Amnézie

Jedné studené londýnské noci je z Temže vytažen detektiv oddělení vražd Vincent Ruiz. V noze má kulku a v paměti mu zeje obří propast. Nevzpomíná si ani na střelbu, ani na to, jak se ocitl v řece. Jediným vodítkem je fotografie nalezená v jeho kapse. Je na ní Mickey Carlyleová, sedmiletá dívka, pohřešovaná už celé tři roky… Co když to ale policie celé špatně pochopila? Ruizovou jedinou nadějí, jak celou záhadu vyřešit, je vydat se po svých vlastních stopách a rozpomenout se, co se tu noc vlastně stalo. Pomoci mu může jediný muž – psycholog Joe O’Loughlin. U románu Amnézie nestačíte otáčet stránky. A zvraty v ději jsou smrtonosné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274352/amnezie-vZq-274352.jpg 3.9206

Joseph O'Loughlin 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Lost, 2005

Kniha Amnézie

tamdr

ačkoliv jsem dost velký čtenář,nikdy jsem o tomto autorovi neslyšela a má mně co mrzet.Knihu jsem doslova přečetla jedním dechem,napínavé od začátku až do konce,překvapivý úplný závěr a už se těším na další knihu.

ZuK1

Michael Robotham patří k mým oblíbeným autorům a jeho knížky považuji za sázku na jistotu. Ani Amnézie nezklamala, byla mojí šestou autorovou knížkou, bavila mě, výborně se mi četla, byla napínavá a ještě pár stran před koncem nebylo díky různým zvratům vůbec jasné, jak to vlastně doopravdy bylo.

astroweb

Nebylo to úplně špatné, ale místy se mi příběh četl trochu obtížně, finále hodně dobré.

janina66

Čtení této detektivní knihy jsem si moc užila. Super začátek s vylovením detektiva Ruize. Jeho výpadek paměti mu pomáhá oživit jeho přítel, psycholog Joe. Do posledního konce nevíte co a jak se stalo?

wooloong

Dobře se to četlo. Autor dokáže přesně popsat místo, osoby i atmosféru, má smysl pro humor, jen ta zápletka mi nakonec přišla docela překombinovaná.

mimi55

Napínavý thriller. Dávám plný počet.

Zlatinka.Emilly
26.11.2020

Příběh byl moc zdlouhavý, nebezpečné situace dokázal Vincent Ruitz zvládnout velice hravě, zde si však myslím, že by měl Michael trochu ubrat na dramatičnosti. Jinak fajn kniha, ale na Řekni lituji to nemá, takhle kniha totiž nasadila laťku příliš vysoko. Konec mi připadal takový nedokončený, i když vyřešení případu se zvládlo. Asi bych příště už nečetla, pro mě zbytečně moc stránek na to, že se nic nedělo.

ArwenAragorn
26.11.2020

75%
Mazaní, všehoschopní podvodníci zneužili emocí zoufalé matky a také mé vlastní zaslepené touhy. Kde byla celou tu dobu Mickey? Vím, že žije. Nedokážu vysvětlit proč, ani předložit nějaký důkaz, prostě jenom vím, že v takovém ránu, jako je tohle, Mickey na svět patří.

Velmi dobře napsaný thriller, opět kvalitní, jak jsem u autora zvyklá. Přečetla jsem znovu. Tentokrát je v hlavní roli detektiv inspektor Vincent Ruiz, který je vyloven z Temže s průstřelem nohy a trpí amnézií. Joe OĹoughlin, se kterým se v minulém díle spřátelil, mu pomáhá nejen v tom, aby si vybavil ztracené vzpomínky, ale i v pátrání kolem Mickey Carleyové. V kapse Ruize se totiž našla fotka Mickey , která zmizela před třemi lety ve věku sedmi let. A zdá se, že se vynořily nové skutečnosti.
Napínavé, dramatické, s parádním koncem.
A já jsem zjistila, že asi taky trpím amnézií, protože jsem si toho z knížky, kterou už jsem jednou přečetla pamatuji jen velmi málo.
Znovu doporučuji k přečtení.