Dvojí život

Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248254/dvoji-zivot-Q5U-248254.jpg 4.6150
Originální název:

The Midwife´s Confession

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Přidat komentář
Racík
13. ledna

Dojemný a čtivě napsaný příběh. Některé zápletky a zvraty jsou až těžko uvěřitelné. Je opravdu možné, že jsme tak málo všímaví a některé i zásadní věci nám dokážou tak dlouhou dobu unikat? Je to příběh o síle přátelství, ale i o tom, že i o nejbližších lidech nemusíme vědět všechno, a to i z toho důvodu, že se nedokážeme zastavit a pořád se někam ženeme. V některých částech se mi příběh zdál až moc "sladký" a překvapovalo mě, jak jsou všichni chápaví. Ale i přesto čtete a čtete... Doporučuji k přečtení.

kvicalka
12. ledna

To byl nášup emocí. Moc dojemna kniha,ktera drzi ctenare v napeti az do konce.super

julie1989
14.12.2017

Jedním dechem... mile napsaná kniha, která mě zaujala a pohltila

gordon13
08.12.2017

Hrozně moc krásná kniha, opravdu se dotkla mého srdce...

veronika9143
01.11.2017

Co dodat, byla prostě perfektní. Moc se mi líbila, osudy žen, pravda, lež. Vědět, či nevědět, protože to může tolik změnit život. Někdy je lepší nechat minulost spát. Vřele doporučuji!

Chytuš
21.10.2017

Nádherné, dojemné, laskavé. Před nedávnem jsem u jedné knížky psala, že jsem byla připravená na dojemný příběh, který se ale (alespoň u mě) nekonal... Tak tady to bylo naopak. Čekala jsem knihu o dávném tajemství, které nakonec probublá na povrch, ale dostala jsem mnohem víc - příběh o lásce mezi matkami a dcerami, mezi přítelkyněmi a o tom, že nikdy nic není jen černobílé. Takže ačkoli jsem to nečekala, tak tady to na pár kapesníků bylo. Doporučuji hlavně matkám, nejlépe dospívajících dcer, ale i třeba nastávajícím maminkám (třeba se dozví nějaké informace ohledně domácích porodů).

bagel
19.10.2017

Oproti předchozí autorčině knize jsem se zde nemohla začíst. v druhé polovině příběh nabral na tempu, ale přesto trošku zklamání.

Anna 13
29.09.2017

Strašně krásná, dojemná a srceryvná kniha. Vůbec neváhám a dávám pět hvězd.
Miluji celý příběh a snad všechny jeho hlavní hrdinky.
Dlouho jsem nečetla nic tak strašně bolestného, ale nádherného.
Šíleně napínavé a šokující...

Recenze na mém blogu: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/dvoji-zivot-diane-chamberlainova

O mateřství, o příchodech bezbranných dětí na svět...
O vině a pokání...
O bolesti, lásce i ztrátě...
O naději i víře...

O matkách a dcerách, které jsou si navzájem vším a ničím jiným... Které dobývají svět!

alnahu
07.09.2017

Velmi dojemný příběh ze života o síle přátelství . Doporučuji k přečtení.

Jana283
14.08.2017

Knihy D.CH už jsou takové - trochu sladkobolné, trochu překombinované, ale nakonec znovu podlehnete jejím postavám, které touží lásku rozdávat i přijímat, ryzímu přátelství, touze po poruzumění a pochopení sebe sama i druhých. Snad jsou to jen ženské románky, ale věřím, že jejich četba dokáže obohatit víc než teď tolik oblíbené temné thrillery

laura
03.08.2017

Tato autorka je mou srdcovou záležitostí už spoustu let. K jejím knihám se stále znovu vracím, čtu je dvakrát, třikrát i čtyřikrát, a zatím žádná se mi neomrzela. Jsou mezi nimi lepší a horší. Dvojí život patří k těm lepším, a pravda je, že při čtení tohoto příběhu mě bolelo srdce jako nikdy. Příběhy Diane Chamberlainové v sobě nesou mnoho bolesti - a zároveň mnoho lásky. Jak moc osamělí lidé jsou si každý uvědomí pouze ve chvílích veliké bolesti - protože nikdo vám nedokáže pomoct, jen vy sami. Když bolí srdce, nikdo neví líp jak vy, jak moc těžké je to vydržet - a usmívat se, žít, a pokračovat ve svém životě dál...

anája
15.07.2017

Kniha mě velice mile překvapila ,byla napínavá a konec úžasný ,opravdu Vás to donutí přemýšlet o životě ,přečetla jsem za jeden den.

