Dvojí život

od:


KoupitKoupit eknihu

Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248254/dvoji-zivot-Q5U-248254.jpg 4.6197
Orig. název:

The Midwife´s Confession

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (80)

Přidat komentář
hagenka3
24. listopadu

Ahoj, ještě jednou prosím pokud někdo tuto knihu vlastníte , měla bych velký zájem ji koupit nebo vyměnit za jinou někdo m ji zcizil a já ji musím vrátit do knihovna děkuji předem za odpověď

Květ
20. listopadu

Výborný román na téma dvojího života, aneb, co ve skutečnosti nevíte o své nejbližší kamarádce... Vyprávění tří přítelkyň čtenáře brzy vtáhne do děje, každá kapitola je psána z jiného úhlu pohledu, přítomnost střídá minulost a o odhalování tajemství není nouze. I když jsem si správně tipla, jak příběh dopadne, nic to nemění na tom, že závěr byl strhující a četl se jedním dechem. Knížka, která rozhodně nenudí a skvěle graduje. Určitě se podívám i po dalších knihách této autorky, protože píše skvěle. Můžu doporučit.

dendishek
08. listopadu

Smekám před autorkou, že dokázala vytvořit tak srdcervoucí příběh tří blízkých přítelkyň, jejich dětí a jedné šílené tragédie. Zatím mámou nejsem, ale i tak jsem se prala se šíleným smutkem, který mě četbou doprovázel. Myslím si, že přelom Noellina života nastal ve chvíli, kdy jí převládla touha po Samovi, a poté karma zafungovala opravdu rychle. O tom by mohla vyprávět Noellina záda, její závislost na uklidňujících medikamentech, které vyústili... no, však víme. Pořád jsem uvažovala, která z holčiček to bude - Grace nebo Jenny. A na konci jsem opravdu koukala. WAU efekt mě bude ještě nějakou dobu pronásledovat.

Prateri
04. listopadu

Souhlasím s každým, kdo knihu opětihvězdičkoval. Další můj komentář je zbytečný.
Maminky, dcery, sestry, přítelkyně, to je kniha pro vás.
Kniha o tajemství, o lásce mezi vámi. Lásce, která rozzáří život, ale je tu jedno ale - lásku však provází i bolest - a tu způsobí ta odkrytá tajemství.

knihovnička007
30. října

Neskutečná jízda až do konce!!
Co to bylo? Takový žánr nečtu, ale v neděli se ke mně kniha přicucla a i když chodím do práce, přečetla jsem za dva dny!
Myslím, že tuhle knihu budu mít dlouho v hlavě.
Kniha i děj mne překvapily ☺ nečekala jsem, že čtení této knihy bude tak skvělé.
Nedokázala jsem přestat číst, hltala jsem stránku za stránkou a konec mne rozsekal.
Kniha je skvěle napsaná, krátké kapitoly (ale zde u mne neplatilo "jen do konce kapitoly")...

Ze začátku mi dělalo problémy zapamatovat si jména a ujasnit si, kdo ke komu patří, ale pak se příběh rozjel a nebyl k zastavení. Připadalo, že sedím v rychlíku a koukám se z okna na rozmazané obrázky :)
Příběh o mateřské lásce, sourozenecké lásce, neopětovné lásce, přátelské lásce. O tajemství, ztrátě, pokání.
Silná, krásní kniha.

1alena1
24. října

Četla jsem knihu s tím, že je to americká červená knihovna, ale líbila se mi moc. Je to velmi čtivé, je z toho cítit, že láska, přátelství, rodina a zdraví je nejvíc. Kdo neprožil něco zlého, neumí si vážit toho "zdánlivě normálního". Styl psaní, kdy každá kapitola je psaná pohledem jedné z hlavních hrdinek, se mi líbil a dodával příběhu napětí. Doporučuji k přečtení.

evice26
19. října

Při čtení prvních kapitol mi dělalo problém vyznat se v postavách, kdo ke komu patří.
Pak ale děj nabral na obrátkách, postavy se mi přestaly plést, příběh mě úplně pohltil. A závěr? Už jsem si myslela, že vím... konec knihy mě velmi překvapil.

