Štvanec

Štvanec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363275/bmid_zivy-nebo-mrtvy-qEm-363275.jpg 5 312 116

Audie Palmer strávil deset let v texaské věznici za účast na ozbrojené loupeži, při které zemřeli čtyři lidé a zmizelo sedm milionů dolarů. Během let, strávených za mřížemi, byl opakovaně ztlučen, pobodán a neustále mu vyhrožovali jak vězňové, tak dozorci. A to všechno se dělo kvůli jediné otázce: Kde jsou ty prachy? Den předtím, než měl být Audie propuštěn na vytouženou svobodu, náhle z věznice zmizí. Okamžitě ho všichni začnou hledat – policie, FBI, gangsteři i mocní hráči v pozadí – Audie ale neprchá, aby si zachránil svůj vlastní život. Prchá, aby zachránil život někoho jiného.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Life or Death , 2014

NatálieK.
NatálieK.
29.09.2023 5 z 5

Jedinečná kniha,doporučuju

m2056
m2056
13.09.2023 5 z 5

Super napínavé čtení plné zvratů čte se velmi dobře musíte i kolikrát přemýšlel nad příběh nedá vám to nemyslet na čtení.

hnusák
hnusák
31.08.2023 4 z 5

No, mohu říci, že mne tako kniha určitě nezklamala a postupem času mne i zcela pohltila, tak, jak se příběh vyvíjel a člověk pochopil, proč hlavní hrdina dělá věci zprvu nepochopitelné. Za mne určitě doporučuji.

Jaruš7
Jaruš7
25.08.2023 5 z 5

Superčtivo.

Fandit hrdinovi jenž bláhově riskuje s ideály přežití je to, co prostě nelze jinak.

Citace:"Mít na někoho zlost je jako polknout jed a čekat, že někdo jiný umře."
"Panika je váš nepřítel.
Panika vyhraje, když vám strach odpojí mozek."

Vypadá to sladkobolně, ale čte se to skvěle.

oleg
oleg
03.08.2023 5 z 5

Tato kniha se mi dostala náhodou do ruky a byla super, moc hezky se četla a určitě sáhnu po další, doporučuji....

Ráčkajda
Ráčkajda
24.05.2023 4 z 5

Taková příjemná lehká detektivka, u které si člověk odpočine, žádné velké drama.....jako např. u Cartera:-)

Gabriela_K
Gabriela_K
03.04.2023 5 z 5

Od knihy jsem vůbec nic neočekávala, a o to víc mě překvapila. Byla čtivá, napínavá, neodhadla jsem kam příběh bude spět a jak to nakonec dopadne. Prolíná se tam přítomnost s minulostí.
Moje první knížka od autora, ale rozhodně ne poslední. Za mě k doporučení.

a304
a304
16.03.2023 5 z 5

Nezřídka natrefím na méně známý příběh. Zatím netrhá žebříčky, ale stojí za povšimnutí, bude se vám zamlouvat.

Jenny46
Jenny46
01.02.2023 5 z 5

Jsem strašně ráda, že díky oblíbeným na DK nacházím stále knižní poklady i nové autory!!!
Kniha mi udělala velkou radost úžasný čtenářský zážitek - trochu jsem tušila kam nás povede děj, ale celou dobu jsem fandila sympatickému - Štvanci - Audie Palmer proč utekl z vězení?? A plno jiných otázek a odpovědí se nám dostane...

Od autora mám zatím přečtenou druhou knihu a ještě jsem si vzala v knihovně jiný díl, který patří k sérii Joseph O´Loughlin musím začít od začátku.
Doporučuji!!!

hankapimi
hankapimi
06.12.2022 4 z 5

Moje první knížka od autora, příběh se odvíjel postupně, napínavě a čtivě. Čtenář držel Audiemu palce, neboť to byl kladný hrdina, byť ve vězení a doznal se. Žádné drogy, žádný alkohol, žádné tresty. Jen mi vrtalo hlavou, jak takový slušňák mohl mezi těmi zločinci, kriminálníky a podvodníky přežít, seč se všichni snažili sprovodit ho ze světa. Ale člověk nesmí být zase takový rejpal, že? Jako změnu žánru mezi vážnou četbou se mi to venkoncem líbilo, doporučuji.

