Dvojí život

Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248254/dvoji-zivot-Q5U-248254.jpg 4.6172

The Midwife´s Confession

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kekik

Dvojí život v sobě skrývá několik tajemství. Čtenář je postupně odhaluje a sleduje, jak mění životy.
Zpočátku nás příběhem provází 3 ženy- Noelle, Tara a Emerson. Poté se přidají další dvě vypravěčky. Tento způsob vyprávění se mi velmi zalíbil.
Nejsympatičtější a nejbližší osobou mi byla Tara. Moc jsem ji přála, aby si našla cestu ke svojí dceři Grace. Povedlo se ji to ??? Co když je propast mezi nimi způsobená nečím jiným, daleko horším ??? Proč jsou si vlastně tak cizí ???
Emerson a její příběh ovlivnilo mnoho skutečností, o kterých ani neměla tušení. Když zjišťuje fakta o životě Noellin, dotýká se to celé rodiny, ale i její kamarádky Tary.
Noelle tíží rodinné tajemství, ale i pocit viny. Obrovské viny, která ji nakonec dohnala až k sebevraždě. Tímto činem změnila život hned dvěma svým nejbližším kamarádkám: Taře a Emerson. Co po její smrti odhalily a jakou roli v příběhu představuje Anna ???
DOPORUČUJI !!!

Šmoulinka1980

Je to moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední! Je to opravdu dechberoucí příběh tří kamarádek a jejich životů. Zaujala mě anotace knihy, ale v samotném příběhu je toho mnohem více. Obracíte stránky jednu za druhou a děj je plný šokujících překvapení. Otevírat 13.komnatu je vždy velmi bolestné a ne každý k tomu má odvahu a sílu a o tom se přesvědčíme i v tomto příběhu. Je to příběh, který opravdu jen tak nezapomenu. Diane Chamberlain opravdu umí psát!

Evča123441

Po utajené sestře jsem hned pokračovala touto knihou a byla ještě lepší.Doporučuji.

Martooni

Úžasná kniha! Krásné napsáno. Precteno jedním dechem.
Knihami dala nejen krásný příběh, ale i hlubší zamyšlení nad sebou. Jako matce dvou malých dcer mi dala skvělý náhled do budoucnosti. Opravdu si važme každé chvíle s našimi dětmi!

martiline

Knihu jsem četla jedním dechem ... nechtěla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jedna z těch, na kterou se nezapomíná ...

kiraa

Čekala jsem jiný grády. Příběh byl hodně předvídatelný, trochu překroucený (na můj vkus až moc) a jestli většinu dojal, rozlítostnil, či vyvolal jiné bouřlivé emoce, u mě tomu tak nebylo. Prostě objednáte si steak a dostanete fašírku. :)

knihomolkadorfa

Dojemný příběh o mateřské lásce a síle opravdového přátelství. Určitě stojí za přečtení, moc se mi líbila.

Mary1950

Nádherná knížka, četla jsem jedním dechem. Nemá hluchá místa. Doporučuji.

Gibis

Moc krásný a dojemný příběh. Příběh, který vám zůstane v hlavě ještě dlouho, dlouho poté, co otočíte poslední stranu...

Racík

Dojemný a čtivě napsaný příběh. Některé zápletky a zvraty jsou až těžko uvěřitelné. Je opravdu možné, že jsme tak málo všímaví a některé i zásadní věci nám dokážou tak dlouhou dobu unikat? Je to příběh o síle přátelství, ale i o tom, že i o nejbližších lidech nemusíme vědět všechno, a to i z toho důvodu, že se nedokážeme zastavit a pořád se někam ženeme. V některých částech se mi příběh zdál až moc "sladký" a překvapovalo mě, jak jsou všichni chápaví. Ale i přesto čtete a čtete... Doporučuji k přečtení.

kvicalka

To byl nášup emocí. Moc dojemna kniha,ktera drzi ctenare v napeti az do konce.super

julie1989
14.12.2017

Jedním dechem... mile napsaná kniha, která mě zaujala a pohltila

gordon13
08.12.2017

Hrozně moc krásná kniha, opravdu se dotkla mého srdce...

veronika9143
01.11.2017

Co dodat, byla prostě perfektní. Moc se mi líbila, osudy žen, pravda, lež. Vědět, či nevědět, protože to může tolik změnit život. Někdy je lepší nechat minulost spát. Vřele doporučuji!

Chytuš
21.10.2017

Nádherné, dojemné, laskavé. Před nedávnem jsem u jedné knížky psala, že jsem byla připravená na dojemný příběh, který se ale (alespoň u mě) nekonal... Tak tady to bylo naopak. Čekala jsem knihu o dávném tajemství, které nakonec probublá na povrch, ale dostala jsem mnohem víc - příběh o lásce mezi matkami a dcerami, mezi přítelkyněmi a o tom, že nikdy nic není jen černobílé. Takže ačkoli jsem to nečekala, tak tady to na pár kapesníků bylo. Doporučuji hlavně matkám, nejlépe dospívajících dcer, ale i třeba nastávajícím maminkám (třeba se dozví nějaké informace ohledně domácích porodů).

bagel
19.10.2017

Oproti předchozí autorčině knize jsem se zde nemohla začíst. v druhé polovině příběh nabral na tempu, ale přesto trošku zklamání.

