Myslela jsem, že tě znám

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418307/big_myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4.2214

Vydáno: , Ikar (ČR)

I Thought I Knew You, 2019

Kniha Myslela jsem, že tě znám

Surikata369

Bohužel mě tahle kniha vcelku zklamala. Myslela jsem, že bude trochu temnější, možná domyšlenější. Vlastně se tam zas tak moc neudálo. Myslím, že by mohla mít o spoustu stran míň a nic by se nestalo. Takový průměr- za mě.

ještěrka38

Velmi čtivá kniha. Mám ráda tento typ knih.

pch1976

Tak tohle byla jízda.... Napínavé od začátku až do konce. Skvěle napsané. Celou dobu jsem se zabývala myšlenkou, jak bych se zachovala já v této situaci. Přečteno na jeden zátah. Skvělá kniha.

martina2540

Velmi čtivá a zajímavá kniha, musela jsem ji rychle číst, abych věděla, jak vše dopadlo, jen mě mrzelo pár neoznačených spoilerů tady na databázi, které mi četbu trošku pokazily. Po nahlášení jednoho se přidalo upozornění na spoiler. Jinak mě překvapily tři velké gramatické chyby v textu.

juliesze

Nejdřív jsem si říkala, že se jedná o další z plytkých románů pro ženy s jednoduchým jazykem, který čtu tak njak spíš jako nový vánek a změnu v mých klasických žánrech. Ale téma bylo vybráno výborně! Autorce se podařilo vystihnout mnoho vztahů mezi přáteli, rodinou, partnery, dětmi, kde si účastníci mohli říct "Myslel/a jsem, že tě znám". V knize nechyběly paradoxy a trocha napětí. Výborně vykreslené postavy Holly a Jules. Kniha byla napínavá, lehce se četla a paradoxně jsem ji nemohla odložit, až mi přítel řííkal, že jsem skoro vypadala, že mě hodně vyrušuje, když mi něco říká.

LeKal

Až na některé zdlouhavé pasáže je to čtivé a napínavé. Nechtěla bych jako matka něco podobného zažít, ani z jedné strany.

xena2711

Jedna nevinná lež a jaké dokáže napáchat nevratné změny, nejen v dlouholetém přátelství, ale i rodinných vztazích. Zajímavá zápletka.

Givana

Příběh kamarádek jejichž přátelství prochází krizí. Známe své blízké a známe sami sebe? Příběh pohledem obou z nich nahlíží do prožívání hrdinek i ostatních postav. Zajímavý a napínavý děj.