Řekni lituji

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos zpátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila iNatasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O’Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231376/rekni-lituji-6D4-231376.jpg 4.7239

Joseph O'Loughlin (6.)

Say You're Sorry (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

JitkaHambi

Přečteno jedním dechem :-)Skvělá, napínavá kniha od začátku do konce.Prostě perfektní.Doporučuji.

AdamH1235

Fantastická kniha. Vybral jsem si ji podle názvu, který mě naprosto zaujal. Hned jsem věděl, že tato kniha bude skvělá.

ArwenAragorn

Thriller nejvyšší kvality! Velice čtivý, úžasně propracovaný, napínavý, s dokonalou psychologií postav. Od první stránky chytne a už nepustí. A je to taky o velkém dívčím přátelství. Klidně bych dala dvojnásobek *, protože patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok četla. A výborná je i obálka.

Titas9001

Výborné čtení. Pro mě zatím nejlepší Robotham.

Nelly

Napínavé, ozvláštněné dvěma pohledy - oběti i vyšetřovatele, nečekané rozuzlení, prostě parádní čtení.

jana3099

Moje druhá kniha od autora a opět úžasné čtení ;-)

konicekbily

Nelituji, že přečetl jsem Řekni lituji. "Hlavním vyšetřovatelem" je psycholog a práce mu jde od ruky. Dobře zpracovaná je i část zpovědi oběti. Obě vyprávění se prolínají a děj je strhující. Skvělý autor!

moni-zbuzi

Tahle kniha mi ze začátku připomínala sběratele,ale tak po půlce mě naprosto dostala skvěle napsané a ani nevadí že brzy začnete tušit,kdo to je za mě skvělé.

SimonaP

Čtivá, napínavá kniha, nejlepší z autorovy trilogie. Nešla odložit, únosce jsem vůbec neodhadla. Byly tam určité nelogičnosti, ale ději to nijak nevadilo.

allyce

Přečetla jsem na jeden zátah, prostě nešlo přestat. Výborná kniha, děj má spád a nutí vás to číst dál a dál,

Agatha84

Fantazie!! Myslím, že Michael Robotham se právě zařadil k mým oblíbencům.

rodak

Budu sice v menšině ,ale zas tak mne to nezaujalo .Ano čte se to rychle ,má to spád a děj ,je to napínavé ,něco tomu ale chybělo.Více se mi líbila kniha V podezření.

Tiffany

Chytře napsaný.., skvělý příběh. Vykreslení postav. Napětí do poslední chvíle. Často bych v některých knížkách stránky proškrtala a přijdou mi navíc, ale tady nebylo snad slovo navíc. 5*

Martia

To bylo šíleně dobrý. Strašně čtivá knížka.

Pajic21

Souhlasím, kniha se četla sama. Ani na chvíli jsem se nenudila, což mě překvapilo, vzhledem k počtu stran. Nejvíce mě bavil pohled psychiatra Joa. Moje první kniha od tohoto autora a jistě nebude poslední.

levánoha
18.12.2016

Přestože má knížka bezmála 500 stran, ani u jedné stránky jsem se nenudila. Skvěle napsané, má to spád, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Odhalení vraha na konci pro mě bylo hodně překvapivé. Co mě štvalo, hodně chyb a překlepů v celé knize.

Woolsey
02.12.2016

Obsahuje spoiler !! Supr kniha ! Nemám slov... Není to klasické krimi z pohledu detektiva, ale z pohledu psychiatra Joa a to se mi moc líbilo. Tady jde krásně vidět rozdíl mezi knihou a filmem. Kdyby byl film točený přesně podle téhle knihy, tak vlastně po brzy víte kdo je únosce (: Zaujalo mě tahle trochu filozofická slova - Dva kolegové jsou mrtví. Unesená dívka je naživu. Vůbec to nepůsobí jako vítězství.

Katelinne
28.11.2016

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Děj knihy je nesmírně čtivý a nemohla jsem knihu ani na chvíli odložit. Za mě naprostá senzace.

salunka
22.11.2016

Fantastická čtivá kniha! Už když jsem viděla její přebal, bylo mi jasné, že se nebudu nudit. Strhující psychothriller s překvapením na konci. Moje první knížka od M. Robothama a určitě ne poslední!

Šánka
09.10.2016

Rozhodně neřeknu, že lituji času stráveného u tohoto vynikajícího krimirománu !
Docela obsáhlá kniha, ve které není ani kousíček místa pro nudu, je doslova nabitá dějem, napětí od prvních stránek až po adrenalinové finále a výborně propracované postavy. K tomu ještě sympaťák psycholog Joseph a jeho kamarád detektiv Ruiz opět v akci !
A i přes docela velkou škálu možných pachatelů, jsem ho tentokrát tipla poměrně brzy, ale neubralo mně to nic z napětí......,bohužel autor měl úplně jinou představu o pachateli :-).
Za mě dokonalý psychothriller, kterému bych moc ráda přidala nějakou * navíc.

Rade
19.09.2016

Asi inspirováno i trochu Nataschou Kampuschovou, možná i Fowlesovým Sběratelem.
Nemám moc ráda detektivky, kdy jsou vyšetřovatelé o krok napřed před čtenářem; tady je to opačně, vždy víme něco navíc. V závěru tak napínavé, že prostě nešlo přestat…
Mezi 4 – 5, zaokrouhluji nahoru pro tu čtivost, psychologické prokreslení postav i schopnost autora přenést napětí z papíru na čtenáře, což nebývá až tak samozřejmé, aspoň u mě to ne vždy funguje.

