Myslela jsem, že tě znám

Myslela jsem, že tě znám https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418307/bmid_myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4 286 111

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Thought I Knew You , 2019

Vlcice72
20.04.2020 5 z 5

Tato kniha pro mne byla velkým překvapením. Nic moc jsem od ní neočekávala a ona se mi odměnila takovou náloží napětí a emocí, že ji tak rychle z hlavy nedostanu. Samotné téma je noční můrou snad každého rodiče a když v takové situaci člověk ztrácí i důvěru ve své nejbližší přátele a rodinu, musí prožívat opravdové peklo.
Knihu rozhodně doporučuji.

Leona333
18.04.2020 5 z 5

,, Lež se stane pravdou jen tehdy, když jí člověk chce uvěřit."
Japonské přísloví

Pravda také je, že jsem se od tohoto psychologického románu nemohla vůbec odlepit. Přečteno ani ne za dva dny. Obě matky Holly a Jules mi byly velice sympatické. Obě bojovaly za své děti - rodiny jako lvice... Proto jsem jim i takový závěr v knize, který byl, jaký byl... Přála.
Děkuji mým kamarádkám, které mne na tuto skvělou knihu upozornily.

marara
13.04.2020 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo. Už podle anotace jsem čekala zajímavé psychologické drama, ale překvapila mě šíře témat, která příběh otevírá. K jakým následkům vede jedna lež? Existuje něco jako mateřská intuice, nebo je to jen slepá důvěra ve své dítě? Co přesně znamená milovat své dítě tvráří v tvář tomu, že je obviněno z trestného činu. Jak by měla matka za dítětem stát, aby jej ve složité situaci podpořila, ale neublížila? Můžeme vůbec své děti doopravdy znát? Jak rychle dokáží lidé z okolí ostrakizovat všechny kolem obviněného? Může přátelství dvou žen přežít situaci, kdy je dítě jedné napadeno dítětem druhé? Co všechno se může rozpadnout, než se hlavní hrdinka dostane na dno? A jak se z něj dostat?

i.stefany
11.04.2020 5 z 5

Nejlepší psychodrama, jaké jsem zatím četla. Strhující příběh, je velmi napínavý, detailně propracovaný, nutí vás neustále přemýšlet, přehodnocovat, kroutit hlavou a měnit názor. Emoce s vámi cloumají, nechcete od příběhu vůbec odejít. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi psychologická dramata.

SimonaP
04.04.2020 3 z 5

Knížka byla čtivá, zajímalo mě, jak to vlastně bylo, ale vadilo mi zbytečné poučování a moralizování.

Miro67
04.04.2020 5 z 5

Skvělý příběh na téma:Bližší košile než kabát. V tomto případě ještě komplikován i tím, že hlavní hrdinky jsou nejen dávné a nerozlučné přítelkyně, ale obě děti jsou i "dětmi" té druhé. Komu věřit? Koho podpořit a koho naopak odepsat? Těžké a velmi nezáviděníhodné dilema.

certik003
31.03.2020 5 z 5

Tomuhle říkám skvělý psychologický román. Při čtení neustále přemýšlíte, jak byste se v dané situaci zachovali vy, jestli by tohle kterékoli přátelství dokázalo ustát. Nikdy nikoho dokonale neznáme a netušíme, co jakákoli událost dokáže všechno spustit. Tuhle knížku jsem četla jedním dechem a rozhodně ji doporučuju.

zuzka5372
29.03.2020 5 z 5

Ze začátku jsem myslela že knihu ani nedočtu. Ale jakmile jsem se začetla nebyla jsem schopná přestat. Je to jedna z tech knih co vás pohltí a nutí číst dál a dál. Příběh byl velice silný, nutí čtenáře k zamyšlení nad tím jak by se zachoval on v pozici rodiče, jak by se chovalo okolí. Jak by situaci řešil.

Ophelie
27.03.2020 5 z 5

Přečteno během dvou odpolední, napínavé, čtivé, gradující děj. Příběh je vyprávěn z pohledu Holly a Jules - dvou nejlepších kamarádek. Jak opravdové, upřímné a hluboké je jejich přátelství se ukáže, když Julesina dcera Saffie obviní Saula - Hollyina syna - ze znásilnění. Po dočtení určitě doporučuji závěrečné otázky pro čtenářské skupiny. Není jednoduché určit, kdo byl či nebyl v právu, lze pochopit jednání a chování obou matek... Kniha rozhodně stojí za přečtení!