Simmminek
07.07.2017

Knihu bych si asi podle obalu nikdy nekoupila. Když jsem ji dostala, tak jsem neměla tušení, co od ní můžu čekat. Teď po přečtení jsem ohromena. Kniha byla čtivá, dojemná, úžasná. Každá kapitola představovala zvrat v ději a to mě na knihách baví. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děkuji za takové příběhy, které nutí člověka přemýšlet nejen o knize samotné, ale i o životě.

kika 13
05.07.2017

Nàdherný.Konec jsem opravdu tak nepředpokládala.Doporučiji přečíst a nakonec Vás donutí přemýšlet jak to vlastně všechno doopravdy bylo.

helča5
05.06.2017

skvělé napínavé čtení,nemohla jsem se od ní odtrhnout,překvapivý konec.

Evule81
21.04.2017

Doporučuji, moc se mi líbila

bajinecka
01.04.2017

Nebyl to muj salek kavy-znam mnohem lepsi spisovatele, kteri umi do deje vtahnout.... Tady jsem asi do 2/3 knizky preskakovala odstavce, protoze me dej absolutne nebavil, temer nic se zde nestalo, a neupoutala me ani forma. Nechtela jsem knizku vzdat,protoze ma zde vysoke hodnoceni (a kvuli necemu byt musi,ne?:-)) Rozuzleni tez nicmoc, bohuzel spisovatelka nebude mezi mymi oblibenymi.

Beruska18
14.03.2017

Čtivá kniha se zajimavou zápletkou a překvapivým rozuzlenim.

Paja1974
28.02.2017

Kniha se mi moc libila.Velmi zajimave bylo tema knihy.Doporucuji precist.

limetka2008
23.02.2017

Ale jo, dobré to bylo! Sice rozuzlení bylo už od poloviny celkem předvídatelné, ale proč ne? Ta knížka vůbec není napsaná hloupě a bavila mne.

mariva
13.02.2017

Krásný dojemný příběh. Čekala jsem něco úplně jiného a byla jsem mile překvapená. Kniha mě chytila od první stránky a i když se už od poloviny dalo odhadnout, jak všechno dopadne, stejně jsem se od ní nedokázala odtrhnout.

zeja
07.02.2017

Knížka mě bavila, určitě ji doporučuji.

jajinka111
05.02.2017

Krásný příběh s citlivou tématikou, moc pěkně se čte. Vřele doporučuji.

da1sa1
01.02.2017

Moje první kniha od této autorky moc se mi líbila.Začátek pro mě byl trochu obtížný než jsem se zorientovala v postavách ale potom se četla sama. Do budoucna si od ní přečtu určitě něco dalšího.

jasmína
15.01.2017

Od této autorky jsem dlouho nic nečetla, a kniha se mi líbila, nechala jsem se unášet dějem a během dvou dnů přečteno..

Jane417
14.01.2017

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Naprosto dechberoucí příběh, na který se jen tak nezapomíná. Anotace je jen střípek celého děje...

rodak
11.01.2017

Tak to byl teda doják.Hezky napsáno ,dobře se četlo a závěr opravdu dokonalý.

jana3099
29.12.2016

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nedala se odložit a přestat. Řadím ji mezi nejlepší knihy, které jsem kdy četla a přečetla jsem jich již opravdu moc a moc. Je úžasně napsána, zajímavá, místy až mrazivá, neustále se zde něco děje a konec jistě netuší nikdo. Jsem z knihy plná dojmů a emocí a řadím tuto spisovatelku mezi mé oblíbené a určitě vyhledám i další její tvorbu.Všem DOPORUČUJI

ivulka15
28.12.2016

Tak tahle kniha mě dostala.Nejenom,že je velmi čtivá a má nečekané rozuzlení. Ale hlavně ta myšlenka, kolik toho vlastně víme o svých přátelích? Co nám všechno tají lidé o kterých jsme přesvědčeni,že je dobře známe?

ritz
15.12.2016

Výborná, čtivá knížka, zajímavá zápletka. Za mě doporučuji.