Myslela jsem, že tě znám

Myslela jsem, že tě znám https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418307/bmid_myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4 286 111

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Thought I Knew You , 2019

Mandlevest
12.02.2020 5 z 5

Výborné, já tento typ knížek mám moc ráda, a i když je dobře napsaná kniha více o pocitech než o akci, zachová si pro mě i tak vysoké napětí a čtu ji jedním dechem, a to je případ této knihy. Příběh o tom, že nikoho neznáme na sto procent, ani sebe sama. Stačí se dostat do vyhrocené situace, a nic není jak bylo, skryté pravdy vyplouvají na povrch a je třeba se s nimi minimálně vyrovnat, lépe poučit se z nich. Moc příjemné knižní překvapení. Doporučuji a mým oblíbeným knihomolkám děkuji za tip.

MiliKry
10.02.2020 4 z 5

Začátek se pro mě příliš táhl, ale pak se to rozjelo a nemohla jsem přestat číst.

maličkán
05.02.2020 5 z 5

Tak tohle se tedy povedlo. Kniha mne chytla hned od začátku a už nepustila. Myslím, že pro většinu žen velice zajímavý psychologický román. Jak jedna lež dokáže zamávat s dlouholetým přátelstvím a vztahy mezi partnery dvou rodin. Doporučuji.

JitkaHambi
04.02.2020 1 z 5

Ne, toto ne! Pořád jsem knize chtěla dát šanci, ale i po 80 stranách tlachání o ničem, furt jen stěžování si, jsem musela přeskakovat stránky, což dělám opravdu výjimečně.Za mně jedna velká nuda a vůbec nechápu ta velká hodnocení.Za co?

Luciasek31
03.02.2020 4 z 5

Právě dočteno.
Kniha, která vás donutí přemýšlet a aplikovat si to do reálného života. Znám vlastně vůbec sebe, ostatní? Přítel je rodina, kterou si sám vybereš. Dokáže však přestat křest ohněm? Dokáže vaše dítě udělat něco krutého, když jste ho vychovali vy?
Doporučuji.

aliisalounu
30.01.2020 5 z 5

Bylo mi celou dobu jasné, jak to dopadne. Ale i tak jsem byla v napětí, jak se celý příběh rozuzlí. K tomu mi vyhovuje autorčin styl psaní, takže se mi knížka četla velice dobře. I když chvílemi mě rozčilovalo chování Holly, které mi přišlo až přehnané...

Bonbonierka
27.01.2020

Velmi pekny pribeh o kamaradstvi a o tom, ze kazda matka bojuje za sve dite, velmi ctive, napinave a k zamysleni...

ArwenAragorn
22.01.2020 4 z 5

Velmi dobře napsaný psychologický román. Reálný, emotivní, s kvalitně vykreslenými postavami a poměrně napínavý. Příběh o tom, co může způsobit jedna velká lež, jaký může mít dopad na neotřesitelné kamarádství, o tom, jak silná je mateřská láska. Obě kamarádky dělají všechno pro to, aby uchránily svoje děti, jsou při tom schopny překročit všechny myslitelné i nemyslitelné meze.
Přesto si neodpustím můj dojem, že v některých částech byla kniha zbytečně natahovaná.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Holly:
...."Uvědomila jsem si, že pro matku, která ztratí dítě, neexistuje zvláštní označení. Je to příliš bolestivá představa, než aby se dala vtělit do jednoho slova."

Katt15
16.01.2020 5 z 5

Za mě úžasná kniha. Jako máma vím, ze bych stála za svým dítětem a taková věc vážně otřese i nejsilnějším přátelstvím. Určitě doporučuji

Jajusenka
06.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od začátku se četla dobře a hned vtáhla do děje. Je skvělé, že příběh můžeme prožívat z pohledu obou kamarádek. Zvláštností knihy je, že příběh Holly je vyprávěný v první osobě a příběh Jules ve třetí osobě. Celkově se mi líbilo zpracování všech postav v knize a to jak se jejich chování změnilo ve vypjaté životní situaci. Knihu vřele doporučuji.

zdehan
22.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila moc nutila mě číst pořád dál přečteno za dva dny mužu doporučit.

alilunka
10.12.2019 3 z 5

Žádnej ohňostroj teda.

MíšaS.
30.11.2019 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Od začátku mi bylo jasné kdo lže. Nuda nuda nuda a pořád jen úvahy nad tím, jak jsou ti chlapi hrozní a ženské jsou strašné chudinky...

Ivulka432
25.11.2019 5 z 5

Mně kniha zdlouhavá nepřišla, ale naopak se mi líbila a přečteno za 24 hod. Jak taková "malá" lež může způsobit mega problémy! Za mě doporučuji.

sabca
22.11.2019 5 z 5

Kniha se četla moc pěkně. Tím, že se střídal děj v každé kapitole z pohledu Holly a Jules a vždy kapitola končila trochu napínavě, nutilo mně to číst dál a dál až jsem byla a konci. Když se vysvětlilo co za tím vším je, bylo ještě napětí co se stalo se synem Holly Saulem. Kniho doporučuji

putpuda
16.11.2019 5 z 5

Chvíli trvalo, než jsem přelouskala prvních cca 100 stran, ale rozhodně doporučuji vydržet. Potom se to čte samo!
Taky jsem si myslela, že vím jak to dopadne, ale bylo to úplně jinak ;)
Po přečtení knihy mám pocit, že to sice nebyla jedna z těch úplně nej, ale určitě stojí za přečtení.

reňa30
15.11.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale na plný počet hvězd to není.
Chvílemi zdlouhavé,nepochopitelné a v pasáži s otevřením deníku už zcela jasné ( ale asi jen pro mne,protože hlavní hrdince ani zdaleka).

ctenarkaEva
10.11.2019 5 z 5

Výborné čtení, celou dobu jsem netrpělivě čekala, jak celý příběh dopadne. Párkrát se mi stalo, že jsem chtěla nakouknout na konec knihy :-) Zajímavé bylo střídání kapitol vyprávěných oběma kamarádkami, ale jedna vyprávěla v ich-formě a druhá v er-formě.

mariva
04.11.2019 5 z 5

Na jedné straně napínavý příběh, na druhé skvěle propracovaná psychologie dvou kamarádek v kritické situaci, kdy na jedné straně stojí dlouholeté přátelství a na druhé mateřský cit k vlastnímu dítěti. Knížka se těžko odkládala, nemohla jsem se dočkat rozuzlení příběhu.

L.Helena
02.11.2019 5 z 5

Zpočátku to vůbec nevypadalo na plný počet *. Říkala jsem si, zápletka dobrá, ale nějak se to táhne. Četla jsem dál a vlastně ani nevím, jak se to přehouplo do naprosto skvěle podaného příběhu.

"Vždycky nás ten druhý dokáže překvapit. Stačí navodit jiné okolnosti, a na povrch vyplave stránka osobnosti, o níž jsme dosud nic netušili." (citace ze str. 379)

thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Penny Hancock
anglická
2019  84%Myslela jsem, že tě znám

Kniha Myslela jsem, že tě znám je v