aishimizu
aishimizu
27.09.2022 4 z 5

Moc se mi líbily myšlenky, které kniha obsahovala. Některé byly klasické klišé, ale jiné mě tak podivně zahřály. Třeba ta, že inteligence u každého klepe na dveře a když dotyčný není doma, tak prostě odejde. :)
Příběh se mi taky líbil, když se trochu poodhalila zápletka, tak jsem si řekla "Wow!". Ale nakonec se stejně cítím tak zvláštně prázdná. Něco mi tam chybělo. Nebo toho bylo naopak moc.

Wladimirski
Wladimirski
23.07.2022 3 z 5

Na přebalu knihy je uvedeno hodnocení Stehena Kinga - nervy drásající thriller. Akorát že neuvedli, že až od strany 430. Prvních 300 stran se dalo zredukovat maximálně na padesát, další stovku jsem si říkal, že bych to měl dočíst, ať zjistím, jak to tedy vlastně je, respektive bylo. Teprve od čtyřstovky to začalo být zajímavé no a závěr byl výborný, už jsem v to ani nedoufal.

vera4669
vera4669
23.05.2022 5 z 5

Já jsem tedy neskutečně nadšená, tohle byla lahůdka ke čtení ...propracovaný příběh z dílny mého oblíbeného autora a já ho řadím snad dokonce na nejvyšší příčku...čtení jsem si užila, a vše prožívala od začátku do konce, spousta akce,..
Tady doslova sedí - ve špatnou dobu na špatném místě.
Skvělý thriller

ennlady
ennlady
07.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Do čtení jsem nešla s žádným velkým očekáváním, o to víc jsem však byla nadšená. Podle mě zádná hluchá místa, bylo jen pár pasáží, které mi úplně nesedly, ale jinak napínavý a skvěle napsaný příběh, třebaže opravdu spíš pohádka pro dospělé. Ale protože se mi takovéhle čtení líbí, tak ráda odpuštím i to, že některým věcem se nedá dost dobře věřit.

janina66
janina66
05.02.2022 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha. Vtáhla mě hned na první stránce a až po poslední stranu to byla neskutečná jízda. Audimu jsem moc fandila. Byla jsem zvědavá, proč utekl den před propuštěním. Výborná zápletka a super napínavý konec. Moc se mi kniha líbila.

berila
berila
05.11.2021 3 z 5

Autora mám moc ráda, ale tenhle příběh mě moc nenadchl. Řadím ho mezi jeho slabší díla.

termitovo
termitovo
26.10.2021 3 z 5

Docela dobry pribeh. Ale kazi to celkem zbytecna nesmrtelnost hlavniho hrdiny v dobe ve vezeni, nudnejsi zacatek a US realie ktere me nebavi...

Mandlevest
Mandlevest
12.10.2021 5 z 5

Hodnotím knihu sice maximem, ale upřímně musím přiznat, že se mně z autorových knih líbila nejméně. A tak přemýšlím, jestli nezafungovaly moje emoce, roztekanost a malá soustředěnost posledních dní anebo jsou autorovy obě série, pro mě, ještě o stupeň výše. Každopádně je příběh výborně napsaný, hlavní postavy si zamilujete a oceníte srozumitelně vysvětleny, napínavý závěr. Silnější 4*, které zaokrouhluji, dobře naladěna, samozřejmě nahoru :-).

jana1941
jana1941
12.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha, dobře napsaná a velmi čtivá. Nemám v oblibě kapitoly s návraty do minulosti, ale tady by to bez nich nešlo. Kniha mě velmi bavila a udržovala v napětí až do konce, i přesto, že chvílemi byla možná malinko zdlouhavá.

Nikusha
Nikusha
09.05.2021 4 z 5

Zamotané klubíčko, které rozmotáte až při posledních stránkách.

tajemství

Michael Robotham