Řekni lituji

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos zpátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila iNatasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O’Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231376/rekni-lituji-6D4-231376.jpg 4.7270
Série:

Joseph O'Loughlin (6.)

Originální název:

Say You're Sorry (2012)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Přidat komentář
Vesina
20. března

Úžasná kniha od začátku až do konce, kterou jsem přečetla jedním dechem !!

intelektuálka
16. března

Už čtvrtá kniha tohoto autora - a hrdina opět skvělý....

"Koncept úspěšného psychopata bývá lékařskou obcí často opomenut nebo ignorován.
Studujeme jedince na okraji společnosti - odpadlíky a zoufalce, ty, kteří se nechali chytit, ty, kteří nemají dostatek intelektu ani ambicí řídit svět.
Teprve v posledních pár letech začínáme zkoumat psychopaty, kteří se úspěšně skrývají mezi námi."

Na základě zmizení dvou mladých dívek zde autor rozehrává vyšetřování, které graduje smrtí manželské dvojice.

Joseph se zapojí do případu, ale nenachází pochopení:
"Studujete místa činu a fotografie, myslíte si, že se dokážete vžít do osoby vraha, porozumět všem proč a nač."

V závěru samozřejmě dochází k odhalení a je zachráněn lidský život, ale Joa to něco stojí....ale je odměněn...

Už se těším na další knihu tohoto autora... a doporučím.

Adina123
10. března

Prvních 100 stran jsem přelouskávala hůř, ale potom se to zlomilo a těšila jsem se na každou další chvilku, kdy budu moct zase číst. Příběh byl až do poslední stránky napínavý, zajímavý a závěr překvapivý.

Jiparis
10. února

Napinave, desive a ctive

astra3
09. února

Moje druhá kniha od autora. Byla výborná. Ještě, že mám od něho 2 další. Skvělé, čtivé, napínavé, doporučuji.

Pauline89
28. ledna

Kniha byla úžasná, Jednou jsem po ní sáhla v knihovně a zase ji vrátila. Taková chyba! Ještě,že zde existují recenze :) Je to strhující děj,který vám nedá spát. Líbí se mi pasáže oběti, když si píše deník. Já osobně jsem až skoro do konce knihy netušila, kdo je vrahem. Druhou polovinu příběhu jsem četla celý den a jen si odskakovala pro jídlo,čaj atd., však víte. Nešlo zaklapnout stránky k sobě a jít spát,musela jsem vědět, jak to dopadne. Jen jako profesionální zdravotník jsem měla *tik v oku* z popisu výplachu žaludku a intubace nosem. Byla to naprostá hloupost,ale vysvětlovat to nebudu, protože to sem nepatří, autor by si ale měl zjistit, jak to vlastně má být,trochu se do toho zamotal a vyšla z toho kravina. Jinak nemohu dát jinak než 5*.

sirojezkin
06.12.2017

Knihu jsem měla komplet přečtenou za 2 dny. Hodně napínavé a poutavé. Skvělé - doporučuji.

Laura99
20.11.2017

Výborná kniha. Mám ráda, když se děj prolíná s myšlenkami obětí nebo vraha. Našla jsem ji náhodou v knihovně a nelituji. Beru další...

katerina5544
17.11.2017

Dávám plné hodnocení. Kniha je super, čtivá, napínavá, pointa dobrá, prostě spokojenost. Moje první setkání s autorem takže se chystám na další jeho knihy. U této jsem se dokonce v jednu chvíli i bála což se mi už po tom množství přečtených thrillerů v podstatě nestává :) Velice milé překvapení, dala jsem na názory čtenářů tady a udělala jsem dobře :) po nedávno přečtených hovadinách typu Děs, Ďábel .... jsem si zlepšila chuť.

mynamail
25.10.2017

Tak tohle bylo v ý b o r n é počteníčko. Napínavé. Posledních asi sto stran jsem četla nepřetržitě, bez dechu a bez spánku, prostě dokud jsem nevěděla, jak to dopadne.
První odhalení "pachatele" jsem si říkala: No konečně jste na to přišli, vždyť to bylo jasné! Ups - a pak náhle zvrat.
Když byla nakonec zrůda odhalena, tak jsem listovala zpět a hledala pasáže, z kterých se dalo odhadnout, že to je ON.
A bonus navíc: ten Joseph O’Loughlin byl táááááák sympatický :-)

iška
24.10.2017

Velmi dobré a napínavé čtení. Začínám autora řadit ke svým oblíbencům.

