Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1851 447

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

putpuda
29.07.2020 5 z 5

Konečně jsem se propracovala k jednomu z vánočních dárků :D
Nojo, tahle série je skvělá, čtivá a napínavá. A taky mě hóódně zajímá Kimin soukromý život ;)
Už se třesu na Pokrevní pouta;)

Hope80
26.07.2020 5 z 5

Další díl od Angely Marsons naprostá bomba. Napínavé od začátku do konce. Super kniha.

danica6371
20.07.2020 4 z 5

Opět skvělý děj, který odsýpá, nenudí a nemá hluchá místa :-)

kacaaba
17.07.2020 5 z 5

Další čtivé pokračování této série. Líbí se mi, jak se Kim otevírá, doufám, že se v dalších dílech o ní dozvím víc. Co se týče příběhu, nepínavé a dost děsité. Thriller jak má být, ale dobro vždy vyhraje :D pro mě úžasný.

MarkétaI.
12.07.2020 5 z 5

Příběhy Kim mě (zatím) hodně baví. Ono je to taková oddechová detektivka.
Otevřený hrob je opět díl, který se opravdu dobře a rychle čte.
V tomto díle jsem celkem rychle uhodila, kdo a proč zatím bude. Teda aspoň částečně. To jeho "tajemství" jsem později vytušila a to se mi pak jen potvrdilo.
Rozhodně se těším na další knihy.

regiiiii
12.07.2020 5 z 5

Abych rekla pravdu, pro me zatim nejslabsi dil. Tak nejak uz jsem vse prokoukla driv nez v pulce. Nevim, mozna to byl umysl aby nam autorka dala moznost stat se taky detektivem. Pribeh byl skveli a fakt se mi libi jak resi nekolik pripadu najednou. Ne jen v teto knize. Cte se to skvele jen me zklamalo ze jsem to vlastne vyresila driv nez Kim. A ,,opet” jdou na vraha a vedi ze tam bude a opet nemeli zadnou zbran a vysilacku preda civilistovy. Nechapu. Anglicka policie proste nejspis nenosi zbrane a vysilacku davaji kde komu.

Aghatte
08.07.2020 2 z 5

Amatérské a nudné.

raty
03.07.2020 5 z 5

Takto má podle mě vypadat skvělá detektivka. Příběh má hlavu a patu, žádná hluchá místa. Zdánlivé odbočky se na konci pěkně vysvětlí. Atraktivní prostředí zvláštního výzkumného ústavu (nedovedu si představit práci na takovém místě). Hrozně mě baví Kim i její kolegové. Těším se na další díl.

veronika3141
30.06.2020 5 z 5

Tyhle knihy od Angely miluju ,zase napínavý příběh az do konce s překvapivým výsledkem :)

mirinda973
26.06.2020 5 z 5

Ani čtvrtý díl nezklamal. Líbí se mi spojení detektivního případu a odhalování soukromí Kim. Čtivé, napínavé a na konci překvapivé rozuzlení. Skvělá série

Gravedigger
18.06.2020 4 z 5

Oproti předchozímu dílu trošku zklamání, ale ten byl top a to se těžko překonává :D a chápu, že ze strany spisovatele asi není žádná sranda pořád vymýšlet dobré příběhy, aby byly pokaždé o něčem jiném. Ale pořád se to čte samo a člověk prostě musí vědět, co bude dál, takže rozhodně doporučuju.

ziiza
12.06.2020 5 z 5

Hltám jeden díl za druhým a zatím je to stále zajímavé.

Murasaki
11.06.2020 5 z 5

Můj čtvrtý díl od Angely a sakra, já tu sérii zbožňuji čím dál víc!
V tomto díle se dozvídáme o minulosti reportérky Tracy Frostové. Ano, je to dotěrná reportérka, která mi dost lezla na nervy, ale do konce knihy jsem k ní začala pociťovat sympatie.
Uprostřed knihy, jsem si vytvořila teorii o vrahovi, která se mi potvrdila, z čehož jsem měla radost, to se mi nestává normalne. ???? Každopádně konec přinesl nečekaný zvrat a já dočítala knihu s pusou dokořán. Opravdu, každé trauma z dětství se odráží na osobnosti člověka v dospělosti. Tady to bylo opravdu neskutečné, kam až to zašlo.
Musím vyzdvihnout autorčiny detailní popisy, díky nimž jsem si vše dokázala živě představit (fuj). Angela mě ve svých knihách naučila podezřívat úplně každého.
I když na první pohled působí Kim chladně a odměřeně, srdce má na správném místě. Neprožila zrovna idylické dětství. Fascinuje mě, jak Kim dokáže i že sebemenší maličkosti vyvodit stopu, která jim pomůže posunout se vpřed v případu. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že je to naprostá prkotina, Kim neponechá nic náhodě.

