Hodná a zlobivá holka

kniha od:

Hodná a zlobivá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458167/bmid_hodna-a-zlobiva-holka-IBj-458167.jpg 4.5 495

Cyrus Haven série

1. díl >

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je téměř umořená hlady, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v bezpečí dětského domova pod novým jménem – Evie Cormacová. Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal – je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo. Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy – jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Good Girl, Bad Girl , 2019


více info...

Komentáře (160)

Komentáře 160 Recenze 8

kusma
kusma
05.11.2023 4 z 5

Čtivá a zajímavá kniha, která dodá, co od ní čtenář čeká. Já si tedy nevšimla, že je to první část série, tak vše nebylo bohužel prozrazeno. Ale což, ráda si tedy přečtu další díl. Autorův styl mi sedí.

Varjohukka
Varjohukka
29.10.2023 5 z 5

Autora a jeho sérii o Josephu O'Loughlinovi mám moc ráda, takže to byla taková sázka na jistotu. Postavy jsem si okamžitě zamilovala, hltala stránku za stránkou a okamžitě po dočtení se vrhla na další díl.


Lucie85
Lucie85
15.10.2023 5 z 5

Jedním slovem úžasné! Čtivé, napínavé, poutavé, tajemné. Zápletka, psychologie postav, dialogy, krátké kapitoly, svižnost, žádné nudné pasáže. Skvělé! Jednoduše mě to chytlo a už nepustilo.

Janulica
Janulica
08.10.2023 5 z 5

Skvělý a povedený psychothriller se spoustou zvratů. Perfektně rozebraná psychologie jednotlivých postav. Čtenář by se mohl ptát, kdo je vlastně ten dobrý a kdo ten špatný?

Kami33
Kami33
08.10.2023 5 z 5

Jeden psycholog, jedna zvláštní dívka a jedna vražda tvoří zajímavý příběh, který se čte moc hezky. Evienina schopnost, poznat kdo lže a kdo mluví pravdu, je na zamyšlení. Kdybychom jí měli, byl by to dar nebo prokletí?

MV111
MV111
27.09.2023 4 z 5

Čtyři a půl hvězdy! Čtivé dialogy, dobrý překlad. Trochu přitažený konec, aby zůstala vrátka pro další díl. Těším se na něj.

trudoš
trudoš
11.09.2023 4 z 5

Michael Robotham má svoje světlé i stinné stránky a snad na žádné jiné knize to není znát tak markantně, jako tady. Umí vymyslet atraktivní zápletku, plnou záhad a nečekaných odhalení, stejně jako umí dokonale vykreslit charakterní postavy, ke kterým si i přes jejich nešvary najdete cestu. Slabinou je rozsah. Motiv zavražděné krasobruslařky by bez problémů vystačil na román o poloviční délce, jenže to je na současné asi trendy málo, a tak je příběh okořeněn spoustou osobních problémů hlavních protagonistů. Vlastně všechno kolem Evie Cormacové je jen omáčka, jež má navnadit na případná pokračování, což se následně podepisuje na gradaci vyšetřování, které postupuje skokově. Nemluvě o temné minulosti samotného Cyruse Havena, který tu navíc coby forenzní psycholog vystupuje pomalu jako hlavní policejní detektiv, což příliš nekoresponduje s reálnou kriminalistikou. A třebaže čtenář není ochuzen o napětí, ta autorská roztěkaná nerozhodnost mě po celou dobu vyprávění docela hodně rozčilovala.

m2056
m2056
30.08.2023 4 z 5

Nemá chybu jedním dechem se čte.

kokrokr
kokrokr
27.08.2023 3 z 5

Nápad výborný, ale věcný až jednotvárný děj mě příliš nezaujal a slovní projev tomu taky moc nepomohl. Nejsou tu žádné emoce, vtip, jiskra. Posledních sto stránek to ale změnilo, příběh pak začal mít švih. Závěr se autorovi povedl a celý děj pěkně gradoval. Škoda těch předešlých šedivých až nudných stránek. To třeba Dominik Dán mě bavil mnohem více, v jeho knihách to jiskřilo a žilo. Dávám tři a půl bodu.

Katka.zavodska
Katka.zavodska
29.07.2023 5 z 5

Miluju psychothrillery a tato kniha je naprostá bomba. Perfektní psychologie postav, dokonalá zápletka a spousta otevřených otázek pro další díly.