LucyA7
15. října

Byla to moje první knížka od této autorky a dostala se mi do ruky o prázdninách na chatě, kam si ji přivezl někdo z rodiny. Zhltla jsem ji jedním dechem. Připadala mi zajímavější a napínavější než Hluboký hrob od S. Robinsona, která byla avizovaná jako "genealogický thriller". Tak tohle k němu podle mého názoru mělo mnohem blíž.

Zdenas5
11. září

Po dlouhé době jsem se vrátila k autorce a opět nezklamala. Román se četl velmi dobře, byla jsem moc ráda, že Tara našla cestu ke Grace, uvědomila jsem si , jak může být vztah dcery a matky komplikovaný, i když to obě myslí dobře.

a.k
02. září

Porodní asistentka Noell si vezme život a její nejlepší přítelkyně Tara s Emerson začnou pátrat po důvodech, které sebevraždě předcházely. Čím více odhalují informace z kamarádčina života, tím se objevuje více důkazů, že Noell žila úplně jiný život, který před nimi tak úspěšně skrývala.
Když jsem se zorientovala v postavách, četl se román vcelku dobře. Zahrnuje témata přátelství, rodinných vztahů a skrývá nejedno tajemství.
Na můj vkus byl ale děj až příliš překombinovaný a závěr předvídatelný.

Kekik
18. dubna

Dvojí život v sobě skrývá několik tajemství. Čtenář je postupně odhaluje a sleduje, jak mění životy.
Zpočátku nás příběhem provází 3 ženy- Noelle, Tara a Emerson. Poté se přidají další dvě vypravěčky. Tento způsob vyprávění se mi velmi zalíbil.
Nejsympatičtější a nejbližší osobou mi byla Tara. Moc jsem ji přála, aby si našla cestu ke svojí dceři Grace. Povedlo se ji to ??? Co když je propast mezi nimi způsobená nečím jiným, daleko horším ??? Proč jsou si vlastně tak cizí ???
Emerson a její příběh ovlivnilo mnoho skutečností, o kterých ani neměla tušení. Když zjišťuje fakta o životě Noellin, dotýká se to celé rodiny, ale i její kamarádky Tary.
Noelle tíží rodinné tajemství, ale i pocit viny. Obrovské viny, která ji nakonec dohnala až k sebevraždě. Tímto činem změnila život hned dvěma svým nejbližším kamarádkám: Taře a Emerson. Co po její smrti odhalily a jakou roli v příběhu představuje Anna ???
DOPORUČUJI !!!

Šmoulinka1980
17. dubna

Je to moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední! Je to opravdu dechberoucí příběh tří kamarádek a jejich životů. Zaujala mě anotace knihy, ale v samotném příběhu je toho mnohem více. Obracíte stránky jednu za druhou a děj je plný šokujících překvapení. Otevírat 13.komnatu je vždy velmi bolestné a ne každý k tomu má odvahu a sílu a o tom se přesvědčíme i v tomto příběhu. Je to příběh, který opravdu jen tak nezapomenu. Diane Chamberlain opravdu umí psát!

Evča123441
28. února

Po utajené sestře jsem hned pokračovala touto knihou a byla ještě lepší.Doporučuji.

Martooni
10. února

Úžasná kniha! Krásné napsáno. Precteno jedním dechem.
Knihami dala nejen krásný příběh, ale i hlubší zamyšlení nad sebou. Jako matce dvou malých dcer mi dala skvělý náhled do budoucnosti. Opravdu si važme každé chvíle s našimi dětmi!

martiline
09. února

Knihu jsem četla jedním dechem ... nechtěla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jedna z těch, na kterou se nezapomíná ...

kiraa
06. února

Čekala jsem jiný grády. Příběh byl hodně předvídatelný, trochu překroucený (na můj vkus až moc) a jestli většinu dojal, rozlítostnil, či vyvolal jiné bouřlivé emoce, u mě tomu tak nebylo. Prostě objednáte si steak a dostanete fašírku.

knihomolkadorfa
02. února

Dojemný příběh o mateřské lásce a síle opravdového přátelství. Určitě stojí za přečtení, moc se mi líbila.

Mary1950
29. ledna

Nádherná knížka, četla jsem jedním dechem. Nemá hluchá místa. Doporučuji.

Gibis
24. ledna

Moc krásný a dojemný příběh. Příběh, který vám zůstane v hlavě ještě dlouho, dlouho poté, co otočíte poslední stranu...

