Otevřený hrob

Otevřený hrob
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1867 1867

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

moudivlacek
08.12.2019 5 z 5

Tento příběh je o tom, jestli je správné pomstít se někomu za jeho zrůdné skutky, nebo jestli se na ně dá zapomenout, jestli to změní život, jestli je to vůbec život či to vše naopak člověka změní v boj v něco lepšího a spravedlivějšího.
Kim je zde neuvěřitelná a já ji obdivuji i její tým. Každopádně má Kim schopnost se dostat do potíží či přímo do ohrožení svého života. Ale ani tehdy nezapomíná, kým je a co si stanovila jako své životní poslání.
Milovníkům detektivního žánru doporučuji.

cedos
25.11.2019 5 z 5

Čtvrtý díl a tentokrát jsem odhalila linii příběhu a myšlenku asi v polovině knihy, ale na napětí a kvalitě knihy to nijak neubralo. Opět skvělá detektivka a proto pět hvězd. Ale musím se zmínit o dalších aspektech knihy a to je naprosto skvělý překlad Tatjany Jandourkové ... smekám před její profesionalitou a schopností přeložit knihu tak, aby jí neubrala na dynamičnosti a zápletce a dovolím si poděkovat i editorovi neboť jsem nenašla žádnou tiskovou chybu a to není poslední dobou až tak obvyklé. Takže k pěti hvězdám ještě palec nahoru.

Niu
22.11.2019 5 z 5

Tento díl se mi líbil víc než Tichá modlitba. Zdá se mi, že postavy postupně dostávají lidské rysy :o) a objevuje se, co je skryto. Zase něco víc o Kimině minulosti. Knížky hltám, protože jsou čtivé. Až je všechno vyřešeno, stejně mi ukápne slza smutkem. Kim mě děsí tím, jak se nechce do "ničeho" zaplétat, aby o to "něco" nepřišla. Nesouhlasím s ní. Ale? Děsivé je to v tom, že se v tom vidím.
Autorčin humor je k nezaplacení :o)

Mesicnililie
09.11.2019 5 z 5

Já knížky inspektorce Kim prostě zbožnuju. Je sarkastická, vtipná a nic jí nerozhodí. Její příběhy jsou zajímavé a nikdy člověk neví kdo bude ten padouch.
Čte se to samo. Za mě nejlepší.

crazyjuan
08.11.2019 5 z 5

Parádička jako vždy, skvělý námět, zápletka i rozuzlení. Jen držím pěsti, ať se nastavená laťka nesnižuje a každá další knížka je minimálně stejně dobrá.

Pajule006
06.11.2019 5 z 5

Super jako vždy ????

Kitty
01.11.2019 4 z 5

Skvělá krimi na nedělní odpoledne... aha, on je pátek, tak na páteční odpoledne a pár večerů k tomu :)
Myslím, že se mi příběh nevryje navždy po paměti, ale příjemně zabavil.

HanWali
28.10.2019 4 z 5

Konec trochu prestreleny ale dobrý a napínavý

makke
23.10.2019 5 z 5

Tato série začíná být návyková. Jen jsem dočetla jednu knihu, už mám nutkání pustit se do další.

Lavender756
13.10.2019 4 z 5

Opět kvalitní příběh, pro mě s překvapivým rozuzlením a motivem. Konec už mírně nad linii toho, aby to nepůsobilo příliš nedůvěřivě...ale i tak, skvělé čtení!

iLuciferie
11.10.2019 4 z 5

Celá série mi zatím přijde velmi povedená. Oceňuji, že jsou díly různorodé a děj je příjemným poměrem rozdělen mezi případy a osudy hlavních hrdinů.

Bulldog
11.10.2019 5 z 5

Kdo tuhle autorku zná a čte ji, tak ví co od ní čekat a jako vždy nebude zklamaný..

Lucík1316
01.10.2019

Každou další knihou se autorka zlepšuje. Kniha je čtivá, zaujme a příběh dopadl nečekaně. Byla to radost číst.

m.valova
25.09.2019 5 z 5

Opět skvělá..čím dál lepší,líbí se mi výboj postav a i když bych nechtěla absolvovat to co ony,už se těším na další jejich případy..hlavně na Kim a Tracy.

TaLu
17.09.2019 5 z 5

Série má pro mě stoupající kvalitu. Příběh je svěže strhující, bez hluchých míst. Hlavní vyšetřovatelka se nám čtenářům před očima proměňuje a odkrývá další a další vrstvy své osobnosti, mnohdy překvapivě soucitné a plné lidskosti. Určitě ji prospělo, že má doma psa :o)
Její přítel a parťák svou trpělivostí a respektem prolamuje bariéry, jež kolem sebe vystavěla již kdysi v tragickém dětství.
Tentokráte se při vyšetřování záhadného případu série vražd ocitáme na opravdu nevšedním místě činu. Celý tým pracuje s obrovským nasazením, aby byl zachráněna další unesená oběť - je to osobní - i čtenář se s touto postavou seznámil v předchozí knize.
Velmi dobře jsem se bavila a určitě doporučuji.

Owain
11.09.2019 4 z 5

Zase napínavé, jako vždy.

gigi77
08.09.2019 5 z 5

Opět velmi povedené čtení. Oproti předchozím dílům oceňuji nižší míru popisovaných brutálních scén. Také chladné hrdinky začínají ožívat v lidskosti. Autorčiny knihy jsou navic inteligentní, nutí k zamyšlení a vlastním úsudkům.

A co se týče téma knihy ... opět znevýhodněné děti a odrazy chování v dospělosti ...
... děti se rodí s čistým listem, který je časem popsán informacemi ... každý okolo svým chováním přispěje ... je neskutečně důležité některé špatné informace škrtat a přepisovat lepšími a ty hodně zlé gumovat ... ať uz jedinec sám nebo s pomoci někoho, komu na něm záleží ... především rodiče by měli hlídat, co se do listu života zapíše a co v něm zůstane zvýrazněno a co potlačeno.

munka
31.08.2019 5 z 5

Ďalšia skvelá detektívka. Zaujímavá zápletka a ešte zaujímavejšie miesto činu. Teším sa na ďalší príbeh.

ivana1924
26.08.2019 5 z 5

Opět jsem se nemohla odtrhnout :) Super

Podegra
22.08.2019 3 z 5

Dobře se to četlo,jen mi přišlo,že vůbec nikdo tam nebyl prostě alespoň průměrně šťastný a nese si šílená traumata.