PéEm
11.06.2020 3 z 5

Za mě povedená série. A ani mi nakonec nevadí, že je Kim taková supermankaa navíc všechno vyřeší ve zlomku vteřiny, přesně akorát včas.

Lucai
04.06.2020 5 z 5

Opäť super príbeh plný napätia...Kim mam stále radšej a dufam, že Daniele Bate sa ešte objaví v jej živote..... a aj na Frostovu sa človek zrazu pozerá inak ????

ZimníLidé
01.06.2020 5 z 5

Angela je stejně číslo co :D Tichá modlitba zatím u mě vyhrává na plné čáře, ale tohle bylo taky hodně dobrý :)) I tu Frostovou začal mít člověk rád.

oleg
31.05.2020 5 z 5

Opět pěkná detektivka,hezky se čte a že je Kim svéráz,o to je to zajímavější.....

Anet2106
26.05.2020 4 z 5

Napínavý děj a super konec. Líbí se mi jak se každou knihou otevírá i příběh samotné detektivky, který je sám o sobě jedinečný. K tomu zajímavá zápletka a nečekaný motiv/vrah.

monci6485
26.05.2020 4 z 5

Číst knihu hned po Carterovi byla chyba. :-D Je to rozhodně slabší díl. Ale protože mám tuhle sérii ráda, nebudu moc kritická.
Super tým, který žije jen z kávy a skoro nespí. K tomu tu máme spoustu náhod, pár lidí, co si pamatují minulost, dokonce i jména. Neustálé porušování nařízení (aspoň za ten článek to mohla schytat). Kim má prostě štěstí, no.

Valeyman
19.05.2020 1 z 5

Angela si mě bohužel nezískala ani další knihou. Prostředí farmy mrtvol je zajímavé, ale tím asi superlativa budou končit. Nevím, jestli jsem proti autorce zaujatej ( doufám, že ne, protože třeba první díl se mi líbil a hodnotil jsem ho kladně a je vlastně důvodem proč v sérii pokračuji ) , ale bylo to hodně strohé, všední a nelogické. Napínavých a akčních bylo snad jen cca posledních 20 stran jinak to byl road trip Kim a Bryanta, kterej narušoval telefonát, že " na farmě mrtvol " našli další tělo. Celé to bylo proložené tisíckrát informací, že celej tým opět obětoval osobní život kvůli případu a pije hodně kafe. Kim byla na každýho nepříjemná, odsekávala a ani tentokrát ani jednou neuposlechla rozkaz svého šéfa.
SPOILER !
------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
Teď SPOILER a zajímá mě, zda někdo z vás, kdo už má přečtené si pokládal stejné otázky :
- proč vrah nechal Isobel ( Mandy ) naživu ? Jestli se pletu nebylo vysvětleno, zda ho někdo vyrušil nebo zda opravdu oběť patřila do oné třídy
- proč vrah některé oběti ( Louise ) pohřbil pečlivě a jiné jenom tak pohodil ( Jemima ) ?
- nedává absolutně smysl tam nechávat Jemimu jen tak pohozenou, pokud by jí pohřbil, tak má další volné pole působnosti dokončit co chtěl ne ? Zvlášť, když měl v areálu komplice. Tohle bije do očí
- Policie ví, že jsou vraždy inspirovány jedním incidentem ze školy, ale nezjistí si ihned identitu všech dětí co tehdy chodili do třídy, ale shánějí pomocnou kuchařku ?? Vážně ??
Pokud měli Jemimu, Lousie, Tracy, tak je přece jednodušší si najít ve škole v archivu jména všech dětí ne ?
- Inspektorka očekává příjezd vraha, ale jde na odlehlé místo neozbrojená v doprovodu jedné civilistky a pak doufám, že jako zbraň bude moci použít baterku ?? To je jako kdyby armádní odstřelovač jel na akci a na místě zjistil, že nemá pušku a doufal by, že bude moci místo toho házet po terči klacek.
KONEC SPOILERU
------------------------------------------------------------------------------------
Musím bohužel navázat na negativní hodnocení knihy Tichá modlitba, knížka mě zklamala. Nicméně za čas si asi neodpustím pokračování a budu doufat, že série bude gradovat.