Čmeláček
Čmeláček
20.07.2023 5 z 5

Proč mi nikdo neřekl o téhle skvělé knize? Fakt nechápu, jak jsem ji tak dlouho mohl míjet :). Cyrus je jednička a sympaťák k tomu. A Evie taky nemá chybu. Pět stars a jede se dál! :)))

Jenny46
Jenny46
11.07.2023 5 z 5

Kdo má rád napětí a psychologické thrillery určitě nebude zklamán , no páni na co jsem tak dlouho čekala...
452 hodnocení a stále 90% tady není co řešit zasloužené, kdo nečetl udělal velkou chybu moc doporučuji nebudu více psát, recenzi je tady dost .o))

gigi77
gigi77
01.07.2023 5 z 5

Jedním slovem PECKA.
*
Psychothriller plný narušených nešťastných lidí a přitom prosycený takovou nadějí.
*
Tento autor mě nikdy nezklamal, umí skvěle psát, tahat za nitky a napínat naši bezednou zvídavost.

MíšaS.
MíšaS.
24.05.2023 2 z 5

Předvídatelné, průměrné čtení. Mám půjčený i druhý díl, ale jestli mě nevystřelí z pantoflí, tak další díly číst nebudu. Ani záhada kolem Evie mě k tomu "nedonutí".

Mousí
Mousí
21.05.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Byla jsem nadšená z knih od Roberta Bryndzy a myslela si, že už nenajdu lepšího spisovatele a ejhle je tady. Chystám se na druhý díl této série "Když byla hodná" doufám, že kniha nezklame. Snad je i třetí pokračování Evie a psychologa Cyruse, Je to tak? Napište pokud někdo víte název knihy, děkuji. Čtenářům mohu tohoto spisovatele a tuto knihu jen doporučit.

anajkah
anajkah
17.05.2023 4 z 5

Knihu jsem si náhodně půjčila v knihovně, po počátečním "rozjezdu" se četla dobře. Nic z děje nebylo jen černobílé a schématické.

JankaV80
JankaV80
12.04.2023 4 z 5

První kniha od tohoto autora a super. Mám tento druh knížek (psychothrillery s prvkami krimi) ráda, takže si určitě přečtu i druhý díl. Snad bude stejně dobrý jako ten první a konečně se v něm dozvím něco víc o minulosti Evie. I když v tomto díle pár náznaků je, chtěla bych vědět daleko víc.

šipek
šipek
11.04.2023 5 z 5

Tak další výborná série od Michaela Robothama. Prostě číst knihy od tohoto autora je pro čtenáře milující tento žánr zážitek. Jen více a více takových to knih. Vysoké hodnocení zde na databázi knih není náhoda. Vřele doporučuji a těším se na další díl.

WaN635
WaN635
15.02.2023 5 z 5

Páni, to bylo něco. Do příběhu jsem se ponořila tak, že jsem knihu nemohla odložit a když už jsem to musela udělat, tak jsem se sakra těšila, až se zase začtu.

Mám ráda knihy, kde jsou v hlavní roli psychologové, nabízí mi to nové rozhledy ve čtení.
Samotná kniha je napínavá, případ mrtvé krasobruslařky, byl propracovaný, ovšem to co dělá v mých očích knihu nejzajímavější, je to, jak pomalu rozkrýváme Evin děsivý příběh ..... .
Ostatně i Cyrus si toho z minulosti tahá více než dost.

Těším se na pokračování série.

klokan.1905
klokan.1905
24.01.2023 5 z 5

Hodná a zlobivá holka...
Od Michaela Robothama jsem četl sérii Joseph O'Loughlin, pak také knihu mimo tuto sérii, která má název Štvanec... Téměř vždy maximální spokojenost... ;-) Nyní jsem se pustil do další série, která je pojmenována Cyrus Haven... Jestliže jste si zamilovali psychologa Josepha O'Loughlina, tak i tato série pro Vás bude trefou do černého, akorát si budete muset zvyknout na jiného psychologa, tentokrát Cyruse Havena... Mně to neudělalo vůbec žádný problém... ;-)
Něco málo ke knize...
Hodně zajímavou minulost má samotný psycholog Cyrus Haven, a aby toho nebylo málo, tak ještě více zajímavou minulost má v dětském domově vyrůstající Evie Cormacová...
Pořád je toho pro Vás málo? ;-)
Tak v tom případě přidávám ještě vyšetřování vraždy nadějné patnáctileté krasobruslařky Jodie Sheehanové...
Myslím, že to už by mohlo stačit k tomu, abyste sáhli po této knize... ;-)
Momentálně má kniha zde na databázi hodnocení 90 procent a už jenom tím si říká o Vaši pozornost... Já musím po jejím přečtení konstatovat, že naprosto zaslouženě...

rezzba
rezzba
10.01.2023 4 z 5

I když závěr jste viděli četli několikrát tak Evie a její postava s Cyrusem fakt baví a vřele doporučuji.

begonie226
begonie226
28.12.2022 4 z 5

Napínavé čtení, které rozplétá minulost jak Cyruse, tak Evie. V jedné knize se to nestihlo, tak už se těším na další.