Liduka
15.09.2016

Kniha byla vážně skvělá. I když měla dost stran, nikde jsem se nenudila. No a ten konec? Velké překvapení. Jenom mi tam chyběla na konci zmínka o mrtvém manželském páru, jejichž vražda, tak nějak v průběhu knihy vyšuměla. Podle mě mohl autor alespoň nastínit jak se to seběhlo např. při rozhovoru Joa s pachatelem.

oskli
30.08.2016

Pro mě první kniha od tohoto autora a dávám plný počet hvězd. Kniha mě fakt bavila, ačkoli mi asi nezůstane v hlavě tak dlouho jako třeba thrillery od Lisy Gardner, které mě vždycky pohltí víc. Každopádně se to četlo samo a dvě roviny byly hodně dobře kombinované. V průběhu čtení v jedné chvíli probliklo i podezření na závěrečného pachatele, ale pak jsem na něj nějak zapomněla a závěr byl vlastně nečekaný. I když pocitově zůstávají drobná "ale", která vlastně neumím ani specifikovat, knihu určitě doporučuji. Čte se fakt dobře.

Edit. Zapomněla jsem na jednu věc, která mě při čtení příšerně iritovala - odfláknutá korektura knihy, kdy neustále potkáváte při čtení překlepy a chyby. A čím víc se blížíte závěru, tím víc chyb v knize je.

Falda
29.08.2016

Za mě naprosto úžasná kniha, která se četla sama :) Bavila mě od začátku až do konce, který byl pro mě velikým překvapením :) Kniha určitě stojí za přečtení. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla v tomto žánru. Určitě si od auta přečtu i jeho další knihy! :)

katule1992
08.08.2016

Ještě teď když o knize vyprávím jsem nadšená jako když jsem ji dočetla. Těch necelých 500 stránek mi uteklo jako voda. Autor mě vážně nadchnul a dostal. Styl psaní je přesně pro mě. Dokáže popsat každou situaci tak, jako byste tam přímo byli. Prožíváte veškeré vyšetřování a stáváte se jeho součástí. V průběhu čtení dokonce zjišťujete, že si sami skládáte příběh, který by vše vysvětloval.

Když jsem se dostala k finálové části, kdy měl být odhalen náš hlavní pachatel, byla jsem už napjatá doslova k prasknutí. Pak to na mě autor vybalil a já začala přemýšlet, jestli to dává smysl. A hádejte co, dávalo. Vše tomu nasvědčovalo. Jeho chování, alibi, důvody a já nevím co ještě. Jenomže neuhodnete co se stalo. On to nebyl. Autor Vám ho předhodil, aby příběh ještě více napnul, protože skutečný pachatel je mnohem větší ryba. Po jeho zjištění to bylo něco jako : To si děláš pr... :D Opravdu mě to ani ve snu nenapadlo a dramatický konec knihy završil celé to napětí..

bilbovy-knihy.blogspot.cz

kusma
31.07.2016

Čtivá a napínavá knížka. Ubírám hvězdičku za pro mě zbytečnou brutalitu, která tam podle mého ani nemusela být. Taky moc nechápu styl tisku, kdy bylo opravdu málo písmenek na stránku - tím se jistě podporuje "čtivost", člověk má pocit, že knihou jen letí. Ale myslím, že tento fígl tato zrovna nepotřebuje.

nemer
11.07.2016

Ačkoli hlavní postavu psychologa-vyšetřovatele neshledávám jako příliš atraktivní nebo dokonce uvěřitelnou, knize nelze upřít čtivost a spád. Odpočinková literatura, kterou lze v rámci žánru hodnotit kladně.

Selinute
10.07.2016

Inteligentní thriller, který své čtenáře jen tak nepustí. Je to čtení nabité napětím, u kterého se rozhodně nebudete nudit. Mě osobně trochu zklamal závěr, ale celkově za přečtení určite stojí.

kasavubu
06.07.2016

Dlouho jsem se rozmýšlela nad hodnocením této knihy. Jistě patří k jedné z nejlepších v tomto žánru, kterou jsem v poslední době četla. Ale úplně dokonalé to také nebylo. Jak už bylo uvedené v předchozích komentářích, některé detaily mi taky úplně nesedly, mj. vyšetřování zavražděného manželského páru na začátku příběhu, které se v průběhu vůbec nedořeší. Vůbec jsem nepochopila souvislost, jakou měl s osudem unesených hrdinek. Nevím tedy, jestli si autor nenechává řešení na další díl série, ale pravděpodobně tomu tak není. Příběh byl velmi napínavý a čtivý. Závěr výborný, pachatele jsem až do poslední chvíle netušila. Jediné, co mě zklamalo, bylo, že jsem očekávala trochu více propracovanou psychologii postav unesených dívek. Když to např. srovnám s Ženou v kleci od Adlera-Olsena, tam se mi některé scény vybavují ještě i po několika letech, co jsem knihu četla. Zde si nejsem tak úplně jistá. Dějově a napětím, ale zase tato kniha Olsena, řekla bych, převyšuje. Nakonec hodnotím 4 hvězdičkami.

mourek-veronika
02.07.2016

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale ke konci už jsem ji nemohla odložit. Příběh mě rozhodně zaujal, ale závěr a odhalení pachatele byl trochu zklamání. Chyběl mi zde uvěřitelný motiv a důvod, proč si vybral právě tyto dívky, proč obě a ne jen jednu z nich. Rozhodně však zkusím i jiné autorovy knihy.

Michael Robotham

Michael Robotham