Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Je mi to líto, ale tuto knihu odkládám nedočtenou. Po polovině knihy jsem se stale nutila číst dál, ale styl psaní mě vůbec nechytil. Vlastně mě nechytilo psaní pana Robothama, ale možná jsem si jen nepřečetla ty správné knihy.

14.08.2023

Tři Tři Valérie Perrin

Krásný román o přátelství, podobnost s knihou o Baltimorských mě navnadila, ale úplně mé očekávání nenaplnila. Nevryla se mi do srdce, neoslovila mě tímto způsobem. Začátek byl velmi slibný, ale jak se střetávala různá časová období a psaní ze strany Virginie mi přišly trochu zmatené a já se občas musela ujišťoval, která z postav vlastně vypráví. Ale celkově dojem příjemný.

08.08.2023 4 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Tahle série se mi líbí, i když první polovina knihy mi přišla hodně táhlá, druhá polovina to ovšem vynahradila. Joseph je v podezření, že stojí za vraždou mladé ženy, musí pátrat na vlastní pěst, aby našel skutečného vraha. A líbil se mi jeho psychologický rozbor, který vedl k vysvětlení motivu vraha.

30.07.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Moc hezká myšlenka, vodník, rybník, mrtvola, penize, nevěra. S tím se dá dobře pracovat, ale tohle nemělo spad a napětí, bylo to vyprávění, co se stalo v naši vsi nehledě na to, jak morbidní to bylo. Za mě průměr, slabší.

17.07.2023 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Já tedy nevím, zda se mi kniha líbila nebo nelíbila, je mnohovrstevná, s tím musím souhlasit a není to úplně jednoduché čtení, protože vyšetřovatelé pracují s informacemi, které jsou objasněny až později. Zůstalo mnoho nezodpovězených otázek. Nebylo ani tak důležité, kdo je vrah, ale vše se odkrývá během vyšetřování. Mila je sympatická vyšetřovatelka, která pátrá po nálezu 6 dívčích paží. Mnohem víc mě bavila ta obecná linka, kdy se rozdělují sérioví vrazi podle druhu a druh našeptávač je už opravdu ve vyšším levelu. Nicméně si brzy chci přečíst další díly.

14.07.2023 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Čte se moc dobře, napínavý příběh dvojčat Fern a Rose, líbilo se mi prostředí knihovny, kde pracovala Fern, Wally by sympaťák a Fernina neurodiverzita mě seznámila s tím, že někteří lidé mají problémy s tím, co zvládají bez problémů neurotypičtí lidé. Pro mě poučení i napínavý psycho.

04.07.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Příběh židovské dívky Mileny a příslušníka SS vojska Franze. Kdyby se nepotkali v Osvětimi, místu které zabijí a trestá nejen lásku, ale i soucit a milosrdenství. O tomto místě jsem přečetla už víc knih, není to příjemné čtení, ale jednou za čas neškodí z tohoto tématu něco oprášit, aby si člověk uvědomil, jaké peklo to bylo.

01.07.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi kvalitně dokončená série. Vyšetřování vražd se rozjíždí ve velkém, že jsem měla v půlce pocit, že už byly probrány všechny možnosti a co se bude dít dál. Některá rodinná tajemstvi mají zůstat neobjevena Ale ani s Laurou a Adamem se život nemazlí. Konec série píše sám život. Moc se těším na další knihu této autorky.

25.06.2023 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Kniha byla příběhem o hledání vraha mladé divky, jejíž ostatky se našly po třiceti letech. Za mě průměrně napsané. Spád je až v závěru knihy a v první polovině jsem se ztrácela v postavách, všichni byli takoví nijací, kromě Jojo, která je lezkyně a má vyhraněnější profil. Celkově ani nenadchne ani neurazí.

18.06.2023 3 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Dostala jsem tip a byla jsem napnutá jak kšandy, chtěla jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne.vše super, akorát konec bych viděla ne tak smířlivý, některé věci se ne tak lehko odpouští.