TeaPeter
TeaPeter
04.12.2022 2 z 5

Jeden z důvodů, proč jsem po této knize sáhl bylo i čtenářské hodnocení ve výškách, které se málo vidí, a mimořádně nadšené komentáře. Cítím se možná trochu provinile, ale půjdu proti tomu všemu proudu. Začnu asi tím, že styl psaní mi přijde až příliš prostý a syrový - jednoduchost vět mi místy evokovala školní slabikář - i osobní vyjádření v 1. osobě pak působila strašně odosobněně. Vyprávění z pozice dvou osob, které se pravidelně přepínají je možná cool, ale při sledování děje mě to dost rušilo. Už z představení knihy bylo patrné, že se kniha bude zabývat duševně problematickými postavami. Že jich ale bude pomalu více než v severské detektivce, to bych od australského autora nečekal. Finální drama bylo opravdu trýznivé, ale zdá se, že to Cyrus ustál a půjde s námi do dalšího kola. A doufám, že i Evie - protože k rozuzlení vlastně vůbec nedošlo.

sestricka1
sestricka1
30.11.2022 4 z 5

Výborná kniha, jen mi trvalo delší dobu se ponořit do příběhu. Už už to vypadalo, že bude odložena a zapomenuta. Jsem moc ráda, že jsem se přehoupla do druhé poloviny a to se pak četlo samo. Ihned otvírám další díl a doporučuji všem, kteří mají rádi psychopříběhy.

Luci19346
Luci19346
14.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Jdu si hned koupit druhý díl.

ivoiro
ivoiro
13.11.2022 5 z 5

S touto knihou jsem velice spokojený. Těším se na další díl.

jennefer
jennefer
04.11.2022 4 z 5

Na plnou to nemá, ale velmi silně se k tomu přiblížila. Skvělá kniha, netrpělivě vyhlížím pokračování.

ClariceL.
ClariceL.
23.10.2022 5 z 5

Moc příjemné překvapení. Tohle se mi opravdu hodně líbilo. Cyrus je prostě moc sympatický ( nemusím tetování, ale zatím je mi jeho povaha tak milá, že bych se klidně na ty jeho ptáčky podívala )a tajemství okolo Evie bude asi taky pěkným oříškem. Oba mají něco za sebou a asi hodně před sebou. Musím si určitě přečíst další díl. Vyšetřování krasobruslařky má spád, zvraty, odhalení a není to taková tuctovka. S klidem doporučuji.

m_martina
m_martina
15.10.2022 5 z 5

Stejně jako pro moji oblíbenou uživatelku raty i pro mě byla tohle první kniha od pana spisovatele. A moc hezky se četla, byla napínavá a stránky jenom letěly. Doporučuji a hned jdu na další díl.

lalela
lalela
08.10.2022 5 z 5

Knížka byla skvělá, Cyrus byl skvělý, Evie byla skvělá, jen jsem celou dobu přemýšlela nad tím, jak Cyrus vypadá. Strašně mě k němu seděla podsaditá postava, trochu nadváhu - vím, ve sklepě měl tělocvičnu, ale co už - fádní oblečení, takový ten podivín, vždyť ani neměl mobil. Fascinovala mě Evie, dokázala odhadnout, kdo mluví pravdu a kdo lže. Nemůžu a nechci spamovat, ale jdu číst urychleně druhý díl, vždyť v tom prvním je toho tolik nevyřešeného, tak doufám, že se nezklamu a doberu se pravdy....Mít tady teď tak Evii

Štítky knihy

thrillery napětí psychologické thrillery

Autorovy další knížky

Michael Robotham
australská, 1960
2015  93%Řekni lituji
2021  90%Hodná a zlobivá holka
2015  84%V podezření
2017  92%Střepy
2018  91%Štvanec

Kniha Hodná a zlobivá holka je v

Právě čtených9x
Přečtených604x
Čtenářské výzvě131x
Doporučených43x
Knihotéce273x
Chystám se číst318x
Chci si koupit75x
dalších seznamech8x