÁ KNIHA :-)
Delia trávila v rodném domě většinu času s hodným a tichým otcem, matka ji neměla ráda.
Na straně druhé Noru zahrnovala péčí, ale vychovala z ní namyšlenou a povýšenou holku.
Cesta přes oceán do nového života změnila osud jim oběma.
Potopení Titaniku je postavilo před nečekané zvraty.
Našly dobrodružství, lásku, nové přátele, ale i zklamání.
Změnily se jim povahy i chování :-)
Děj byl trošku předvídatelný, ale někdy vůbec nevadí, když víte, že všechno dobře dopadne :-)
Kniha se mi líbila, je to nenáročné čtivo u kterého jsem si odpočinula :-)

Szilvia1
06.09.2021

Knížka byla o sestrách,které chtěli odejít z domova ale každá z jiného duvodu.Jedna chtěla bohatého manžela a pohodlný život,a druhá zase chtěla být co nejdál od své matky která ji ani neměla ráda a toužila po dobrodružství,které se jí dostává hned na lodi Titaniku.Byla pěkně napsaná,ale je to klasická kniha,která končí vždy happyendem,a to už čtenář pozná,jenom když knížku otevře.

alnahu
02.09.2021

Příběh dívek-sester z Irska, které se vydají za prací -právě pověstnou zaoceánskou lodí Titanik do Ameriky .Nora se má stát guvernantkou a Delia služkou. Po ztroskotání lodi se Delia ocitne sama v New Yorku, kde ji očekávají vzdálení příbuzní. Delia touží se stát guvernantkou a tak ukradne své sestře identitu a vydává se za ní.Co ji čeká a co prožívá v rodině vdovce ,kde je guvernantkou malé Lily- se dočtete v tomto příběhu-mě kniha příliš nenadchla.