Racík
13. ledna

Dojemný a čtivě napsaný příběh. Některé zápletky a zvraty jsou až těžko uvěřitelné. Je opravdu možné, že jsme tak málo všímaví a některé i zásadní věci nám dokážou tak dlouhou dobu unikat? Je to příběh o síle přátelství, ale i o tom, že i o nejbližších lidech nemusíme vědět všechno, a to i z toho důvodu, že se nedokážeme zastavit a pořád se někam ženeme. V některých částech se mi příběh zdál až moc "sladký" a překvapovalo mě, jak jsou všichni chápaví. Ale i přesto čtete a čtete... Doporučuji k přečtení.

kvicalka
12. ledna

To byl nášup emocí. Moc dojemna kniha,ktera drzi ctenare v napeti az do konce.super

julie1989
14.12.2017

Jedním dechem... mile napsaná kniha, která mě zaujala a pohltila

gordon13
08.12.2017

Hrozně moc krásná kniha, opravdu se dotkla mého srdce...

veronika9143
01.11.2017

Co dodat, byla prostě perfektní. Moc se mi líbila, osudy žen, pravda, lež. Vědět, či nevědět, protože to může tolik změnit život. Někdy je lepší nechat minulost spát. Vřele doporučuji!

Chytuš
21.10.2017

Nádherné, dojemné, laskavé. Před nedávnem jsem u jedné knížky psala, že jsem byla připravená na dojemný příběh, který se ale (alespoň u mě) nekonal... Tak tady to bylo naopak. Čekala jsem knihu o dávném tajemství, které nakonec probublá na povrch, ale dostala jsem mnohem víc - příběh o lásce mezi matkami a dcerami, mezi přítelkyněmi a o tom, že nikdy nic není jen černobílé. Takže ačkoli jsem to nečekala, tak tady to na pár kapesníků bylo. Doporučuji hlavně matkám, nejlépe dospívajících dcer, ale i třeba nastávajícím maminkám (třeba se dozví nějaké informace ohledně domácích porodů).

bagel
19.10.2017

Oproti předchozí autorčině knize jsem se zde nemohla začíst. v druhé polovině příběh nabral na tempu, ale přesto trošku zklamání.

Anna 13
29.09.2017

Strašně krásná, dojemná a srceryvná kniha. Vůbec neváhám a dávám pět hvězd.
Miluji celý příběh a snad všechny jeho hlavní hrdinky.
Dlouho jsem nečetla nic tak strašně bolestného, ale nádherného.
Šíleně napínavé a šokující...

Recenze na mém blogu: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/dvoji-zivot-diane-chamberlainova

O mateřství, o příchodech bezbranných dětí na svět...
O vině a pokání...
O bolesti, lásce i ztrátě...
O naději i víře...

O matkách a dcerách, které jsou si navzájem vším a ničím jiným... Které dobývají svět!

alnahu
07.09.2017

Velmi dojemný příběh ze života o síle přátelství . Doporučuji k přečtení.

Jana283
14.08.2017

Knihy D.CH už jsou takové - trochu sladkobolné, trochu překombinované, ale nakonec znovu podlehnete jejím postavám, které touží lásku rozdávat i přijímat, ryzímu přátelství, touze po poruzumění a pochopení sebe sama i druhých. Snad jsou to jen ženské románky, ale věřím, že jejich četba dokáže obohatit víc než teď tolik oblíbené temné thrillery

laura
03.08.2017

Tato autorka je mou srdcovou záležitostí už spoustu let. K jejím knihám se stále znovu vracím, čtu je dvakrát, třikrát i čtyřikrát, a zatím žádná se mi neomrzela. Jsou mezi nimi lepší a horší. Dvojí život patří k těm lepším, a pravda je, že při čtení tohoto příběhu mě bolelo srdce jako nikdy. Příběhy Diane Chamberlainové v sobě nesou mnoho bolesti - a zároveň mnoho lásky. Jak moc osamělí lidé jsou si každý uvědomí pouze ve chvílích veliké bolesti - protože nikdo vám nedokáže pomoct, jen vy sami. Když bolí srdce, nikdo neví líp jak vy, jak moc těžké je to vydržet - a usmívat se, žít, a pokračovat ve svém životě dál...