Myslela jsem, že tě znám

Myslela jsem, že tě znám https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418307/bmid_myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4 286 111

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Thought I Knew You , 2019

Kira747
14.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Je fakt, ze jsem si konec predstavovala jinak... ale jinak se to cetlo pekne, i kdyz mi Holly nebyla sympaticka, protoze se chovala vazne pokrytecky. Chapu, ze ma svoje dite na prvnim miste ale tak snad na nej hned vystartuju, kdyz se neco takovyho dozvim??
Mimochodem, myslela jsem si, ze Saffie zneuziva jeji tata, jak vyzdvihoval jeji dokonalost anebo ji polozil ruku na stehno..ahjo, uz podeziram kazdyho.

Pavlína2019
09.12.2023 5 z 5

Opravdu hodně zajímavá kniha, řekla bych, že skoro psychologický román.
V každém případě je to velmi složitá věc popsaná podrobně z více stran a z více hledisek účastníků.
A navíc velmi napínavě, člověk se dohaduje, jak to vlastně bylo a kolikrát i buší srdce při čtení takovýchto nepříjemných situací. Asi v první třetině jsem už měla hodně intenzivní pocit, že musím vědět, jak to vlastně je.
Téma bylo pro mě dost příšerné, možná víc než všelijaké vraždy, o kterých jsem již četla.
Vzhledem k tomu, že jsem matka a navíc dětí ve stejném věku jako v knize. Rozhodně velice zajímavá kniha, která svádí k mnoha úvahám. Doporučuji.

JustWomen
05.11.2023 4 z 5

Nečekala jsem to, ale vtáhlo mě to do děje a bylo to čtivé a stále jsem nevěděla, kdo říká pravdu a kdo lže. Jen ten konec se mi nelíbil, ten oslí můstek jak spojit minulost a současnost při sledování filmu o Londýně mi přišel laciný a celé zakončení moc neuvěřitelné.

Emma27
12.10.2023 4 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho.Kniha se mi líbila.Je to napínavý,silný,mrazivý příběh.

lucisek5056
05.08.2023 odpad!

Za mně hrůza,nevím proč jsem si jí vybrala na čtení,

cleopatra11
04.08.2023 5 z 5

Nebylo to špatné...jen ke konci jsem cítila, že se do toho autorka tak trochu zamotala a musela to nějak rozřešit.
Ale k přečtení dobrý, doporučuji.

petra3242
21.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Úplně nejhorší to nebylo. Nevadilo mi, že je kniha psaná z pohledu dvou žen, ani že se střídá osoba ve vyprávění (tedy první a třetí osoba), možná to bylo díky tomu, že kniha, kterou jsem četla předtím, to měla také tak, takže jsem už byla zvyklá, ale věřím, že to čtenáře může mást.
Bližší mi byla Holly, už jen tím, že věřila synovi, ale přesto se snažila pochopit i Saffie. Kdežto Juls házela špínu na všechny kolem sebe a to mi dost vadilo.
Fakt mě baví ty otázky na konci i představa, že je čtenářská skupina, kde se to řeší... :)
Jsem ráda, že kniha dopadla, tak jak dopadla. Saula mi bylo vážně moc líto, měl to dost těžké jako outsider. A pak ještě takové nařčení od jeho kamarádky z dětství. Nevím, jestli by se mi kniha líbila více nebo méně, kdyby dopadla jinak.

Terka1975
05.06.2023 4 z 5

Dostala jsem tip a byla jsem napnutá jak kšandy, chtěla jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne.vše super, akorát konec bych viděla ne tak smířlivý, některé věci se ne tak lehko odpouští.

čef
01.03.2023 4 z 5

Zaboha jsem se nemohl začíst a vykutat z knihy nějaký příběh. Stále se plká o tom, co, kdo našel na Instagramu, jaké je dobré použít líčení, koho, kde, kdo viděl apod. Velká pozornost se věnuje různým pocitům v různých, k příběhu se bohužel nevztahujících, scénách. Nic pro mne, hodně netrpělivým jedincem, ale hlavně čtenářky budou mít jistě jiný názor.

MirkaProk
10.02.2023 5 z 5

Psychologický román o tom, co může způsobit obvinění dítěte, jak se ve vypjatých a krizových situacích ukážou i negativní stránky povah lidí, kteří brání svoji pravdu. Kde je pravda a jak pevné je přátelství a mateřská láska?
Čtivě napsáno.

LeSk
24.11.2022 5 z 5

Perfektní příběh, reálná zápletka, velmi napínavý děj. Kniha se četla jedním dechem, v jednu chvíli jsem věřila jednomu, za chvíli druhému, nakonec vše dopadlo úplně jinak, než jsem si myslela. A o tom to je ... Wau, moc pěkně napsané, pohltilo mě to. Doporučuji.

Petulka2302
16.10.2022 5 z 5

Jedna "nevinná" lež malé holky, která si neumí plně uvědomit, co může napáchat. Zničené životy dalších lidí, které už tak své místo v životě nemohou najít. Příběh matek, které vidí své děti jako dokonalá stvoření a nic jiného pro ně není. Bolest, kterou vyvolá samotná lež i pravda. Za mne silný příběh, který není nereálný, i když bych ho nikomu nepřála zažít.

Monuli36
14.09.2022 4 z 5

Napínavé od samého začátku.Myslela jsem,že vím jak to dopadne,ale závěr mě překvapil :) Určitě doporučuji :)

mrkvajda
08.08.2022 4 z 5

Nejdříve jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak zas přestat číst. Chtěla jsem co nejdřív vědět, jak vše dopadne. Děj částečně předvídatelný, ale dobře napsáno. Doporučuji

Pajic21
03.07.2022 3 z 5

Za mě velmi předvídatelný a celkem nudný děj, který by se dal zpracovat mnohem lépe. Slabší průměr.

Mona85
29.06.2022 4 z 5

Kniha napínavá s překvapivým závěrem.

Artep25
22.06.2022 4 z 5

Nejdříve mi Holly strašně lezla na nervy s tím svým přístupem. Ale postupně jsem pochopila proč je děj takto vystavěn a za mně to mělo spád, napětí a dobrou zápletku. Já jsem se nenudila a mohu doporučit.

Fleur213
27.05.2022 1 z 5

Anotace i komentáře k ní zněly slibně, ale kniha mě zklamala. Téma hutné, ale dost zdlouhavě zpracované. Bohužel jsem knihu nedočetla :(

fis.rena
24.04.2022 5 z 5

Zajímavé a velmi reálné téma,které bylo skvěle zpracováno. Ne nadarmo se říká,že v nouzi poznáš přítele a až s potížemi se ukáže charakter lidí,o kterých si myslíme,že je známe jako své boty. Zkouška letitého přátelství Jules a Holly. Zkouška důvěry k jejich dětem Saulovi a Saffie,ale i k mužům,se kterými ženy sdílí domácnost. Jak hluboce známe své děti,rodinu ale i přátele,které vpouštíme do svého života a svěřujeme se jim i s těmi nejintimnějšími problémy...?

lenkavildomcova
18.04.2022 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst. Fakt dost dobré.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Penny Hancock
anglická
2019  84%Myslela jsem, že tě znám

Kniha Myslela jsem, že tě znám je v