Amnézie

Amnézie https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274352/mid_amnezie-vZq-274352.jpg 4 298 86

Joseph O'Loughlin série

Jedné studené londýnské noci je z Temže vytažen detektiv oddělení vražd Vincent Ruiz. V noze má kulku a v paměti mu zeje obří propast. Nevzpomíná si ani na střelbu, ani na to, jak se ocitl v řece. Jediným vodítkem je fotografie nalezená v jeho kapse. Je na ní Mickey Carlyleová, sedmiletá dívka, pohřešovaná už celé tři roky… Co když to ale policie celé špatně pochopila? Ruizovou jedinou nadějí, jak celou záhadu vyřešit, je vydat se po svých vlastních stopách a rozpomenout se, co se tu noc vlastně stalo. Pomoci mu může jediný muž – psycholog Joe O’Loughlin. U románu Amnézie nestačíte otáčet stránky. A zvraty v ději jsou smrtonosné.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Lost , 2005

Hella
28.06.2016 5 z 5

Výtečné! Stejně jako oba předchozí tituly autora. Doporučuji coby opravdu originální a čtivý příběh. A moc mě těšilo, že se v i v Ruizově případě vyskytoval psycholog Joe, jinými slovy sympatická hlavní postava z obou předchozích knih.

Šárka5875
19.06.2016 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, je hodně psychologická, což mám ráda. Autor umí dokonale propracovat postavy. Inspektora Ruize poznáváme dokonale jak z pohledu profesního, tak soukromého. Procházíme jeho myšlenkovými pochody, autor nás zavádí do vzpomínek, také do jeho vzdálené minulosti. V tom jsem se malinko občas ztrácela, kde končí současnost a začínají vzpomínky na minulost. Ale zase jsem se rychle zorientovala, takže nijak velký problém mi to nepůsobilo. Celkově hodnotím knihu určitě pozitivně, přestože děj byl z počátku na mě dost rozvláčný. Ovšem poslední třetina knihy mi svižnost příběhu maximálně vynahradila a za mne rozhodně ANO.
Recenze v záložkách - Můj knižní ráj

Šánka
04.06.2016 5 z 5

Autorovi se to opět povedlo. Stejně, jako první díl série, je Amnézie napínavý, akční thriller s hlavním hrdinou, který má několik životů :). Pátrání po ztaceném děvčátku vám rozproudí adrenalin a nedá spát.
Škoda jen, že u nás zatím nevyšla celá série - další pokračování je až ,,Řekni lituji''.

Channach
21.05.2016 5 z 5

Naprosto fantastická knížka. Malebná i šokující, napínavá a překvapivá. Více v mojí recenzi v záložkách.

DariDerek
19.05.2016 5 z 5

Strhující a dechberoucí... U tohoto autora už jsem se přesvědčila, že umí napsat dobrou knihu, u které se nudit rozhodně nebudu a budu nad ní i přemýšlet, když ji zrovna nečtu. A teď jsem si mou domněnku jen potvrdila. Výborné. A pokud budete chtít, recenze v záložkách. :)

Melein
12.05.2016 5 z 5

Kniha se mi zdá trošku slabší v porovnání s ,,Řekni lituji". Ale i tak patří mezi to nejlepší co jsem v poslední době četla. Napětí až do konce a překvapivý závěr.

Michael Robotham
australská, 1960