Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1851 447

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Čtvrtý díl a opět super detektivka, napínavá, má spád, přečteno na jeden zátah. Rozhodně doporučuji.

VerczaV
20.11.2021 3 z 5

Na knihu jsem neměla moc času, takže mi četba trvala déle a jak jsem se pořád napojovala, nebylo to ono. Počet hvězdiček by byl vyšší.

Jerry H
31.10.2021 5 z 5

Parádní detektivka, je tam zajímavý takový ten odtažitý vtipný černý humor Kim. Každopádně pro mě sympatický. Moc krásně se to čte. Jinak bych nechtěl vidět ty její předloktí, z těch různých příběhů musí mít ruce samou jizvu :-).

lenka.plaszova
29.10.2021 5 z 5

*SPOILER* Na začátku jsem přemýšlela jak a jestli bude případ neznámého mrtvého muže s useknutými prsty souviset s vraždami žen. V jisté chvíli už jsem začínala tušit, nicméně i tak mě celý příběh překvapil. Na posledních stránkách jsem se nemohla od knížky odtrhnout a skoro nedýchala napětím. Doufám, že další knížky od této autorky, které mám na seznamu, budou minimálně tak dobré!

hana4834
18.10.2021 5 z 5

zase super kniha pořád lepší a lepší přečteno na jeden zátah

Ishir
16.10.2021 5 z 5

To byla jízda. Posledních 100 stran jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

petraj30
14.10.2021 5 z 5

Další skvělá a bezkonkurenční jízda. Mé nadšení nezmírnil ani fakt, že jsem od začátku věděla jakou roli hrál vrah. Myslím, že to bylo jasné hned.
Možný spoiler
Ale ten samotný závěr v odhalení byla hodně silná káva. Sice mě to na chvilku napadlo, ale říkala jsem si, že by to působilo až moc arogantně, sebejistě a chladnokrevně. A zvláště, když se tam objevoval opakovaně, ale....
Další věc, které se ještě divím, je, že Kim ještě žije. Po tom všem, jakými boji prochází je to jen těžko uvěřitelné.
Ale Kim ani jejímu týmu fandit nepřestanu. Skvělé!

work
06.10.2021 5 z 5

Moje první kniha od Angely Marsons a... a konečně se mi po nějaké době zase dostalo do ruky krimi, které si na nic nehraje a které je nejen napínavé, ale hlavně velmi zábavné.
Hlavní devízou této sympatické knížky jsou postavy - každá má svůj příběh a svoje místo, každá jedna je dobře napsaná a nevadí, že některé mají jen epizodní roli. Dalším velkým plusem je civilní způsob vyprávění, který se pohybuje od začátku až do konce v příjemně volném tempu, které nezpomaluje ani nezrychluje - nejsou tam místa nudná, nejsou tam ani místa překotné akce, prostě se to skvěle čte a stránky se obracejí samy (určitě i zásluhou dobrého překladu). No a posledním velkým plusem jsou dialogy. Smysluplné, reálné a psané lehce, s vtipem. Nejsou tu superhrdinové, není tu víc násilí než je pro příběh nutné, nejsou tu žádné nepravděpodobné propletence. Angela Marsons v podstatě pracuje úsporně, ale z použitých prostředků dokáže vytěžit maximum. Když se to všechno spojí dohromady s povedeným koncem, nemůže to dopadnout jinak než na jedničku. Velká poklona autorce...

vsechnonebonic
12.09.2021 5 z 5

Souhlasím s názorem, že celá série je návyková. Angela Marsonsová je momentálně moje nejoblíbenější autorka. Už jsem sahala i po jiné knížce, že si Otevřený hrob nechám na "klidnější dobu" a stejně jsem neodolala. Velmi čtivé, krátké kapitolky mi opravdu vyhovují a napětí do samého konce. Jsem spokojená a už otevírám Zlámené kosti .

March
05.09.2021 5 z 5

Skvělé, skvělé a skvělé! Knihy mají tendenci být lepší a lepší, kam to autorka ještě posune:)?
Zápletka, skvělá, děj napínavý a to rozuzlení.....? Já to tedy nečekala....Napětí až do konce a Kim? Ta mě stále baví.

Makůvka
08.08.2021 5 z 5

Super!!! Je možné, že se mi knížky této série pořád líbí?!!! Já si snad oblíbím i reportérku Frostovou. Jsem moc zvědavá, co přinese další díl.

netopýrek1985
31.07.2021 5 z 5

Tak opět autorka nezklamala a Kim začínám mít víc a víc ráda.

boruf
23.07.2021 4 z 5

Co k tomu říct? Tato kniha patří k těm knihám, od kterých jsem se nedokázal odtrhnout, dokud jsem je celé nepřečetl. Začal jsem ráno a před večeří bylo hotovo. Finále bylo skvělé. Kim mě baví čím dál tím víc.

postrach
23.07.2021 4 z 5

Nenavatuji na sebe,ale stoli za to dokoupit.Nejlepe prvni dil precist a pokracovat.jsou dobre

dianka8897
23.07.2021

Zdravím, mám dotaz: navazují knihy na sebe ? Dostala jsem dvě a nevím zda dokoupit ty předešlé. Děkuji

Kami33
22.06.2021 5 z 5

Asi není, co nového napsat. Čtivé a napínavé.

dikobraz
28.05.2021 5 z 5

Netreba vela slov. Jednoducho skvele! A finale bolo uplne paradne!

Nunynka
27.05.2021 5 z 5

Opět skvělá Kim. U knih od této autorky nemám čas ani přemýšlet kdo je vrah. Prostě čtu a čtu a najednou je konec. Moc mě knihy s tímto týmem vyšetřovatelů baví.

Jessybelle
15.05.2021 5 z 5

Je to už nějaký pátek, co jsem četla knížku od této autorky. A to byla chyba, protože je opravdu skvělá. Kniha je čtivá sama o sobě, což navíc ještě podporují vcelku krátké kapitoly, děj ubíhá, námět je výborný, Kim je mi stále sympatičtější, líbí se mi i slovní přestřelky s Bryantem.
Za nějaký čas si přečtu další díl a už se na to těším...

Toledo
28.03.2021 5 z 5

Nevím, co k této sérii ještě dodat, každý díl je prostě super a tento nebyl výjimka. Opět nečekaný zločinec a skvělý závěr. Doporučuji.