Otevřený hrob ekniha

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/big_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 4.61454

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

Play Dead, 2016

Kniha Otevřený hrob

Elapheg

Další případ s Kim Stoneovou a další výborná detektivka. Kim bude tentokrát muset řešit vraždu, kdy oběť má rozbitý obličej k nepoznání a v ústech hlínu. Když se objeví další tělo, je jasné, že se jedná o sériového vraha. Paní autorka ale dává hlavním knižním postavám zabrat. Jejich dětství je vždy posraným navrch, ale i taková bývá realita. Vraha se mi tentokrát podařilo z poloviny dobře tipnout, což mě těší, neboť to nebývá tak často. Líbí se mi taky, že zde nejsou rozřezaná lidská těla, uřezané hlavy a jednání pachatele/lky je svým způsobem pochopitelné, když se dozvíme proč. Míra brutality je velmi únosná, Kim je velmi sypmatická a na sebe tvrdá a každý případ je pro ni osobní záležitostí, kdy se snaží v mezích zákona vždy zabránit zlu, nebo nechat potrestat viníka soudním systémem. Jako vždy patří můj dík mým knižním přátelům, že mě k autorce přivedli. Děkuji vám všem. Vrah je tentokrát odhalen až na posledních stránkách, kniha nepostrádá správné napětí, zápletka je velmi dobrá. Takže dávám pět hvězd a doporučení všem detektivkářům. :-) Paní autorce děkuji za velmi dobrou detektivku. Na další díly s Kim přijde řada také. :-)

Sofós

Jsou lidé, kteří si dávné křivdy dobře pamatují. A trpělivě čekají, aby se pomstili... Opět skvěle napsaný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Sympaťačka Kim je stále lepší a i ta Tracy začíná být stravitelná :-)

Lu89

Jedna z velmi mála spisovatelek, která dokáže do každého dílu vložit takovou dávku napětí, která vás nenechá v klidu do doby, dokud neuvidíte poslední stránku s poděkováním. Chvíli se vám bude honit hlavou myšlenky typu: Co to sakra bylo? S čím přijde příště? ..až zjistíte, že držíte další díl, který hltáte stejně, jako ty předešlé.

kalache

...můžu odkázat tělo na podobný výzkum i u nás?Není nad dobrý pocit být po smrti ještě užitečný,což ...

marketa9252

Napínavé až do konce.

martina.culik

Autorka opět nezklamala - všechny díly této série jsou velmi čtivé a napínavé. Jen to, že se případ vždy týká i některého z hrdinů (vyšetřovatelů, reportérů apod.) začíná by divné.
Samotný příběh byl ale zase originální, takže doporučuji a určitě budu pokračovat v dalších případech Kim.

ElizPetrova

Další výborné pokračování mé oblíbené hlavní hrdinky detektivky Kim a jejího týmu. Líbí se mi, jak se v jednotlivých dílech styl vyšetřování případu něčím liší. Nemohu si vynachválit autorčin vypravěčský um, který mě dokáže ke knize doslova připoutat a jen číst a číst. Přečteno za jeden den a neskutečně jsem si to užívala. Závěr mě velmi překvapil.

picris

Kniha se četla velmi dobře a rychle. Tak obrovské nadšení jako ostatní sice nesdílím, ale určitě bych ji doporučila. Za mne se děj trošku vlekl, byla jsem v polovině knihy a stále žádný velký adrenalin. Ve chvíli, kdy byl vrah odhalen, což sebou neslo zajímavé překvapení jsem příběh nechtěla opustit, ale trošku mne zklamal samotný závěr, asi jsem očekávala větší vzrůšo. Každopádně slušné.