Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1860 1860

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

Valeyman
19.05.2020 1 z 5

Angela si mě bohužel nezískala ani další knihou. Prostředí farmy mrtvol je zajímavé, ale tím asi superlativa budou končit. Nevím, jestli jsem proti autorce zaujatej ( doufám, že ne, protože třeba první díl se mi líbil a hodnotil jsem ho kladně a je vlastně důvodem proč v sérii pokračuji ) , ale bylo to hodně strohé, všední a nelogické. Napínavých a akčních bylo snad jen cca posledních 20 stran jinak to byl road trip Kim a Bryanta, kterej narušoval telefonát, že " na farmě mrtvol " našli další tělo. Celé to bylo proložené tisíckrát informací, že celej tým opět obětoval osobní život kvůli případu a pije hodně kafe. Kim byla na každýho nepříjemná, odsekávala a ani tentokrát ani jednou neuposlechla rozkaz svého šéfa.
SPOILER !
------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
Teď SPOILER a zajímá mě, zda někdo z vás, kdo už má přečtené si pokládal stejné otázky :
- proč vrah nechal Isobel ( Mandy ) naživu ? Jestli se pletu nebylo vysvětleno, zda ho někdo vyrušil nebo zda opravdu oběť patřila do oné třídy
- proč vrah některé oběti ( Louise ) pohřbil pečlivě a jiné jenom tak pohodil ( Jemima ) ?
- nedává absolutně smysl tam nechávat Jemimu jen tak pohozenou, pokud by jí pohřbil, tak má další volné pole působnosti dokončit co chtěl ne ? Zvlášť, když měl v areálu komplice. Tohle bije do očí
- Policie ví, že jsou vraždy inspirovány jedním incidentem ze školy, ale nezjistí si ihned identitu všech dětí co tehdy chodili do třídy, ale shánějí pomocnou kuchařku ?? Vážně ??
Pokud měli Jemimu, Lousie, Tracy, tak je přece jednodušší si najít ve škole v archivu jména všech dětí ne ?
- Inspektorka očekává příjezd vraha, ale jde na odlehlé místo neozbrojená v doprovodu jedné civilistky a pak doufám, že jako zbraň bude moci použít baterku ?? To je jako kdyby armádní odstřelovač jel na akci a na místě zjistil, že nemá pušku a doufal by, že bude moci místo toho házet po terči klacek.
KONEC SPOILERU
------------------------------------------------------------------------------------
Musím bohužel navázat na negativní hodnocení knihy Tichá modlitba, knížka mě zklamala. Nicméně za čas si asi neodpustím pokračování a budu doufat, že série bude gradovat.

HŠ
17.05.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku dolu za to, jak nám autorka neustále připomínala to, jaká je inspektorka nerudná ženská, jak se neumí chovat, nezdraví, nepředstavuje se do telefonu a podobně. Jsem zvědavá, jak ji popisuje v předchozích dílech, na která se těším.

verca0794
14.05.2020 5 z 5

Další díl a opět skvělý. Tuhle sérii mám v plánu přečíst celou... Autorčin styl psaní a hlavní postavu Kim jsem si oblíbila :)

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Tak tohle je zatím nejlepší díl ze série, co jsem četla. Bylo to tak napínavé, zajímavé, bláznivé, drsné, že mě na tom mrzí jen to, že už jsem ji přečetla a budu doufat, že v brzké době narazím na detektivku, která bude podobně skvělá.

Radusek
09.05.2020 5 z 5

Opět jsem nadšená. Autorka umí vtáhnout do děje. Těším se na další díl.

Pine
02.05.2020 5 z 5

Tahle autorka fakt nemá problém vtáhnout do děje, když mě kvůli ní málem srazí tramvaj...
Máme tu oblíbenou Kim s týmem, suprovou farmu lidských těl, nezmara Frostovou a kvalitativně nechybí nic z toho, na co jsme od začátku série zvyklí. Marsons ve svém počínání rozhodně nepolevuje. To čtení je návykové a nezbývá než hned sáhnout po navazující knize.