Anna 13
29.09.2017

Strašně krásná, dojemná a srceryvná kniha. Vůbec neváhám a dávám pět hvězd.
Miluji celý příběh a snad všechny jeho hlavní hrdinky.
Dlouho jsem nečetla nic tak strašně bolestného, ale nádherného.
Šíleně napínavé a šokující...

Recenze na mém blogu: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/dvoji-zivot-diane-chamberlainova

O mateřství, o příchodech bezbranných dětí na svět...
O vině a pokání...
O bolesti, lásce i ztrátě...
O naději i víře...

O matkách a dcerách, které jsou si navzájem vším a ničím jiným... Které dobývají svět!

alnahu
07.09.2017

Velmi dojemný příběh ze života o síle přátelství . Doporučuji k přečtení.

Jana283
14.08.2017

Knihy D.CH už jsou takové - trochu sladkobolné, trochu překombinované, ale nakonec znovu podlehnete jejím postavám, které touží lásku rozdávat i přijímat, ryzímu přátelství, touze po poruzumění a pochopení sebe sama i druhých. Snad jsou to jen ženské románky, ale věřím, že jejich četba dokáže obohatit víc než teď tolik oblíbené temné thrillery

laura
03.08.2017

Tato autorka je mou srdcovou záležitostí už spoustu let. K jejím knihám se stále znovu vracím, čtu je dvakrát, třikrát i čtyřikrát, a zatím žádná se mi neomrzela. Jsou mezi nimi lepší a horší. Dvojí život patří k těm lepším, a pravda je, že při čtení tohoto příběhu mě bolelo srdce jako nikdy. Příběhy Diane Chamberlainové v sobě nesou mnoho bolesti - a zároveň mnoho lásky. Jak moc osamělí lidé jsou si každý uvědomí pouze ve chvílích veliké bolesti - protože nikdo vám nedokáže pomoct, jen vy sami. Když bolí srdce, nikdo neví líp jak vy, jak moc těžké je to vydržet - a usmívat se, žít, a pokračovat ve svém životě dál...

anája
15.07.2017

Kniha mě velice mile překvapila ,byla napínavá a konec úžasný ,opravdu Vás to donutí přemýšlet o životě ,přečetla jsem za jeden den.

Simmminek
07.07.2017

Knihu bych si asi podle obalu nikdy nekoupila. Když jsem ji dostala, tak jsem neměla tušení, co od ní můžu čekat. Teď po přečtení jsem ohromena. Kniha byla čtivá, dojemná, úžasná. Každá kapitola představovala zvrat v ději a to mě na knihách baví. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děkuji za takové příběhy, které nutí člověka přemýšlet nejen o knize samotné, ale i o životě.

kika 13
05.07.2017

Nàdherný.Konec jsem opravdu tak nepředpokládala.Doporučiji přečíst a nakonec Vás donutí přemýšlet jak to vlastně všechno doopravdy bylo.

helča5
05.06.2017

skvělé napínavé čtení,nemohla jsem se od ní odtrhnout,překvapivý konec.

Evule81
21.04.2017

Doporučuji, moc se mi líbila

bajinecka
01.04.2017

Nebyl to muj salek kavy-znam mnohem lepsi spisovatele, kteri umi do deje vtahnout.... Tady jsem asi do 2/3 knizky preskakovala odstavce, protoze me dej absolutne nebavil, temer nic se zde nestalo, a neupoutala me ani forma. Nechtela jsem knizku vzdat,protoze ma zde vysoke hodnoceni (a kvuli necemu byt musi,ne?:-)) Rozuzleni tez nicmoc, bohuzel spisovatelka nebude mezi mymi oblibenymi.

Beruska18
14.03.2017

Čtivá kniha se zajimavou zápletkou a překvapivým rozuzlenim.

Paja1974
28.02.2017

Kniha se mi moc libila.Velmi zajimave bylo tema knihy.Doporucuji precist.

limetka2008
23.02.2017

Ale jo, dobré to bylo! Sice rozuzlení bylo už od poloviny celkem předvídatelné, ale proč ne? Ta knížka vůbec není napsaná hloupě a bavila mne.

mariva
13.02.2017

Krásný dojemný příběh. Čekala jsem něco úplně jiného a byla jsem mile překvapená. Kniha mě chytila od první stránky a i když se už od poloviny dalo odhadnout, jak všechno dopadne, stejně jsem se od ní nedokázala odtrhnout.