05.06.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Kniha o třech ztracených chlapcích a Laura s Adamem mají zase co řešit. Jejich osobní příběh je také velmi zajímavý. Příběh byl promyšlený a i když jsem pachatele zase odhalila, je to mnohem uvěřitelnější příběh z našich luhů a hájů než překombinovaný thriller z dalekého severu.

31.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Cácora a její pochmurný život od začátku. Moc jí přejete, aby byla šťastná, ale ona zažívá jedno trauma za druhým. Je smutné, že takových dětí určitě není málo. Je to krásně napsané, tak jak to paní Mornštajnová umí, dokáže jen tak mimochodem vás provést těmi nejhlubším emocemi, že si sáhnete až na dno. Ano, to čtení bolí, ale je velmi působivé.

27.05.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Nechala jsem se od vás navnadit a mile mě překvapilo, jak tato nesourodá kriminalistická dvojice má skvělou dynamiku, která mě bavila od A do Z. Příběh byl uvěřitelný a reálný, pořád mě udržoval v napětí. Kniha se velmi dobře čte, jediné, což se mi nestává, jsem brzy vytušila, kdo je vrah. Ale nebyla jsem rozhodně zklamaná, protože to bylo dramatické až do samého konce.

24.05.2023 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Upřímně nevím, jak hodnotit knihu, kterou jsem se protrápila od A až do Z. Kdybych něchtěla vědět, kdo zabil CC, tak ji asi nedočtu. Vzhledem k tomu, že kniha má hodně kladných hodnocení, tak ji asi hodnotit nebudu, prostě se mi nelíbila. Nejhezčí je asi obálka knihy. Dalším knihám už dávat šanci nebudu a sáhnu po něčem akčnějším.

18.05.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Biografický rozhovor stárnoucí herečky a novinářky, která má o ni vydat příběh. Už dlouho jsem nevěděla, jak bych se ke knize postavila. Tematika zakázané lásky mi vadila. Kniha se táhla a nepřesvědčila mě, že za to stojí. Co se mi naopak líbilo jsou praktiky celebrit, které vejdou do médií a práce s nimi. Obálka knihy je také velmi slibná. A jak už někdo psal, od nehody má děj spád a bavil mě, bohužel je to až závěr knihy.

05.05.2023 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Chtěla jsem poklidný detektivní příběh, tak jsem se přišla seznámit s lidmi z městečka Three Pines. Čekala jsem dle vašich hodnocení, že to nebude inspektorovi topka, ale já čtu serie rada od začátku. A musím se přiznat, že mě ti obyvatelé hodně bavili a hádat kroje vrah, je taky fajn. Jen si říkám bydlet tam, tak už zítra budu možná mrtvá. Tolik zločinů na jedno místo v tolika dílech.

22.04.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Jaroslav ve své zahradě, obyčejný člověk s pohnutými vzpomínkami a temným tajemstvím, což je jeho trnovou korunou - mučedník světa kolem něj. Nechci prozradit víc, je to psychologický příběh muže, který je tak smutný, že je vám ho chvíli líto, chvíli ne. A snažíte se pro něj mít pochopení.

13.04.2023 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Tentokrát se ke zločinu přidá přírodní katastrofa a Kate má o zábavu postaráno. Ale taky má velkou starost. Líbí se mi, jak se její osobní linka vyvíjí, i když mám pocit, že v tomto díle utíká velmi často hrobníkovi z lopaty. Není ona kočka, co má devět životů?

10.04.2023 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Žádná kniha mě od této spisovatelky nezklamala, ani tato není vyjímkou. Pouto mateřství je silné, a je jedno, kdo je pravá matka, záleží na tom, kdo dá dítěti lásku a vybuduje si s nim vztah. Dojemný závěr.

02.04.2023 5 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

To byla lahůdka! Jako vždy od této autorky. Krutá realita versus vztahy. Komu tady člověk vlastně může věřit? Příběh novinářky rozplétající záhadu tajemného milostného dopisu, kvůli kterému umírají lidé. Mně to vůbec nepřišlo jako fikce, věřím, že takové věci se zkratka dějí ve vyssich kruzích pořád.

25.03.2023 5 z 5