mol378
15.04.2020 4 z 5

Tak nevím. Pro přemíru jiných zástojů jsem přerušila na pár dní četbu kolem strany 300 a nic mě nijak neponoukalo honem dočítat, jak tomu bylo u předchozích dílů. Ale špatné to není, dobrý standard. Hodně zajímavé bylo prostředí - ústav pro výzkum rozkladu mrtvol, laicky řečeno. A POZOR, SPOILER!!!: !Štěstí měl Jára Cimrman, že z něho výchova v dětství neudělala vraha, nýbrž Největšího Čecha! A taky Karla Boženy Němcové měla v podstatě kliku.!!!! KONEC SPOILERU. A cože má tahle kniha společného s výše jmenovanými! Jen čtěte - uvidíte!

hanzmb
13.04.2020 5 z 5

Ani tento čtvrtý díl neztrácí nic ze své kvality. Je to napínavé až do posledních stránek s opravdu překvapujícím řešením. Dozvíme se i další informace z mládí hlavní hrdinky. Navíc jako speciální bonbónek vztahy hmyzu a stáří mrtvol. Určitě po přečtení budete mít chuť na další díl.

efka.saf
08.04.2020 4 z 5

Čtvrtý díl vystupňovaný snad až do nadpozemských výšin. Téměř božská Kim s instinktem a schopnostmi MacGyvera, nezničitelný tým a supergeniální a krutý "padouch". Tak nějak mi přišlo, že v tomto díle autorka tlačila na pilu tak vehementně, aby všechno bylo echt, až snad trošku přeřízla. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Ale na druhou stranu, sakra dobře se to četlo!!!
Zápletka v tomto díle byla velmi zamotaná, opět sahala daleko do minulosti a kurzívou psané myšlenkové pochody hlavního "padoucha" byly opravdu výborný nápad. Líbilo se mi i zaměření na Stacey, na její život, osudy a osobnost. Ale celkově mi přišel příběh přeci jen trochu přitažený za vlasy, a těch náhod - šťastných i nešťastných - mi na dva případy přišlo bohužel trochu moc. Nic to ale nemění na tom, že se mi kniha četla velmi dobře a držela mě u svých stran přikovanou až do konce. I přes mé výhrady se podle mě jedná o příjemný a nadprůměrný thriller.

Lucaaa
06.04.2020 5 z 5

Spisovatelka opět nezklamala. Překvapivý závěr

careras.c
04.04.2020 5 z 5

tohle musíte číst....

bigben
02.04.2020 4 z 5

K tomu nemám, co říct, za mě jako vždy super....

Calibra
31.03.2020 4 z 5

Skvělá Marsonsová jako vždy. Příběh hezky, zajímavý, rychle ubíhá a dobre se čte. Jen ubiram jednu hvězdu za často se v knihách opakující se klišé - policista jde do “akce” a nemá zbraň!? ????

Ver1982
21.03.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala.

rodak
15.03.2020 4 z 5

Zrovna tento příběh bych nezařadil k nejlepším Nevím asi mě to nějak nesedlo.Ale série je to skvělá.

Abia
13.03.2020 5 z 5

Já vlastně nechápu, jak to Angela Marsons dělá. Ani tak nestojím o to, kdo je vrah, ale její knihy s Kim Stone se mi skvěle čtou a nechci se od nich odloučit. Za mě: uvěřitelné hlavní postavy a skvěle vykreslené, dobré dialogy, které mě většinou pobaví a hlavní hrdinka, která sice může být nesnesitelná, ale zároveň je lidská. Díky, těším se na další.

vladka4077
11.03.2020 5 z 5

Pěkná detektivka, svižná, příběh neztrácel tempo.

zandu
10.03.2020 5 z 5

Ty bláho... Tak to ze začátku vypadalo, že to pro mne bude zatím nejslabší díl a ono vůbec ne. Protože jsem měla celý den čas, tak jsem četla, četla a dočetla. Jako zase skvělý!!!!

lenkaabooks
05.03.2020 4 z 5

Důsledky jednání matek se svými dětmi, které formují od narození dokud jim nevylétnou z hnízda. A někdy je to brzké či násilné. Co se pak v mladém člověku děje, ta nenávist a pomstychtivost musí někudy ven. Naštěstí máme Kim a její tým a Ti alespoň na chvilku vnesou světlo do tmy, než dojde k dalšímu případu v dalším pokračování.

Dobby888
04.03.2020 5 z 5

Pro mě byl tento díl jeden z těch lepších. Tato série mne úplně pohltila sou čtivostí a napínavostí, kdy ne vždy je jasné, kdo za vším stojí. O něco slabší ačkoliv i občas překvapivý je život hlavní postavy Kim, která ne vždy jedná rozumně. Ale co jinak říct, že se i tak těším na další díly