JitkaHambi
02.10.2017

Přečteno jedním dechem :-)Skvělá, napínavá kniha od začátku do konce.Prostě perfektní.Doporučuji.

AdamH1235
23.09.2017

Fantastická kniha. Vybral jsem si ji podle názvu, který mě naprosto zaujal. Hned jsem věděl, že tato kniha bude skvělá.

ArwenAragorn
27.08.2017

Thriller nejvyšší kvality! Velice čtivý, úžasně propracovaný, napínavý, s dokonalou psychologií postav. Od první stránky chytne a už nepustí. A je to taky o velkém dívčím přátelství. Klidně bych dala dvojnásobek *, protože patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok četla. A výborná je i obálka.

Titas9001
17.08.2017

Výborné čtení. Pro mě zatím nejlepší Robotham.

Nelly
15.08.2017

Napínavé, ozvláštněné dvěma pohledy - oběti i vyšetřovatele, nečekané rozuzlení, prostě parádní čtení.

jana3099
30.07.2017

Moje druhá kniha od autora a opět úžasné čtení ;-)

konicekbily
22.07.2017

Nelituji, že přečetl jsem Řekni lituji. "Hlavním vyšetřovatelem" je psycholog a práce mu jde od ruky. Dobře zpracovaná je i část zpovědi oběti. Obě vyprávění se prolínají a děj je strhující. Skvělý autor!

moni-zbuzi
07.06.2017

Tahle kniha mi ze začátku připomínala sběratele,ale tak po půlce mě naprosto dostala skvěle napsané a ani nevadí že brzy začnete tušit,kdo to je za mě skvělé.

SimonaP
11.03.2017

Čtivá, napínavá kniha, nejlepší z autorovy trilogie. Nešla odložit, únosce jsem vůbec neodhadla. Byly tam určité nelogičnosti, ale ději to nijak nevadilo.

allyce
05.03.2017

Přečetla jsem na jeden zátah, prostě nešlo přestat. Výborná kniha, děj má spád a nutí vás to číst dál a dál,

Agatha84
22.02.2017

Fantazie!! Myslím, že Michael Robotham se právě zařadil k mým oblíbencům.

rodak
17.02.2017

Budu sice v menšině ,ale zas tak mne to nezaujalo .Ano čte se to rychle ,má to spád a děj ,je to napínavé ,něco tomu ale chybělo.Více se mi líbila kniha V podezření.

Tiffany
14.02.2017

Chytře napsaný.., skvělý příběh. Vykreslení postav. Napětí do poslední chvíle. Často bych v některých knížkách stránky proškrtala a přijdou mi navíc, ale tady nebylo snad slovo navíc. 5*

Martia
03.02.2017

To bylo šíleně dobrý. Strašně čtivá knížka.

Pajic21
28.01.2017

Souhlasím, kniha se četla sama. Ani na chvíli jsem se nenudila, což mě překvapilo, vzhledem k počtu stran. Nejvíce mě bavil pohled psychiatra Joa. Moje první kniha od tohoto autora a jistě nebude poslední.

levánoha
18.12.2016

Přestože má knížka bezmála 500 stran, ani u jedné stránky jsem se nenudila. Skvěle napsané, má to spád, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Odhalení vraha na konci pro mě bylo hodně překvapivé. Co mě štvalo, hodně chyb a překlepů v celé knize.

Woolsey
02.12.2016

Obsahuje spoiler !! Supr kniha ! Nemám slov... Není to klasické krimi z pohledu detektiva, ale z pohledu psychiatra Joa a to se mi moc líbilo. Tady jde krásně vidět rozdíl mezi knihou a filmem. Kdyby byl film točený přesně podle téhle knihy, tak vlastně po brzy víte kdo je únosce (: Zaujalo mě tahle trochu filozofická slova - Dva kolegové jsou mrtví. Unesená dívka je naživu. Vůbec to nepůsobí jako vítězství.

Katelinne
28.11.2016

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Děj knihy je nesmírně čtivý a nemohla jsem knihu ani na chvíli odložit. Za mě naprostá senzace.

salunka
22.11.2016

Fantastická čtivá kniha! Už když jsem viděla její přebal, bylo mi jasné, že se nebudu nudit. Strhující psychothriller s překvapením na konci. Moje první knížka od M. Robothama a určitě ne poslední!Autor a jeho další knihy

Michael Robotham

Michael Robotham
australská, 1960

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených329x
v Čtenářské výzvě14x
v Doporučených46x
v Knihotéce112x
v Chystám se číst261x
v Chci si koupit56x