Gallaxy
21.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje a četla jsem každou volnou chvíli. Výborně promyšlený děj a skvěle napsáno.

evik_svistik
20.03.2020 5 z 5

Skvěle napsáno, napínavé, čtivé, ale hlavně v sobě kniha nese jednu hlavní myšlenku, která mě donutila zamýšlet se, jak moc znám lidi ve svém okolí. Určitě stojí za přečtení.

MartinkaSl
12.03.2020 5 z 5

Skvělý psychologický román, který mě plně pohltil.

Malinko mi překáželo, že byla kniha psána z pohledu obou hlavních hrdinek, ale ve výsledku to přispělo ke kvalitě knihy.

Kniha čtenáře nutí k tomu, aby se zamyslel nad tím, jak by v určitě situaci jednal on sám.

Myslela jsem si, že konec knihy od poloviny příběhu předvídám, ale opak byl pravdou. Konec knihy mne příjemně potěšil.

Neara
29.02.2020 5 z 5

Hodně dobrá knížka.Přečetla jsem jí jedním dechem a asi nebudu jediná,kdo se musel zamyslet nad myšlenkou této čtivé knihy.Doporučuji.

katulkav
19.02.2020 4 z 5

Skvělý a napínavý psychologický román. Přečetla jsem ho jedním dechem a i když byla psán z pohledu dvou hlavních hrdinek, dalo se v příběhu dobře orientovat. Nektere useky byly predvidatelne,ale na napeti to neubralo. Téma mě nutilo zamyslet se nad tím,jak bych se zachovala já a jak je silene,že opravdu nikdy nikoho doopravdy neznáme...nebo spíš netušíme jak se může v nestandardní situaci zachovat...a co všechno může taková lavina spustit.

verca0794
17.02.2020 4 z 5

Pěkný psychologický román. Hlavními postavami jsou dvě dlouholeté kamarádky. Tento thriller Vás donutí se zamyslet, jak byste se zachovali a komu byste věřili. Kapitoly popisují pocity a jednání dvou hlavních postav. Mně se tenhle typ knížek líbí, vtáhnou do děje a jsou napinavé. Doporučuji :)

Haha299
15.02.2020 5 z 5

Výborný psychologický román o tom, jak se může i velmi pevné kamarádství otřást v základech, pokud se jedná o vaše dítě. Budete věřit jemu nebo své kamarádce?
DOPORUČUJI!!

Ajuszka
14.02.2020 4 z 5

No.. Není to knížka, od které bych se nedokázala odtrhnout, naopak jsem se že začátku musela nutit do čtení. Nápad na příběh byl dobrý, jen mi to celé přišlo takové zbytečně natáhnuté a řešení celého problému bylo vlastně docela předvídatelné.

Knižní střípky
13.02.2020 4 z 5

Od prvních stránek jsem věděla, že tato kniha bude dobrá. A byla. Autorka perfektně zachytila rozpad dlouholetého přátelství našich hlavních hrdinek, jak každá bojovala za své dítě, postoj jejich partnerů k této situaci. Bylo to velmi uvěřitelně napsané, nutilo mě to zamyslet se nad tím, jak já sama bych se v dané situaci zachovala a jelikož mám syna i dceru, přemýšlela jsem nad oběma úhly pohledu.

Během okamžiku se zde dvou nejvěrnějších kamarádek stávají úhlavní rivalky, každá na své straně hřiště bojuje jako dračice za to své mládě. Kde je pravda? Kdo je viník? A je vůbec nějaký viník? Bylo to velmi dobré, nadmíru čtivé a bohužel i znepokojivě reálné.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Knihomol2108
13.02.2020 3 z 5

Knížka má silné téma, a krásně a věrohodně vykresluje pocity obou hlavních hrdinek. Ovšem závěr se mi nelíbil. Mám ráda knihy s dobrým koncem, nicméně na tak závažné téma jaké je tu nastoleno to byl růžový přeslazený závěr...všichni si vše odpustí, všichni se pochopí a problém který je ústředním motivem knihy a výborně zpracovaný je v tu chvíli devalvován. Nicméně je to beletrie nikoliv literatura faktu tak to autorce promiňme. Navíc je to pouze můj názor a jiní na to mohou nahlížet jinak. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

peitho.1
12.02.2020 5 z 5

Sice trochu pomalejší rozjezd, ale pak se příběh krásně rozjede a posledních asi 150 stran už jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem musela zjistit, jak to vlastně všechno bylo. Skvělý a napínavý psychologický thriller, který mohu vřele doporučit.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Penny Hancock
anglická
2019  84%Myslela jsem, že tě znám

Kniha Myslela jsem, že tě znám je v