Myslela jsem, že tě znám

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418307/myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4.385
Vydáno, Ikar (ČR)

I Thought I Knew You, 2019

Kniha Myslela jsem, že tě znám

katulkav

Skvělý a napínavý psychologický román. Přečetla jsem ho jedním dechem a i když byla psán z pohledu dvou hlavních hrdinek, dalo se v příběhu dobře orientovat. Nektere useky byly predvidatelne,ale na napeti to neubralo. Téma mě nutilo zamyslet se nad tím,jak bych se zachovala já a jak je silene,že opravdu nikdy nikoho doopravdy neznáme...nebo spíš netušíme jak se může v nestandardní situaci zachovat...a co všechno může taková lavina spustit.

verca0794

Pěkný psychologický román. Hlavními postavami jsou dvě dlouholeté kamarádky. Tento thriller Vás donutí se zamyslet, jak byste se zachovali a komu byste věřili. Kapitoly popisují pocity a jednání dvou hlavních postav. Mně se tenhle typ knížek líbí, vtáhnou do děje a jsou napinavé. Doporučuji :)

Haha299

Výborný psychologický román o tom, jak se může i velmi pevné kamarádství otřást v základech, pokud se jedná o vaše dítě. Budete věřit jemu nebo své kamarádce?
DOPORUČUJI!!

Ajuszka

No.. Není to knížka, od které bych se nedokázala odtrhnout, naopak jsem se že začátku musela nutit do čtení. Nápad na příběh byl dobrý, jen mi to celé přišlo takové zbytečně natáhnuté a řešení celého problému bylo vlastně docela předvídatelné.

agatha2

Od prvních stránek jsem věděla, že tato kniha bude dobrá. A byla. Autorka perfektně zachytila rozpad dlouholetého přátelství našich hlavních hrdinek, jak každá bojovala za své dítě, postoj jejich partnerů k této situaci. Bylo to velmi uvěřitelně napsané, nutilo mě to zamyslet se nad tím, jak já sama bych se v dané situaci zachovala a jelikož mám syna i dceru, přemýšlela jsem nad oběma úhly pohledu.

Během okamžiku se zde dvou nejvěrnějších kamarádek stávají úhlavní rivalky, každá na své straně hřiště bojuje jako dračice za to své mládě. Kde je pravda? Kdo je viník? A je vůbec nějaký viník? Bylo to velmi dobré, nadmíru čtivé a bohužel i znepokojivě reálné.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Knihomol2108

Knížka má silné téma, a krásně a věrohodně vykresluje pocity obou hlavních hrdinek. Ovšem závěr se mi nelíbil. Mám ráda knihy s dobrým koncem, nicméně na tak závažné téma jaké je tu nastoleno to byl růžový přeslazený závěr...všichni si vše odpustí, všichni se pochopí a problém který je ústředním motivem knihy a výborně zpracovaný je v tu chvíli devalvován. Nicméně je to beletrie nikoliv literatura faktu tak to autorce promiňme. Navíc je to pouze můj názor a jiní na to mohou nahlížet jinak. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

peitho.1

Sice trochu pomalejší rozjezd, ale pak se příběh krásně rozjede a posledních asi 150 stran už jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem musela zjistit, jak to vlastně všechno bylo. Skvělý a napínavý psychologický thriller, který mohu vřele doporučit.

Mandlevest

Výborné, já tento typ knížek mám moc ráda, a i když je dobře napsaná kniha více o pocitech než o akci, zachová si pro mě i tak vysoké napětí a čtu ji jedním dechem, a to je případ této knihy. Příběh o tom, že nikoho neznáme na sto procent, ani sebe sama. Stačí se dostat do vyhrocené situace, a nic není jak bylo, skryté pravdy vyplouvají na povrch a je třeba se s nimi minimálně vyrovnat, lépe poučit se z nich. Moc příjemné knižní překvapení. Doporučuji a mým oblíbeným knihomolkám děkuji za tip.