Stále nezvěstná

Annie rekapituluje při terapeutických sezeních u psychiatričky svůj pohnutý životní příběh: příběh ženy unesené neznámým mužem, měsíce uvězněné v horské chatě, znásilňované, ponižované a podrobované nejnesmyslnějším pravidlům. A vystavené i nejhorší ztrátě, která ji mohla potkat… Přesto se dokázala svému vězniteli vzepřít a utéct. Jenže návrat do normálního života není vůbec jednoduchý: Annie se snaží znovu navázat vztah se svou matkou, s kamarádkou Christinou, s přítelem Lukem. Za pomoci psychiatričky se pokouší překonat strach z venkovního světa – a za pomoci policejního vyšetřovatele Garyho vypátrat, kdo její únos zosnoval a proč. Odhalená pravda je však až nečekaně krutá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64218/big_stale-nezvestna-Mrp-64218.jpg 4.4317
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Still Missing, 2010

Kniha Stále nezvěstná

Heliandílci

No tak to bylo něco!!!
Kniha od které se nedá odtrhnout. Skvěle napsaná, že se čte sama.... Za mně stavím tuto knihu na první misto z knih co jsem doposud přečetla.
Autorka zbytečně nerozmazává nepodstatné detaily.
U čtení jsem byla napnutá jak struna a přiznám se, že jsem i ronila slzy
Nepředstavitelné šílenství s ještě šílenějším koncem.
Za mě tuhle knihu určitě doporučuji. Bylo to parádní čtení

SimonaP

Knížka mě bavila, i když byl příběh hrozný, autorka ho dokázala dobře zpracovat. Ale teda ten konec, kdo a proč, ten mi moc nesedl.

Allys

Veľmi pútavo napísaný príbeh, síce väčšia časť námetu nebola úplne originálna, niektoré kapitoly však skutočne prekvapili. V knihe nebolo miesto, kde by viazol dej. Páčilo sa mi rozprávanie príbehu s odstupom času prostredníctvom sedení u psychiatričky. Vďaka tomu síce vieme, že hlavnej hrdinke sa podarilo prežiť, avšak cesta k slobode je aj tak napínavá. Napriek ťažkým posttraumatickým stavom v mysli Annie je príbeh písaný s ľahkosťou a číta sa dobre. Zaujímavé bolo sledovať rozdiely v jej charaktere a osobnosti predtým a potom. Konanie niektorých postáv mi prišlo vysoko nepravdepodobné, ale možno vďaka tomu rozuzleniu sa z knihy stal príbeh, na ktorý nezabudnem za týždeň:-) Celkovo 90% :-)

janadibelkova
29.11.2021

Skvěle napsaný hrozivý příběh, ale vystavěný tak akorát.. musím říct, že mě mile překvapil, jen není dobré ho číst, když máte špatné dny..

anája
20.11.2021

Kniha byla napinava, četla se dobre,konec překvapil,.Doporucuji

JitkaHambi
02.11.2021

Od knihy jsem nic nečekala, o to víc jsem byla překvapená.Kniha se četla dobře, ale bylo mi u ní dost úzko teda :-( Konec jsem nečekala, pro mně velké překvapení.

Jája92
02.08.2021

Asi do poloviny knihy mě kniha až tak úplně nebrala a trvalo mi, než jsem si zvykla na popisy terapeutických sezení Annie. Avšak záhy jsem byla nesmírně zvědavá, kdo stál za únosem hlavní hrdinky a závěr knihy mě dost překvapil.
Musím ubrat na hodnocení, neboť občas mi to už přišlo až moc nakombinované, přesto kniha stojí za přečtení.

Pavlina50
07.05.2021

Výborné psycho. Od této knihy jsem nic výjimečného nečekala, o to překvapivější tak pro mě byla.
Příběh je koncipovaný jako monolog hlavní hrdiny Annie, která po neskutečně traumatizujícím zážitku absolvuje pravidelná sezení u své „cvokařky“. Samotný děj přímo v jednotlivých kapitolách tak přechází plynule a nenásilnou formou ze současnosti do její nedávné minulosti, kdy se stala obětí a teroru neznámého únosce. Celý příběh je psaný víceméně hovorovou mluvou, což mi vůbec nevadilo, naopak … vyprávění mi tak připadalo daleko reálnější a uvěřitelnější. Hodně sympaticky na mě působila i sama hlavní hrdinka. Nebyla to žádná křehká květinka, která by jen uplakaně čekala na statečného zachránce a po vysvobození se nechala okolím hýčkat a utápět v sebelítosti, byla to naopak hodně silná žena, která si i v té naprosto šílené situaci a v nejtěžších chvílích dokázala téměř vždycky zachovat aspoň určitou míru rozumu a zdravého uvažování. Vzpomínky na únos, které Annie líčí při svých terapeutických sezeních, jsou popisovány věcně, realisticky a hlavně bez prvoplánovitého sentimentu, čímž příběh nesklouzává do násilně dojímavého kýče. Kniha není moc obsáhlá, myslím, že přesně tak akorát, aby příběh nenudil, měl neustálý spád a téměř až do samotného závěru drží čtenáře pořád v napětí, protože velice dlouho zůstávají nezodpovězené hlavní otázky: kdo a proč. Pointa celého příběhu je opravdu šokující, mě osobně ale naprosto rozsekal ten úplně poslední rozhovor mezi Annie a „strůjcem únosu“. Při čtení těchto stránek jsem strašně zuřila. Stejně tak – ale s obrácenými emocemi - mě absolutně dostala poslední i věta knihy – jednoduchá, obyčejná, krátká, ale nádherně výstižná. Za mě pět hvězdiček plným právem – jedna z nejlépe zpracovaných knih v tomto žánru.