Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1851 447

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

Korba2468
02.11.2020 4 z 5

Opět skvělá kniha, doporučuji

ckamusa
26.10.2020 5 z 5

Opět skvělé dílo, skvělý příběh, napětí od začátku až do konce. 2 případy, změna názoru i výzkumné centrum zaměřené na zkoumání mrtvol, to vše tato kniha nabízí. Líbí se mi dopodrobna vykreslené psychologické rysy jednotlivých vrahů a jejich pohnutky k páchání trestných činů. S každou knihou nový zdařile popsány případ. Už se těším na další knihu.

Blondebookdevil
20.10.2020 5 z 5

Je těžké napsat pár slov k příběhu, o němž už předem tušíte, že bude dobrý, protože víte, že je v něm Kim Stoneová a to vám stačí. Humor, ironie, sarkasmus - to přesně zbožňuju na stylu psaní autorky.
Opět dokázala na pochopitelné rovině vystavit dva zamotané případy a pak nám je překvapivě rozlousknout. Tentokrát se vyšetřuje na zvláštním utajeném místě, kde jsou zkoumána mrtvá těla. Ale co když ke vzorkům přibyde neplánovaná mrtvola?...
Můj tip na vraha zde byl špatný, což samozřejmě neznamená, že na něj nešlo přijít nebo si to nějak odvodit. Spokojeně píšu 5 hvězd a také mě těší představa řady knih, co mě s Kim ještě čekají.

Bundis
18.10.2020 5 z 5

Abych se u detektivky zasmál, tak to se mi ještě nestalo. Hezky napsané, těžko se s čtením přestává a vtipná Kim Stone je "třešínka na dortu". Moc pěkné, doporučuji.

irena.kytka
07.10.2020 5 z 5

Drsný příběh.

vera4669
07.10.2020 5 z 5

Každá kniha je lepší a lepší, když to teď srovnám s prvním dílem. Kim mě baví, kniha se čte úplně sama a konec jsem teď odhadla z půlky a rozhodně se těším na další pokračování :)

Eduarda
01.10.2020 3 z 5

Celá série je vlastně průměr (upřímně, popište zápletku knihy za týden), že by ve mně zůstal nějaký dlouhodobý pocit, to fakt ne... Ale postava Kim mě baví a čtivost celé série jí posunuje v rámci žánru k tomu lepšímu. Takže po další oddychovce rozhodně sáhnu.

EvikU.
30.09.2020 5 z 5

Kniha je čtivá, napínavá, dechberoucí. Žádná hluchá místa. Jen ty konce začínají být všechny stejný. Ona sama s vrahem, má smrt na jazyku, není ozbrojená. Ale já ji to prominu. Protože jinak je kniha fantasticky promyšlená. Na konci se vše krásně spojí.

Dokázala bych si i představit osobní život Kim. Líbí se mi i její vzpomínky na Keitha a Eriku. Přála bych si, aby měla svůj život nebo i Bryant, Stacey a Dawson. Byli by ty knihy ještě víc lidštější. Ale jinak doporučuji!

jana1941
22.09.2020 5 z 5

Tohle mě opět bavilo. I když zatím všechny autorčiny knihy, které jsem četla, byly tak trochu stejné, přesto je každá kniha originální a plná zvratů a mě to baví. Jdu na další ...

LeHor
21.09.2020 3 z 5

Dočteno, uf. Zatím pro mne nejhorší díl. Vůbec jsem se tím nemohla "prokousat".
3* jen proto, že je to od oblíbené autorky.

Bláža9
11.09.2020 4 z 5

Špatné to určitě nebylo, ale za mě zatím nejslabší knížka ze série...

astroweb
10.09.2020 3 z 5

Tentokrát mi dalo práci se začíst, povedlo se až v poslední třetině, kdy jsem pochopil smysl hlavní zápletky, a to opravdu velice originální.

TeaPeter
10.09.2020 5 z 5

Výborná detektivka. A mohla by být ještě lepší, pokud by se téměř na každé stránce nezdůrazňovalo misantropství (nebo co to je) hlavní hrdinky.

onyx84
08.09.2020 5 z 5

Vše je řečeno v komentářích níže,takže...to byla zase pecka!...místy možná moc zamotaný,ale jako celek skvělý...no a Kim?šel bych s ní na kafe :)

Zaboracka
27.08.2020 5 z 5

Opět velice zdařilá detektivka v hlavní roli s Kim Stoenovou. Nejen děj je zasazen na velmi netradiční místo (výzkumné zařízení, které studuje rozklad mrtvol), ale i hlavní postavy mají "netradiční" minulost.

Česneksmedem
17.08.2020 5 z 5

Další příjemně příšerný příběh, který rozhodně nenudí. Je to docela vzorová ukázka toho, že když se s lidmi zachází jako s dobytkem, často se pak podle toho chovají.

Laura99
13.08.2020 5 z 5

Tato kniha mě bavila nejvíc ...

Mišák240
12.08.2020 5 z 5

Jako vždy pěkný, napínavý příběh od začátku do konce. Stále nepřístupná, ale sympatická hlavní hrdinka Kim nás nechá zase o kousek víc nahlédnout do svého soukromí. Těším se na další díl.

veruptackova
08.08.2020 3 z 5

3,5*
Tenhle případ mě nevtáhl jako předchozí. Možná kvůli prostředí, kde se odehrává. Možná kvůli důvodu, proč vrah vraždil. Možná protože mou pozornost odvádět více než jeden případ. Další si ale rozhodně přečtu.

Mrňous1
04.08.2020 5 z 5

Tak opět skvělé počtení, tuhle sérii opravdu hltám, je to "mňamkaˇ":-) Líbí se mi, že postava Kim se vyvíjí a otvírá, všichni členové týmu jsou zajímaví a případy mají hloubku, nic není černobílé. Doufám, že si autorka udrží kvalitu, musí to být velmi těžké, ale zatím se ji to daří skvěle.